IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Одговор на исламот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одговор на исламот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:42
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Hahahaha od sluzba velis ubav komunisticki pristap imas na debata vo koja otvoreno e postaveno prasanjeto cccccc e tito tito...


So be tito????Tito umre a so tita umrea i takvite kako nego,sega naslednici na tita se takvite kako tebe.Bidejci i ovoj majmun tito Bil ist kako tebe vo taa grupa
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:53
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Originally posted by the king the king напиша:

pocnavte dda begate naglo kon politika...


a templariuse da ti kazam samo uste ednas po koj znae koj pat...

nema vo tie raboti nikakov islam...

islamot jasno i glasno i najstrogo go osuduva samoubistvoto i ubistvoto na nevini zrtvi duri i na bilo koj covek na kogo bog mu dal moznost da si go odzivee svoeto...

znaci sekoj onoj koj ce go napravi toa e odpadnik od verata, znaci ne e musliman...

i da ne slusnam veke deka ne sme ti odgovorile...


Da, jasno i glasno go osuduvate, ama do sega edinstvenata osuda koja ja chuv e deka "toa e amerikanska propaganda, toa ne se sluchuva"...
Razlikata e vo toa shto hristijanite se spremni da prevzemat odgovornost za nedelata na svoite sovernici, dodeka vie vednash ja iskluchuvate mozhnosta toa da e nekoj od vas i ja pushtate dobro poznatata pesna - amerikancite se krivi... Se dodeka ne pochnete da prevzemate odgovornost i da prevzemate merki protiv vash*te sonarodnici koi pravat zlodela, svetot nema da gleda pozitivno na vas.


Se cudam zosto svetot ne gledat loso na onie koi pravat najgolem teror vo svetot,na Amerika zosto ne gledat svetot--Taa gi pravet site zlodela,a svetot nea ja Gledat kako MESIJA...

P.s. Tie vcera pred Americkata Ambasada vo Beograd so bea??? so kresea stakla,i pravea nered ,vo beograd....Zosto niv svetov ne gi obvini,ama bas nikakva reakcija nemase od niedna Drzava

Zosto Zapad ima dva Arsini,zosto ovaa demokratija e so dve strani????
Zosto nikoj ne gi obvini niv??? I kako svetot gledat sega na niv??? Na super nacin ,aa zosto??? zatoa so se Hristijani

Кон врв
nikoj Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikoj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 21:36
Vidi prvo treba da razjasnish nekoi raboti.Svetata vojna ili xhihadot da ja odobruva islamot vo ime na islamot.A ovie samoubistva koj sekojdnevno gi sledish ne se odobreni od nitu edna vera a najmalku od islamot,ako ima golem najgolem grev vo islamot e samoubistvoto koe spored k*ranot e prosledeno so xhenem ili pekol prevedeno.Nemoj da go ocrnuvash islamot so muxhahedinci,ili nekoj vid na takvi sektashi.
Кон врв
nikoj Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikoj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 21:44
Nemoj da provocirash.Nitu eden albanec(ne shiptar) ne saka golema albanija,sprotivno si ja sakaat sopstvenata drzava Makedonija kade i jadat leb.Ocigledno deka temava si ja odbral za provokacija.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 21:51
Originally posted by nikoj nikoj напиша:

Vidi prvo treba da razjasnish nekoi raboti.Svetata vojna ili xhihadot da ja odobruva islamot vo ime na islamot.A ovie samoubistva koj sekojdnevno gi sledish ne se odobreni od nitu edna vera a najmalku od islamot,ako ima golem najgolem grev vo islamot e samoubistvoto koe spored k*ranot e prosledeno so xhenem ili pekol prevedeno.Nemoj da go ocrnuvash islamot so muxhahedinci,ili nekoj vid na takvi sektashi.


Ne temava ne ja odbrav za provokacija tuku bas za ovakvi odgovri koi nepristrasno kazuvaat za onaa sto e vistina... ti blagodaram na odgovorot
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 21:53
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Hahahaha od sluzba velis ubav komunisticki pristap imas na debata vo koja otvoreno e postaveno prasanjeto cccccc e tito tito...


So be tito????Tito umre a so tita umrea i takvite kako nego,sega naslednici na tita se takvite kako tebe.Bidejci i ovoj majmun tito Bil ist kako tebe vo taa grupa


Hahahahahahahahaa ovaa da si sakaal poglupo da go napises ne si mozel hahahahahahahahahaa
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 21:55
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Originally posted by the king the king напиша:

pocnavte dda begate naglo kon politika...


a templariuse da ti kazam samo uste ednas po koj znae koj pat...

nema vo tie raboti nikakov islam...

islamot jasno i glasno i najstrogo go osuduva samoubistvoto i ubistvoto na nevini zrtvi duri i na bilo koj covek na kogo bog mu dal moznost da si go odzivee svoeto...

znaci sekoj onoj koj ce go napravi toa e odpadnik od verata, znaci ne e musliman...

i da ne slusnam veke deka ne sme ti odgovorile...


Da, jasno i glasno go osuduvate, ama do sega edinstvenata osuda koja ja chuv e deka "toa e amerikanska propaganda, toa ne se sluchuva"...
Razlikata e vo toa shto hristijanite se spremni da prevzemat odgovornost za nedelata na svoite sovernici, dodeka vie vednash ja iskluchuvate mozhnosta toa da e nekoj od vas i ja pushtate dobro poznatata pesna - amerikancite se krivi... Se dodeka ne pochnete da prevzemate odgovornost i da prevzemate merki protiv vash*te sonarodnici koi pravat zlodela, svetot nema da gleda pozitivno na vas.


Se cudam zosto svetot ne gledat loso na onie koi pravat najgolem teror vo svetot,na Amerika zosto ne gledat svetot--Taa gi pravet site zlodela,a svetot nea ja Gledat kako MESIJA...

P.s. Tie vcera pred Americkata Ambasada vo Beograd so bea??? so kresea stakla,i pravea nered ,vo beograd....Zosto niv svetov ne gi obvini,ama bas nikakva reakcija nemase od niedna Drzava

Zosto Zapad ima dva Arsini,zosto ovaa demokratija e so dve strani????
Zosto nikoj ne gi obvini niv??? I kako svetot gledat sega na niv??? Na super nacin ,aa zosto??? zatoa so se Hristijani



E kakva pasionirana zestoka i neverna ljubov amerikata ti ima pruzeno na tebe kako li ti izgledala idninata niz velot na amerikanskoto zname ...zal mi e za tebe mnogu places
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
nikoj Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikoj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 22:01
Amerika ne e za xhabe vo islamskite drzavi.Nikoj ne im e kriv shto neznaat samite da si go cuvaat svoeto bogatstvo.Denes sme svedoci i za Kosovo.Se e toa interes Vo momentov Trepca i se shto e popratno so nea.Ne deka stvarno go sakaat islamskiot narod.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 00:31
Mnogu interesno shto od edna strana muslimanite ja okrivuvaat Amerika, od druga veat amerikanski znaminja koga slavat neshto na Balkanot... koga kako im odgovara.
Inaku - vcherashniot napad na ambasadata vo Belgrad, beshe osuden od celata megjunarodna javnost, zatoa shto ne e vo red taka da se postapuva. Duri i srpski mediumi gi kritikuvaa.

Halid - ne znam koj toa ja gleda USA kako mesija?!??! Osven albancite na Kosovo (i delumno vo Makedonija), ne znam koj drug ja gleda USA kako spasitel, mesija ili shto i da e drugo... seriozno... nasekade niz svetov negativno se gleda na niv zaradi toa shto go pravat(pa duri i tuka vo Kanada)!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 00:37
vaka
amerikancite sekogas kje bidat  neprijatel na islamite
a zatoa so i albanci e islami kje gi sledat svoite - kako so gi narekuvat BRAKJA I SESTRI

samo trea da pomine odredeno vreme - da se stalozi rabotata
na kraj i kosovo i dubai i kuvajt - kje si se vtatat vo drustvoto na
AMERIKANOMRZCI
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 00:38
Normalno deka pravoto lice na Amerika e otkrieno...

No ostanatite forumashi, postojano nesto ni pripisuvaate na muslimanite.Sega toa e Kosovo....
Rekov, i govoram od imeto na site muslimani od forumov!
Nas Kosovo ne ne interesira! tie t.n. muslimani vo Kosovo, im e bitno samo albasnkoto!Samite velat deka pred se se Albanci, a potoa se drugo!
I prestanete veke da ne sporeduvate, i da ni ja pripisuvaet sekoja postapka na t.n. muslimani!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 00:42
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Normalno deka pravoto lice na Amerika e otkrieno...

No ostanatite forumashi, postojano nesto ni pripisuvaate na muslimanite.Sega toa e Kosovo....
Rekov, i govoram od imeto na site muslimani od forumov!
Nas Kosovo ne ne interesira! tie t.n. muslimani vo Kosovo, im e bitno samo albasnkoto!Samite velat deka pred se se Albanci, a potoa se drugo!
I prestanete veke da ne sporeduvate, i da ni ja pripisuvaet sekoja postapka na t.n. muslimani!


POZDRAV AJSHI

TOA SO PRIPISUVANJETO I NE E NASA IZMISLICA
AKO ZATVORIS OCI I SE SETIS NA MNOGUTE POSTOVI
TAMU STOI

NIE
BRAKJA
SESTRI
NIE
NE IMA 1,5 MILIJARDA
NIE
TAKA BRATE , DOBRO MU KAZA


OD TOJ ASPEKT cudno li e pripisuvanjeto na ednakvosta????

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
avramoskislave Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај avramoskislave Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 00:49
Би сакал еден одговор од муслиманите во Македонија, колку ја сакаат Македонија и дали ќе дозволат поделба на истата.

И дали и колку има ПРАВИ муслимани во Македонија.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 00:54
Originally posted by avramoskislave avramoskislave напиша:

Би сакал еден одговор од муслиманите во Македонија, колку ја сакаат Македонија и дали ќе дозволат поделба на истата.

И дали и колку има ПРАВИ муслимани во Македонија.


hahahhahahahhahahahah
ovoj podforum ne e za vicovi


samo mi e enigma - koga kje igrat fudbal albanija protiv kosovo za kogo kje navivat

e toa uste ne go znam


Изменето од anakin - 19.Февруари.2008 во 00:57
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.