Испечати | Затвори го прозорот

Одговор на исламот

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Вероисповед
Опис на форумот: право на избор
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12181
Датум на принтање: 26.Септември.2024 во 19:42
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Одговор на исламот
Постирано од: Templarius
Наслов: Одговор на исламот
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 16:35
Prasanje do muslimanite. Svedoci sme na razni teroristicki napadi i ubivanja vo ime na islamot. Dali e toa najdobriot odgovor sto muslimanite go imaat za resavanje na nekoi problemi - terorot i terorizmot????
Koe e Vaseto mislenje za mudzahedinite i nivnoto dejstvuvanje???
Kako gi opravduvate deluvanjata na al kaeda???
Kako gi opravuvate ubivanjata koi sekoj den se slucuvaat i potoa se publikuvaat kako video zapisi(obezglavuvanje na ludje) sirum svetot ???
Me interesira vaseto mislenje???


-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.



Коментари:
Постирано од: efendija
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 16:36
Темава Темплариус,без навреда но од старт тие утната.Оваа е повеќе политичка отколку религиозна тема.Така да мислам дека ќе биде избришана.

-------------
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"


Постирано од: mudzahid
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 16:41
Tocno e efendija se soglasuvam.
Templar citaj, za ova bese pisuvano vo samoubistveni sekti


-------------
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 17:01
Ne temava ne e promasena samo koj kako ce ja sfati - ti efendija kako i sekogas pogresno dajte otvoreno da zboruvame da vidime koj sto misli za ovaa

Temata mozete da ja izbrisete no vistinata nikogas...

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 17:02
Mudzahid ctaj: Samoubistveni sekti - a ovaa ne e za sekti

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 17:04
Originally posted by efendija efendija напиша:

Темава Темплариус,без навреда но од старт тие утната.Оваа е повеќе политичка отколку религиозна тема.Така да мислам дека ќе биде избришана.



se vades.......mozda e politicka no ipak znaeme koj e backgound-ot na seto ova....

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 17:06
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Prasanje do muslimanite. Svedoci sme na razni teroristicki napadi i ubivanja vo ime na islamot. Dali e toa najdobriot odgovor sto muslimanite go imaat za resavanje na nekoi problemi - terorot i terorizmot????
Koe e Vaseto mislenje za mudzahedinite i nivnoto dejstvuvanje???
Kako gi opravduvate deluvanjata na al kaeda???
Kako gi opravuvate ubivanjata koi sekoj den se slucuvaat i potoa se publikuvaat kako video zapisi(obezglavuvanje na ludje) sirum svetot ???
Me interesira vaseto mislenje???


NE E NAJDOBAR ODGOVOR
NO EDINSTVEN KOJ SO GO ZNAAT газење%20од%20смеење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 17:11
Kako sto rekov vistinata ne moze da se izbrise a posto se pravat doblesni i ja ljubat vistinata neka ja kazat ili ....

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 20:45
Ocigledno nemate sto da odgovrite ili "neznaete"

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 21:46
Prv pat ....

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: efendija
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 22:06
Ма ќе има и втор пат...
И трет пат....
И се така до бескрај.....
Пошто темава тие утната....




-------------
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 22:26
Efendija pa ti da nemas odogovr cudno !!!??? A temava ne e utnata zasto sekoe prasanje ima svoj odogovor - samo treba hrabrost da se odgovri...neli efendija???

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: hr.lucky
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 00:42
kalefah dade iskren odgovor na prasanje za teroristite mud'aedini pobarajte na temata samoubistveni sekti mnogu dobro i objasneto od kalefah drugite samo sporeduvaa vo pazar dodeka covekot objasni deka islamot ne go opravduva toa


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 02:18
Pa ne e prasanje samo za mudzahedinite

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 02:24
А на кое до сега поставено прашање дале одговор па сеа ти Темплариусе тебе да ти дадат не моит така тоа.

-------------
Македонците верувале во Сонцето ВЕРУВАЈТЕ И ВИЕ.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 02:28
Pa celo vreme davaat odgvori a jas samo prasuvam

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 02:32
Па тоа се чудам на кои прашања они даваат одговори? Бидејки на поставените само коментираат дека не била темата у религија туку за у политике и др.

-------------
Македонците верувале во Сонцето ВЕРУВАЈТЕ И ВИЕ.


Постирано од: Sandokan
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 03:28
rekov jas deka e ovoj od sluzbite..ili gresam.samo tokmaci od tajni sluzbi postavuvaat vakvi prasanja na forum za religija...allllooooo
ova ne e politicki forum..si utnal batka...
odi nauci da citas pa posle prasuvaj

-------------
Случајот на Исус кај Аллах е ист како случајот со Адам:од земја го создаде, по што рече :„Биди“-и тој би.(Qуран 3;59)       


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 13:54
Hahahaha od sluzba velis ubav komunisticki pristap imas na debata vo koja otvoreno e postaveno prasanjeto cccccc e tito tito...

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: DAIJA
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 21:30
Da, kje go barate tito, ama nema, sega Sali Berisa kje vi stane pretsedatel, pa kje rabotite za albanskata razuznavacka sluzba.....

-------------
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 21:34
Originally posted by DAIJA DAIJA напиша:

Da, kje go barate tito, ama nema, sega Sali Berisa kje vi stane pretsedatel, pa kje rabotite za albanskata razuznavacka sluzba.....


komu sali berisa kje stane predsedatel??????????
ti si ispomeshal neso
ova e republika Makedonija


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 22:08
Originally posted by DAIJA DAIJA напиша:

Da, kje go barate tito, ama nema, sega Sali Berisa kje vi stane pretsedatel, pa kje rabotite za albanskata razuznavacka sluzba.....


Ne e toj izmesal brate toj mora da aludira na golema albanija posto e shiptar. Inaku eve deneska po pat na sila se stvori uste edna muslimanska drzava sred evropa. Toj ne e svesen deka e vo makedonija i voopsto ne mu e gajle za makedonija - zarem ne gledas deka ne sakaat da odgovrat na prasanjata...A ti daija tvoite aspiracii za nekoja golema albanija socuvaj si gi za doma stvarnosta nekogas zivee vo fantazijata dodeka nekoj ne te istrese so se nea vo segasnosta.

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: the king
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 12:43
Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Па тоа се чудам на кои прашања они даваат одговори? Бидејки на поставените само коментираат дека не била темата у религија туку за у политике и др.


filipe sto razbiras ti..

na ova e veke odgovoreno i na site drugi prasanja..

ne se muslimanite kako vas na sekoe prasanje da molcat..

-------------
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Постирано од: the king
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 12:47
pocnavte dda begate naglo kon politika...


a templariuse da ti kazam samo uste ednas po koj znae koj pat...

nema vo tie raboti nikakov islam...

islamot jasno i glasno i najstrogo go osuduva samoubistvoto i ubistvoto na nevini zrtvi duri i na bilo koj covek na kogo bog mu dal moznost da si go odzivee svoeto...

znaci sekoj onoj koj ce go napravi toa e odpadnik od verata, znaci ne e musliman...

i da ne slusnam veke deka ne sme ti odgovorile...

-------------
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Постирано од: the king
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 12:49
i gi molam site forumdzii bez razlika od koja vera se da prestanat so politicki temi a se naogaat na forum kade tema na razgovor e religijata...

znaci uste ednas prestanete so politikata tuka!!!!!!!!!

-------------
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 15:05
Ne se sl*gam so tebe deka e odgovoreno i deka ovie prasanja se politicki i ti nemas nikakvo pravo da nareduvas i da sopiras nekogo da kaze sto saka...

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: zidarski
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 19:17
Originally posted by the king the king напиша:

pocnavte dda begate naglo kon politika...


a templariuse da ti kazam samo uste ednas po koj znae koj pat...

nema vo tie raboti nikakov islam...

islamot jasno i glasno i najstrogo go osuduva samoubistvoto i ubistvoto na nevini zrtvi duri i na bilo koj covek na kogo bog mu dal moznost da si go odzivee svoeto...

znaci sekoj onoj koj ce go napravi toa e odpadnik od verata, znaci ne e musliman...

i da ne slusnam veke deka ne sme ti odgovorile...


Da, jasno i glasno go osuduvate, ama do sega edinstvenata osuda koja ja chuv e deka "toa e amerikanska propaganda, toa ne se sluchuva"...
Razlikata e vo toa shto hristijanite se spremni da prevzemat odgovornost za nedelata na svoite sovernici, dodeka vie vednash ja iskluchuvate mozhnosta toa da e nekoj od vas i ja pushtate dobro poznatata pesna - amerikancite se krivi... Se dodeka ne pochnete da prevzemate odgovornost i da prevzemate merki protiv vash*te sonarodnici koi pravat zlodela, svetot nema da gleda pozitivno na vas.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 20:29
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Originally posted by the king the king напиша:

pocnavte dda begate naglo kon politika...


a templariuse da ti kazam samo uste ednas po koj znae koj pat...

nema vo tie raboti nikakov islam...

islamot jasno i glasno i najstrogo go osuduva samoubistvoto i ubistvoto na nevini zrtvi duri i na bilo koj covek na kogo bog mu dal moznost da si go odzivee svoeto...

znaci sekoj onoj koj ce go napravi toa e odpadnik od verata, znaci ne e musliman...

i da ne slusnam veke deka ne sme ti odgovorile...


Da, jasno i glasno go osuduvate, ama do sega edinstvenata osuda koja ja chuv e deka "toa e amerikanska propaganda, toa ne se sluchuva"...
Razlikata e vo toa shto hristijanite se spremni da prevzemat odgovornost za nedelata na svoite sovernici, dodeka vie vednash ja iskluchuvate mozhnosta toa da e nekoj od vas i ja pushtate dobro poznatata pesna - amerikancite se krivi... Se dodeka ne pochnete da prevzemate odgovornost i da prevzemate merki protiv vash*te sonarodnici koi pravat zlodela, svetot nema da gleda pozitivno na vas.


Dobro napisano i sosema tocno mislenje

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 20:42
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Hahahaha od sluzba velis ubav komunisticki pristap imas na debata vo koja otvoreno e postaveno prasanjeto cccccc e tito tito...


So be tito????Tito umre a so tita umrea i takvite kako nego,sega naslednici na tita se takvite kako tebe.Bidejci i ovoj majmun tito Bil ist kako tebe vo taa grupa


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 20:53
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Originally posted by the king the king напиша:

pocnavte dda begate naglo kon politika...


a templariuse da ti kazam samo uste ednas po koj znae koj pat...

nema vo tie raboti nikakov islam...

islamot jasno i glasno i najstrogo go osuduva samoubistvoto i ubistvoto na nevini zrtvi duri i na bilo koj covek na kogo bog mu dal moznost da si go odzivee svoeto...

znaci sekoj onoj koj ce go napravi toa e odpadnik od verata, znaci ne e musliman...

i da ne slusnam veke deka ne sme ti odgovorile...


Da, jasno i glasno go osuduvate, ama do sega edinstvenata osuda koja ja chuv e deka "toa e amerikanska propaganda, toa ne se sluchuva"...
Razlikata e vo toa shto hristijanite se spremni da prevzemat odgovornost za nedelata na svoite sovernici, dodeka vie vednash ja iskluchuvate mozhnosta toa da e nekoj od vas i ja pushtate dobro poznatata pesna - amerikancite se krivi... Se dodeka ne pochnete da prevzemate odgovornost i da prevzemate merki protiv vash*te sonarodnici koi pravat zlodela, svetot nema da gleda pozitivno na vas.


Se cudam zosto svetot ne gledat loso na onie koi pravat najgolem teror vo svetot,na Amerika zosto ne gledat svetot--Taa gi pravet site zlodela,a svetot nea ja Gledat kako MESIJA...

P.s. Tie vcera pred Americkata Ambasada vo Beograd so bea??? so kresea stakla,i pravea nered ,vo beograd....Zosto niv svetov ne gi obvini,ama bas nikakva reakcija nemase od niedna Drzava

Zosto Zapad ima dva Arsini,zosto ovaa demokratija e so dve strani????
Zosto nikoj ne gi obvini niv??? I kako svetot gledat sega na niv??? Na super nacin ,aa zosto??? zatoa so se Hristijani



Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 21:36
Vidi prvo treba da razjasnish nekoi raboti.Svetata vojna ili xhihadot da ja odobruva islamot vo ime na islamot.A ovie samoubistva koj sekojdnevno gi sledish ne se odobreni od nitu edna vera a najmalku od islamot,ako ima golem najgolem grev vo islamot e samoubistvoto koe spored k*ranot e prosledeno so xhenem ili pekol prevedeno.Nemoj da go ocrnuvash islamot so muxhahedinci,ili nekoj vid na takvi sektashi.


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 21:44
Nemoj da provocirash.Nitu eden albanec(ne shiptar) ne saka golema albanija,sprotivno si ja sakaat sopstvenata drzava Makedonija kade i jadat leb.Ocigledno deka temava si ja odbral za provokacija.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 21:51
Originally posted by nikoj nikoj напиша:

Vidi prvo treba da razjasnish nekoi raboti.Svetata vojna ili xhihadot da ja odobruva islamot vo ime na islamot.A ovie samoubistva koj sekojdnevno gi sledish ne se odobreni od nitu edna vera a najmalku od islamot,ako ima golem najgolem grev vo islamot e samoubistvoto koe spored k*ranot e prosledeno so xhenem ili pekol prevedeno.Nemoj da go ocrnuvash islamot so muxhahedinci,ili nekoj vid na takvi sektashi.


Ne temava ne ja odbrav za provokacija tuku bas za ovakvi odgovri koi nepristrasno kazuvaat za onaa sto e vistina... ti blagodaram na odgovorot

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 21:53
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Hahahaha od sluzba velis ubav komunisticki pristap imas na debata vo koja otvoreno e postaveno prasanjeto cccccc e tito tito...


So be tito????Tito umre a so tita umrea i takvite kako nego,sega naslednici na tita se takvite kako tebe.Bidejci i ovoj majmun tito Bil ist kako tebe vo taa grupa


Hahahahahahahahaa ovaa da si sakaal poglupo da go napises ne si mozel hahahahahahahahahaa

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 21:55
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Originally posted by the king the king напиша:

pocnavte dda begate naglo kon politika...


a templariuse da ti kazam samo uste ednas po koj znae koj pat...

nema vo tie raboti nikakov islam...

islamot jasno i glasno i najstrogo go osuduva samoubistvoto i ubistvoto na nevini zrtvi duri i na bilo koj covek na kogo bog mu dal moznost da si go odzivee svoeto...

znaci sekoj onoj koj ce go napravi toa e odpadnik od verata, znaci ne e musliman...

i da ne slusnam veke deka ne sme ti odgovorile...


Da, jasno i glasno go osuduvate, ama do sega edinstvenata osuda koja ja chuv e deka "toa e amerikanska propaganda, toa ne se sluchuva"...
Razlikata e vo toa shto hristijanite se spremni da prevzemat odgovornost za nedelata na svoite sovernici, dodeka vie vednash ja iskluchuvate mozhnosta toa da e nekoj od vas i ja pushtate dobro poznatata pesna - amerikancite se krivi... Se dodeka ne pochnete da prevzemate odgovornost i da prevzemate merki protiv vash*te sonarodnici koi pravat zlodela, svetot nema da gleda pozitivno na vas.


Se cudam zosto svetot ne gledat loso na onie koi pravat najgolem teror vo svetot,na Amerika zosto ne gledat svetot--Taa gi pravet site zlodela,a svetot nea ja Gledat kako MESIJA...

P.s. Tie vcera pred Americkata Ambasada vo Beograd so bea??? so kresea stakla,i pravea nered ,vo beograd....Zosto niv svetov ne gi obvini,ama bas nikakva reakcija nemase od niedna Drzava

Zosto Zapad ima dva Arsini,zosto ovaa demokratija e so dve strani????
Zosto nikoj ne gi obvini niv??? I kako svetot gledat sega na niv??? Na super nacin ,aa zosto??? zatoa so se Hristijani



E kakva pasionirana zestoka i neverna ljubov amerikata ti ima pruzeno na tebe kako li ti izgledala idninata niz velot na amerikanskoto zname ...zal mi e za tebe mnogu places

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 22:01
Amerika ne e za xhabe vo islamskite drzavi.Nikoj ne im e kriv shto neznaat samite da si go cuvaat svoeto bogatstvo.Denes sme svedoci i za Kosovo.Se e toa interes Vo momentov Trepca i se shto e popratno so nea.Ne deka stvarno go sakaat islamskiot narod.


Постирано од: zidarski
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 00:31
Mnogu interesno shto od edna strana muslimanite ja okrivuvaat Amerika, od druga veat amerikanski znaminja koga slavat neshto na Balkanot... koga kako im odgovara.
Inaku - vcherashniot napad na ambasadata vo Belgrad, beshe osuden od celata megjunarodna javnost, zatoa shto ne e vo red taka da se postapuva. Duri i srpski mediumi gi kritikuvaa.

Halid - ne znam koj toa ja gleda USA kako mesija?!??! Osven albancite na Kosovo (i delumno vo Makedonija), ne znam koj drug ja gleda USA kako spasitel, mesija ili shto i da e drugo... seriozno... nasekade niz svetov negativno se gleda na niv zaradi toa shto go pravat(pa duri i tuka vo Kanada)!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 00:37
vaka
amerikancite sekogas kje bidat  neprijatel na islamite
a zatoa so i albanci e islami kje gi sledat svoite - kako so gi narekuvat BRAKJA I SESTRI

samo trea da pomine odredeno vreme - da se stalozi rabotata
na kraj i kosovo i dubai i kuvajt - kje si se vtatat vo drustvoto na
AMERIKANOMRZCI


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Aisha
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 00:38
Normalno deka pravoto lice na Amerika e otkrieno...

No ostanatite forumashi, postojano nesto ni pripisuvaate na muslimanite.Sega toa e Kosovo....
Rekov, i govoram od imeto na site muslimani od forumov!
Nas Kosovo ne ne interesira! tie t.n. muslimani vo Kosovo, im e bitno samo albasnkoto!Samite velat deka pred se se Albanci, a potoa se drugo!
I prestanete veke da ne sporeduvate, i da ni ja pripisuvaet sekoja postapka na t.n. muslimani!

-------------
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 00:42
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Normalno deka pravoto lice na Amerika e otkrieno...

No ostanatite forumashi, postojano nesto ni pripisuvaate na muslimanite.Sega toa e Kosovo....
Rekov, i govoram od imeto na site muslimani od forumov!
Nas Kosovo ne ne interesira! tie t.n. muslimani vo Kosovo, im e bitno samo albasnkoto!Samite velat deka pred se se Albanci, a potoa se drugo!
I prestanete veke da ne sporeduvate, i da ni ja pripisuvaet sekoja postapka na t.n. muslimani!


POZDRAV AJSHI

TOA SO PRIPISUVANJETO I NE E NASA IZMISLICA
AKO ZATVORIS OCI I SE SETIS NA MNOGUTE POSTOVI
TAMU STOI

NIE
BRAKJA
SESTRI
NIE
NE IMA 1,5 MILIJARDA
NIE
TAKA BRATE , DOBRO MU KAZA


OD TOJ ASPEKT cudno li e pripisuvanjeto na ednakvosta????



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 00:49
Би сакал еден одговор од муслиманите во Македонија, колку ја сакаат Македонија и дали ќе дозволат поделба на истата.

И дали и колку има ПРАВИ муслимани во Македонија.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 00:54
Originally posted by avramoskislave avramoskislave напиша:

Би сакал еден одговор од муслиманите во Македонија, колку ја сакаат Македонија и дали ќе дозволат поделба на истата.

И дали и колку има ПРАВИ муслимани во Македонија.


hahahhahahahhahahahah
ovoj podforum ne e za vicovi


samo mi e enigma - koga kje igrat fudbal albanija protiv kosovo za kogo kje navivat

e toa uste ne go znam


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 00:56
Ајша според твоите постови заклучив дека муслимани на Балканот (поконкретно Македонија и бивша ЈУ) скоро иа да ги нема. т.е. реткост е да видиш прав муслиман.


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 00:56
Eve ti odgovor:
Premnogu ja sakaat i nikakva delba nema da ima.Nitu eden Albanec nesaka da se prikluci kon Albanija ili Kosovo.Granicite se tie i nema menuvanje.A za toa kolku muslimani ima proshetaj po Tetovo,Gostivar,Kicevo i t.h pa veruvam ke bidesh najdobro precekan.Ne gi zamisluvajte albancite monstrumi .


Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:01
Originally posted by nikoj nikoj напиша:

Eve ti odgovor:
Premnogu ja sakaat i nikakva delba nema da ima.Nitu eden Albanec nesaka da se prikluci kon Albanija ili Kosovo.Granicite se tie i nema menuvanje.A za toa kolku muslimani ima proshetaj po Tetovo,Gostivar,Kicevo i t.h pa veruvam ke bidesh najdobro precekan.Ne gi zamisluvajte albancite monstrumi .


Нема потреба за шетање од тетово сум тука сум и многу добро ми е позната ситуацијата. А колку добро сум пречекан кај Албанците????? релативно.


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:03
E pa ubavo.Drug pat ogradise od vakvi apstraktni prashanja.


Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:11
Originally posted by nikoj nikoj напиша:

E pa ubavo.Drug pat ogradise od vakvi apstraktni prashanja.


Мене прашањето ми беше за муслиманите а не Албанците. Има разлика. И ќе ти кажам дека муслимани кои се од поодамна во Македониеја се ок па и Албанците, но тие што се дојдени во поново време па и не сум баш сигурен во твоето тврдење дека ја сакаат Македонија. И немој да ми кажуваш дека нема Албанци кој сакаат да ја поделат Македонија затоа што лично познавам. Мене само ме буни зошто постарите “добрите“ муслимани ги поддржуваат а не ги осудуваат ЈАВНО.


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:15

A kako ti gi ocenuvash dobri i loshi muslimani.Zar kaj drugite narodi nema dobri loshi ili se stavash vo eden kosh.A za delenjeto ti garantiram deka si vo zabluda.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:17
jas ne gi delam i nema potreba
koga me uverivte deka ste

NIE
BRAT
SESTRA
NIE
NE IMA 1.5 MILIJARDA
BRATEEEEEEEEEE


moze li da se delat ovie kvalifikacii koi si gi dadovte na forumov?????


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:18
ne ti prodaam demagogija,ami da te poduca okolu precekuanjeto.sho ubao vaka sho moam da si pozbora na mojo dijalekt,a da ne mi se smejat skopjanive


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:19
mnogu poubo i porealno mozis da se iskazis pismeno ovde:)


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:19
nikoj nema da ti se smee
cao NEMO мафтање


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:23
@Никој

Изгледа не ме свати во прашањето. Не реков дека нема лоши и кај други. Прашањето ми е зошто муслиманите ги бранат другите муслимани (иако не сакаат да ги бранат) т.е. се плашат јавно да ги осудат затоа што ако ги осудат ги прогласуваат за предавници на муслиманството (Албанците).


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:25
Cao Anaconda


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:27
Originally posted by nikoj nikoj напиша:

Cao Anaconda


barem jas NEMO znam so znaci nikoj
a ti blage veze nemas so tropas
citaj malku tova knigite , kultura povekje голема%20насмевка


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:28

Ne e tocno.Jas ubavo te razbrav.A za toa koj kogo osuduva ili treba da osudi ima nadlezni institucii pa oni neka reshavaat a ne jas ti ili bilo koj drug.Ne sme vo 5 ili 6 vek koga javno se osuduvalo i se stavale na klada ili besilka.Kakvo javno osuduvanje barash?


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:28
[QUOTE=anakin] nikoj nema da ti se smee
cao NEMO [IMG]smileys_novi/103.gif" align="middle" alt="мафтање[/HIM


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:30
Ej ako ne ti e interesna temava mozesh slobodno da se isklucish.A ako te navrediv za anakonda se zezav interesen si mi


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:32
Originally posted by nikoj nikoj напиша:

Ej ako ne ti e interesna temava mozesh slobodno da se isklucish.A ako te navrediv za anakonda se zezav interesen si mi


ne se navrediv
nego
ja utna skroz NEMO
znaes NEMO e mnogu pointeresen nik od nikoj
a znaci isto


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:33
Pa znam,ne me uci ,a dokolku ne si se navredil drago mi e polesno ke spijam.


Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:35
Еве еден пример. Ако направи некој злодело Албанец и ако полиција го уапси одма се збори дека полицијата е брутална иако тој осуденик има убиено, продавано дрога, силувано и сл. муслиманите (Албанците) го штитат и поддржуваат или пак ако е во бегсто никој Албанец нема смелост да го предаде или каже, се плаши да го каже. Прашањето е од што се плашат ако муслиманството не го поддржува насилството зошто ги бранат. Затоа реков колку се прави муслиманите затоа што ги оправдуваат ваквите постапки.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:35
Originally posted by nikoj nikoj напиша:

Pa znam,ne me uci ,a dokolku ne si se navredil drago mi e polesno ke spijam.



ahhahahhahahahahhahaha

ma nemojгазење%20од%20смеење



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:37
Originally posted by avramoskislave avramoskislave напиша:

Еве еден пример. Ако направи некој злодело Албанец и ако полиција го уапси одма се збори дека полицијата е брутална иако тој осуденик има убиено, продавано дрога, силувано и сл. муслиманите (Албанците) го штитат и поддржуваат или пак ако е во бегсто никој Албанец нема смелост да го предаде или каже, се плаши да го каже. Прашањето е од што се плашат ако муслиманството не го поддржува насилството зошто ги бранат. Затоа реков колку се прави муслиманите затоа што ги оправдуваат ваквите постапки.



lele so ti treba ova
so se mucis
se gleda si zelen tuka na forumov
aj odi na temi kade moze da se zabavuvas a ne nerviras

kje spiel mirno kako da ne


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:40
Ej,a da ne zaode.Ti mi raskazuvash za poedinci ili takvo neshto.Ti kazav ne gi smetaj muslimanite(Albancite) za monstrumi.Ova ti shto mi go kazuvash me potcetuva na inserti od film,a celiot fil ne ti e prikazan.Zasto kaj Makedoncite ili ajde kaj drugite narodi nema vakvo neshto.Poedinci koj vrshat kriminalni raboti,ili samo kaj Albancite go ima.Ste se fatile samo za niv.


Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:41
@Анакин

во право си дека нетреба да се замарам и нервирам, ама тоа е, кога би живеел во Те можеби би ме разбрал.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:42
Originally posted by avramoskislave avramoskislave напиша:

@Анакин

во право си дека нетреба да се замарам и нервирам, ама тоа е, кога би живеел во Те можеби би ме разбрал.


slave големо%20гушкање


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:44
@Nikoj

Јас не реков дека Македонците и другите се цвеќиња, туку зошто Албанците ги поддржуват Албанските криминалци т.е. ги заштитуваат. Ретки се тие што ќе ги осудат скоро и да ги нема. А кај други ќе најдеш и такви што ќе осудат.


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:45
Pa preselise poubavo mozda ke ti bide.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:45
Originally posted by avramoskislave avramoskislave напиша:

@Nikoj

Јас не реков дека Македонците и другите се цвеќиња, туку зошто Албанците ги поддржуват Албанските криминалци т.е. ги заштитуваат. Ретки се тие што ќе ги осудат скоро и да ги нема. А кај други ќе најдеш и такви што ќе осудат.


jas kje ti odgovoram

za da bides miren i ne se zamaras mnogu

zatoa so verata im e povazna od covecnosta



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:46
Originally posted by nikoj nikoj напиша:

Pa preselise poubavo mozda ke ti bide.


BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO NEMOOOOOOOOOOOOOOO


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:47
Анакин знам само што тешко дека ќе го одговори тоа некој од нив


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:47
Slave malce go tupish.Eve anakin te vika.Odi kaj nego ako nesakash da ziveesh vo TE.A ti kazav i preska se e toa vo red da se osuduvaat takvite no ne javno kako ti shto barash,moralno Slaveeeeeeeeeeeee.


Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:48
А ти никој со твојот пост кажа колку ги сакаш Македонците и колку ти е до нас. Само тој филм дека ќе се преселим заради тоа се вика доџи јуче


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:49
Shto vrska ima vera so covecnost.Aj odi spi ostavime so Slave da si pomuabetam.Gledam deka celo vreme samo provocirash.


Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:50
А анакин е пријател бидејќи ме прима кај него а ти ако ме бркаш не си ми ни најмалку. Инаку Тетово си го сакам многу и тешко дека лесно ќе си одам од тука


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:51
Pa ti sam kaza deka ti e teshko vo TE.


Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:52
Originally posted by nikoj nikoj напиша:

Shto vrska ima vera so covecnost.Aj odi spi ostavime so Slave da si pomuabetam.Gledam deka celo vreme samo provocirash.



Анакин убаво одговори на прашањето само толку си го сватил одговорот. Дека ако муслиманите се против насилство нема да ги поддржат криминалците ама тие се муслимани и ги бранат, не е битно дали силувал или не важно муслиман е. Затоа велам дека нема многу прави муслимани а не дека имам нешто против муслиманите. Тој што е човек не ми е битво која вера е.


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:52
Slave,nikoj ne te brka ne svakaj naopacki.Ne sum jas nitu bilo koj faktor pa da reshava koj kade ke zivee.


Постирано од: avramoskislave
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 01:58
Никој верувам дека можеби ти не си таков но не се сите такви и одговори дали поддржуваш такви луѓе а не имало и други што прават лоши работи или немало.


Постирано од: nikoj
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 02:00
Originally posted by avramoskislave avramoskislave напиша:

Никој верувам дека можеби ти не си таков но не се сите такви и одговори дали поддржуваш такви луѓе а не имало и други што прават лоши работи или немало.

Ne ne gi podrzuvam, naprotiv gi osuduvam.


Постирано од: zidarski
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 02:34
Imashe tuka edno dobro prashanje...
Uporno se potencira brojkata od edna i pol milijarda muslimani i uporno se zboruva za muslimanskoto edinstvo i za silata na verata. Od druga strana - na sekoe prashanje za odredeni raboti koi ne se bash po k*ranot, vednash odgovorot e "tie ne se pravi muslimani", ili kako sega, koga stanuva zbor za albancite, vednash ima odgovor "ne meshajte muslimani so albanci". Od druga strana, se sekjavam na edna diskuisija vo koja mnogupati se spomna deka muslimani vo Makedonija ima 40% i taa brojka se pretstavuva ne kako na lica so "muslimansko prezime", a kako muslimani.
Ako se sledat objasnuvanjata na onie koi navistina gi smetame za muslimani tuka na forumov, navistina izleguva deka pogolemiot del od lugjeto od islamska veroispoved, vsushnost ne se muslimani. Zoshto togash se potenciraat tie brojki postojano?!?!?!


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 03:59
Sega, kolku sto razbrav od dosegashnite muabeti, albancite se muslimani i de fakto i de jure, samo nashive chlenovi ne gi smetaat za muslimani kako sto tie bi sakale da bidat. Ako se sekjavate, koga zboruvavme za stomachno tancuvanje, dobivme odgovor deka muslimani koi neguvaat, igraat i gledaat takvo tancuvanje ne se pravi muslimani (istoto vazheshe i za onie koi primenuvaat nepotrebna sila vrz nevini lugje i t.n.). Spored toa, nashive chlenovi imaat opcija da vbrojuvaat nekogo kako musliman zatoa sto po vera toj e tokmu toa, a vo druga prilika istiot da go izzemat od toa vbrojuvanje koga postapkite na istiot ne gi odobruvaat spored kriterijumot sto reshile da go koristat.

So drugi zborovi si dozvoluvaat da upotrebuvaat dvojni arshini. Ako im treba pogolema brojka - ke gi brojat site muslimani vo svetot, ako im posochish na nekoi raboti koi ne im se dopagjaat, togash se ograduvaat i velat deka istite onie koi gi broele kako muslimani vsushnost ne se muslimani.

Ne znam dali odgovoriv na prashanjeto, no toa e moeto razbiranje na rabotite. Ako gresham, neka bidam ispraven.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 16:14
Pa vidi oni gi smetaat muslimani samo onie sto im odgovara da bidat muslimani dodeka drugite dodeka se losi ne se muslimani a podocno koga ce odobrat e togas se muslimani i toa mnogu dobri. Primer kosovo 95% muslimani - e toa ne bile muslimani, dve celii na al kaeda na kosovo ne se muslimani, islamskiot front sediste - i toa ne se muslimani , mudzahedini i ostanatite - ne se muslimani pa togas na kosovo koj zivee ???

A ti NEMO sto sakas da proteruvas od tetovo - zapamti edna rabota - nie makedoncite sme kako pirej sto povece go kornes povece niknuva...

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 18:21
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Imashe tuka edno dobro prashanje...
Uporno se potencira brojkata od edna i pol milijarda muslimani i uporno se zboruva za muslimanskoto edinstvo i za silata na verata. Od druga strana - na sekoe prashanje za odredeni raboti koi ne se bash po k*ranot, vednash odgovorot e "tie ne se pravi muslimani", ili kako sega, koga stanuva zbor za albancite, vednash ima odgovor "ne meshajte muslimani so albanci". Od druga strana, se sekjavam na edna diskuisija vo koja mnogupati se spomna deka muslimani vo Makedonija ima 40% i taa brojka se pretstavuva ne kako na lica so "muslimansko prezime", a kako muslimani.
Ako se sledat objasnuvanjata na onie koi navistina gi smetame za muslimani tuka na forumov, navistina izleguva deka pogolemiot del od lugjeto od islamska veroispoved, vsushnost ne se muslimani. Zoshto togash se potenciraat tie brojki postojano?!?!?!


A Zidarski--Koga nie ve prasuvame vas,za Amerika,Rusija,Srbija i site koi se okupatori na Svetov,dali tie se Hristijani,Vie togas Istiot Odgovor go davate-Tokmu bas Vie Zidarski..Ama tie ne se Pravi Vernici,ama tie ne se Drzat na Biblijata,ama tie vaka ,ama tie onaka..E togas Zidarski sega jas tebe te Prasuvam Kolku Vo Svetov Se pravi Hristijani...Spored mene kako jas go gledam Svetov,Nema ni 10% Pravi Hristijani..
P.s. Vo Makedonija ziveat 50% Muslimani,samo sakav da te popravam..
Poz...


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 19:57
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Imashe tuka edno dobro prashanje...
Uporno se potencira brojkata od edna i pol milijarda muslimani i uporno se zboruva za muslimanskoto edinstvo i za silata na verata. Od druga strana - na sekoe prashanje za odredeni raboti koi ne se bash po k*ranot, vednash odgovorot e "tie ne se pravi muslimani", ili kako sega, koga stanuva zbor za albancite, vednash ima odgovor "ne meshajte muslimani so albanci". Od druga strana, se sekjavam na edna diskuisija vo koja mnogupati se spomna deka muslimani vo Makedonija ima 40% i taa brojka se pretstavuva ne kako na lica so "muslimansko prezime", a kako muslimani.
Ako se sledat objasnuvanjata na onie koi navistina gi smetame za muslimani tuka na forumov, navistina izleguva deka pogolemiot del od lugjeto od islamska veroispoved, vsushnost ne se muslimani. Zoshto togash se potenciraat tie brojki postojano?!?!?!


A Zidarski--Koga nie ve prasuvame vas,za Amerika,Rusija,Srbija i site koi se okupatori na Svetov,dali tie se Hristijani,Vie togas Istiot Odgovor go davate-Tokmu bas Vie Zidarski..Ama tie ne se Pravi Vernici,ama tie ne se Drzat na Biblijata,ama tie vaka ,ama tie onaka..E togas Zidarski sega jas tebe te Prasuvam Kolku Vo Svetov Se pravi Hristijani...Spored mene kako jas go gledam Svetov,Nema ni 10% Pravi Hristijani..
P.s. Vo Makedonija ziveat 50% Muslimani,samo sakav da te popravam..
Poz...



Se slozhuvam so tebe deka vazhi i obratnoto i deka nema golem broj dosledni muslimani i hristijani.

Samo mi dojde smeshno, koga na krajot od ovoj tvoj komentar zavrshuvash so zborovite deka vo Makedonija ima 50% muslimani. Na koi muslimani sega mislish ???

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: zidarski
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 20:02
Da Halid, ama jas vo nieden moment ne sum tvrdel deka e poinaku za Hristijanite... za razlika od vas koi vo zavisnost od prilikata ili gi vbrojuvate ili gi otfrlate vash*te sovernici.
Da ne sporime nepotrebno... toa shto sakam da kazham e deka ne mozhe da se ima dvoen arshin. Ako gi kritikuvash zlodelata napraveni od nekogo, ne treba da naogjash opravduvanje za nego samo zatoa shto e od tvojata verska grupa. Ako napravil zlo, napravil. Kolku pobrzo se osudi, tolku podobro za site. A ne da se slushaat prikazni tuka deka se e amerikanska propaganda ili izmislica i deka tie raboti demek ne se sluchuvaat voopshto.
Pogledni ubavo po postovite - koga treba da se kritikuva postapka na nekoja zemja koja e "hristijanska" ili na grupa lugje ili na poedinci duri, voopshto ne se vozdrzhuvam da go napravam toa. Vie se obiduvate da gi "branite" celo vreme i da naogjate opravduvanja i na mesta kade shto nema prostor za opravduvanja. Ili pak molchite, shto e istotaka opravduvanje.
Istotaka - koga ne vi odgovara nekoj, odma velite "tie ne se nashi". E pa, ako e taka - koi se vashi?
Eve sega sam ispagjash vo kontradiktornost. Od edna strana velite deka mnozinstvoto albanci ne se pravi muslimani zaradi toa shto gi interesira nacionalnoto i davash citat od k*ranot so koj go potvrduvash toa, a od druga strana mi velish deka vo Makedonija ima 50% muslimani. Koi se 50% muslimani vo Makedonija ako gi izzemesh od taa grupa Albancite...?! Te molam objasni go toa ili kje sfatam deka go negirash ajetot koj samiot go napisha!


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 20:08
Toa kaj nas se veli "Da ja imash tortata pred sebe i da si ja izel vo isto vreme".

Pa nemozhe da gi imash i dvete raboti istovremeno. Reshi se na edna.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: efendija
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 20:57
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Toa kaj nas se veli "Da ja imash tortata pred sebe i da si ja izel vo isto vreme".

Pa nemozhe da gi imash i dvete raboti istovremeno. Reshi se na edna.



Дали си ти во колосек со ова што го пишуваш?

Сега според тебе сите грешни муслимани да ги ставиме во кошот на Будисти нели?



-------------
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 21:15
A i matematikata vie nekako posebna 50% muslimani vo makedonija kade gi izbroja be ?!?!

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 21:18
Od kade dojdoa budisti tuka ???

Zboruvavme za budisti ?

Ne sum znael deka sme zborele za budisti. E togash... sigurno sum izlegol od kolosek.

Predposlednoto sto go rekov beshe ova:

Se slozhuvam so tebe deka vazhi i obratnoto i deka nema golem broj dosledni muslimani i hristijani.

Samo mi dojde smeshno, koga na krajot od ovoj tvoj komentar zavrshuvash so zborovite deka vo Makedonija ima 50% muslimani. Na koi muslimani sega mislish ???


Po koe, kako nekakvo prodolzhenie po zidarski sledeshe ova:

Toa kaj nas se veli "Da ja imash tortata pred sebe i da si ja izel vo isto vreme".   

Pa nemozhe da gi imash i dvete raboti istovremeno. Reshi se na edna.


Nekoj zboruvashe za budisti ??? Ili mozhebi efendija mu pomaga na Halid i saka da go svrti muabetot na druga strana bidejki nema argumenti ??? Se e mozhno...

Od kade samo dojdoa budistite ? More, tie se krivi za se !

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 21:32
Hahahahahah salto mortale e nekogas najdobroto salto koe moses da go napravis koga nemas drug izbor

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: efendija
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 21:49
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Hahahahahah salto mortale e nekogas najdobroto salto koe moses da go napravis koga nemas drug izbor


Така ти се чини крстоносецу! Месенџер знае што му порачав со тоа,но ти сеуште си дете во умот и неможеш да ги сватиш некои работи.

-------------
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"


Постирано од: Aisha
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 22:15
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Sega, kolku sto razbrav od dosegashnite muabeti, albancite se muslimani i de fakto i de jure, samo nashive chlenovi ne gi smetaat za muslimani kako sto tie bi sakale da bidat. Ako se sekjavate, koga zboruvavme za stomachno tancuvanje, dobivme odgovor deka muslimani koi neguvaat, igraat i gledaat takvo tancuvanje ne se pravi muslimani (istoto vazheshe i za onie koi primenuvaat nepotrebna sila vrz nevini lugje i t.n.). Spored toa, nashive chlenovi imaat opcija da vbrojuvaat nekogo kako musliman zatoa sto po vera toj e tokmu toa, a vo druga prilika istiot da go izzemat od toa vbrojuvanje koga postapkite na istiot ne gi odobruvaat spored kriterijumot sto reshile da go koristat.

So drugi zborovi si dozvoluvaat da upotrebuvaat dvojni arshini. Ako im treba pogolema brojka - ke gi brojat site muslimani vo svetot, ako im posochish na nekoi raboti koi ne im se dopagjaat, togash se ograduvaat i velat deka istite onie koi gi broele kako muslimani vsushnost ne se muslimani.

Ne znam dali odgovoriv na prashanjeto, no toa e moeto razbiranje na rabotite. Ako gresham, neka bidam ispraven.


Rekov da ve ostavam da si ja olesnite dusata!
No ete i jas nesto da recam!
Iako denov mi bese prekrasen, go izvadiv svojot prv licen dok. so marama (ova morav da go spomnam nekade, bidejki ja zavorivte taa tema)!
Inaku Muslimanot se ceni po delata! Znaci toa sto go pravi!
Ona sto se naoga vo nivnite srca, nie ne mozeme da go vidime, no nivnite dela svedocat za nivnoto veruvanje. Onoj hadis, koj go prenese Halid, isto taka stoi deka sekoj onojkoj se bori za nacijata i vo ime na nacijata, toj umira kako nevernik!!!!!!!
Kolku sto se sekavam za temata so tancot, ti nakrajot kaza deka si razbral, kolku sto se sekavam jasno ti objasniv, sega ja koristis povotrno istata tema, kako dokaz za tvoeto aj taka da go narecam, obvinuvanje(grubo kazano)
Da ti olesnam, VIE CLENOVITE, nemora da se macite so toa kogo ke vbroite kako musliman ili ne.....Postojata pravila vo Islamot koj e a koj ne. Kako sto mnogu pati napomenavme Islamot e poveke od religija, i od svoite sledbenici bara ziveenje po nego, a ne samo IZJAVA, bez dela!!!!!!

Inaku koga sme kaj Kosovo Republjik , da kazam deka do vcera ne me int. Amam koga gledav na TV deka huliganite vo Belgrad, ja kamenuvale Bajrakli dzamijata, pa potoa i Turskata ambasada , sfativ deka pametno napravija albancite , sto KONECNO se odelija od onie na koi im e krivo, zosto ne ubija uste poveke muslimani koga imaa sansi. Koga svetot im dade noz vo racete, a na zrtvata i gi vrze!!!!


-------------
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 23:19
Templarius, drzhi se za temite i ne go shiri muabetot nepotrebno na site strani.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 23:28
ju
sega doznav od Ajshi deka Islamot e povekje od religija

zapravo - gledajki TV i citajki vesnici i znaev deka e povekje od religija


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Aisha
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 23:34
A citejki za islamot?????

Barem za islamot, istrazuvaj samiot,vesnicite i TV, se veke predzavakano razmisluvanje!
Sekogas imalo i ke ima predrasudi za islamot, a zavisi od sekoja individua, dali ke potklekne na niv, ili ke se trudi da se vozdigne od masata.
Site se smtremime kon povisoki celi, zosto da tapkame vo mesto, i da se davime vo sopstvenoto negativno razmisluvanje!!!
Da ne filozofiram mnogu, mislam deka e jasno!


-------------
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!


Постирано од: Templarius
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 23:37
Da na TV i vo novini sozvakano ajde be toa mu dojde kako abe toa ne e tocno teroristite ne ubivaat tie samo pukaat e sega ako pogodile nekogo ,,,, ma ajde bre

-------------
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 23:40
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

A citejki za islamot?????

Barem za islamot, istrazuvaj samiot,vesnicite i TV, se veke predzavakano razmisluvanje!
Sekogas imalo i ke ima predrasudi za islamot, a zavisi od sekoja individua, dali ke potklekne na niv, ili ke se trudi da se vozdigne od masata.
Site se smtremime kon povisoki celi, zosto da tapkame vo mesto, i da se davime vo sopstvenoto negativno razmisluvanje!!!
Da ne filozofiram mnogu, mislam deka e jasno!



Ajshi - delata  kazuvat povekje od milioni zborovi pisani vo paroli


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Aisha
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 23:50
Toa razmisluvanje ednostavno ne e ispravno....

Ili pak mozebi ne si gi zapoznal vistinskite luge...
Duri i temava e otvorena poradi tie predrasudi. Zarem ne te interesira sto stoi navistina pozadi toa.

Sto e islamot, vsusnost?
Ne mora da znaci ako citas za islamot deka mora i da go primis, siri gi horizontite!
NE GLEDAJ VO AMBALAZATA!!! VIdi ja sustinata!

Ako islamot kako zbor poteknuva od zborot selam - sto znaci mir, zarem navisitna SVETSKIOT TERORIZAM moze da mu se pripise nemu?!?!?!

Zarem ne si se zaprasal nekogas za toa?

pa i za maramata, ako site velat deka muslimankata e zarobena vo taa obleka, a jas velam deka sum slobodna, zarem ke sudis po toa sto drugite velat ili jas, koja ja nosam?



-------------
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 23:59
ti?!,...ti si edna,...ima i mnogu drugi shto mislat kako tebe,...ama ushte povekje ima ,...shto ne bi ja nosele ,...sekogash koga toa ,..."treba",..

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk