IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Одговор на исламот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одговор на исламот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 20>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 02:24
А на кое до сега поставено прашање дале одговор па сеа ти Темплариусе тебе да ти дадат не моит така тоа.
Македонците верувале во Сонцето ВЕРУВАЈТЕ И ВИЕ.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 02:28
Pa celo vreme davaat odgvori a jas samo prasuvam
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 02:32
Па тоа се чудам на кои прашања они даваат одговори? Бидејки на поставените само коментираат дека не била темата у религија туку за у политике и др.
Македонците верувале во Сонцето ВЕРУВАЈТЕ И ВИЕ.
Кон врв
Sandokan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sandokan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 03:28
rekov jas deka e ovoj od sluzbite..ili gresam.samo tokmaci od tajni sluzbi postavuvaat vakvi prasanja na forum za religija...allllooooo
ova ne e politicki forum..si utnal batka...
odi nauci da citas pa posle prasuvaj
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 13:54
Hahahaha od sluzba velis ubav komunisticki pristap imas na debata vo koja otvoreno e postaveno prasanjeto cccccc e tito tito...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:30
Da, kje go barate tito, ama nema, sega Sali Berisa kje vi stane pretsedatel, pa kje rabotite za albanskata razuznavacka sluzba.....
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:34
Originally posted by DAIJA DAIJA напиша:

Da, kje go barate tito, ama nema, sega Sali Berisa kje vi stane pretsedatel, pa kje rabotite za albanskata razuznavacka sluzba.....


komu sali berisa kje stane predsedatel??????????
ti si ispomeshal neso
ova e republika Makedonija
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:08
Originally posted by DAIJA DAIJA напиша:

Da, kje go barate tito, ama nema, sega Sali Berisa kje vi stane pretsedatel, pa kje rabotite za albanskata razuznavacka sluzba.....


Ne e toj izmesal brate toj mora da aludira na golema albanija posto e shiptar. Inaku eve deneska po pat na sila se stvori uste edna muslimanska drzava sred evropa. Toj ne e svesen deka e vo makedonija i voopsto ne mu e gajle za makedonija - zarem ne gledas deka ne sakaat da odgovrat na prasanjata...A ti daija tvoite aspiracii za nekoja golema albanija socuvaj si gi za doma stvarnosta nekogas zivee vo fantazijata dodeka nekoj ne te istrese so se nea vo segasnosta.
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 12:43
Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Па тоа се чудам на кои прашања они даваат одговори? Бидејки на поставените само коментираат дека не била темата у религија туку за у политике и др.


filipe sto razbiras ti..

na ova e veke odgovoreno i na site drugi prasanja..

ne se muslimanite kako vas na sekoe prasanje da molcat..
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 12:47
pocnavte dda begate naglo kon politika...


a templariuse da ti kazam samo uste ednas po koj znae koj pat...

nema vo tie raboti nikakov islam...

islamot jasno i glasno i najstrogo go osuduva samoubistvoto i ubistvoto na nevini zrtvi duri i na bilo koj covek na kogo bog mu dal moznost da si go odzivee svoeto...

znaci sekoj onoj koj ce go napravi toa e odpadnik od verata, znaci ne e musliman...

i da ne slusnam veke deka ne sme ti odgovorile...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 12:49
i gi molam site forumdzii bez razlika od koja vera se da prestanat so politicki temi a se naogaat na forum kade tema na razgovor e religijata...

znaci uste ednas prestanete so politikata tuka!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 15:05
Ne se sl*gam so tebe deka e odgovoreno i deka ovie prasanja se politicki i ti nemas nikakvo pravo da nareduvas i da sopiras nekogo da kaze sto saka...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 19:17
Originally posted by the king the king напиша:

pocnavte dda begate naglo kon politika...


a templariuse da ti kazam samo uste ednas po koj znae koj pat...

nema vo tie raboti nikakov islam...

islamot jasno i glasno i najstrogo go osuduva samoubistvoto i ubistvoto na nevini zrtvi duri i na bilo koj covek na kogo bog mu dal moznost da si go odzivee svoeto...

znaci sekoj onoj koj ce go napravi toa e odpadnik od verata, znaci ne e musliman...

i da ne slusnam veke deka ne sme ti odgovorile...


Da, jasno i glasno go osuduvate, ama do sega edinstvenata osuda koja ja chuv e deka "toa e amerikanska propaganda, toa ne se sluchuva"...
Razlikata e vo toa shto hristijanite se spremni da prevzemat odgovornost za nedelata na svoite sovernici, dodeka vie vednash ja iskluchuvate mozhnosta toa da e nekoj od vas i ja pushtate dobro poznatata pesna - amerikancite se krivi... Se dodeka ne pochnete da prevzemate odgovornost i da prevzemate merki protiv vash*te sonarodnici koi pravat zlodela, svetot nema da gleda pozitivno na vas.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:29
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Originally posted by the king the king напиша:

pocnavte dda begate naglo kon politika...


a templariuse da ti kazam samo uste ednas po koj znae koj pat...

nema vo tie raboti nikakov islam...

islamot jasno i glasno i najstrogo go osuduva samoubistvoto i ubistvoto na nevini zrtvi duri i na bilo koj covek na kogo bog mu dal moznost da si go odzivee svoeto...

znaci sekoj onoj koj ce go napravi toa e odpadnik od verata, znaci ne e musliman...

i da ne slusnam veke deka ne sme ti odgovorile...


Da, jasno i glasno go osuduvate, ama do sega edinstvenata osuda koja ja chuv e deka "toa e amerikanska propaganda, toa ne se sluchuva"...
Razlikata e vo toa shto hristijanite se spremni da prevzemat odgovornost za nedelata na svoite sovernici, dodeka vie vednash ja iskluchuvate mozhnosta toa da e nekoj od vas i ja pushtate dobro poznatata pesna - amerikancite se krivi... Se dodeka ne pochnete da prevzemate odgovornost i da prevzemate merki protiv vash*te sonarodnici koi pravat zlodela, svetot nema da gleda pozitivno na vas.


Dobro napisano i sosema tocno mislenje
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.