IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Мотив,причина,повод за напуштање?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мотив,причина,повод за напуштање?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мотив,причина,повод за напуштање?
    Испратена: 10.Февруари.2008 во 00:59
Што ќе ве натера да го напуштите вашиот долгогодишен партнер , иако знаете дека многу ве сака?
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 01:16
...ljubomorata i posesivnosta negova, definitivno ako se pojavi kako netrpelivost...ne davam na nikoj da me gazi i posedue do kraj...taka treba da bide...ljubovta e da go sakash partnerot so site negovi vrlini i mani...nikoj ne e sovrshen...kaj sekogo ima utka nekoja...treba so vreme da se misli na se toa...ne otposle da proba nekoj nekogo da menuva...biva svashta posle...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 01:47
mi se slucilo ova ednas....mislam seuste sum mlada ama decko mei so kogo idev 3 god.dodeka bev sredno go napustiv onaka bez pricina,zatoa sto se mi bese MONOTONO I DOSADNO I IZZIVEANO i zatoa..........
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 15:55

Јас веќе загазив и сега не знам што да правам..лутина

Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:07
Originally posted by realna realna напиша:

Што ќе ве натера да го напуштите вашиот долгогодишен партнер , иако знаете дека многу ве сака?


Ако и јас него го сакам-а тој веќе мене како што велиш многу-тогаш зошто напуштање?

Ако ме сака-нема да стори нешто што би ме повредило.

Но ако мислиш на пример ако јас веќе не го сакам-па да најдам причина да го оставам, тоа е друго. (“Учини бар један погрешан корак да лакше одем од тебе“)
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:14
Originally posted by realna realna напиша:

Што ќе ве натера да го напуштите вашиот долгогодишен партнер , иако знаете дека многу ве сака?
одевме три години, и веке залудно беше што ако ме сака кога само критики има и предрасуди...тоа веке не беше тоа...а љубовта брзо минува откако ке раскинеш ако така се однесувал со тебе. тоа е тоа голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:31
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

Јас веќе загазив и сега не знам што да правам..лутина


Se kaes?
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:31
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

mi se slucilo ova ednas....mislam seuste sum mlada ama decko mei so kogo idev 3 god.dodeka bev sredno go napustiv onaka bez pricina,zatoa sto se mi bese MONOTONO I DOSADNO I IZZIVEANO i zatoa..........

И потоа си најде некој подобар вредеше тоа што се разделивте?
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:08

.............НИКОГАШ ЗА МОЈАТА ЈАКНА НЕМАШЕ МЕСТО НА ЗАКАЧАЛКАТА ВО ПРЕДСОБЈЕТО,ЕТЕ ЗАТОА..тага

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:13
Originally posted by zagor zagor напиша:

.............НИКОГАШ ЗА МОЈАТА ЈАКНА НЕМАШЕ МЕСТО НА ЗАКАЧАЛКАТА ВО ПРЕДСОБЈЕТО,ЕТЕ ЗАТОА..тага



A IMALO BAREM ZAKACKI??????

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:58
....ЗАКАЧКИ КОЛКУ САКАШ...ТОА БЕШЕ МОТИВОТ!!!...ПРИЧИНАТА Е ШТО....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 20:26
Originally posted by realna realna напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

mi se slucilo ova ednas....mislam seuste sum mlada ama decko mei so kogo idev 3 god.dodeka bev sredno go napustiv onaka bez pricina,zatoa sto se mi bese MONOTONO I DOSADNO I IZZIVEANO i zatoa..........

И потоа си најде некој подобар вредеше тоа што се разделивте?
 
 
da,sekogas sum vo potraga po nesto novo
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 19:24
Originally posted by realna realna напиша:

Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

Јас веќе загазив и сега не знам што да правам..лутина


Se kaes?
Понекогаш се каам, ама сепак не го оставам...а понекогаш пак не можам да замислам да го оставам не знам
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 19:41
Ako otidam da rabotam na brod ili naftena platforma
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.