IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Југоносталгичар сум...признавам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Југоносталгичар сум...признавам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748 213>
Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 22:47
Од Вардара до Триглава блика ѕвезда, ѕвезда посрана..
ШУГОСЛАВИЈООО, ШУГОСЛАВИЈООООО

Изменето од Vladimir88 - 26.Мај.2008 во 23:34
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 23:02
Moira , tvoeto mislenje neka si ostane tvoe, moeto mislenje moe, ti ako si oduusevena so segasnosta i segasnite partii, jas kako sto si primetila sum zgrozena i nikomu nisto.... sekoj po svojot pat so svoeto mislenje.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 23:20
...butel...ne se nerviraj...sekoj so svoite spomeni...sekoj so svojata segashnost... daj boze da go dostigneme ona shto go imavme...
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 01:08
Originally posted by FLooK FLooK напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Во мене е влезен и закоравен Југословенскиот патриотизам и секој кој помогна тој да се растури за мене е вечен непријател (зборувам за држави)... Неможе сега Словенија или Хрватска да ми се прави пријател, а во 1990/91 јавно кажуваа дека не сакаат со нас да живеат, па и по цена на војна... Не фала тие не ми се пријатели... Тие се кукавици за мене...


<FONT face=Arial size=3>Србоносталгичар си........ти го признавам


TIE SRBI KOJ GI MRAZITE POVEKE ODOSTO JA SAKATE SVOJATA DRZAVA,kako banalen primer na EUROSONGOT VO PRVATA POLUFINALNA VECER NI DADOA ZAEDNO SO HRVATSKA PO 12 POENI..B`LGARITE KOI VI SE PODRAGI..SAMO 8...KOGA KE VIDISH 4 POENI I NE E GOLEMA RAZLIKA..NO SO TIE 4 KE BEVME VO FINALETO...navistina ne mozxam da svatam,jas razbiram da mrazish poedinci..no tolku omraza sprema cel eden narod..so koj patem ste delele ista istorija,recisi pedesetina godini?..ne razbiram kade e kvakata

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 16:38
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 01:27
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by FLooK FLooK напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Во мене е влезен и закоравен Југословенскиот патриотизам и секој кој помогна тој да се растури за мене е вечен непријател (зборувам за држави)... Неможе сега Словенија или Хрватска да ми се прави пријател, а во 1990/91 јавно кажуваа дека не сакаат со нас да живеат, па и по цена на војна... Не фала тие не ми се пријатели... Тие се кукавици за мене...


<FONT face=Arial size=3>Србоносталгичар си........ти го признавам
TIE SRBI KOJ GI MRAZITE POVEKE ODOSTO JA SAKATE SVOJATA DRZAVA,kako banalen primer na EUROSONGOT VO PRVATA POLUFINALNA VECER NI DADOA ZAEDNO SO HRVATSKA PO 12 POENI..B`LGARITE KOI VI SE PODRAGI..SAMO 8...KOGA KE VIDISH 4 POENI I NE E GOLEMA RAZLIKA..NO SO TIE 4 KE BEVME VO FINALETO...navistina ne mozxam da svatam,jas razbiram da mrazish poedinci..no tolku omraza sprema cel eden narod..so koj patem ste delele ista istorija,recisi pedesetina godini?..ne razbiram kade e kvakata

 

Словенија и Хрватска само сакаа самите да си ги управуваат своите ресурси...како човечки така и материјални..

Проблемот беше што не сакаа тоа правилно да го разберат...се мисли на тие кои беа за српска доминација со покојната сфрј...

Сега ..кога и макеоднските глупави југоносталгичари конечно увидоа дека бродот е веќе потонат..многу е интересно да тие се нудат да не внесат во ЕУ и НАТО ..само за 6 месеца..

Неверојатна комуњарска перверзија и вртигазови ни за едни???!!.

голема%20насмевка

 


Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 16:38
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 01:28
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

TIE SRBI KOJ GI MRAZITE POVEKE ODOSTO JA SAKATE SVOJATA DRZAVA,kako banalen primer na EUROSONGOT VO PRVATA POLUFINALNA VECER NI DADOA ZAEDNO SO HRVATSKA PO 12 POENI..B`LGARITE KOI VI SE PODRAGI..SAMO 8...KOGA KE VIDISH 4 POENI I NE E GOLEMA RAZLIKA..NO SO TIE 4 KE BEVME VO FINALETO...navistina ne mozxam da svatam,jas razbiram da mrazish poedinci..no tolku omraza sprema cel eden narod..so koj patem ste delele ista istorija,recisi pedesetina godini?..ne razbiram kade e kvakata

 

Словенија и Хрватска само сакаа самите да си ги управуваат своите ресурси...како човечки така и материјални..

Проблемот беше што не сакаа тоа правилно да го разберат...се мисли на тие кои беа за српска доминација со покојната сфрј...

Сега ..кога и макеоднските глупави југоносталгичари конечно увидоа дека бродот е веќе потонат..многу е интересно да тие се нудат да не внесат во ЕУ и НАТО ..само за 6 месеца..

Неверојатна комуњарска перверзија и вртигазови ни за едни???!!.

голема%20насмевка

 


Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 16:37
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 01:32
Zosto be taka klisirano gledate na rabotite?! Ako ne gi sakas srbite znaci mora da si bugarofil, ako ne gi sakas bugarite znaci si srbofil.. A ako ne gi sakas makedoncite togas sto si?!.. Kakov -FIL si togas?!..збунетостма%20ајде
Rodena sum vo SFRJ, golem del od detstvoto go imam pominato kaj tetkite vo Belgrad, imam mnogu ubavi spomeni od toa vreme, prijateli, odmori na Jadranot... no sepak ne sum jugonostalgicar!.. Ne zalam po drzava vestacki sozdadena i vestacki odrzuvana vo zivot, ne zalam po ednoumieto, ne zalam po toa bratstvo-edinstveno drustvo kade bevme poslednata dupka na sviraloto!... Si ja sakam segasnata samostojna Makedonija, kakva i da e, so site problemi so si gi imame, barem si e nasa i znam deka drzavata ne si ja sakam od korist!..
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 02:29
Originally posted by anastea anastea напиша:

Zosto be taka klisirano gledate na rabotite?! Ako ne gi sakas srbite znaci mora da si bugarofil, ako ne gi sakas bugarite znaci si srbofil.. A ako ne gi sakas makedoncite togas sto si?!.. Kakov -FIL si togas?!..збунетостма%20ајде
Rodena sum vo SFRJ, golem del od detstvoto go imam pominato kaj tetkite vo Belgrad, imam mnogu ubavi spomeni od toa vreme, prijateli, odmori na Jadranot... no sepak ne sum jugonostalgicar!.. Ne zalam po drzava vestacki sozdadena i vestacki odrzuvana vo zivot, ne zalam po ednoumieto, ne zalam po toa bratstvo-edinstveno drustvo kade bevme poslednata dupka na sviraloto!... Si ja sakam segasnata samostojna Makedonija, kakva i da e, so site problemi so si gi imame, barem si e nasa i znam deka drzavata ne si ja sakam od korist!..


se soglasuvam gore-dole so tvojot stav..samo imam nekoja replika..vikas "kakva e ,takva e"....jas ne ja sakam kakva-takva..ja sakam moderna,napredna rame uz rame so edna Slovenija,ili Romanija,Bugarija..Ne ja sakam so problemi,izolirana i od site pa duri i sosedite..Vikas nasa si e,"kakva-takva"...za kolku procenti od teritorijata mislish,zborvuvas...Koga posleden pat si bila vo Aracinovo,Neprosteno,Brodec..i mirno si se setala..bez strav da ne ti se sluci nesto nepredvidlivo..Koga posleden pat si bila na Shapka?..Koga posleden pat si skijala na Shapka?..Jas tocno znam od 1999 ne sum bil..posleden pat koga bev..eden cajkan na patot mi rece.."Podobro idete na Mavrovo..ovde idete bas svoj rizik..Si pomisliv rizik od sto?..Odgovorot go dobiv 2001-ta..2 godini pokasno..Koga "agresijata" prestana si rekov,spolaj ti gospode,konecno se ke bide po     staro..za zal veke nikogas ne bev na Shara..no ionaka sega Mavrovo e "IN"..Iscezna mojata Popova Sapka..sega tamu "skijaat" nekoi novi decki..uniformirani,mene tugi,nepoznati,neprijatelski nastroeni..luge koi vo mojata zemja,zboruvaat nekoj tug jazik..i velis draga moja.."kakva-takva"..VAKVA,jas ne ja sakam..NE,BLAGODARAM,Koga i dali voopsto si bila po Debarskite sela..na Debarskoto ezero?,"kakva-takva"..mozebi tebe ti e ok...no ako sme sega samo NASI I SVOI NA SVOETO,.. dali sme sekade SVOI NA SVOETO?,Jas ne mislam taka..no mozebi ti imas poinakvo mislenje?

Изменето од Makijaveli - 27.Мај.2008 во 07:10
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 06:25
[QUOTE=novace]
Словенија и Хрватска само сакаа самите да си ги управуваат своите ресурси...како човечки така и материјални..[QUOTE]


Какви се тие ресурси со тргање на Југословенското знаме од граничните премини кај Словенија и ставање на Словенско знаме??? Какви се тие ресурси со блокади на касарните во Марибор и пошироко и оставање на војниците без храна, вода и струја...??? Така не се управува со своите ресурси Новаче не... И после кога војската излезе со тенкови на улиците Милошевиќ им беше крив... Која неправда ЕЈ...!!!
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 07:36
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

[QUOTE=novace]
Словенија и Хрватска само сакаа самите да си ги управуваат своите ресурси...како човечки така и материјални..[QUOTE]


Какви се тие ресурси со тргање на Југословенското знаме од граничните премини кај Словенија и ставање на Словенско знаме??? Какви се тие ресурси со блокади на касарните во Марибор и пошироко и оставање на војниците без храна, вода и струја...??? Така не се управува со своите ресурси Новаче не... И после кога војската излезе со тенкови на улиците Милошевиќ им беше крив... Која неправда ЕЈ...!!!

DelijaSkopje...se slozuvam skoro so site tvoi stavovi i mislenja no me i so ova za Milosevich,bidejki on bese prviot chovek,prviot nacionalist na PROSTORITE NA BIVSA YUGOSLAVIJA I DIREKTEN KRIVEC ZA RASPADOT NA ISTATA.So negovite poznati zborovi izreceni na Gazimestan "niko ne sme da vas bije" on e najgolemiot krivec za egzodusot na stotici iljadi Srbi od site zemji na ex-YU,posebno Kosovo.Grubo si poigra na kartata na lokal-patriotizmot i nacionalizmot,grubo si poigra so cuvstvata na Srbite na Kosovo i e direkten krivec za najgolemata srpska golgota vo ponovata Srpska istorija..On bese i direktniot krivec za raganjeto na ostanatite lokal-patrioti kako..Tudzman,Izetbegovich,Karadzic koi samo ja dokusurija taa zemja.Sakase da bide noviot Tito,no istorijata ke go pameti samo kako Balkanskiot Hitler.Da ne se pojavi toj smrad od covek,denes Yugoslavija mozebi se uste ke postoese kako konfederacija,ili vo najmala raka,nemase da dojde do krvavite vojni od prostorot na Ex-Yu p.s. USTE EDNO POJASNUVANJE..prvoto voeno zlostorstvo go izvrsija Slovencite,no ne so postavuvanjeto na tablite za Nezavisna Drzava Slovenija..tuku so ubistvoto na 12 vojnicinja od JNA,vednas po proglasuvanjeto na Sloveneckata nezavisnost.Nastanot se slucuva na togasnata Jugoslovensko-Avstriska granica,koga 12 vojnici od togasnata JNA,uviduvajki deka Slovenija proglasuva nezavisnost,na povicite od togasnata TO na Slovenija iskacaat so beli znaminja,so ideja da se predadat.Za zal namesto postapuvanje vo soglasnost so Zenevskite konvencii,dodeka tie cekorat kon silite na TO na Slovenija tie se na podmolen nacin i ubieni od istite,bez nikakvo predupreduvanje,bez nikakva pricina,bez moznost da se odbranat ,so racete krenati u vis.Svedok na nastanot e germanski fotoreporter od vesnikot "Die Spiegel",koj toa javno go objavuva,no vesta pominuva nezabelezano,za podocna vo soglasnost so togasnata oficijalna politika na Bundestagot da bide i demantirana..Pred dve godini,tragajki po verodostojnosta na ovaa informacija dvajca novinari od Hrvatska i Srbija go pronajdoa fotoreporterot koj e sega dopisnik za RTL od Argentina,i na direktnite prasanja koi mu gi postavija vo vrska so nastanot,toj samo neprijatno,vozbudeno prvo odgovarase deka bilo temnica,i deka bas i ne se sekava najubavo sto se desilo taa vecer,potoa kaza deka filmot so fotografiite od ubienite vojnici,"nenamerno" bil unisten ,za na kraj samo da odgovara so zborovite "no comment"..zborovi koi kazaa poveke odosto trebase.

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 16:37
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 08:09
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by FLooK FLooK напиша:

[QUOTE=DelijaSkopje]Во мене е влезен и закоравен Југословенскиот патриотизам и секој кој помогна тој да се растури за мене е вечен непријател (зборувам за држави)... Неможе сега Словенија или Хрватска да ми се прави пријател, а во 1990/91 јавно кажуваа дека не сакаат со нас да живеат, па и по цена на војна... Не фала тие не ми се пријатели... Тие се кукавици за мене...


<FONT face=Arial size=3>Србоносталгичар си........ти го признавам


TIE SRBI KOJ GI MRAZITE POVEKE ODOSTO JA SAKATE SVOJATA DRZAVA,kako banalen primer na EUROSONGOT VO PRVATA POLUFINALNA VECER NI DADOA ZAEDNO SO HRVATSKA PO 12 POENI..B`LGARITE KOI VI SE PODRAGI..SAMO 8...KOGA KE VIDISH 4 POENI I NE E GOLEMA RAZLIKA..NO SO TIE 4 KE BEVME VO FINALETO...navistina ne mozxam da svatam,jas razbiram da mrazish poedinci..no tolku omraza sprema cel eden narod..so koj patem ste delele ista istorija,recisi pedesetina godini?..ne razbiram kade e kvakata
Licno ke ti odgovoram, deka jas ne mrazam nikogo, pa ni Srbite i srpskiot narod, edinstveno sum protiv toa na nekoj das mu bidam podcinen, kako sto toa Srbite ljubea da go pravat vo Jugoslavija, a sum protiv Srpskata politika koja najmnogu im nasteti na niv a potoa i na drugite na Balkanot.
Ako mora da biram pomegu Bugarite i Srbite sepak bi gi odbral Srbite, megutoa ne moram da biram, a slobodniot izbor od sekogas mi bi MAKEDONIJA, nezavisna i samouverena.
PATEM VCERA GI ZGAZIVME POLJACITE, momcite site do eden si go ostavija srceto na terenot i pokazaa sto znaci da se bide Makedonec.

A za 12bodovi blagodaram, i blagodaram sto Zeljko Joksimovic ne imenuva so ustavnoto koga gi delevme bodovite.
Patem BODOVI, ne mi ide u glava kako i zosto im dadovme na Grcite 3boda.

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 16:37
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 09:06
Novace vo nieden moj post ne pisuva deka sakam Makedonija da vleze vo nATO ili EU i jas ne sum licemerna, tuku se licemerni site onie koi trcaat da vlezat tamu i idninata ja gledaat tamu i samo tamu. Licemerno zatoa sto plukaat po Jugoslavija koja mnogu odamna bese ona sto e EU denes, so taa razlika sto Makedonija vo Jugoslavija bese sosema ramnopravna a vo EU nema da bide ama ni do pola so nekoi drugi zemji.

Na Anastea - ne sakam kakva-takva Makedonija. Sakam Makedonija kakva sto imav nekogas a ne sekoja vecer da slusam istreli i rafali od nekade. Dali nekade nekogo ubil ili od kejf si pukal i ne e vazno, vazno e deka nemame drzava koja na svoite gragjani im ovozmozuva bezbednost.


Kultuzin jas nikogas ne sum se cuvstvuvala podcineta nitu od srbite nitu od drugitye narodi na SFRJ. Jas za zal denes se cuvstvuvam potcineta vo ovaa Makedonija od onie koi ja vodat , nezavisno dali VMRO ili SDSM, ni ednite ni drugite ne gi resavaat najprvo onie najvazni raboti koi se potrebni za da funkcionira edna drzava, tuku trcaat da pravat nekakvi grandiozni raboti, da bidat zapameteni ili ne znam sto.

Zosto Tito bese golem i go pamtat vo site republiki i go baraast toa negovo vreme i tonie koi nikogas javno ne bi priznale, zatoa sto bese ednostaven covek, i imase sluh za narodot. neka zbori nekoj ovde ednoumie i ova i ona, vo toa ednoumie ako ne poveke 95% od narodot ziveese sosema dobro .

Jas sekogas ke zalam po taa Jugoslavija od mnogu mnogu priicini ili pak kratko i jasno, po mnogu pobezbedniot, postabilniot zivot koj sam po sebe nosi sreka i zadovolstvo.

Изменето од butel2 - 27.Мај.2008 во 09:10
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 09:25
Butel2 , formiranje na javno mnenie kaj nas e zasnovano na baza na konstantna repeticija,odnosno se dodeka edna rabota od laga ne stane vistina,bez razlika koja struktura e na vlast.
Moze da se pojavat uste 1000 novacinja tuka na forum, koi ke proklamiraat i propagiraat deka deneska Makedonija e raj vo odnos na Makedonija vo sklop na SFRJ ( i kolku se degutantni vo onie nivni frazi,ke treba da drzam do sebe kesa od sega koga ke gi citam takvite postovi,na povrakjanje me tera, "pa sto sakate,vo izminative 17-ina god. SDSM bese na vlast " , kako onie od VMRO na Mars da bile za toa vreme (nisto cudno da pocnat da vrtat spotcinja i dokumentarni emisii za nivnite patesestvija od toa vreme na dalecnite planeti na TV- kolku e tupav narodov ,nema da me cudi da im poveruva )
Sakam da kazam,ti ako si samosvesna i nezavisna licnost i ne si rob na necii idei i licni ambicii,samata ke mozes da se odlucis koga ti bilo podobro i zosto,bez nikoj od strana da ti kazuva i suflira.
Poz.


Изменето од Duduk - 27.Мај.2008 во 09:26
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 10:04
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Butel2 , formiranje na javno mnenie kaj nas e zasnovano na baza na konstantna repeticija,odnosno se dodeka edna rabota od laga ne stane vistina,bez razlika koja struktura e na vlast.
Moze da se pojavat uste 1000 novacinja tuka na forum, koi ke proklamiraat i propagiraat deka deneska Makedonija e raj vo odnos na Makedonija vo sklop na SFRJ ( i kolku se degutantni vo onie nivni frazi,ke treba da drzam do sebe kesa od sega koga ke gi citam takvite postovi,na povrakjanje me tera, "pa sto sakate,vo izminative 17-ina god. SDSM bese na vlast " , kako onie od VMRO na Mars da bile za toa vreme (nisto cudno da pocnat da vrtat spotcinja i dokumentarni emisii za nivnite patesestvija od toa vreme na dalecnite planeti na TV- kolku e tupav narodov ,nema da me cudi da im poveruva )
Sakam da kazam,ti ako si samosvesna i nezavisna licnost i ne si rob na necii idei i licni ambicii,samata ke mozes da se odlucis koga ti bilo podobro i zosto,bez nikoj od strana da ti kazuva i suflira.
Poz.

prekrasno kazano..kolku si samo vo pravo..sekoja cest,kapa ti simnuvam
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748 213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.