IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Југоносталгичар сум...признавам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Југоносталгичар сум...признавам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 213>
Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 08:06
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

pozzzz


Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 12:34
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

[QUOTE=diogenskopje]e pa vaka..jas sum JUGONOSTALGICAR...priznavam..
Mnogu mi e tesko..da ja svatam gluposta..Yugoslavija..zemjata vo koja sum roden..nekoj so samo eden dekret da mi ja odzeme i da mi kaze deka poveke ne postoi..Za samo nekolku godini da se naviknam deka  poveke Julijskite Alpi ne se pokrivot na mojot dom..nego toa e Sar Planina (vo koja baj d vej,sega se sankaat nekoi "novi decki")..da mi kazat deka ako sakam mozam da se brckam samo vo Ohridskoto ezero..na onie nekolku plazi polni so razni pozeri..ne blagodaram..ne sakam da stojam pred ogledalo nekolku casa pred plaza..Sakam povtorno da mozam da trgnam od Ulcinj kon Istra...da se brckam vo Bar..da setam po Stradun vo Dubrovnik..da odmaram na Splitskata Riva...da trknam do festivalot vo Neum..so traekt da prosetam do Korcula..a vecerta da ja zavrsam u nekoj lokal na Hvar..utredenta sakam da gi vidam Brioni..Plitvickite ezera..da vlezam vo Postoinskata jama...da vozam tocak nekade niz Alpite..a na vrakanje sakam da uzivam vo Slavonija..vo Vojvodina..da lezam u seno..da gledam vo neboto (koj ne go poglednal neboto nad Slavonija..mnogu izgubil)..sakam da se spustam po ubaviot plav Dunav..zal mi e no Vardar e premnogu maten za mene...A vecerta moze pijacka na Petrovaradin..ili Kalemegdan..zavisi do kade ke stignam (bidejki ovaa zemja ne se proaga za 3 casa..za nea trebaat 3 meseca)...na vrakanje..Kopaonik..Zlatibor...Da bidam iskren mene teritoriite nikogas ne mi nedostasuvale..mi falat lugeto na tie teritorii..i nivnite vina..Na Sar Planina ionaka ne sum bil 15 godini..a Aerodrom odamna go osekam kao moja republika....
..Da mozeme bar da se vratime vo 1990 godina i malku poinaku da gi rezirame narednite 15 godini.Bi sakal Yugonostalgijata da se siri kako epidemija..Pod istoto zname osvojuvavme pehari..zlatni medali..bevme sampioni..evropski..svetski..i naednas pred 18 godini vremeto zastana..nisto..mrak..nekoi idioti ne zrtvuvaa site nas poradi udobnosta na sopstvenite fotelji..
..Reagirajte kako sakate...me boli uvo..ali brate ne sakam Velika Srbija..ne sakam Hrvatska do Drina..ne sakam Golema Albanija..si ja sakam bre mojata stara dobra Yugoslavija љубов


do koga bre vakvi temi ...pa sramota e da baras da se vratis nazad vo zivotot...gledaj napred ili ti vcera si padnal od mars pa ne znaes deka YU ne postoi....za RM e podobro sto imame svoja drzvava, za razlika od srbendite i hrvatite koi bea dominanatni vo e
....ne sum astronaut..cvrsto stojam na zemjava...na ova malo parce zemja za sega se uste narecene Makedonija...samo do koga se prasuvam?)...za RM e najdobro da stane 57-58 ili koja tamu Americka drzava-kolonija...a ako ti si imal frki so Srbite,Hrvatite,ili Slovencite..zal mi e....Jugoslavija bese DRZAVA a makdonija...e se uste drzavice  (za zal)тагатага





Изменето од diogenskopje - 09.Февруари.2008 во 12:35
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 12:49
se dodeka ima "spiuni" i "prodadeni" vo ovaa drzava...nisto ne biva od nea. MAKEDONIJA 4EVER
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 13:17
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

se dodeka ima "spiuni" i "prodadeni" vo ovaa drzava...nisto ne biva od nea. MAKEDONIJA 4EVER

ti najde da zboris za spioni i prodadeni dusi?...za ti da uzivas u tvojata nezavisna suverena Makedonija,tatko mi lezese 4 godini vo Idrizovo..i 6 godini pominati na Goli Otok...ZATOA NE MI SE LUPAJ TI U GRADI KAO GOLEM MAKEDONEC...STO TOGAS TATKO TI PRAVESE...ja gradese prugata Brcko- Banovici?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 13:25
JU GO SLA VI JO
na noge
pjevaj nek te cuj ju
ko ne slusa pjesmu
slusace oluju

no se toa bilo ocigledno netrajno
sega slusame samo veterce i toa koga e apsolutna tisina okolu nas

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 14:35
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

se dodeka ima "spiuni" i "prodadeni" vo ovaa drzava...nisto ne biva od nea. MAKEDONIJA 4EVER
ti najde da zboris za spioni i prodadeni dusi?...za ti da uzivas u tvojata nezavisna suverena Makedonija,tatko mi lezese 4 godini vo Idrizovo..i 6 godini pominati na Goli Otok...ZATOA NE MI SE LUPAJ TI U GRADI KAO GOLEM MAKEDONEC...STO TOGAS TATKO TI PRAVESE...ja gradese prugata Brcko- Banovici?
Jas sum roden Makedonec i sekogas ke bidam Makedonec za razlika od nekoi...a toa sto pravel tatko mi,ili kako ziveel ili sto i da e....ne me zanima...za nesto sto e "umreno" i ne se zamaram..samo zalosen e faktot nekoj koj sto e Makedonec da aludira i da ja favorizira onaa Srbija pred Makedonija..a kako sto gledam i od iskustvo toa nikogas nema da se iskoreni barem uste dve generacii...a bi bil presreken koga Srbija ke bide podolu od Makedonija vo sekoja smisla na zborot
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 14:46
nauci da go razbiras ona sto go citas...koj zboruva za Srbija?...JUGOSLAVIJA ne bese samo Srbija...JUGOSLAVIJA BESE ZEMJA OD MAKEDONIJA DO SLOVENIJA...taka da ne ne pravi srbomani ili ne znam sto..ako ti si probugarski orientiran...tvoj problem
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 14:53
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

nauci da go razbiras ona sto go citas...koj zboruva za Srbija?...JUGOSLAVIJA ne bese samo Srbija...JUGOSLAVIJA BESE ZEMJA OD MAKEDONIJA DO SLOVENIJA...taka da ne ne pravi srbomani ili ne znam sto..ako ti si probugarski orientiran...tvoj problem
Izvini drugarce ali site sto gi znam jas i sto zborat za Yugoslavija zborat bukvalno za Srbija...za niv Yugoslavija e = Srbija...taka da koj i da e na moe mesto ke misli isto a onaa sto bila od Makedonija do Slovenija .... bilo pa pominalo...ako bilo dobro ke ostanelo
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 16:20
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


ti najde da zboris za spioni i prodadeni dusi?...za ti da uzivas u tvojata nezavisna suverena Makedonija,tatko mi lezese 4 godini vo Idrizovo..i 6 godini pominati na Goli Otok...ZATOA NE MI SE LUPAJ TI U GRADI KAO GOLEM MAKEDONEC...STO TOGAS TATKO TI PRAVESE...ja gradese prugata Brcko- Banovici?


е па татко ти не беше во затвор заради Македонија(прими го моето длабоко жалење за ова) туку заради тоа што ЈУ имаше такво уредување...верувај дека сега ни е многу подобро отколу во Ју...и ако ти смета целото окружуање на Македонија емигрирај некаде ...тука не проаѓаат југоносталгичари не во ова време..јас лично сум кногу посреќен што имаме своја држава...е сега како ја води генерацијата што ја наследи тоа е друго прашање...се надеваме дека новава генерација ќе биде со многу поквалитетни кадри и луѓе...пз
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 19:43
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

[QUOTE=diogenskopje]e pa vaka..jas sum JUGONOSTALGICAR...priznavam..
Mnogu mi e tesko..da ja svatam gluposta..Yugoslavija..zemjata vo koja sum roden..nekoj so samo eden dekret da mi ja odzeme i da mi kaze deka poveke ne postoi..Za samo nekolku godini da se naviknam deka  poveke Julijskite Alpi ne se pokrivot na mojot dom..nego toa e Sar Planina (vo koja baj d vej,sega se sankaat nekoi "novi decki")..da mi kazat deka ako sakam mozam da se brckam samo vo Ohridskoto ezero..na onie nekolku plazi polni so razni pozeri..ne blagodaram..ne sakam da stojam pred ogledalo nekolku casa pred plaza..Sakam povtorno da mozam da trgnam od Ulcinj kon Istra...da se brckam vo Bar..da setam po Stradun vo Dubrovnik..da odmaram na Splitskata Riva...da trknam do festivalot vo Neum..so traekt da prosetam do Korcula..a vecerta da ja zavrsam u nekoj lokal na Hvar..utredenta sakam da gi vidam Brioni..Plitvickite ezera..da vlezam vo Postoinskata jama...da vozam tocak nekade niz Alpite..a na vrakanje sakam da uzivam vo Slavonija..vo Vojvodina..da lezam u seno..da gledam vo neboto (koj ne go poglednal neboto nad Slavonija..mnogu izgubil)..sakam da se spustam po ubaviot plav Dunav..zal mi e no Vardar e premnogu maten za mene...A vecerta moze pijacka na Petrovaradin..ili Kalemegdan..zavisi do kade ke stignam (bidejki ovaa zemja ne se proaga za 3 casa..za nea trebaat 3 meseca)...na vrakanje..Kopaonik..Zlatibor...Da bidam iskren mene teritoriite nikogas ne mi nedostasuvale..mi falat lugeto na tie teritorii..i nivnite vina..Na Sar Planina ionaka ne sum bil 15 godini..a Aerodrom odamna go osekam kao moja republika....
..Da mozeme bar da se vratime vo 1990 godina i malku poinaku da gi rezirame narednite 15 godini.Bi sakal Yugonostalgijata da se siri kako epidemija..Pod istoto zname osvojuvavme pehari..zlatni medali..bevme sampioni..evropski..svetski..i naednas pred 18 godini vremeto zastana..nisto..mrak..nekoi idioti ne zrtvuvaa site nas poradi udobnosta na sopstvenite fotelji..
..Reagirajte kako sakate...me boli uvo..ali brate ne sakam Velika Srbija..ne sakam Hrvatska do Drina..ne sakam Golema Albanija..si ja sakam bre mojata stara dobra Yugoslavija љубов


do koga bre vakvi temi ...pa sramota e da baras da se vratis nazad vo zivotot...gledaj napred ili ti vcera si padnal od mars pa ne znaes deka YU ne postoi....za RM e podobro sto imame svoja drzvava, za razlika od srbendite i hrvatite koi bea dominanatni vo e
....ne sum astronaut..cvrsto stojam na zemjava...na ova malo parce zemja za sega se uste narecene Makedonija...samo do koga se prasuvam?)...za RM e najdobro da stane 57-58 ili koja tamu Americka drzava-kolonija...a ako ti si imal frki so Srbite,Hrvatite,ili Slovencite..zal mi e....Jugoslavija bese DRZAVA a makdonija...e se uste drzavice  (za zal)тагатага



Zasto nikoj..nieden "golem" Makedonski patriot ne mi odgovori za deckite od Makedonskata Vaterpolo reprezentacija...koja prvpat ke ucevstvuva na edno golemo natprevaruvanje kako sto e EP?
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 19:45
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

alora намигнување..zemja na evropski svetski olimpiski sampioni....a sega?...se pokakavme od rados na Kometalki nasi голема%20насмевка....so nisto ne mozete toa da mi go pobite...sem ako ne o naturalizirame Roger Federer,Nadal ili Djokovic...pa ke se lupame u gradi голема%20насмевка ...slusam imame i vaterpolo reprezentacija..sme se kvalifikuvale za slednoto EP u Malaga,Spanija...samo ste se prasale kolku od tie decki vo reprezentacijata se Makedonci?..Jas znam...duri 4....ostanatite 12 se Srbi i 6 Crnogorci...ah...ama nase pusto turskoплазењеплазење

EVE GO POSTOT NA KOJ BARAM VAS ODGOVOR




Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 19:51

Abe budali luge so minatoto ne se zivee so idnina se zivee smotani srbomani... A toa e Evropska idninaлутиналутиналутина



Изменето од xxll - 09.Февруари.2008 во 19:56
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 19:57
ili idnina kako ovaa http://www.youtube.com/watch?v=_soMpO53bfs голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 20:02
e pa , pomedju takva idnina i sigurno minato , e izbiram vtorata opcija големо%20гушкање ... oti , ako i tucija vleze vo EU , ehehee ... so tolku marokanci , alzirci , tunizani , i koi divi pleminja uste ne , ce bide " spasuvaj se koj moze " газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.