IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Југоносталгичар сум...признавам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Југоносталгичар сум...признавам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 197198199200201 213>
Автор
Порака
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 12:31
sekoj ima svoe viduvanje so e istorija...i kako bilo.....
jas samo znam i toa mozam da go potvrdam...dvojazicnost vo kosovo postoese odamna.....mojot izvod na rodeni e dvojazicen iako tamu ne sum rodena....tatko mi e roden...imaaa skoli na svojot majcin jazik i ucea po svoi nastavni programi.....koi se razlkikuvaa....rabotea po drzavni institucii i ne se gledase togas na %, se zapisuvaa na fakultetite po nacionalen kluc a ne po znaenjeto...studiraa vo pristina i tirana....retkite studiraa vo belgrad ili nadvor od jugoslavija (mislam na zapad).zemaa detski dodatoci za decata....i togas odea vo dzamiji i bea clenovi na KPJ....
Ama cudna rabota...kolku i da im se davase nikogas ne bea zadovolni...sekogas baraa poveke...toa e nivno pravo....nie tuka zgresivme sto dozvolivme da ne stavime kraj na toa...ispadnaa kako kalimero....nikogas zadovolni...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
afrodit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 272
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај afrodit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 13:04
slusaj be zelen Rafiz Aliti vie siptarite nikogas ne bevte zadovolni sekogas barafte nesto drugo sakavte etnicka republika i taa zelba postoit kaj vas pocnuvajki od najstarite do najmladite samo edno da znaete etnickite drzavi veke ne postojat zatoa ne glupirajse.a kosovo gi imase site prava vo vremeto na jugoslavija vo kosovo se zboruvase albanski segde vo instituciite bea zaposleni albanci i direktori i nacalnici i se dr.seto toa Tito vi go imase daeno. ama se prasuvam na kogo.tito ne trebase ni rankovic dago trgne od politikata.toj vi bese lek.i ne znam dali ja znaes istorijata za cigarite LORD da ti kazam LOCKE ODE RANKOVIC DODGE A ti prodolzi da se glupiras i dosta veke samo sto ke vlezam na forumot me iznervira nemam nervi da se raspravam so tebe aj cao

Изменето од afrodit - 15.Февруари.2009 во 13:07
Кон врв
Rafiz Aliti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rafiz Aliti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 13:30
Originally posted by afrodit afrodit напиша:

slusaj be zelen Rafiz Aliti vie siptarite nikogas ne bevte zadovolni sekogas barafte nesto drugo sakavte etnicka republika i taa zelba postoit kaj vas pocnuvajki od najstarite do najmladite samo edno da znaete etnickite drzavi veke ne postojat zatoa ne glupirajse.a kosovo gi imase site prava vo vremeto na jugoslavija vo kosovo se zboruvase albanski segde vo instituciite bea zaposleni albanci i direktori i nacalnici i se dr.seto toa Tito vi go imase daeno. ama se prasuvam na kogo.tito ne trebase ni rankovic dago trgne od politikata.toj vi bese lek.i ne znam dali ja znaes istorijata za cigarite LORD da ti kazam LOCKE ODE RANKOVIC DODGE A ti prodolzi da se glupiras i dosta veke samo sto ke vlezam na forumot me iznervira nemam nervi da se raspravam so tebe aj cao



SLUSAJ MORI ZELENA,NEMOJ DA MI KAZUVAS TI MENE ZA SMRDENATA JUGOSLAVIJA,KAKO PRVO IMAS RECENO DEKA GI IMAVME SITE PRAVA VO KOSOVO VO VREMETO NA TITO,NE E TOCNO DEKA TOA BILO TAKA ZATOA STO POLICIJATA I VOJSKATA BEJA SITE SRBI,SO CEL TAJNO I PRIKRIENO NIE ALBANCITE DA SME LIKVIDIRANI,VTORO NIE ALBANCITE BARAVME SAMO VETENOTO STO NI IMASE VETENO TOJ SMRDENIOT TITO DEKA KE BEVME NEZAVISNA DRZAVA,TRETO NE GLUPIRAJSE MNOGU I NE GI BRANI SRBITE TOLKU,ZATOA STO SRBITE BEJA STO VELEJA DEKA DEKA MAKEDONIIJA E JUZNA SRBIJA I DEKA MAKEDONCITE SE JUZNI SRBI SAMO SO GOVORNA MANA,CETRVTO OSVESTETESE VIE MAKEDONCITE SEGA NE E JUGOSLAVIJA=SEGA E SMRTONSTALJIGA,NE GLUPIRAJTESE VIE MAKEDONCITE MNOGU DA NE IGRAME DRUGO ORO VO IDNINA
Кон врв
afrodit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 272
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај afrodit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 14:13
Originally posted by Rafiz Aliti Rafiz Aliti напиша:

Originally posted by afrodit afrodit напиша:

slusaj be zelen Rafiz Aliti vie siptarite nikogas ne bevte zadovolni sekogas barafte nesto drugo sakavte etnicka republika i taa zelba postoit kaj vas pocnuvajki od najstarite do najmladite samo edno da znaete etnickite drzavi veke ne postojat zatoa ne glupirajse.a kosovo gi imase site prava vo vremeto na jugoslavija vo kosovo se zboruvase albanski segde vo instituciite bea zaposleni albanci i direktori i nacalnici i se dr.seto toa Tito vi go imase daeno. ama se prasuvam na kogo.tito ne trebase ni rankovic dago trgne od politikata.toj vi bese lek.i ne znam dali ja znaes istorijata za cigarite LORD da ti kazam LOCKE ODE RANKOVIC DODGE A ti prodolzi da se glupiras i dosta veke samo sto ke vlezam na forumot me iznervira nemam nervi da se raspravam so tebe aj cao



SLUSAJ MORI ZELENA,NEMOJ DA MI KAZUVAS TI MENE ZA SMRDENATA JUGOSLAVIJA,KAKO PRVO IMAS RECENO DEKA GI IMAVME SITE PRAVA VO KOSOVO VO VREMETO NA TITO,NE E TOCNO DEKA TOA BILO TAKA ZATOA STO POLICIJATA I VOJSKATA BEJA SITE SRBI,SO CEL TAJNO I PRIKRIENO NIE ALBANCITE DA SME LIKVIDIRANI,VTORO NIE ALBANCITE BARAVME SAMO VETENOTO STO NI IMASE VETENO TOJ SMRDENIOT TITO DEKA KE BEVME NEZAVISNA DRZAVA,TRETO NE GLUPIRAJSE MNOGU I NE GI BRANI SRBITE TOLKU,ZATOA STO SRBITE BEJA STO VELEJA DEKA DEKA MAKEDONIIJA E JUZNA SRBIJA I DEKA MAKEDONCITE SE JUZNI SRBI SAMO SO GOVORNA MANA,CETRVTO OSVESTETESE VIE MAKEDONCITE SEGA NE E JUGOSLAVIJA=SEGA E SMRTONSTALJIGA,NE GLUPIRAJTESE VIE MAKEDONCITE MNOGU DA NE IGRAME DRUGO ORO VO IDNINA
I SEGA VEKE GI IMATE SITE PRAVA I PAK NE STE ZADOVOLNI VO KRVTA VI E NEZADOVOLSTVOTO
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 14:21
rafiza do clenot afrodit :

SLUSAJ MORI ZELENA,NEMOJ DA MI KAZUVAS TI MENE ZA SMRDENATA JUGOSLAVIJA,KAKO PRVO IMAS RECENO DEKA GI IMAVME SITE PRAVA VO KOSOVO VO VREMETO NA TITO,NE E TOCNO DEKA TOA BILO TAKA ZATOA STO POLICIJATA I VOJSKATA BEJA SITE SRBI,SO CEL TAJNO I PRIKRIENO NIE ALBANCITE DA SME LIKVIDIRANI,VTORO NIE ALBANCITE BARAVME SAMO VETENOTO STO NI IMASE VETENO TOJ SMRDENIOT TITO DEKA KE BEVME NEZAVISNA DRZAVA,TRETO NE GLUPIRAJSE MNOGU I NE GI BRANI SRBITE TOLKU,ZATOA STO SRBITE BEJA STO VELEJA DEKA DEKA MAKEDONIIJA E JUZNA SRBIJA I DEKA MAKEDONCITE SE JUZNI SRBI SAMO SO GOVORNA MANA,CETRVTO OSVESTETESE VIE MAKEDONCITE SEGA NE E JUGOSLAVIJA=SEGA E SMRTONSTALJIGA,NE GLUPIRAJTESE VIE MAKEDONCITE MNOGU DA NE IGRAME DRUGO ORO VO IDNINA [/QUOTE]
 
 
ti opet LAZES голема%20насмевка ........ i toa mnogu ............ duri i jas pocnav da se sramam od lagite koi gi pisuvas ....... a ne sum Šiptar .......


Изменето од miroslav_g8 - 15.Февруари.2009 во 15:08
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 15:01
Внимавајте малку на речникот и вратете се назад на темата:
 
Југоносталгичар сум...признавам
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 15:02
dokolku se odnesuva na mene , te molam kazi mi koj del od recnikot treba da go koregiram ...........
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 15:05
За мене и за шиптарот се однесуваше најверојатно.Тргни од то колку поста фалат и чии се.Деспотизам ат итс фајнест.

Изменето од ZoraNaSlobodata - 15.Февруари.2009 во 15:06
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 15:26
Мирослав, не се однесува на тебе, туку на претходните дискутанти.
Неколку постови се избришани...
Да не ги бришам и едитирам сите, внимавајте на речникот и без навреди.
И за промена, дискутирајте на темата.
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 15:50
Kako прво една забелешка до модераторот дека може да се излезе од темата во одредени случаи
Сега сакам да зборувам за темата јас да ви кажам не сум југоносталгичар и пред сите членови јавно го кажувам иако сум роден во тоа време.Во оваа држава неме веќе никој да жали за Југославија иако сумк слушал дека бил многу убав тогашниот живот од сега.Ама тогаш не смеевме да зборуваме против претседателот ако зборуваш ти следува казна.Е почитувана модераторке и членови така беше во тогашно време за времето на другарот Тито и во поранешна Југославија кој како што знаеме припаѓавме и ние МКакедонците.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 16:38
sto sega збунетост ............. si ili ne si ? .......... samo poradi toa sto ne smeelo da se zboruva protiv pretsedatelot ne si Jugonostalgicar ? збунетост
Кон врв
oon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 397
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 17:33
Тема: Југоносталгичар сум...признавам

Ма како ти Југославија,ДА ЖИВЕЕ САМОСТОЈНА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 17:34
DA ZIVEE голема%20насмевка i sevkupnosto stado narod големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 18:01
a zosto da se zboruva protiv predsedatelot na drzavata koga ni ovozmozil dobar zivot i moznost za se

sto sakate vie, ona sto denes se slucuva, nikava pocit kon nikogo?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 197198199200201 213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.