IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Југоносталгичар сум...признавам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Југоносталгичар сум...признавам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 172173174175176 213>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 18:45
edno e povekje od ocigledno .... i ti kako i moderatorkata patite od fobii ..... i da se slucese da nekoj i skrta po temite bez vrska kako sto skrtas ti a pri toa i navreduvas clenovi na forumot , normalno kriejki se zad moderatorskata funkcija , dosega kje bese i baniran a i site postovi koi ne VI odgovaraat vo namerata da se prikazete vo svetloto na kvazi " patrioti " kje bea izbrisani .... ocigledno e deka koga snemuvaat argumenti pred vistinata , se posluzuvate so najpodloto nesto .. moderatorskata funkcija ... si dozvoluvate luksuzi намигнување ............... kako i da e , vistinata ne mozete nikogas da e izvrtite i iskrivite . ne samo sto e zapisana tuku i se prenesuva generaciski ...... a za frustraciite i site traumi , sepak imate i soodvetni institucii kade mozete da se obratite za pomos ......... slobodno pisuvaj sto sakas ....... ionaka nisto i ne pisuvas ........... samo se obiduvas da se ubedis sebesi vo lagite za koi mislis deka se vistina ...........

Изменето од miroslav_g8 - 09.Јануари.2009 во 18:46
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:00
Тебе да не ти е мака што не си модератор случајно - гледам освен што знаеш да му се закачиш на човек како пијавица друго од Југославија не си научил,не е ни чудо да си бил до вчера некој маалски шпиун па те клоцнале и сега си љут на секој и секогозбунетост

За која вистина ти пишуваш материјалисту југоносталгичарски,плачеш за џаболебарска работа и џаболебарска држава - епа тоа двапати во историјата не се случува а фала богу единиот пат заврши голема%20насмевка

Тебе детенце што да ти кажам - очигледно и тебе ти кажувале некои приказни кои ке увидиш дека се полоши од народните приказни ама кога ке пораснеш - сега ти е битен пасош и мислиш цел свет е твој.Јас лично не те кривам и потполно те разбирам бидејки исто сум размислувал на твои години,дури може и помал кога бев само јас ја изоставував Југославија бидејки живеев во неа и видов какво зло за Македонскиот народ е таа.Немој да мислиш дека и бесплатно здравство и школување имало тогаш бидејки последиците од долговите ги чувствуваш и ти денес.Се е одбивано од работникот за бирократијата Југословенска да живее подобар живот и денес кога ЈУгославија ја нема да ти солат памет дека тие се некоја државна елита и образован кадар.

А од Македонија ке ти набројам многу убави работи - ете прво ке го ставам Прилеп - зар тој не е убав Македонски град - зар Македонците не се убав народ - зар Македонската историја и култура не е убава - има уште работи кои денес верувам дека не ти се важни но ке ти бидат почекај да имаш прво на кого да му ги покажуваш и укажуваш па потоа ке сватиш што ти пишувамнамигнување
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:09
za da nareces nkogo djabalebaros , najprvin treba da znaes za nego barem nesto .... a ne da izigruvas " patriota " sirejki lagi i nevistini ........ inaku , za tvoja informacija , sega ziveam i pobogato , i vo pogolemo izobilie MATERIJALISTU eden napaten ... ako ne si imal togas , vo JUGOSLAVIJA , sega so lizenje zadnici na partiski funkcioneri nema da imas nisto povekje od istencen jazik ........ i dosta so tie tvoi demagogii za goleminata na tvojot " patriotizam " ......... ti ne znaes ni P od patriotizam ... ti si samo eden DEMAGOG .... partiski propagator ... vikac ... obicen potrosen materijal .. ti duri ne si ni po JUS ............ za takov ŠKART kako tebe , nema ni standard nitu postojat normativi .... i ne se obiduvaj da pomislis deka znaes .... NISTO TI NE ZNAES ........... da znaese nesto , dosega kje sfatese kolku si proziren , nizok i nistozen ....... i ti ne mozes da krivis nikogo i za nisto osven samiot sebesi i tvojata nesposobnost ....... ne ti e vinovna JUGOSLAAVIJA i TITO , pa nitu togasniot SKJ za sostojbata vo koja se naodja drzavata ........ vinovni se takvite kako tebe .... poltroni i slugi koi mislat deka so plukanje po staroto kje im bide poubavo novoto .. nov bunar kopaj , ama vo stariot ne plukaj намигнување

Изменето од miroslav_g8 - 09.Јануари.2009 во 19:10
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:18
Абе ти од твојата Шпионска школа гледам добро си профитирал - у матно тие како тебе ако докачат нешто - вака без Титова школа тешко голема%20насмевка

А да не се знаеме случајно јас и ти - може безбол сме играле а,гледам многу знаеш ти за мене,школо со такви како тебе сигурно не сум учел па викам топка да не си бил кога сме играле безбол - или можда војска заедно сме служеле - замисли ја тенкист а ти граната - тоа ке да е ти тоа најубаво го знаеш да те прати некој да експлодираш негде бидејки гледам муабет незнаеш да правиш.А да не не ти дава девојка ти(жена ти) па сега јас сум крив што ти не си онадел толку време.

БАцееееееееее - што ми се лутиш толку бееееееее,па знаеш дека јас највише ве сакам вас ЈУгоносталгичарите,ти и Тито да не бевте кога ке научевме ние што е висина и тополаголема%20насмевка
Кон врв
denis1989 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај denis1989 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:21
prvo prilep e najgrdiot grad vo makedonija nema rabota nema zivot a ako ti druze mozis da zivees od istorija poveli,mene mi trebaat pari a ne istorija mi treba rabota(fabriki pod stecaj) i ako ne me sfati preeska te prasav da mi nabrojs 3 ubavi raboti(prilep,makedonski narod,istorija) ne se zivot tie ako ti zivees od istorija daj mi go recepto da znam kako se zivej,3 ubavi raboti

1.rabota?
2.zivot?
3.i pari?
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:22
Originally posted by denis1989 denis1989 напиша:

prvo prilep e najgrdiot grad vo makedonija nema rabota nema zivot a ako ti druze mozis da zivees od istorija poveli,mene mi trebaat pari a ne istorija mi treba rabota(fabriki pod stecaj) i ako ne me sfati preeska te prasav da mi nabrojs 3 ubavi raboti(prilep,makedonski narod,istorija) ne se zivot tie ako ti zivees od istorija daj mi go recepto da znam kako se zivej,3 ubavi raboti

1.rabota?
2.zivot?
3.i pari?
ако не ти треба историја тогаш што си запнал со југославија плазење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:23
daj be coveku , nauci nekoj nov termin .. zastaren ti e toj so spijuni i Titova skola .... eve , kolku za tvoja informacija , od moeto semejstvo , 3 - ca se nositeli na partizanska spomenica , 4 - ot e na 17 godisna vozrast zaginat vo borba so bugarskiot okupator nekade pred skopje , a dvajca od niv , od onie trojcata , bile posetiteli na goli otok na podolg vremeski period ... inaku , tatko mi nikogas ne mozese da napreduva i pokraj visokata fakultetska naobrazba samo poradi VMRO - skite idei ...... i daj , ne bidi dosaden ......... zalosno pateticen si ........ a ne si nitu Makedonec ...... gori poturica od turcina samoga тага

Изменето од miroslav_g8 - 09.Јануари.2009 во 19:24
Кон врв
denis1989 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај denis1989 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:35
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by denis1989 denis1989 напиша:

prvo prilep e najgrdiot grad vo makedonija nema rabota nema zivot a ako ti druze mozis da zivees od istorija poveli,mene mi trebaat pari a ne istorija mi treba rabota(fabriki pod stecaj) i ako ne me sfati preeska te prasav da mi nabrojs 3 ubavi raboti(prilep,makedonski narod,istorija) ne se zivot tie ako ti zivees od istorija daj mi go recepto da znam kako se zivej,3 ubavi raboti

1.rabota?
2.zivot?
3.i pari?
ако не ти треба историја тогаш што си запнал со југославија плазење


mene jugoslavija ne mi e istorija tuku maticna zemja
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:36
Е што да ти кажам бе пријателе - дека си вампир а не шпиун да ти кажам - од кај знаеш што крв носам - како така вадиш заклучоци од ракав незнам ни самиот не си ми јасен.

Мали за тебе една ствар:

Ке ти напишев за новата кампања на владата ама уште си мал да создаваш затоа фурај и не се секирај - ако немаш пари купи си,ако немаш живот кажи им на старите да се фатат навечер за работа а не само филмови да гледаат и така и така треба подмладување на населението и на крај ако пак пари немаш па купи си мајку муголема%20насмевка
Кон врв
denis1989 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај denis1989 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:40
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Е што да ти кажам бе пријателе - дека си вампир а не шпиун да ти кажам - од кај знаеш што крв носам - како така вадиш заклучоци од ракав незнам ни самиот не си ми јасен.Мали за тебе една ствар:Ке ти напишев за новата кампања на владата ама уште си мал да создаваш затоа фурај и не се секирај - ако немаш пари купи си,ако немаш живот кажи им на старите да се фатат навечер за работа а не само филмови да гледаат и така и така треба подмладување на населението и на крај ако пак пари немаш па купи си мајку муголема%20насмевка


dobar um....pari se kupuvale hahahahhaha
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:43
Има бе по трафики пари колку сакаш - само немој да купуваш кога се затворени ке викаат лошо те учамголема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:44
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Е што да ти кажам бе пријателе - дека си вампир а не шпиун да ти кажам - од кај знаеш што крв носам - како така вадиш заклучоци од ракав незнам ни самиот не си ми јасен.

Мали за тебе една ствар:

Ке ти напишев за новата кампања на владата ама уште си мал да создаваш затоа фурај и не се секирај - ако немаш пари купи си,ако немаш живот кажи им на старите да се фатат навечер за работа а не само филмови да гледаат и така и така треба подмладување на населението и на крај ако пак пари немаш па купи си мајку муголема%20насмевка
 
koga kje mi treba sovet , veruvaj deka na tebe voopsto nema da pomislam ...... na tebe kje pomislam samo i koga kje izmislat lek za paranoja ... da ti doniram za nekoj terapija ........ vo sprotivno , navistina si nezabelezitelno minoren za da se bavam so takvi nepotrebni misli .... takvite kako tebe samo gi cuvstvuvam koga zujat pred sekoi novi izbori .... koga se ligavat i moljakaat za nekoj glas povekje намигнување .....  a sekoj zaklucok vo vrska so tebe e samo gubenje vreme ........... i ne se trti mnogu so natalitet ....... i tuka si obicen folirant голема%20насмевка


Изменето од miroslav_g8 - 09.Јануари.2009 во 19:47
Кон врв
denis1989 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај denis1989 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:48
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Има бе по трафики пари колку сакаш - само немој да купуваш кога се затворени ке викаат лошо те учамголема%20насмевка


aj ce odime dvajcata da gi zemime....a znaci to e kampanjata na vladata...PUKAJ BRATE
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 19:50
Originally posted by denis1989 denis1989 напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Има бе по трафики пари колку сакаш - само немој да купуваш кога се затворени ке викаат лошо те учамголема%20насмевка


aj ce odime dvajcata da gi zemime....a znaci to e kampanjata na vladata...PUKAJ BRATE


Не кажав јас да пукаш - ете пак не разбираш, а не кажав ни дека пари ми требаат - ја хипик сум бе дете,водам љубов а не војна,пари не ми требаатголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 172173174175176 213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,109 секунди.