IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Југоносталгичар сум...признавам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Југоносталгичар сум...признавам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 166167168169170 213>
Автор
Порака Обратен редослед
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 01:32
Zosto be taka klisirano gledate na rabotite?! Ako ne gi sakas srbite znaci mora da si bugarofil, ako ne gi sakas bugarite znaci si srbofil.. A ako ne gi sakas makedoncite togas sto si?!.. Kakov -FIL si togas?!..збунетостма%20ајде
Rodena sum vo SFRJ, golem del od detstvoto go imam pominato kaj tetkite vo Belgrad, imam mnogu ubavi spomeni od toa vreme, prijateli, odmori na Jadranot... no sepak ne sum jugonostalgicar!.. Ne zalam po drzava vestacki sozdadena i vestacki odrzuvana vo zivot, ne zalam po ednoumieto, ne zalam po toa bratstvo-edinstveno drustvo kade bevme poslednata dupka na sviraloto!... Si ja sakam segasnata samostojna Makedonija, kakva i da e, so site problemi so si gi imame, barem si e nasa i znam deka drzavata ne si ja sakam od korist!..
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 01:28
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

TIE SRBI KOJ GI MRAZITE POVEKE ODOSTO JA SAKATE SVOJATA DRZAVA,kako banalen primer na EUROSONGOT VO PRVATA POLUFINALNA VECER NI DADOA ZAEDNO SO HRVATSKA PO 12 POENI..B`LGARITE KOI VI SE PODRAGI..SAMO 8...KOGA KE VIDISH 4 POENI I NE E GOLEMA RAZLIKA..NO SO TIE 4 KE BEVME VO FINALETO...navistina ne mozxam da svatam,jas razbiram da mrazish poedinci..no tolku omraza sprema cel eden narod..so koj patem ste delele ista istorija,recisi pedesetina godini?..ne razbiram kade e kvakata

 

Словенија и Хрватска само сакаа самите да си ги управуваат своите ресурси...како човечки така и материјални..

Проблемот беше што не сакаа тоа правилно да го разберат...се мисли на тие кои беа за српска доминација со покојната сфрј...

Сега ..кога и макеоднските глупави југоносталгичари конечно увидоа дека бродот е веќе потонат..многу е интересно да тие се нудат да не внесат во ЕУ и НАТО ..само за 6 месеца..

Неверојатна комуњарска перверзија и вртигазови ни за едни???!!.

голема%20насмевка

 


Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 16:37
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 01:27
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by FLooK FLooK напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Во мене е влезен и закоравен Југословенскиот патриотизам и секој кој помогна тој да се растури за мене е вечен непријател (зборувам за држави)... Неможе сега Словенија или Хрватска да ми се прави пријател, а во 1990/91 јавно кажуваа дека не сакаат со нас да живеат, па и по цена на војна... Не фала тие не ми се пријатели... Тие се кукавици за мене...


<FONT face=Arial size=3>Србоносталгичар си........ти го признавам
TIE SRBI KOJ GI MRAZITE POVEKE ODOSTO JA SAKATE SVOJATA DRZAVA,kako banalen primer na EUROSONGOT VO PRVATA POLUFINALNA VECER NI DADOA ZAEDNO SO HRVATSKA PO 12 POENI..B`LGARITE KOI VI SE PODRAGI..SAMO 8...KOGA KE VIDISH 4 POENI I NE E GOLEMA RAZLIKA..NO SO TIE 4 KE BEVME VO FINALETO...navistina ne mozxam da svatam,jas razbiram da mrazish poedinci..no tolku omraza sprema cel eden narod..so koj patem ste delele ista istorija,recisi pedesetina godini?..ne razbiram kade e kvakata

 

Словенија и Хрватска само сакаа самите да си ги управуваат своите ресурси...како човечки така и материјални..

Проблемот беше што не сакаа тоа правилно да го разберат...се мисли на тие кои беа за српска доминација со покојната сфрј...

Сега ..кога и макеоднските глупави југоносталгичари конечно увидоа дека бродот е веќе потонат..многу е интересно да тие се нудат да не внесат во ЕУ и НАТО ..само за 6 месеца..

Неверојатна комуњарска перверзија и вртигазови ни за едни???!!.

голема%20насмевка

 


Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 16:38
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 01:08
Originally posted by FLooK FLooK напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Во мене е влезен и закоравен Југословенскиот патриотизам и секој кој помогна тој да се растури за мене е вечен непријател (зборувам за држави)... Неможе сега Словенија или Хрватска да ми се прави пријател, а во 1990/91 јавно кажуваа дека не сакаат со нас да живеат, па и по цена на војна... Не фала тие не ми се пријатели... Тие се кукавици за мене...


<FONT face=Arial size=3>Србоносталгичар си........ти го признавам


TIE SRBI KOJ GI MRAZITE POVEKE ODOSTO JA SAKATE SVOJATA DRZAVA,kako banalen primer na EUROSONGOT VO PRVATA POLUFINALNA VECER NI DADOA ZAEDNO SO HRVATSKA PO 12 POENI..B`LGARITE KOI VI SE PODRAGI..SAMO 8...KOGA KE VIDISH 4 POENI I NE E GOLEMA RAZLIKA..NO SO TIE 4 KE BEVME VO FINALETO...navistina ne mozxam da svatam,jas razbiram da mrazish poedinci..no tolku omraza sprema cel eden narod..so koj patem ste delele ista istorija,recisi pedesetina godini?..ne razbiram kade e kvakata

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 16:38
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 23:20
...butel...ne se nerviraj...sekoj so svoite spomeni...sekoj so svojata segashnost... daj boze da go dostigneme ona shto go imavme...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 23:02
Moira , tvoeto mislenje neka si ostane tvoe, moeto mislenje moe, ti ako si oduusevena so segasnosta i segasnite partii, jas kako sto si primetila sum zgrozena i nikomu nisto.... sekoj po svojot pat so svoeto mislenje.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 22:47
Од Вардара до Триглава блика ѕвезда, ѕвезда посрана..
ШУГОСЛАВИЈООО, ШУГОСЛАВИЈООООО

Изменето од Vladimir88 - 26.Мај.2008 во 23:34
Кон врв
FLooK Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FLooK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 21:08
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Во мене е влезен и закоравен Југословенскиот патриотизам и секој кој помогна тој да се растури за мене е вечен непријател (зборувам за држави)... Неможе сега Словенија или Хрватска да ми се прави пријател, а во 1990/91 јавно кажуваа дека не сакаат со нас да живеат, па и по цена на војна... Не фала тие не ми се пријатели... Тие се кукавици за мене...
 
Србоносталгичар си........ти го признавам
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 20:41
Јас не пукав во Хрватите, туку тие пукаа на мене... А ЈНА како ЈНА, се воздржуваше колку што може, но на крај ниедна војска не трпи толку и дури тогаш припукавме...
Ако некој има право да се отцепи, каде е правото на оној кој нејќе да се отцепи, а живее во сепаратистичките републики...???
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 20:17
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Важно е како не е важно кој ја растури... Ја растурија националистичките партии кои победија во Словенија, Хрватска и Босна, со помош од западните сили под лажната закрила "Демократија"...

A koj motiv bi trebalo da gi drzi ovie drzavi vo jugoslavijata? Spored tebe....isprano mozocke
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 20:16
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

   

TAKA E KUKOC JUGOSLAVIJA E MINATO, VECERVA KE IGRAME SO POLSKA I KE SE RADUVAM MNOGU POVEKE AKO MAKEDONIJA POBEDI ZATOA STO SITE 22 IGRACI KE BIDAT MAKEDONCI.



Секој ќе се радува нормално.... А она што го тврдиш дека Србија била таа што ја растурила Југославија, многу грешиш... Незнам колку години имаш и дали ја познаваш добро историјата... Ако си помал од 25 /26 години нема сврха да разговараме...

Delijo ako si ti cetnik, neznaci deka site se cetnici na forumov. Drugo, ako si bil u JNA togas ti si pukal na Hrvatite i na Slovencite a tie sigurno morale da se branat nekako... A toa sto sakale nezavisno e nivno pravo, nemozete vie komunjarite da naredite nekomu da bide del od vasata lazna jugoslavija, kade sto poradi razlicna religija (za koja neve boli uvoto) gore spomenatite bile sekogas prezirani i ismejuvani od strana na srbite koi vo ovaa mocana jugoslavija sekogas sakale na da bidat na vrvot...
itn...Kako sto ti rece nekoj da si bil vo ARM ako nesi sakal da bides pukan!!
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 19:41
Важно е како не е важно кој ја растури... Ја растурија националистичките партии кои победија во Словенија, Хрватска и Босна, со помош од западните сили под лажната закрила "Демократија"...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 13:34
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

   

TAKA E KUKOC JUGOSLAVIJA E MINATO, VECERVA KE IGRAME SO POLSKA I KE SE RADUVAM MNOGU POVEKE AKO MAKEDONIJA POBEDI ZATOA STO SITE 22 IGRACI KE BIDAT MAKEDONCI.



Секој ќе се радува нормално.... А она што го тврдиш дека Србија била таа што ја растурила Југославија, многу грешиш... Незнам колку години имаш и дали ја познаваш добро историјата... Ако си помал од 25 /26 години нема сврха да разговараме...


Na kraj na kraevite ne e ni tolku vazno koj ja rasturil, vazno e deka denes imame drzava sprema koja mnogu neodgovorno se odnesuvame, zalime za nekoj pominati vreminja a zaboravame na idninata.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 13:15
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

   

TAKA E KUKOC JUGOSLAVIJA E MINATO, VECERVA KE IGRAME SO POLSKA I KE SE RADUVAM MNOGU POVEKE AKO MAKEDONIJA POBEDI ZATOA STO SITE 22 IGRACI KE BIDAT MAKEDONCI.



Секој ќе се радува нормално.... А она што го тврдиш дека Србија била таа што ја растурила Југославија, многу грешиш... Незнам колку години имаш и дали ја познаваш добро историјата... Ако си помал од 25 /26 години нема сврха да разговараме...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 166167168169170 213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.