IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Машко- женска  комуникација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Машко- женска комуникација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 17>
Автор
Порака
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:48
Мона Лиза, мене ми е збунка прашањево твое, признавамсреќа

Мислиш баш на ’’хемијата’’ што се случува, па затоа не може да се зачува пријателство меѓу машко и женско, или мислиш на...пример, дека имате различни мислења, различни ставови, интереси, и не се погодувате на фрекфенција во таа смисла?
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:49
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

штета тагајас преферирам и инсистирам да се  дружам повеке со  машки одколку со женски , ама некако не оди тагана почеток има некое  разбирање, ама покасно се  појавуват некои разлики во меѓусебната  комуникација кои и јас не  можам да си ги објаснам и на крај се отерам во  п.м. и почнам да се нервирам значи нема  спас, да  не се воопшто трудамФала за одговорите



...АААА,НЕЕЕЕ... НЕ СЕ ДАВАЈ ТАКА ЛЕСНО!...МОРА ДА ИМА СПАС...!А,ТИ ЖЕНСКО СИ?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:49
Originally posted by zagor zagor напиша:

...СО ИСТИОТ ПРОБЛЕМ И ЈАС СЕ СООЧУВАМ ,И ЗАТОА НЕЗНАМ ШТО ДА НАПИШАМ...СЕ ТРУДАМ ,АМА ПАК ГРЕШНО МЕ ЧИТААТ!


Последнава реченица ми кажува дека изгледа кај тебе е грешката
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:50
abe mona
saka da kaze
razlikata e vo toa
so eden si saka da drugiot neda
pa ne se na ista frekvencija

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:52
Originally posted by Kali Kali напиша:

Мона Лиза, мене ми е збунка прашањево твое, признавамсреќа

Мислиш баш на ’’хемијата’’ што се случува, па затоа не може да се зачува пријателство меѓу машко и женско, или мислиш на...пример, дека имате различни мислења, различни ставови, интереси, и не се погодувате на фрекфенција во таа смисла?



да, мислам на  тоа  второто со  различни  сфаќања и  поради тоа  дојде  до карање и  рушење на контактот  што сме го имале претходнотага


Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:52
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

...СО ИСТИОТ ПРОБЛЕМ И ЈАС СЕ СООЧУВАМ ,И ЗАТОА НЕЗНАМ ШТО ДА НАПИШАМ...СЕ ТРУДАМ ,АМА ПАК ГРЕШНО МЕ ЧИТААТ!


Последнава реченица ми кажува дека изгледа кај тебе е грешката


Извенете грешка, ова се однесуваше на Mona Liza!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:54
Originally posted by zagor zagor напиша:



...АААА,НЕЕЕЕ... НЕ СЕ ДАВАЈ ТАКА ЛЕСНО!...МОРА ДА ИМА СПАС...!А,ТИ ЖЕНСКО СИ?


мислам збунетост   дека  сум размислување
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:55
Originally posted by james dean james dean напиша:



Извенете грешка, ова се однесуваше на Mona Liza!


Која  реченица ?не%20знам
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:57
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

темата  оди  во  друга насока тагатагадобро бе  луѓе, ме интересира како  ги одржувате пријателските односи со некој од  спотивниот пол  ?  па  нели кога  во  друштво  излегувате или  кога одите на прослава : машки /  женски  ?  како останувате  во контакт со  тие  личности ?јас  голем дел од другарите тотално ги исфрлив од  својот  живот од причина  што не  можев да најдам заеднички јазик со нив  за да го  зачувам пријателствотоЗатоа и ја отворив темата  за вие да ми кажете како го зачувувате пријателството со некој од спротивниот пол ????леле  изгледа не сум  доволно јасна тага


Во кој поглед не можеше да најдеш заеднички јазик?
Ако ти биле пријатели долго пред тоа и ако добро сте функционирале, како тоа се промениле работите драстично со сите нив?

Можеби тоа е „клетвата“ на убавите девојки, никогаш да немаат машки пријатели, оти порано или подоцна работите ќе стигнат до тоа (да го гледаш медот - а да не го пробаш?) Отстрана гледано, таквата женска „моќ“ над машките пријатели е возбудлива и посакувана, ама честопати буди разочарување и тага (значи мене само за тоа ме дружел, за „онаа работа“).

Лично, имам и пријатели и пријателки. Можеби затоа што никогаш не сум спаѓла во атрактивните женски. Тоа не е секогаш весело сознание, но си има и свои предности.

Како и да е, верувам во м/ж позитивна комуникација и меѓусебно разбирање и ... да, работите е нормално да се движат поблиску или подалеку од „работ“, но затоа пак,ако ми е важно пријателството, ќе се потрудам да ја држам неопходната дистанца за да бидат работите под контрола.

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:59
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:


Originally posted by james dean james dean напиша:


Извенете грешка, ова се однесуваше на Mona Liza!
Која  реченица ?не%20знам


Оваа реченица:
леле изгледа не сум доволно јасна
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 00:02
СЕПАК..СУДБИНАТА ЗБЛИЖУВА!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 00:03
тага
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 00:08

MISLAM DEKA FILMADZIKA E VO PRAVO

NEKOJ PORANO MI RECE:

MAZ MOZE DA BIDE DOBAR DRUGAR SAMO SO NEATRAKTIVNA ZENA

KOGA KE RAZMISLAM ISTOTO  VAZI I ZA RELACIJATA ZENA/MAZ

KOGA BI SE RABOTELO ZA NEKOJ ZGODEN PRIMEROK PRIJATELSTVOTO

PREMINUVA VO NESTO DRUGO...DODEKA SE SETIME...

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 00:10
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

штета тагајас преферирам и инсистирам да се дружам повеке со машки одколку со женски , ама некако не оди тагана почеток има некое разбирање, ама покасно се појавуват некои разлики во меѓусебната комуникација кои и јас не можам да си ги објаснам и на крај се отерам во п.м. и почнам да се нервирам значи нема спас, да не се воопшто трудамФала за одговорите


Pa imas poveke resenija:
-da se otkazes(ne go preporacuvam)
-da gi prifatis takvi kakvi sto se,site imame mani.
-zapoznaj gi podobro
-daj im do znaenje deka sakas prijatelstvo,daj im vreme.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.