Испечати | Затвори го прозорот

Машко- женска комуникација

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Филозофија и психологиjа
Опис на форумот: „Разно“ ама на повисоко ниво
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=11917
Датум на принтање: 27.Септември.2024 во 19:49
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Машко- женска комуникација
Постирано од: Mindy
Наслов: Машко- женска комуникација
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 19:11

Ме интересира како треба  човек да воспостави  рамнотежа  додека  комуницира со некој од  другиот пол  ,  значи на  пријателска  основа?

Па мајка му стара, често се случува да ме  вадат  другари од такт  бидејки  не можат да ме  сфатат  кога  нешто ми  смета и кога се обидувам тоа да им го кажам


Е  стварно не  знам,  треба ли на  лист да им се нацрта и покаже  што  сакам да  кажам.

Искрено, ме  интересира на  кој начин вие го одржувате  вашиот пријателски однос  со личности од  спротивниот пол.

Има  ли некоја посебна  тајна ?




-------------



Коментари:
Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 20:21
Исто како и на форумот. Зависи од темата и од афинитетите кон неа кај соговорникот. Добра тема + соговорник со добри афинитети = добра дискусија

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: analiticar
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 20:24
ke te pofalam zatoa sto sakas da naucis nesto koe           e mnogu vazno


pa ke pocnam od pocetok od pred iljadnici godini
   lujgeto togas se razbirale so pomos na instikt
sto znaci toa
toa sto celo vreme mislele da go napravat instiktot gi izdaval i taka nivniot partner odnosno drugar razbiral sto sakaat


da se vratime vo segasno vreme
ti ako celo vreme mislis na pr. na seks so decko koga ke bides vo blizina na masko instiktot ke te izdade


inaku toa se znae mnogu odamna i preku religijata se kntrolira
..........................


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 20:38
Инстинктот е природна реакција и нема никакви допирни точки со комуникацијата.Ако инсатинктот го поистоветуваш со мимики, гестови и други знаци, пак грешиш - сите тие спаѓаат во средствата за комуникација.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: analiticar
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 20:46
sto razbiras ti od instikti


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 20:49
Originally posted by analiticar analiticar напиша:

sto razbiras ti od instikti

Бркаш инескти со инстинкти - да не си аналитичар в полиција?

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: analiticar
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 20:52
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

sto razbiras ti od instikti

Бркаш инескти со инстинкти - да не си аналитичар в полиција?

pa ako ne e taka togas daj drugo obrazlozenie za slucuvajneto i nie ke veruvame


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 20:57
Originally posted by analiticar analiticar напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

sto razbiras ti od instikti

Бркаш инескти со инстинкти - да не си аналитичар в полиција?

pa ako ne e taka togas daj drugo obrazlozenie za slucuvajneto i nie ke veruvame


Во ред си е тоа, само замени ги инстинктите со гестови, мимики, погледи и слични примитивни средства за комуникација.Не се лути, не се согласувам само со инстинктите, а и комуникологијата како наука за општењето меѓу луѓето не се согласува со нив.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: analiticar
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 21:04
dali znaes deka vo organizmot ima elementi kako na pr   zelezo

elektronite od atomot na zlezoto mozat da izlezat od svojata orbita i da napravat nekoe zracejne
   [pa neli postoi aura okolu covekot]
taka da ti signali koi gi isprajca ovekot pretstavuvaat instikt no isto taka toj prima i signali

a toa sto zboris za mimiki gestovi
toa e sosem druga tema

jas porano otvoriv edna tema vo konteks na tema no moderatorot mi ja izbrisa a ako postoese sansite da treses vakvi gluposti setajci nadvor od temi nemase da se sluci...........


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 21:14
Originally posted by analiticar analiticar напиша:

dali znaes deka vo organizmot ima elementi kako na pr   zelezo

elektronite od atomot na zlezoto mozat da izlezat od svojata orbita i da napravat nekoe zracejne
   [pa neli postoi aura okolu covekot]
taka da ti signali koi gi isprajca ovekot pretstavuvaat instikt no isto taka toj prima i signali

a toa sto zboris za mimiki gestovi
toa e sosem druga tema

jas porano otvoriv edna tema vo konteks na tema no moderatorot mi ja izbrisa a ako postoese sansite da treses vakvi gluposti setajci nadvor od temi nemase da se sluci...........


Точно, постојат сигнали и симболи како средства за комуницирање. Ама сигналите се ненамерни знаци и немаат функција да остварат комуникација. Зарем кога човек се склупчува при силен студ сака да испрати порака дека му е студено?
За разлика од нив симболите се знаци што се испраќаат со одредена намера, или да пренесат одредена порака


-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: analiticar
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 21:20
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

dali znaes deka vo organizmot ima elementi kako na pr   zelezo

elektronite od atomot na zlezoto mozat da izlezat od svojata orbita i da napravat nekoe zracejne
   [pa neli postoi aura okolu covekot]
taka da ti signali koi gi isprajca ovekot pretstavuvaat instikt no isto taka toj prima i signali

a toa sto zboris za mimiki gestovi
toa e sosem druga tema

jas porano otvoriv edna tema vo konteks na tema no moderatorot mi ja izbrisa a ako postoese sansite da treses vakvi gluposti setajci nadvor od temi nemase da se sluci...........


Точно, постојат сигнали и симболи како средства за комуницирање. Ама сигналите се ненамерни знаци и немаат функција да остварат комуникација. Зарем кога човек се склупчува при силен студ сака да испрати порака дека му е студено?
За разлика од нив симболите се знаци што се испраќаат со одредена намера, или да пренесат одредена порака


jas ti zboruvam za nesto drugo
kako ke ja opises aurata


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 21:26
Originally posted by analiticar analiticar напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

dali znaes deka vo organizmot ima elementi kako na pr   zelezo

elektronite od atomot na zlezoto mozat da izlezat od svojata orbita i da napravat nekoe zracejne
   [pa neli postoi aura okolu covekot]
taka da ti signali koi gi isprajca ovekot pretstavuvaat instikt no isto taka toj prima i signali

a toa sto zboris za mimiki gestovi
toa e sosem druga tema

jas porano otvoriv edna tema vo konteks na tema no moderatorot mi ja izbrisa a ako postoese sansite da treses vakvi gluposti setajci nadvor od temi nemase da se sluci...........


Точно, постојат сигнали и симболи како средства за комуницирање. Ама сигналите се ненамерни знаци и немаат функција да остварат комуникација. Зарем кога човек се склупчува при силен студ сака да испрати порака дека му е студено?
За разлика од нив симболите се знаци што се испраќаат со одредена намера, или да пренесат одредена порака


jas ti zboruvam za nesto drugo
kako ke ja opises aurata


На нешто што не можам да му дадам смисла во свеста не можам да го опишам.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: analiticar
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 21:35
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

dali znaes deka vo organizmot ima elementi kako na pr   zelezo

elektronite od atomot na zlezoto mozat da izlezat od svojata orbita i da napravat nekoe zracejne
   [pa neli postoi aura okolu covekot]
taka da ti signali koi gi isprajca ovekot pretstavuvaat instikt no isto taka toj prima i signali

a toa sto zboris za mimiki gestovi
toa e sosem druga tema

jas porano otvoriv edna tema vo konteks na tema no moderatorot mi ja izbrisa a ako postoese sansite da treses vakvi gluposti setajci nadvor od temi nemase da se sluci...........


Точно, постојат сигнали и симболи како средства за комуницирање. Ама сигналите се ненамерни знаци и немаат функција да остварат комуникација. Зарем кога човек се склупчува при силен студ сака да испрати порака дека му е студено?
За разлика од нив симболите се знаци што се испраќаат со одредена намера, или да пренесат одредена порака


jas ti zboruvam za nesto drugo
kako ke ja opises aurata


На нешто што не можам да му дадам смисла во свеста не можам да го опишам.

a kako ke go opises izleguvajneto na elektronite od orbitite

inaku samo da znaes zelezoto vo organizmot e sostaveno od atomi vo koi ima elektroni


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 21:37
Originally posted by analiticar analiticar напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

dali znaes deka vo organizmot ima elementi kako na pr   zelezo

elektronite od atomot na zlezoto mozat da izlezat od svojata orbita i da napravat nekoe zracejne
   [pa neli postoi aura okolu covekot]
taka da ti signali koi gi isprajca ovekot pretstavuvaat instikt no isto taka toj prima i signali

a toa sto zboris za mimiki gestovi
toa e sosem druga tema

jas porano otvoriv edna tema vo konteks na tema no moderatorot mi ja izbrisa a ako postoese sansite da treses vakvi gluposti setajci nadvor od temi nemase da se sluci...........


Точно, постојат сигнали и симболи како средства за комуницирање. Ама сигналите се ненамерни знаци и немаат функција да остварат комуникација. Зарем кога човек се склупчува при силен студ сака да испрати порака дека му е студено?
За разлика од нив симболите се знаци што се испраќаат со одредена намера, или да пренесат одредена порака


jas ti zboruvam za nesto drugo
kako ke ja opises aurata


На нешто што не можам да му дадам смисла во свеста не можам да го опишам.

a kako ke go opises izleguvajneto na elektronite od orbitite

inaku samo da znaes zelezoto vo organizmot e sostaveno od atomi vo koi ima elektroni


добро, ама не можам да ги видам

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: analiticar
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 21:44
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by analiticar analiticar напиша:

dali znaes deka vo organizmot ima elementi kako na pr   zelezo

elektronite od atomot na zlezoto mozat da izlezat od svojata orbita i da napravat nekoe zracejne
   [pa neli postoi aura okolu covekot]
taka da ti signali koi gi isprajca ovekot pretstavuvaat instikt no isto taka toj prima i signali

a toa sto zboris za mimiki gestovi
toa e sosem druga tema

jas porano otvoriv edna tema vo konteks na tema no moderatorot mi ja izbrisa a ako postoese sansite da treses vakvi gluposti setajci nadvor od temi nemase da se sluci...........


Точно, постојат сигнали и симболи како средства за комуницирање. Ама сигналите се ненамерни знаци и немаат функција да остварат комуникација. Зарем кога човек се склупчува при силен студ сака да испрати порака дека му е студено?
За разлика од нив симболите се знаци што се испраќаат со одредена намера, или да пренесат одредена порака


jas ti zboruvam za nesto drugo
kako ke ja opises aurata


На нешто што не можам да му дадам смисла во свеста не можам да го опишам.

a kako ke go opises izleguvajneto na elektronite od orbitite

inaku samo da znaes zelezoto vo organizmot e sostaveno od atomi vo koi ima elektroni


добро, ама не можам да ги видам



no mozes da gi pocustvuvas

a ima tehnologija izmislena za suzbivajne na zracejne od slicen tip a toa e biopiramidata

taa gi fajka site elektroni koi se upateni kon vas od dalnovodi i drugi izvori koi ke navlesat vo orbitite na ato mite od zelezoto vo vasiot organizam i moze niz vas da potece struja................


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 22:02
Точно е дека се во природата е енергија, ама тоа не кореспондира со темата. Ако лугето можеле да комуницираат преку енергијата што зрачи од нив, немало потреба да го создадат јазикот како најсовршен систем од знаци за комуникација.
Каква комуникација можеш да оствариш со девојка од Јапонија ако ниту ти, ниту таа не поседувате соодветен декодер за тој систем од знаци, односно не зборувате заеднички јазик? Освен да задовилите некои природни нагони и страсти...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 22:26
Mene temava pak mi aludira na sex, sto znaci pravi problemi za ti skrene vnimanie ili da te skrene ako nekes da daes


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 22:32
nema drugarstvo megu maz i zena zatoa ne se ni obiduvaj da baras pomos od niv, najdi si zena da te slusha...

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 22:35
...i ne ja zapoznavaj so decko ti


Постирано од: realna
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 00:45
Мене оваа комуникација мн тешко ми оди
зошто или сакаат нешто повеќе или воопшто не сакаат ништо
така да и јас би сакала да ја откијам таа тајна

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 01:25
"ako lugeto ziveat kolku sto se skani ti ke zivees vecno"-citat-
FOR MY BEST FRIEND


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 10:52
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Инстинктот е природна реакција и нема никакви допирни точки со комуникацијата.Ако инсатинктот го поистоветуваш со мимики, гестови и други знаци, пак грешиш - сите тие спаѓаат во средствата за комуникација.
 
Verbalnata e samo eden od oblicite na komunikacija i ni e potrebna za da kupime leb vo prodavnica, za da i kazeme na doktorkata sto ne' boli, za da poracame vino vo kafana...
Vistinska komunikacija e taa koja se vospostavuva megju dusite. Mozes da kazes milion zborovi - i da ne ja vospostavis, mozes samo da go poglednes...ili da go pomirisas...i da go osetis. Postoi nekoj fluid na privlekuvanje megju nas koj diktira dali ke komunicirame, ili ne.


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 11:26

ЦЕЛАТА КОМУНИКАЦИЈА СЕ СВЕДУВА СЕКОГАШ НА ДВА ЗБОРА....ДА ИЛИ НЕ, ИЛИ ВО ПРЕВОД ДАШ-НЕДАШ...СЕ ДРУГО Е ФИЛОСОФИРАЊЕ,ИЛИ КАКО ШТО ВЕЛАМ ЈАС.... МЛАТЕЊЕ ПРАЗНА СЛАМА!...ШТО ПАК ЗНАЧИ...АКО МЛАТИШ ПРАЗНА СЛАМА(ФИЛОСОФИРАШ),КОМУНИКАЦИЈАТА Е ВО ЗАВРШНА ФАЗА....т.н КРАЈ!



-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: analiticar
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 14:10
pa filozofirajneto moze da se objasni i kako prasuvajne*



Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 19:03
темата ја отворив за да ја  разгледуваме од  психолошки аспект и  сеуште  чекам  одговор чекање

-------------


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 19:38
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

темата ја отворив за да ја  разгледуваме од  психолошки аспект и  сеуште  чекам  одговор чекање


Кој чека, ќе доќека, а некој само времето си го губи.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 21:06
Ako sakas za sigurno da ti obrne vnimanie napisi na golem format sto te maci i zastani skroz gola zad toj istiot list


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 21:40
Originally posted by zagor zagor напиша:

ЦЕЛАТА КОМУНИКАЦИЈА СЕ СВЕДУВА СЕКОГАШ НА ДВА ЗБОРА....ДА ИЛИ НЕ, ИЛИ ВО ПРЕВОД ДАШ-НЕДАШ...СЕ ДРУГО Е ФИЛОСОФИРАЊЕ,ИЛИ КАКО ШТО ВЕЛАМ ЈАС.... МЛАТЕЊЕ ПРАЗНА СЛАМА!...ШТО ПАК ЗНАЧИ...АКО МЛАТИШ ПРАЗНА СЛАМА(ФИЛОСОФИРАШ),КОМУНИКАЦИЈАТА Е ВО ЗАВРШНА ФАЗА....т.н КРАЈ!



Од машка гледна точка веројатно најчесто е така (за среќа има исклучоци).
Но,
од женски аспект
комуникацијата и филозофирањето или
(како милуваш да ја нарекуваш) млатењето празна слама е

                 П Р Е Д И Г Р А





Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 21:57
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

[QUOTE=zagor]

ЦЕЛАТА КОМУНИКАЦИЈА СЕ СВЕДУВА СЕКОГАШ НА ДВА ЗБОРА....ДА ИЛИ НЕ, ИЛИ ВО ПРЕВОД ДАШ-НЕДАШ...СЕ ДРУГО Е ФИЛОСОФИРАЊЕ,ИЛИ КАКО ШТО ВЕЛАМ ЈАС.... МЛАТЕЊЕ ПРАЗНА СЛАМА!...ШТО ПАК ЗНАЧИ...АКО МЛАТИШ ПРАЗНА СЛАМА(ФИЛОСОФИРАШ),КОМУНИКАЦИЈАТА Е ВО ЗАВРШНА ФАЗА....т.н КРАЈ!



Од машка гледна точка веројатно најчесто е така (за среќа има исклучоци).
Но,
од женски аспект
комуникацијата и филозофирањето или
(како милуваш да ја нарекуваш) млатењето празна слама е

                 П Р Е Д И Г Р А


.........АЈДЕЕЕЕ....Е СЕГА БАШ НИШТО НЕ МИ Е ЈАСНО!...ЧОВЕК НЕ МОЖЕ КРАЈОТ ДА ВИ ГО НАЈДЕ!




-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 22:11
Загор, (леле колку го сакав на времето!)

важно е да се трудиш

ние женските го цениме тоа
и
најчесто
. . .

го наградуваме



Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 22:55
[QUOTE=filmadzijka] Загор, (леле колку го сакав на времето!)

.....И ТИ ЛИ СИ ОД ХХ ВЕК?..И СЕГА НЕ ГО САКАШ ПОВЕЌЕ?ПА ПОТРУДИ СЕ МАЛКУ...ZAGOR МНОГУ ЌЕ ГО ЦЕНИ ТОА...


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:05
Не дека не го сакам повеќе,
ама повеќе не сонувам да го сретнам
иако сум филмаџијка

Плус, одамна го немам видено,
а знаеш како велат,
        далеку од очи . . .


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:15
Машко и женско никогаш не можат да бидат другари во права смисла. (Таа лекција ја имам научено уште од teenage-ерски дани ) Или ќе бидне нешто повеќе -или ништо. Тоа е едноставно природа. Нормално дека има посебни случаи, ама тоа е или од склоп на околности или наизглед личи како да постои другарство, а во суштина има нешто друго!

-------------


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:25
Prijatel od sprotivniot pol hmm.Koga togas, porano ili podocna prijatelite sakaa da bidat nesto poveke od toa.Mislam deka im e takov "hemiskiot sostav".


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:31
jes
do hemijata je
so bi drugo
hmmmmmmmmmmmmmmmm
op
i gotovo
i se e ok bashka i covecki


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:32
темата  оди  во  друга насока тагатага

добро бе  луѓе, ме интересира како  ги одржувате пријателските односи со некој од  спотивниот пол  ? 

па  нели кога  во  друштво  излегувате или  кога одите на прослава : машки /  женски  ?  како останувате  во контакт со  тие  личности ?


јас  голем дел од другарите тотално ги исфрлив од  својот  живот од причина  што не  можев да најдам заеднички јазик со нив  за да го  зачувам пријателството

Затоа и ја отворив темата  за вие да ми кажете како го зачувувате пријателството со некој од спротивниот пол ????



леле  изгледа не сум  доволно јасна тага


-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:35
...СО ИСТИОТ ПРОБЛЕМ И ЈАС СЕ СООЧУВАМ ,И ЗАТОА НЕЗНАМ ШТО ДА НАПИШАМ...СЕ ТРУДАМ ,АМА ПАК ГРЕШНО МЕ ЧИТААТ!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:36
Originally posted by james dean james dean напиша:

Машко и женско никогаш не можат да бидат другари во права смисла. (Таа лекција ја имам научено уште од teenage-ерски дани ) Или ќе бидне нешто повеќе -или ништо. Тоа е едноставно природа. Нормално дека има посебни случаи, ама тоа е или од склоп на околности или наизглед личи како да постои другарство, а во суштина има нешто друго!
 
NE!!! NE E TAKA - TOA SAMO TEBE SILNO TI RABOTELE HORMONITE VO TEEN AGE DAYS
p.s. dobredojde


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:36
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

темата  оди  во  друга насока тагатага

добро бе  луѓе, ме интересира како  ги одржувате пријателските односи со некој од  спотивниот пол  ? 

па  нели кога  во  друштво  излегувате или  кога одите на прослава : машки /  женски  ?  како останувате  во контакт со  тие  личности ?


јас  голем дел од другарите тотално ги исфрлив од  својот  живот од причина  што не  можев да најдам заеднички јазик со нив  за да го  зачувам пријателството

Затоа и ја отворив темата  за вие да ми кажете како го зачувувате пријателството со некој од спротивниот пол ????



леле  изгледа не сум  доволно јасна тага


ti objasnumene site pogore
nemoze nikako
hemijata ne se potisnuva so pusti zelbi za prijatelstvoto
a hemijata deluva podednakvo
nenadejno
no kje
kje eden den
blizina telesna
blizina dusevna
blizina emotivna
ja predizvikuva hemijata
op
booooooooooooooom
tras
i nemoj mnogu da se opteretuvas ne e do tebe
nego do coveckoto vo tebe


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:40
...МИСЛАМ ПОМОШ ДА ПОБАРАМЕ ОД COSMOFON И T-МOBILE...ТИЕ МЕЃУСЕБНО КОМУНИЦИРААТ СУПЕР..И СЕ ДРУЖАТ ДОБРО

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:44
abe toa ne e T-mobile i cosmofonkaголема%20насмевка

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:45
штета тага

јас преферирам и инсистирам да се  дружам повеке со  машки одколку со женски , ама некако не оди тага


на почеток има некое  разбирање, ама покасно се  појавуват некои разлики во меѓусебната  комуникација кои и јас не  можам да си ги објаснам и на крај се отерам во  п.м. и почнам да се нервирам


значи нема  спас, да  не се воопшто трудам

Фала за одговорите


-------------


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:48
Мона Лиза, мене ми е збунка прашањево твое, признавамсреќа

Мислиш баш на ’’хемијата’’ што се случува, па затоа не може да се зачува пријателство меѓу машко и женско, или мислиш на...пример, дека имате различни мислења, различни ставови, интереси, и не се погодувате на фрекфенција во таа смисла?


-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:49
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

штета тагајас преферирам и инсистирам да се  дружам повеке со  машки одколку со женски , ама некако не оди тагана почеток има некое  разбирање, ама покасно се  појавуват некои разлики во меѓусебната  комуникација кои и јас не  можам да си ги објаснам и на крај се отерам во  п.м. и почнам да се нервирам значи нема  спас, да  не се воопшто трудамФала за одговорите



...АААА,НЕЕЕЕ... НЕ СЕ ДАВАЈ ТАКА ЛЕСНО!...МОРА ДА ИМА СПАС...!А,ТИ ЖЕНСКО СИ?

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:49
Originally posted by zagor zagor напиша:

...СО ИСТИОТ ПРОБЛЕМ И ЈАС СЕ СООЧУВАМ ,И ЗАТОА НЕЗНАМ ШТО ДА НАПИШАМ...СЕ ТРУДАМ ,АМА ПАК ГРЕШНО МЕ ЧИТААТ!


Последнава реченица ми кажува дека изгледа кај тебе е грешката

-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:50
abe mona
saka da kaze
razlikata e vo toa
so eden si saka da drugiot neda
pa ne se na ista frekvencija



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:52
Originally posted by Kali Kali напиша:

Мона Лиза, мене ми е збунка прашањево твое, признавамсреќа

Мислиш баш на ’’хемијата’’ што се случува, па затоа не може да се зачува пријателство меѓу машко и женско, или мислиш на...пример, дека имате различни мислења, различни ставови, интереси, и не се погодувате на фрекфенција во таа смисла?



да, мислам на  тоа  второто со  различни  сфаќања и  поради тоа  дојде  до карање и  рушење на контактот  што сме го имале претходнотага




-------------


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:52
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

...СО ИСТИОТ ПРОБЛЕМ И ЈАС СЕ СООЧУВАМ ,И ЗАТОА НЕЗНАМ ШТО ДА НАПИШАМ...СЕ ТРУДАМ ,АМА ПАК ГРЕШНО МЕ ЧИТААТ!


Последнава реченица ми кажува дека изгледа кај тебе е грешката


Извенете грешка, ова се однесуваше на Mona Liza!

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:54
Originally posted by zagor zagor напиша:



...АААА,НЕЕЕЕ... НЕ СЕ ДАВАЈ ТАКА ЛЕСНО!...МОРА ДА ИМА СПАС...!А,ТИ ЖЕНСКО СИ?


мислам збунетост   дека  сум размислување


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:55
Originally posted by james dean james dean напиша:



Извенете грешка, ова се однесуваше на Mona Liza!


Која  реченица ?не%20знам


-------------


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:57
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

темата  оди  во  друга насока тагатагадобро бе  луѓе, ме интересира како  ги одржувате пријателските односи со некој од  спотивниот пол  ?  па  нели кога  во  друштво  излегувате или  кога одите на прослава : машки /  женски  ?  како останувате  во контакт со  тие  личности ?јас  голем дел од другарите тотално ги исфрлив од  својот  живот од причина  што не  можев да најдам заеднички јазик со нив  за да го  зачувам пријателствотоЗатоа и ја отворив темата  за вие да ми кажете како го зачувувате пријателството со некој од спротивниот пол ????леле  изгледа не сум  доволно јасна тага


Во кој поглед не можеше да најдеш заеднички јазик?
Ако ти биле пријатели долго пред тоа и ако добро сте функционирале, како тоа се промениле работите драстично со сите нив?

Можеби тоа е „клетвата“ на убавите девојки, никогаш да немаат машки пријатели, оти порано или подоцна работите ќе стигнат до тоа (да го гледаш медот - а да не го пробаш?) Отстрана гледано, таквата женска „моќ“ над машките пријатели е возбудлива и посакувана, ама честопати буди разочарување и тага (значи мене само за тоа ме дружел, за „онаа работа“).

Лично, имам и пријатели и пријателки. Можеби затоа што никогаш не сум спаѓла во атрактивните женски. Тоа не е секогаш весело сознание, но си има и свои предности.

Како и да е, верувам во м/ж позитивна комуникација и меѓусебно разбирање и ... да, работите е нормално да се движат поблиску или подалеку од „работ“, но затоа пак,ако ми е важно пријателството, ќе се потрудам да ја држам неопходната дистанца за да бидат работите под контрола.



Постирано од: james dean
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 23:59
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:


Originally posted by james dean james dean напиша:


Извенете грешка, ова се однесуваше на Mona Liza!
Која  реченица ?не%20знам


Оваа реченица:
леле изгледа не сум доволно јасна


-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:02
СЕПАК..СУДБИНАТА ЗБЛИЖУВА!!!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:03
тага


-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:08

MISLAM DEKA FILMADZIKA E VO PRAVO

NEKOJ PORANO MI RECE:

MAZ MOZE DA BIDE DOBAR DRUGAR SAMO SO NEATRAKTIVNA ZENA

KOGA KE RAZMISLAM ISTOTO  VAZI I ZA RELACIJATA ZENA/MAZ

KOGA BI SE RABOTELO ZA NEKOJ ZGODEN PRIMEROK PRIJATELSTVOTO

PREMINUVA VO NESTO DRUGO...DODEKA SE SETIME...



-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:10
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

штета тагајас преферирам и инсистирам да се дружам повеке со машки одколку со женски , ама некако не оди тагана почеток има некое разбирање, ама покасно се појавуват некои разлики во меѓусебната комуникација кои и јас не можам да си ги објаснам и на крај се отерам во п.м. и почнам да се нервирам значи нема спас, да не се воопшто трудамФала за одговорите


Pa imas poveke resenija:
-da se otkazes(ne go preporacuvam)
-da gi prifatis takvi kakvi sto se,site imame mani.
-zapoznaj gi podobro
-daj im do znaenje deka sakas prijatelstvo,daj im vreme.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:15
фала  Ви на советите, ама  верувајте  дека многу напорно ми оди комуникацијата со машкиот пол на пријателска  основа




-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:16
ne si sama

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kali
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:21
ааа, Мона Лиза, капирам сега.

Знаеш што...дури и за машко-женско пријателство, мора да има некоја мала доза привлекување. Значи, јас ако не го сметав мојот другар за добра партија воопшто- значи немаше да го ценам како карактер, немаше ни да се дружам со него.
Е сега, дружбата успеала бидејќи тој мене не ми е привлеченсреќа,ама знам дека на многу девојки им е, и тие некои особини кои ги има ко машко и јас ги ценам.

Изгледа, ако не го сметаш машкото за привлечен воопшто- не само за тебе, значи не го цениш ко машко ( зашто тој сепак е машко, спротивен пол), не делите интереси, сфаќања, и не ви успева пријателството.


-------------


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:26
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Ме интересира како треба  човек да воспостави  рамнотежа  додека  комуницира со некој од  другиот пол  ,  значи на  пријателска  основа?Па мајка му стара, често се случува да ме  вадат  другари од такт  бидејки  не можат да ме  сфатат  кога  нешто ми  смета и кога се обидувам тоа да им го кажамЕ  стварно не  знам,  треба ли на  лист да им се нацрта и покаже  што  сакам да  кажам.Искрено, ме  интересира на  кој начин вие го одржувате  вашиот пријателски однос  со личности од  спротивниот пол.Има  ли некоја посебна  тајна ?


Navistina me isprovocira da ti pobaram odgovor na problemot, pa se vrativ na pocetniot post.
Fakticki, ti ne se zalis deka ti se 'pustaat', tuku deka ne te 'primaat' vo maskiot tim. A ti tolku sakas da ja uvidat, priznaat i prifatat tvojata vrednost i ramnopravnost so niv.
Ako e taka, nie site te vodime vo pogresna nasoka.
Mona, taa bitka ti e odnapred izgubena dokolku taka turkas so glavata vo dzidot. Popusti im, fati ja rabotata na zaebancija, smej se so niv, nemoj sekogas da insistiras deka ti si vo pravo. Taka gi nerviras i gi plasis. Za da gi 'svarat' tvoite stavovi treba da imas DRUGO megju nozete.
Ne velam da glumis 'glupa plavusa', ne. Tuku da bides mudra zenska. Less is more - velat Anglicanite.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:28
Originally posted by Kali Kali напиша:

ааа, Мона Лиза, капирам сега.

Знаеш што...дури и за машко-женско пријателство, мора да има некоја мала доза привлекување. Значи, јас ако не го сметав мојот другар за добра партија воопшто- значи немаше да го ценам како карактер, немаше ни да се дружам со него.
Е сега, дружбата успеала бидејќи тој мене не ми е привлеченсреќа,ама знам дека на многу девојки им е, и тие некои особини кои ги има ко машко и јас ги ценам.

Изгледа, ако не го сметаш машкото за привлечен воопшто- не само за тебе, ???????значи не го цениш ко машко ( зашто тој сепак е машко, спротивен пол), не делите интереси, сфаќања, и не ви успева пријателството.


retka replika koja me zbunuva da ne ja razberam namerata
da ili ne
moit ili nemoit??????????????


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kali
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:31
Што, да или не?



-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:32
filmadzika, токму  тоа  е мојот  проблем .БИНГО среќа

Ехххх,  тешко  ке  биде  пошто имам  избувлив карактер и не попуштам лесно,  ама  ке се  потрудам  да го прифатам  твојот  совет .Фала многу


..... Kali  и ти си  до некаде  во право  во  врска со привлечноста, но како  што спомна anakin -не сум сама , значи и на  други  ги мачи истиот  проблем


-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:34
moze li da ti e nadobar drugar i komunikacija da e super
a da ne se pojavi zelba li hemija???? i da se rasipe prvicnata zamisla za prijatelstvoto

zatoa sto privlecnosta mnogu nezavisi od izgledot veruvaj
nadvoresen izgled e jadna pricina za pojava na hemijata i e retka




-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kali
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:41
Originally posted by anakin anakin напиша:

moze li da ti e nadobar drugar i komunikacija da e super
a da ne se pojavi zelba li hemija????

zatoa sto privlecnosta mnogu nezavisi od izgledot veruvaj
nadvoresen izgled e jadna pricina za pojava na hemijata i e retka




Не мислев за физички изглед, туку привлечност општо.

Може, барем мене ми било така.
Значи, човекот може да е супер, но не она што ќе ми сврти памет и ќе ми кликне, да кажамсреќа Значи, тестот бил, прошол, и сме положиле другарствосреќа
Само, не секој втор може да ти остане таков другар, тоа сигурно.


-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:43
so drugar ti bese ako ne te privlece??????????????



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kali
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:46
Најдобарсреќа
Па ти викам, имаше момент на тест, значи ми прошло низ глава.
Ама не можеше да биде повеќе од другарство, едноставно онаа ’’ не сме еден за друг’’.


-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:49
Originally posted by Kali Kali напиша:

Најдобарсреќа
Па ти викам, имаше момент на тест, значи ми прошло низ глава.
Ама не можеше да биде повеќе од другарство, едноставно онаа ’’ не сме еден за друг’’.


moment na test?
aman
jas toa nego gledam kako test
nego na laga
potisnuvas custva
a od kaj znaes deka ne ste bile eden za drug????
ako ste bile drugari i se zaedno vi bilo naj naj naj


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:51
pa uste ako ste imale sprotivstaveni gledista na svetot vi bilo extra veruvam


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:56
Izvini Kali mislam deka ste imale se za edna dobra vrska samo hrabrost ne.


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:57
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:


filmadzika, токму  тоа  е мојот  проблем .БИНГО среќаЕхххх,  тешко  ке  биде  пошто имам  избувлив карактер и не попуштам лесно,  ама  ке се  потрудам  да го прифатам  твојот  совет .Фала многу .....



        




Постирано од: Kali
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 00:59
Ние сеуште сме другари, и тоа трае веќе 8-9 години.
Не е лага, нема причина зашто да биде...да имало чувства, ќе се оствареле.
Некогаш нема потреба да пробаш за да знаеш, едноставно чувствуваш дали можеш да се замислиш со некого, или не.

Него ти да не збориш за себе, а не за мене?среќа


-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 01:02
Originally posted by Kali Kali напиша:

Ние сеуште сме другари, и тоа трае веќе 8-9 години.
Не е лага, нема причина зашто да биде...да имало чувства, ќе се оствареле.
Некогаш нема потреба да пробаш за да знаеш, едноставно чувствуваш дали можеш да се замислиш со некого, или не.

Него ти да не збориш за себе, а не за мене?среќа


sekoj si zboruva za sebe
ne si znaela toa????????????????????




-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kali
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 01:03
Како ненамигнување

-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 01:13
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa голема%20насмевка

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: james dean
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 10:41
Дозволете ми да ви раскажам еден конкретен пример:
Во средно познавав едно девојче кое се дружеше само со машки. (ама ептен апла - имаше еден куп другари, а не се сеќавам некогаш да сум ја видел со другарка). Девојчето беше супер - супер карактер, многу беше добра по душа, однесување кул, со одлични сваќања за светот и сл., а на изглед не беше нешто посебно (мислам без никакви навреди, изгледаше просечно). Дури и јас се дружев со неа едно кратко време. Наизглед, сите нејзини другарства беа супер, како секое машко-машко, женско-женско. Ама тоа беше така на почетокот. На крајот знаете што се случи. Имаше армија заљубени фрустрирани момци, очајни, од кои некои со скоро уништени животи, со пропуштени шанси да си фатат некоја друга девојка.    

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 20:25
Originally posted by zagor zagor напиша:

...СО ИСТИОТ ПРОБЛЕМ И ЈАС СЕ СООЧУВАМ ,И ЗАТОА НЕЗНАМ ШТО ДА НАПИШАМ...СЕ ТРУДАМ ,АМА ПАК ГРЕШНО МЕ ЧИТААТ!


вчера  заборавив да ти реплицирам, затоа  тоа денес го правамсреќа


Сакав да кажам дека  тебе  ама  баш  супер ти оди комуникацијата  со  женскиот  пол,  барем  тука на  форумот се осеќа  тоа

Продолжи само така намигнување


-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 20:32
...ЕЕЕЕ MONA,MONA..НЕ САМО КОМУНИКАЦИЈАТА....СЕ МИ ОДИ ОД РАКА..АБЕ ЧУДО ЕДНО..ДА БИРАШ, НЕ МИ СЕ ВЕРУВА...

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 23:42
Kutek ili seks...treto nema


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 23:51
....

..И УШТЕ НЕШТО..-КОЕ КУЧЕ ЈАДЕ МАСТ..ЈАДЕ И СТАП!!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 23:53
Prvo probaj so arno, pa posle kutekot


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 00:06
МИСЛАМ ДЕКА ТРЕБА ДА БИДЕ ОБРАТНО,ПОЛЕСНО ЌЕ МОЖАМ ДА СЕ СПРАВУВАМ..АКО ПРВО СЕ НЕУТРАЛИЗИРА Т.Е.СКРШИ ОД МААЊЕ...ПА ПОСЛЕ МИСЛАМ ШТО ДАЉЕ...ИМАМ ИЗБОР КОЛКУ САКАМ

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 00:09
на  овие  двајцата над мене им завидувам тага  ептен убаво им оди комуникацијата , си немаат  проблем,  а плус и  двајцата имаат  јузери на  буквата  "з "  и  двајцата се фраери на форумот ,  блазе си им 

-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 00:11
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

на  овие  двајцата над мене им завидувам тага  ептен убаво им оди комуникацијата , си немаат  проблем,  а плус и  двајцата имаат  јузери на  буквата  "з "  и  двајцата се фраери на форумот ,  блазе си им 
toa e vo sklop so temava??


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 00:14
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

на  овие  двајцата над мене им завидувам тага  ептен убаво им оди комуникацијата , си немаат  проблем,  а плус и  двајцата имаат  јузери на  буквата  "з "  и  двајцата се фраери на форумот ,  блазе си им 
toa e vo sklop so temava??



да голема%20насмевка


-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 00:15
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:


Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

на  овие  двајцата над мене им завидувам тага  ептен убаво им оди комуникацијата , си немаат  проблем,  а плус и  двајцата имаат  јузери на  буквата  "з "  и  двајцата се фраери на форумот ,  блазе си им 
toa e vo sklop so temava??
да голема%20насмевка
blaze nimi


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 18:33

плазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазењеплазење

I ova e nekoj vid komunikacija....neli??
So ogled na toa deka.... onoj tekst pogore,ochigledno e pishuvan od individua od mashki pol.


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 18:35
od kaj znaes deka ova go izmislil sovinist maz
a ne prosvetlena zena???


плазење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: mamma
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 18:44
ANAKINE!!!!!





-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 18:50
jok

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: mamma
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 18:55
TAKA I MISLEV....намигнување
SHTO UBAVO...ISKOMUNICIRAVMEголема%20насмевка



-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 19:03
pa dokolku se poznavash so 4len od drugiot pol,kje mozis da vospostavesh komunikacija

-------------


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 19:19
Ме изнасмеавте, секоја чест мамма и на тебе анакин за претпазливоста...
Инаку односите со другарите внимавам да не ги продлабочам до степен да морам да разговарам за сериозни работи, се останува на дружење во школо и на кафе, но се случувало да си направиме убав моабет и на чувствителни теми и да ме изненадат со зрелост... ама сепак тое е поретко. Верувам во машко-женска комуникација и мислам дека клучот е во тајмингот, да го погодиш времето поволно за разговор, ако се работи за сериозни теми нормално, но сепак многу важна е и самата тема. Не очекувам да им биде интересен ПМС ниту пак треба да очекуваат да ми биде интересен секој НФ филм. Но се на се зависи од личноста, постојат и девојки со кои не ми оди комуникацијата.

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 20:29
Hmmm,no mislam treba da se pazi so kakva kumunikacija mu se obrakajme na sprotivniot pol!

-------------


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 21:19
Originally posted by mamma mamma напиша:

ANAKINE!!!!!
    <!-- Start Private Message -->
     
       





bash me iznasmea, ke go zapametam ova

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 21:48
 gospod da brani i da cuva be

-------------


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 19:56
EVE MENE NA PRIMER, BAS MI ODI TAA KOMUNIKACIJA.
A TOA STO NIKAKO NE MOZAM E DA KOMUNICIRAM SO SMIZLI OD TIPOT:" LELE...MI SE SKRSI NOKTOT...SUDAR NA VOZOVI!!! "


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 19:58
А ЈАС МНОГУ САКАМ ДА ТЕШАМ ТАКВИ ШМИЗЛИ...МИСЛЧАМ ШТО ПРЕЖИВЕАЛЕ СУДАР НА ВОЗОВИ...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 20:29
PRIMETUVAM DEKA POVEKE IMAM PROBLEM VO ZENSKO-ZENSKATA KOMUNIKACIJA ZASTO VO TAA KOMUNIKACIJA IMAS ALTERNATIVA:AJ DA GI OGOVARAME SVEKRVITE...KOMSIITE...ONAA STO SE ZAMISLUVA...KAPNATI SME OD RABOTA ZENOболен...LELE MA STO SE ZANESUVA OVAA KAKO GRDO I STOI HALJINANAкубење%20коса...(SEKOJA CEST NA ISKLUCOCI).DODEKA KAJ MASKO -ZENSKATA KOMUNIKACII IMA MNOGU POVEKE NEDOSADNI TEMI ZA RAZGOVOR

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 20:33
НАЈУБАВА ТЕМА ВО МАШКО - ЖЕНСКАТА КОМУНИКАЦИЈА Е „УТЕШЕНИЕ ТУЖНИХ“

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk