IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Машко- женска  комуникација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Машко- женска комуникација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 21:57
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

[QUOTE=zagor]

ЦЕЛАТА КОМУНИКАЦИЈА СЕ СВЕДУВА СЕКОГАШ НА ДВА ЗБОРА....ДА ИЛИ НЕ, ИЛИ ВО ПРЕВОД ДАШ-НЕДАШ...СЕ ДРУГО Е ФИЛОСОФИРАЊЕ,ИЛИ КАКО ШТО ВЕЛАМ ЈАС.... МЛАТЕЊЕ ПРАЗНА СЛАМА!...ШТО ПАК ЗНАЧИ...АКО МЛАТИШ ПРАЗНА СЛАМА(ФИЛОСОФИРАШ),КОМУНИКАЦИЈАТА Е ВО ЗАВРШНА ФАЗА....т.н КРАЈ!



Од машка гледна точка веројатно најчесто е така (за среќа има исклучоци).
Но,
од женски аспект
комуникацијата и филозофирањето или
(како милуваш да ја нарекуваш) млатењето празна слама е

                 П Р Е Д И Г Р А


.........АЈДЕЕЕЕ....Е СЕГА БАШ НИШТО НЕ МИ Е ЈАСНО!...ЧОВЕК НЕ МОЖЕ КРАЈОТ ДА ВИ ГО НАЈДЕ!




Изменето од zagor - 05.Февруари.2008 во 21:58
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 22:11
Загор, (леле колку го сакав на времето!)

важно е да се трудиш

ние женските го цениме тоа
и
најчесто
. . .

го наградуваме

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 22:55
[QUOTE=filmadzijka] Загор, (леле колку го сакав на времето!)

.....И ТИ ЛИ СИ ОД ХХ ВЕК?..И СЕГА НЕ ГО САКАШ ПОВЕЌЕ?ПА ПОТРУДИ СЕ МАЛКУ...ZAGOR МНОГУ ЌЕ ГО ЦЕНИ ТОА...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:05
Не дека не го сакам повеќе,
ама повеќе не сонувам да го сретнам
иако сум филмаџијка

Плус, одамна го немам видено,
а знаеш како велат,
        далеку од очи . . .
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:15
Машко и женско никогаш не можат да бидат другари во права смисла. (Таа лекција ја имам научено уште од teenage-ерски дани ) Или ќе бидне нешто повеќе -или ништо. Тоа е едноставно природа. Нормално дека има посебни случаи, ама тоа е или од склоп на околности или наизглед личи како да постои другарство, а во суштина има нешто друго!
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:25
Prijatel od sprotivniot pol hmm.Koga togas, porano ili podocna prijatelite sakaa da bidat nesto poveke od toa.Mislam deka im e takov "hemiskiot sostav".
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:31
jes
do hemijata je
so bi drugo
hmmmmmmmmmmmmmmmm
op
i gotovo
i se e ok bashka i covecki
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:32
темата  оди  во  друга насока тагатага

добро бе  луѓе, ме интересира како  ги одржувате пријателските односи со некој од  спотивниот пол  ? 

па  нели кога  во  друштво  излегувате или  кога одите на прослава : машки /  женски  ?  како останувате  во контакт со  тие  личности ?


јас  голем дел од другарите тотално ги исфрлив од  својот  живот од причина  што не  можев да најдам заеднички јазик со нив  за да го  зачувам пријателството

Затоа и ја отворив темата  за вие да ми кажете како го зачувувате пријателството со некој од спротивниот пол ????



леле  изгледа не сум  доволно јасна тага
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:35
...СО ИСТИОТ ПРОБЛЕМ И ЈАС СЕ СООЧУВАМ ,И ЗАТОА НЕЗНАМ ШТО ДА НАПИШАМ...СЕ ТРУДАМ ,АМА ПАК ГРЕШНО МЕ ЧИТААТ!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:36
Originally posted by james dean james dean напиша:

Машко и женско никогаш не можат да бидат другари во права смисла. (Таа лекција ја имам научено уште од teenage-ерски дани ) Или ќе бидне нешто повеќе -или ништо. Тоа е едноставно природа. Нормално дека има посебни случаи, ама тоа е или од склоп на околности или наизглед личи како да постои другарство, а во суштина има нешто друго!
 
NE!!! NE E TAKA - TOA SAMO TEBE SILNO TI RABOTELE HORMONITE VO TEEN AGE DAYS
p.s. dobredojde
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:36
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

темата  оди  во  друга насока тагатага

добро бе  луѓе, ме интересира како  ги одржувате пријателските односи со некој од  спотивниот пол  ? 

па  нели кога  во  друштво  излегувате или  кога одите на прослава : машки /  женски  ?  како останувате  во контакт со  тие  личности ?


јас  голем дел од другарите тотално ги исфрлив од  својот  живот од причина  што не  можев да најдам заеднички јазик со нив  за да го  зачувам пријателството

Затоа и ја отворив темата  за вие да ми кажете како го зачувувате пријателството со некој од спротивниот пол ????



леле  изгледа не сум  доволно јасна тага


ti objasnumene site pogore
nemoze nikako
hemijata ne se potisnuva so pusti zelbi za prijatelstvoto
a hemijata deluva podednakvo
nenadejno
no kje
kje eden den
blizina telesna
blizina dusevna
blizina emotivna
ja predizvikuva hemijata
op
booooooooooooooom
tras
i nemoj mnogu da se opteretuvas ne e do tebe
nego do coveckoto vo tebe


Изменето од anakin - 05.Февруари.2008 во 23:38
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:40
...МИСЛАМ ПОМОШ ДА ПОБАРАМЕ ОД COSMOFON И T-МOBILE...ТИЕ МЕЃУСЕБНО КОМУНИЦИРААТ СУПЕР..И СЕ ДРУЖАТ ДОБРО
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:44
abe toa ne e T-mobile i cosmofonkaголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:45
штета тага

јас преферирам и инсистирам да се  дружам повеке со  машки одколку со женски , ама некако не оди тага


на почеток има некое  разбирање, ама покасно се  појавуват некои разлики во меѓусебната  комуникација кои и јас не  можам да си ги објаснам и на крај се отерам во  п.м. и почнам да се нервирам


значи нема  спас, да  не се воопшто трудам

Фала за одговорите
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.