IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија во душата ја носам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија во душата ја носам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
klon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај klon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 06:49
Ne se sekiraj znaeme deka ne ti e lesno zdravje ke dojde den moze i ke bides tuka,pozdrav se najubavo
Кон врв
klon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај klon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 06:52
Blaska ne gresi dusa Borec se interesirase kako da izvadi Bugarski pasos ne moze on da ja saka makedonija od edna strana a od druga se otkazuva od toa deka e makedonec pozdrav
Кон врв
klon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај klon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 06:56
Za koi Makedonci zboruvas nie ne sme sicki s<sti hora
ne mozes da bides Bugarin a da zboruvas za sakanje na Makedonija,samiot barase informacii za Bugarsko drzavjanstvo a tuka ja sakam makednija ne taka tuku ja ISKAS ama NJEMA brat.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 11:31
Ja gi sakam bugarkite...i toa za ozbilno
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 17:47
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Македонија си ја сакаме сите ама не верувам дека меѓусебно македонците се сакаме


Kolku realno zvuci ova..zalno no vistinito
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 18:03
Abe se ubavo se iznakazavte klku ja sakate Makedonija.

Jas bi ve zaprasal sto ste napravile za drzavata sto tolku mnogu ja sakate.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 16:13
Pa od kaj znaes ti dali neame napraveno neso do sea??
Кон врв
koki68 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај koki68 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 12:01
Ja sum roden vo Skopje '64. Skopje bese najubaviot grad do pocetokot na 70 'tite.Nov grad,cist, kulturni obrazovani gragani (kolku tolku), UL Partizanska bese prazna i gradot si imase dusa. Si otidov (izbegav) od tamu 91 i nema teorija da se vratam zatoa sto toa ne e poveke Skopje nitu pak Makedonija. I mnogu,mnogu mi se sram da kazam niz svetov deka sum Makedonec.
Ako nekoj saka da mi se pravi patriota ili komita, slobodno neka se ubaci u muabetov. Dosta e samo ko ke mi tekne deka shiptar vi bese ministar za kultura, eeeeej.
Кон врв
Aminta2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aminta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:34
Коки, а бе ти имаш секс, или е ептен суша каj тебе?


Изгледа етиопска суша ќе да е...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:38
Originally posted by Eli Eli напиша:

Pa od kaj znaes ti dali neame napraveno neso do sea??


Jas ne rekov deka nemame napraveno samo prasav kolku imame napraveno.
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 18:31
Originally posted by koki68 koki68 напиша:

Ja sum roden vo Skopje '64. Skopje bese najubaviot grad do pocetokot na 70 'tite.Nov grad,cist, kulturni obrazovani gragani (kolku tolku), UL Partizanska bese prazna i gradot si imase dusa. Si otidov (izbegav) od tamu 91 i nema teorija da se vratam zatoa sto toa ne e poveke Skopje nitu pak Makedonija. I mnogu,mnogu mi se sram da kazam niz svetov deka sum Makedonec.
Ako nekoj saka da mi se pravi patriota ili komita, slobodno neka se ubaci u muabetov. Dosta e samo ko ke mi tekne deka shiptar vi bese ministar za kultura, eeeeej.
A inace koga bea nash*te ministri lom beshe.Samo slabaci kako tebe begaat i nikogash ne se vrakjaat.I da ti e sram ama ne shto si MAKEDONEC tuku shto si p**ka.Samo edno me interesira kako ke se odnesuvash koga ke bidish prisuten na nekoj nastan kade ke se velici nakoj MAKEDONEC.I dali ke kazish od kade si
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 18:43
Originally posted by koki68 koki68 напиша:

Ja sum roden vo Skopje '64. Skopje bese najubaviot grad do pocetokot na 70 'tite.Nov grad,cist, kulturni obrazovani gragani (kolku tolku), UL Partizanska bese prazna i gradot si imase dusa. Si otidov (izbegav) od tamu 91 i nema teorija da se vratam zatoa sto toa ne e poveke Skopje nitu pak Makedonija. I mnogu,mnogu mi se sram da kazam niz svetov deka sum Makedonec.
Ako nekoj saka da mi se pravi patriota ili komita, slobodno neka se ubaci u muabetov. Dosta e samo ko ke mi tekne deka shiptar vi bese ministar za kultura, eeeeej.



SI SLUSNAL LI ZA IZRAZOT: COVEK BEZ IDENTITET.

SRAM DA TI E STO PLJUES PO TVOJATA TATKOVINA.

I JAS SE SRAMAM STO SI MAKEDONEC ISKRENO DA TI KAZAM.
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 20:22
Batali go nemoj da mu obrakjash vnimanie sigurno e sega nekoj shvicarac ili shvaba.
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 10:34
Originally posted by koki68 koki68 напиша:

Ja sum roden vo Skopje '64. Skopje bese najubaviot grad do pocetokot na 70 'tite.Nov grad,cist, kulturni obrazovani gragani (kolku tolku), UL Partizanska bese prazna i gradot si imase dusa. Si otidov (izbegav) od tamu 91 i nema teorija da se vratam zatoa sto toa ne e poveke Skopje nitu pak Makedonija. I mnogu,mnogu mi se sram da kazam niz svetov deka sum Makedonec.
Ako nekoj saka da mi se pravi patriota ili komita, slobodno neka se ubaci u muabetov. Dosta e samo ko ke mi tekne deka shiptar vi bese ministar za kultura, eeeeej.


ti od nikogas ne si bil vo dusata "prav makedonec" i jas sum od 92 veke vo druga drzava, i sekoj sto ke me prasa kazuvam i gorda sum na toa deka sim MAKEDONKA!!!!
I to anisto nema so pratrotizam, da bides iskren i da kazes od kade poteknuvas!!! toa e samo karakter!!! ako se stramis da kazes deka si makedonec togas si covek so slab karakter!!

I sto deka albanec ili kako ti sto rece siptar bese minister za kultura? Vidi vaka, vo Gostivar od kako e albanec gradonacalnik, gradot pojde na podobro, posreden e, ima red, ulici se renoviraat, crkvata isto taka itn... da ne nabrojuvam!!!

Sekoja godina edvaj cekam da si pojdam/dojdam doma!!! i jas sakam Makedonija i vo srce e nosam!!!! toa ne e patrotizam!!! toa e DOMOVINA!!!!!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.