IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Училишниот час - 40 минути
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Училишниот час - 40 минути

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 14:20
Kaj nas profesorite 15 - 20 minuti predavat samo, taka da i 30 minuti da e casot pak ce imame vreme za se. Uste poarno ako go skrata pomalku vreme za isprasuvanje ce ostane. Ma da mene uste 2 meseca skolo mi ostanaa i sakale gi skratile sakale ne isto mi se faka.
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 20:44
Iako kako ucenik bi rekla deka i 40 minuti se mnogu,  sepak gledajki deka programite se poveke i poveke se prosiruvaat, se redat za eden nastaven cas da se izucuva se poveke i poveke materijal, duri i 45 se malku...

 Na site seminari za nastavnici im se sugerira nastavata da se svede na "naucna istrazuvacka dejnost" na ucenicite t.e. ti sami da istrazuvaat i sami da doagaat do zaklucoci (konkretno za nastavata po fizika i matematika govoram sega, ama veruvam deka i po drugite predmeti se sugerira na toa), so sto bi se dovelo do pointeresni casovi i pogolema aktovnost na ucenicite...  ama za "bedni" 40 minuti se dobiva samo dosadno frontalno izlaganje na nastavnikot... steta тага
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
elektro Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 23:37
abe a 40 a 50 posle ako skratat casovite ke dodat da ima uste po nekoj cas primer imas nekoj 7 casa ke stavat da se ima 8-9 casa na den
Кон врв
SLAVEVAT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SLAVEVAT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 18:23
уште поарно ако се 40 па има многу часови ами дома нели треба да се учи
Кон врв
G1RL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај G1RL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 19:44
40 min se dovolno. Profesorot/kata moze da ja predade lekcijata za 30 min a vo narednite 10 da gi razjasni nejasnotiite i onaka naj4esto vo onie posledni 5 min samo se sedi i se 4eka da zvoni...
TODAY COULD BE YOUR BEST, WORST OR LAST DAY IN YOUR LIFE...
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 13:41
Да ме прашате мене 15 минути доста се за еден час!голема%20насмевка
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 17:12

.



Изменето од mistake - 01.Февруари.2011 во 18:21
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 17:17
Хаха, тоа е тоа, чудно е времето!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.