IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - НЕзгоди!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НЕзгоди!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 21:51
Еве денес што се деси...

Купувам една ствар...а мозокот на пасење...

И наместо да кажам да ми даде Every Day и викам 7 Daysплазење
Жената си мисли дека коросан барам, ми дава...Јас и кажувам што како ми треба...Ја опишувам паковката...Таа ми дава некои други коросани...Јас нестрплива и викам не ме зезај...
Кога, наеднаш сватив дека сум утнала името...
Продавачката се насмеја...а јас извадив некоја фацацрвенеење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 18:11
odam na svadba i doaga vreme za rucek,rucekot bese nekoja pleskavica i nesto drugo ne se sekavam, jas pocnav da jadam, i sega  pocnav da ja secam pleskavicata so nozot, arno ama nozot tup, i kako secev mi letna pleskvicata od pozadi na druga masa,газење%20од%20смеење, crvena ko semafor crven pocnav da gi menuvam site boi na lice, otidov na drugata masa so pogled gledam vo zemja, umrev od sram si ja zedov pleskavicata, se izviniv na lugeto sto sedeja na masata,nastana edna golema smeja, pocnavme da se zezame,me zezaat uste za toa
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 13:16
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

odam na svadba i doaga vreme za rucek,rucekot bese nekoja pleskavica i nesto drugo ne se sekavam, jas pocnav da jadam, i sega  pocnav da ja secam pleskavicata so nozot, arno ama nozot tup, i kako secev mi letna pleskvicata od pozadi na druga masa,газење%20од%20смеење, crvena ko semafor crven pocnav da gi menuvam site boi na lice, otidov na drugata masa so pogled gledam vo zemja, umrev od sram si ja zedov pleskavicata, se izviniv na lugeto sto sedeja na masata,nastana edna golema smeja, pocnavme da se zezame,me zezaat uste za toa

газење%20од%20смеењелетачка плескавица...
тоа се дешава кога сите ножеви по ресторантите се тапи...


What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
elen4e-eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen4e-eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 22:59
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

vrnezlivo vreme,,,,mrakot se spustase,,,,,,,jas kasnam,,,,nemase ni edno taxi na vidik ,,,i onie koi pominuvaa site bea so patnici,,,,i odednash zdogleduvam edno taxi od koe sto tuku izleguvase patnik,,,,jas presrekna,,,vleguvam vo taxito i mu ja kazuvam na 4ovekot sakanata destinacija i mu naglasiv ako moze sto pobrgu,,,,,,4ovekot nekako 4udno me izgleda,,,,,patuvavme edno 20 min,,,,,,zastana onamu kade sto mu kazav,,,go prasav "kolku treba da platam??" a toj mi veli "ne treba nishto!" a jas za4udena "kako toa ne treba?" 4ovekot so 4udna nasmevka mi odgovara   -ova e "AVOTO-SHKOLA" i dodade "ODEVME VO IST PRAVEC...."


голема%20насмевка.......црвенеење................газење%20од%20смеење



Nobody is perfect.....well I am nobody!
Кон врв
elen4e-eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen4e-eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 23:20
хахахаххахах





А јас пред два дена бев да фотокопирам книга со другарка. И сега книгата стара и сите страници исцепани, а другарка ми не ја залепила. Ама за несреќа баш во тоа време дуваше еден ветар... за нигде и ние така си поминуваме на плоштадот и другарка ми ја носи книгата у раце и одеднаш гледам секој лист на различна страна летнал и почнувам да се смејам место да плачам иако работата беше баш за плачење
И тоа еден куп народ на плоштадот сите поминуваат се смејат и покажуваат со прст
Другарка ми како луда трча по плоштад ги собира листовите а јас се скинав од смеење... еден лист мислам дека собрав Ама и ден денес кога поминувам на тој дел од плоштадот се смејааам мнооогу!
Nobody is perfect.....well I am nobody!
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2010 во 00:14
Originally posted by Sunny Sunny напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

vrnezlivo vreme,,,,mrakot se spustase,,,,,,,jas kasnam,,,,nemase ni edno taxi na vidik ,,,i onie koi pominuvaa site bea so patnici,,,,i odednash zdogleduvam edno taxi od koe sto tuku izleguvase patnik,,,,jas presrekna,,,vleguvam vo taxito i mu ja kazuvam na 4ovekot sakanata destinacija i mu naglasiv ako moze sto pobrgu,,,,,,4ovekot nekako 4udno me izgleda,,,,,patuvavme edno 20 min,,,,,,zastana onamu kade sto mu kazav,,,go prasav "kolku treba da platam??" a toj mi veli "ne treba nishto!" a jas za4udena "kako toa ne treba?" 4ovekot so 4udna nasmevka mi odgovara   -ova e "AVOTO-SHKOLA" i dodade "ODEVME VO IST PRAVEC...."


голема%20насмевка.......црвенеење................газење%20од%20смеење


леле и мене истово ми се има случено

газење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.