IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Прашање до матурантите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прашање до матурантите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 17:03
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Да ама уште долго време требало да се изведуваат само пробни матури, не е важно тоа важно е што ниту професорите ниту учениците се спремни. Освен тоа ако планирале толку долго како тоа една генерација пред нас е ослободена и од матура и од приемни, а ние веднаш преминуваме од пробна на државна, ништо тие не планираат а и тоа што го планираат не го изведуваат како што треба


како помина на пробната?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 17:07
македонски супер(барем така мислам,немаме резултати), а математика беше тешко (имавме задачи што професорката ги сметаше за неважни во овие четири години)
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 17:12
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

македонски супер(барем така мислам,немаме резултати), а математика беше тешко (имавме задачи што професорката ги сметаше за неважни во овие четири години)


НИз цела Македонија е слична ситуацијата и реакциите на учениците се исти. Имало некој проблем со реализирањето на програмата по математика.

Кои ти се изборните предмети и проектната задача?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 19:48
Изборните ми се англиски и информатика, а проектната задача поврзана ми е со медиуми
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 19:52
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Изборните ми се англиски и информатика, а проектната задача поврзана ми е со медиуми


Супер! Сметај дека си положила. А што во врска со медиумите? ( Тоа е од комуникологија)
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 19:55
Социологија поточно, имавме теми поврзани со медиуми а јас избрав тема за нивното влијание врз општеството
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 19:58
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Социологија поточно, имавме теми поврзани со медиуми а јас избрав тема за нивното влијание врз општеството


Улогата на медиумот во формирањето на општото мнение во едно опшество. Супер тема.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 20:02
Фала, и мене ми се допаѓа, а и има што да се пишува, само некако не знам од каде да почнам
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 20:07
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Фала, и мене ми се допаѓа, а и има што да се пишува, само некако не знам од каде да почнам


Почни од времето кога немало медиуми и се служеле со гласници или со гулаби поштари. (Замисли колку лесно би му било на Гоце Делчев да го организира народот на востание кога би имал лап топ). Воведи ја темата преку дигресија.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 20:09
Да тоа е супер почеток, ќе пробам барем за есеи не ми е толку тешко
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 20:13
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Да тоа е супер почеток, ќе пробам барем за есеи не ми е толку тешко



Само комбинацијата ти е за никаде. Не одговара на програмата на ниеден од државните факултети. Англиски одеше во пакет со македонски, математика со физика или информатика. Не знам дали се вклопува на Факултетот за информатика?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 20:16
Не се вклопува за ниеден тоа го знам, јас ја составував како за на економски, ама ги немав потребните предмети па морав да правам комбинации, ги разгледав предметите за на еконосмски и видов дека има математика, англиски и во некои смерови информатика како изборен, па по таа логика одев ако е некаква си логика
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 20:20
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Не се вклопува за ниеден тоа го знам, јас ја составував како за на економски, ама ги немав потребните предмети па морав да правам комбинации, ги разгледав предметите за на еконосмски и видов дека има математика, англиски и во некои смерови информатика како изборен, па по таа логика одев ако е некаква си логика


Имаш време за нови комбинации.
ПС На МТВ 1 има емисија со Тоше.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 00:41
Тоа е проблемот, ги поддадовме предметите за полагање и веќе нема менување
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.