IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 103>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 19:11
Originally posted by максимус максимус напиша:

posle ke vikame zosto ima globalno zatopluvanje more ke izgoreme koga vrie od pederi i slicni homici

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење Теоријава ти е крај! смеење Значи ти се палиш на педери и слични хомичи а? Зато изгледа ти е жешко....плазењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


Изменето од RebeL - 08.Јануари.2008 во 19:11
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 00:34
За сите оние кои имаат нешто да дискутираат за хомосексуалноста од морална гледна точка, одете на оваа тема.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 09:10
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by максимус максимус напиша:

posle ke vikame zosto ima globalno zatopluvanje more ke izgoreme koga vrie od pederi i slicni homici

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење Теоријава ти е крај! смеење Значи ти се палиш на педери и слични хомичи а? Зато изгледа ти е жешко....плазењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

e navistina sesto...i sto sega na ova da se odgovori?збунетост


Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 22:00
Би сакала некој семеен човек од форумов (а не некое детиште од 16-17 год. од “типот јас имам другар геј и тој е добар“), кој има или планира да има потомство во догледно време, да се изјасни, дали би му било прифатливо неговото дете да гледа двајца хомосексуалци како се бакнуваат на улица, и на тоа да гледа како огуглан, и кога детето ќе го праша околу тоа, дали ќе му рече па синко ова е нормално, исто како што јас и мама се држиме за раце и се бакнуваме, така и лица од ист пол се засакале и имаат право јавно да се покажат.
 
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 22:22
OBJASNUVANJETO NA TAA SLIKA E ODPRILIKA ISTO TOLKU NEZGODNO KAKO I SMISLUVANJE ODGOVOR NA PRASANJETO:
"AMA KAKO, KAKO DOSLO BEBETO VO STOMAKOT NA MAMA?"
 
NE, MISLAM DEKA NE MI E PROBLEM DA MU OBJASNAM NA MOETO DETE ZOSTO DVAJCA LUGJE SE SAKAAT. TREBA NA DETETO OD MALO DA MU SE VSADUVA VO DUSICETO CUVSTVO ZA TOLERANCIJA I RAZBIRANJE.
 
A KOGA TAKA GO VOSPITUVAS, DEKA LUGJETO SE DOBRI,SE SAKAAT I POCITUVAAT,TOGAS...
MNOGU POTESKO E DA MU OBJASNIS ZOSTO MAKEDONCITE I ALBANCITE SE MRAZAT, OTKOLKU ZOSTO DVAJCA MAZI ILI DVE ZENI SE SAKAAT
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 22:46
глупост!

двајца луѓе од ист пол можат сосема нормално да се сакаат, без тоа сакање да преминува во сексуално сквернавење какво што е хомосексуализмот. Хомосексуалците не се луѓе „вљубени“ едни во други, бидејќи тоа е возможно и без секс. Тоа се луѓе кои се сексуално дезориентирани, и кои го сквернават природно дадениот начин на сексуално општење.

Следствено на тоа, таквата слика на детето би му ја објаснил исто, како и кога би видел лопов на дело, тепање на старо лице, воајер во парк, итн. Т.е. би го објаснил како израз на злото, на неморалното и на гнасното од човековата природа.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 23:04
DA, DA, MOZE DVAJCA LUGJE I DA SE SEXSAAT BEZ LJUBOV,
MOZE I DA SE SAKAAT BEZ SEX.
MOZE, NE VELAM NE, AMA...
KOMPLETNI SE KOGA ODAT ZAEDNO.
 
KOGA NEKOGO SAKAM, TOGAS VO MENE SE RAGJA ZELBA DA GO GUSNAM, DA GO DOPRAM, .............DA VODAM LJUBOV SO NEGO. NE MORA, AMA TOA E POSLEDOVATELNO, LJUBOVTA TOA GO BARA. A KOJ KE ME PRIVLECE I KOGO KE GO SAKAM NE BIRA MOJOT RAZUM, NEGO ZA TOA NIKOJ NE GO PRASUVA, BIRA MOETO SRCE, MOITE HORMONI.
I TOA VAZI ZA SITE : HOMO ILI STR8
 
MOZES DA SE BORIS PROTIV TOA I DA SE ZALAZUVAS DEKA SI JA DOBIL BITKATA, AMA NA KRAJ KE SFATIS DEKA SEKOJA BITKA SO PRIRODATA E ODNAPRED IZGUBENA
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 23:07
Т.е. би го објаснил како израз на злото, на неморалното и на гнасното од човековата природа.
 
GNASNOTO BARAJ GO VO COVEKOVATA IZOPACENOST
ZBOROT PRIRODA E CIST I SVET SAM PO SEBE
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 23:17
...abe mene uotshte i ne mi e jasno sto bara temava na seks, koa nema vrska so seksot ima vrska mozebi so blud ili pak nekoja filozofija nechiva...moe mislenje...:)
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 23:33
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...abe mene uotshte i ne mi e jasno sto bara temava na seks, koa nema vrska so seksot ima vrska mozebi so blud ili pak nekoja filozofija nechiva...moe mislenje...:)
 
Јас сметам дека местото и е во подфорумот Медицина. среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 23:43
Јас сум стрејт, но немам ништо против гостољубивите, дарежливите, лојалните, миротворците и хомосексуалците.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 23:55

JAS SUM STR8, AKO SI TI DOBAR COVEK, MOZES DA MI BIDES PRIJATEL,

BIL TI HOMO ILI STR8големо%20гушкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 00:33
Originally posted by аџија аџија напиша:

не ми смеаат ментално болните, шизофреничарите и хомосексуалците.


 Pa normalno ne ti smetaat, zosto ako bi ti smetale samiot ke si smetase na sebe...a vo koja kategorija se vcrstuvas...ke ostavam na tebe sam da si odlucis..голема%20насмевка
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 00:46
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

зен, ако моралот и етиката се релативни, тогаш јас слободно можам да убијам човек и на суд да се бранам со следниов изговор:
"Тоа е релативно. Јас не направив никакво злодело. Според моите морално-етички стандарди убиството е доблест и се наградува. Зошто ме судите? Наградете ме голема%20насмевка"
 
Да беше така судството ќе беше бесмислено. Но не е така. Постојат апсолутни морално-етички стандарди. За жал на Земјава не постојат совршени судски системи, но, по мое убедување, еден ден сите ние ќе се најдеме пред еден Праведен Судија кај кого моралот и етиката не се баш така релативни среќа


 Ako ti izvrsis ubistvo, togas ti si napravil zlo nad drugo covecko bitie, ili edinka,i si ostetil nekogo za sto i soodvetno ke odgovaras spored zakonot.
  Homoseksualcite so dobrovolno seksualno opstenje pomegju sebe, ne pravat nikakvo zlo...i nikoj ne e afektiran od nivniot polov odnos pomegju sebe.
 Tuka e sustinata na problemot vo koj ti mesas babi i zabi...

 Ostavete gi lugjeto da si go ziveat zivotot onaka kako sto sakaat i da bidat srekni...
  Nikoj nema pravo da se stavi vo pozicija na Vrhoven Sudija i javno da pokazuva so prst sto e moralno i eticki a sto ne....spored nekoi si normi i pravila..
 A i da ima, za koi normi od socioloski apekt zboruvas?
  Moralni ili Opstestveni?
 
 Nikoj ne saka negoviot intimen zivot da mu bide staven na tapet, za diskusija, dali toa sto go pravi bilo dobro ili loso.

  Dali e dobro vo denesnoto opstestvo sto zenite se izlozeni na seksualna diskriminacija i eksponiranje na zenskoto telo, od sekakov tip?
  Gledas spot na MTV ,nema ni 5 minuti da ne vidis nekoi recisi goli devojki kako se eksponiraat..
 Zenskoto telo go ima duri i na bilboardi i reklami za gumi za avtomobili....
 Zenite se gledaat kako seksualen objekt seuste...
 Zenite se najgolemi zrtvi vo trgovijata so belo robje...

 Dali e toa moralno, ili e samo proizvod na macho-sovinisticki pogledi i ureduvanja vo ova denesno opstestvo vo koe "se e normalno i OK" samo homoseksualnosta ne e vo red, i e bolest?(i toa samo vo Makedonija)
 


Изменето од Neonic - 10.Јануари.2008 во 00:50
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.