IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЈУГОНОСТАЛГИЧАР СУМ - признавам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЈУГОНОСТАЛГИЧАР СУМ - признавам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 38>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 01:11
Ама Југославија веке не постои дали тебе тоа ти е јасно да не живееш у некој паралелен светзбунетост
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 01:13
не разбирам југословенски
нит сакам да разбирам
иам своја држава
народ
и јазик
што ги сакам, ценам и чувам
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 01:13
Кои глупости, 10 гомнави причини.... ако ова ти е некакво образложение........секоја чест

Мене искрено ми е многу мило што таа усрана држава таканаречена YufuсkingSlavija не постои повеќе и камо и никогаш да не постоеше. Сите лајна што денес постојат во државава ги наследивме од времето на тој браварот такозвани Је-Бо-Те. И немој да ми кажеш добро се живеело, бљак. Да ти се гади од југоносталгичари, антипатриоти. Свести се ало, не постои веќе, нема, нема ни да има.

Изменето од Ateist - 07.Јануари.2008 во 01:15
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 01:24
Ima nekoja shema... site tie jugonostalgicari seistite sto ne sakaa makedonija da stane nezavisna,... SKM-PDP, SDSM,.... I gi razbiram, tie bea elitata vo toj sistem, privilegiranite. I sega se privilegirani, ama nemaat oreol na elita, tuku na kriminalci.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 01:34
сенсеи
има уште една шема.
хомоси се! глупчо

во основа југоносталгичар може да биде само некој кој имал корист од тој систем. оние од нас чии семејства страдаа по голи отоци, кој ради вера, кој ради нација, кој ради памет у глава, треба до 4 поколение да им се заблагодариме со тоа шо ќе напраиме пример од ваквиве лузери ко диоген... шо се вика, да ја истресеме до 4 поколение носталгијата од нив.

аман пуштајте лустрација више!


Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 03:59
Ах мајката од србоман ништо повеќе не мразам, можеби Тито бил добар во некои работи, ама сепак сетете се на Ченто на Пинџур на Тиквешкото востание на Даме на Кралот Стефан немања и сличноизненадување
www.komiti.org
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 06:16
Originally posted by is no good is no good напиша:

Ах мајката од србоман ништо повеќе не мразам, можеби Тито бил добар во некои работи, ама сепак сетете се на Ченто на Пинџур на Тиквешкото востание на Даме на Кралот Стефан немања и сличноизненадување



За Тито тек допрва треба да се утврди тоа но факт е дека го ставија во затвор Лазар Колишевски и Цветко Узуновски.......а после тоа беше препратен на Голи Оток од Ранковиќ
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 06:23
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

e..si ja sakam bre mojata stara dobra Yugoslavija љубов





Dokolku tvojata stara dobra Yugoslavija bese navistina "DOBRA" nemase da se raspaden kako kula os karti i toa krvavo
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 06:24
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

e..si ja sakam bre mojata stara dobra Yugoslavija љубов





Dokolku tvojata stara dobra Yugoslavija bese navistina "DOBRA" nemase da se raspaden kako kula os karti i toa krvavo


Тоа ти е кога имаше една црна овца во таа Југославија по име Србија
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:05
Originally posted by аџија аџија напиша:

сенсеи
има уште една шема.
хомоси се! глупчо

во основа југоносталгичар може да биде само некој кој имал корист од тој систем. оние од нас чии семејства страдаа по голи отоци, кој ради вера, кој ради нација, кој ради памет у глава, треба до 4 поколение да им се заблагодариме со тоа шо ќе напраиме пример од ваквиве лузери ко диоген... шо се вика, да ја истресеме до 4 поколение носталгијата од нив.

аман пуштајте лустрација више!



Imam samo edno prasanje do tebe..i toa ke bide posledno..bidejki podelotvoren bi bil razgovorot so konj...KAZI MI,te molam koj toa od tvoeto semejstvo stradal na GOLI OTOK...i sto ti uopste znaes za GOLI OTOK..? Za tvoja informacija tatko mi e NAJMLADIOT LOGORASH NA GOLI OTOK..so samo 16 godini..predhodno ima lezeno vo Idrizovo so prviot Mak.Vladika,a kelija ima deleno so Cento..taka da nemojte site vie da mi se lupate u gradi i da glumite pogolemi vernici od PAPATA...Site ste vie golemi Makedonci sega...ali ne se bega od vistinata deka vasite roditeli ja gradea taa zemja JUGOSLAVIJA..samo onoj narod sto go negira svoeto minato..nema nikogas da ima idnina..A za site dusegriznici..eve ke kazam..Makedonec sum po teritorija i tatko,Grk po majka..po dedo Rus...baba Hrvatica...vo semejstvoto imam i Slovenci,Crnogorci i Srbi...vo duh KOSMOPOLIT..po ubeduvanje JUGOSLOVEN...kade i da odam se cuvstvuvam kako doma..kako megu svoi..nesto sto nikoj od vas nikogas ne moze da mi go odzeme свиркање
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:24
Диоген
Ти разбираш ли дека на крај испадна дека сите се мразат меѓу себе.

да не се мразеа меѓу себе НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ ОВА!!!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:34
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Диоген
Ти разбираш ли дека на крај испадна дека сите се мразат меѓу себе.

да не се мразеа меѓу себе НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ ОВА!!!


vidi Vladimir88 jas te razbiram sto sakas da mi kazes...no ednostavno ne si vo pravo...postojat losi luge..a ne losi narodi..kako vikaat...u sekoe zito ima i po eden "збунетост"..postoi individualna odgovornost..nikogas KOLEKTIVNA...ne mozam da gi mrazam HRVATITE poradi A.Pavelic..ili Tudzman....nitu SRBITE poradi D.Mihajlovic ili Milosevich...mesto da gi mrazam..jas gi sakam..gi sakam poradi..Miroslav KRLEZA..IVO ANDRIC..NIKOLA TESLA....големо%20гушкање
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:39
Човек верувај дека е така.
Мислиш дека на србите им е гајле за тебе.Оди на српски форуми да видиш како има да те извреѓаат и исплукаат.Има да те направат македонец мешавина од Србин и Бугар.(тоа е срамота според мене).

Србите не гледаат како најголеми душмани и секогаш се спремни да ти го забијат ножот во грб.Тоа ми го имаат кажувано и пријатели кои живеат во Белград и работат со срби.Кога ќе се случи нешто во Македонија, одма наоѓаат начини како да маваат сеири и да се ситат на тоа како најголеми душмани.

Верувај дека на крај пак испадна дека сите се мразат меѓу себе.Братство и единство беше еднакво на утопија....
Се возам летово во воз и поминувам низ Србија седнува до мене србин
Ми вика ти си ЈУЖЕН СРБИН знаеш ли колку сум се карал со него..

Нема Братство и единство се е тоа Утопија, ако не веруваш оди тркни до српските форуми ќе видиш што ќе те направат.Подоле од гомно!!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:56
Vladimir mnogu mi e zal poradi tvoite losi iskustva..no ke treba mnogu poveke za da taka gi izgeneralizirash rabotite...Povtorno se raboti za individualci..a dali toa ke bidat Srbi,Bugari ili Hrvati..isto e..NACIONALISTITE SE SEKADE ISTI..delat isti intresi..Mnogu e lesno da mrazis nekogo..da go plukas..Obidi se da mu pomognes..obidi se da go sakash...toa e mnogu potesko..no na krajot od denot..cuvstvoto e nesporedlivo podobro..
..A sto se odnesuva konkretno do toa kolku Srbite nas ne "mrazat"..ne mozam a da ne se газење%20од%20смеење...cista ProBugarska propaganda e toa dragi moj Vladimir...od site zemji vo opkruzuvanjeto Makedonija najbliski vrski ima so Srbija..toa e fakt..smetalo nekomu toa ili ne...E sega za 200-300 godini moze toa ke se smeni..ali za sega e taka...A kolku vregaat Srbite po forumi?..Aj pogledni se vo ogledalo i kazi deka ti nikogas ne si vregal..deka Bugarite ne si gi vikal Tatari..Hrvatite cIGANI..sRBITE..cIGANI....se e toa maslo na poedinci..NEMA LOSI NARODI..IMA LOSI LUGE мир
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 38>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.