IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЈУГОНОСТАЛГИЧАР СУМ - признавам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЈУГОНОСТАЛГИЧАР СУМ - признавам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 38>
Автор
Порака
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 20:07
Originally posted by inessX inessX напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by inessX inessX напиша:

Sto se smees,fino ti kaza covekot
na tvoe mesto jas ne bi se smeela
 
E PA NE SI!!!!!  намигнување
 
 


Da, jasno deka ne sum i toa 
me raduvaголема%20насмевка
 
I MENE!  намигнување
 
Ako beshe OBRATNO ke nemozev da se trgnam od temite za sex i rekla kazala - pa koga ke dojdev na neshto poseriozno EVE VAKA ke mi se smeeja.  голема%20насмевка
 
 
 
 
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 20:39
ne znam dali da komentiram posho ovaj patriotskiov bekrija mi brish*t sve... ama ke ve pochestam malku so edna vistina sho .... se prajte deka ja zaborajvte....
dakle...losha dobra... ja neamat... ne e vazno....
mene me nervirat drugo... sudejki po postojve pogolem del od nas dobro ja pamtime... znachit ne sme od novokomponiranive majonez generacija...
ama allooooo.....
jas dobro pamtam.. ko trgna taa srbija na zapad da gi gazit ko machki i slovenci i ustashi i turci... ovde behse bash panika.. dan trgnet na jug.. da ne sme dvolichni i lazgovci....
jas iskreno sum jugo nostalgichar od svoi prichini,,, ama pa ko ke vakvo drushtvo komiti si igrat k*rac palac so eden poim ko sho beshe taa... e nekakome fakat nervoza...
znachit da zakljuchime makedonski saboru... krenavte revolucija na temava i forumov.. a ko ke dojt kaznena ekspedicija koj ke e prv muabet???   ke begame ili ke se predavame....
LOLOLOLOLLOLOL
tolku ste niski so milsam na ova tema ne ni trebit da imate mislenje.. pomina zimata ebati gunata a???
se e vratka...
 
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:05
Е како тргнаа да ги рушат словенците,усташите и балиите.???
Тргнаа против армии кои немаа еден мочан калашњиков а овие го држеа цело наоружување од тогашна ЈНА (авијациа,пешадија,артилерија,мортари и.т.н.). А да напоменам дека НИЕ ИМ ЈА ОПРЕМИВМЕ ПОЛА ЕБЕНА СРПСКА ВОЈСКА БЛАГОДАРЕНИЕ НА КИРО!!!!Кога влегоа србите во Македонија со дозвола од Киро секој мочан тенк го собраа, сите шлемови, сите пушки, нашите војници немаа еден ебен шлем....а и дури како најголеми цигани се качуваа по бандерите и ги корнеа сијалиците од бандерите....

И да србинот отиде во војна за ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ!!

Сакаш да ти ја кажам таа Велика Српска Армија........
Кога влегоа кај овие кои немаа еден ебен калаш како најголеми цигани ги претресуваа куќите за да видат дали има во некоја куќа злато, кога ќе видеа некое тенџере или најмалата ситница која би можела да им користи , не бе брате и да се пука и да паѓаат нуклеарки пак србинот ќе го земе тоа од што беше најголемиот циган.....

Пола Армија им ја опремивме и сега ќе ми какаат тука великите српски херои....
А за оној погоре што се насмеа дека ЈНА не била 4 сила во Европа и 7 сила во светот...

Да не беше, ама на КРАЈОТ..
ЗНАЕШ ЗОШТО...ЗОШТО СРПСКИТЕ ВОЈНИЦИ (ОНИЕ КОИ ЈА ПРЕВЗЕМАА ЦЕЛАТА ОПРЕМА ОД ЈНА) БЕА САМО ОБИЧНИ КАФАНЏИИ И ПИЈАНДУРИ НА ГОЛЕМО!!!Ништо друго..

И тие пијаници и цигани ќе ми кажуваат за тоа како имаат они јака армија.....ништо не се освен пијаничишта..

Пола Армија им ја опремивме........Косово го бранеа со наоружување од ЈНА од тоа што го стварале нашите дедовци....
И воопшто не ја искористија паметно опремата во војната...ти реков и зошто зошто сите нивни генерали и војници на прво место им беше жолтата ракија на второ место им беше чукањето во гради во кафана, на трето место им беше да се прават кафански патриоти на песната

Ко то каже, ко то лаже... а на 4 место дури им беше војската(наместо на 1).
Толку од таа јака српска армија......



Изменето од Vladimir88 - 11.Јануари.2008 во 22:11
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:14
И за крај поздрав до сите шајкачи, јаката српска армија




Mile voli disko, disko, diskoooo a ja voooliim sumadiskooo




Изменето од Vladimir88 - 11.Јануари.2008 во 22:15
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:14
so znam... jas paki poinaku mislam.... trojca moi vujkovci bea vo tie vojni i ne bi rekol deka beshe bash taka.... taka ti odgovarat da zborvish zs si BMPO CMPT film...  ama nemat da dozvolam nekoja si muva da mi go rasipit ubovo raspolozenie...
smo ke te prasham...ne ja praj makedonija america...
nie kutri ako go nemavme prodaeno telecom ne ke imashe so sho da kupime oruzje od ukraina za da se odbranime od 3000 shiptari...LOL
makedonija opremvela srpska vojska,,ova e vveke drsko,,,
pa vie bre ne ste normalni kaj vi ojt umot... LOL
ne znam so da recham.. so i da recham nemat da me razberish posho realnostva jas i ti ne ja percepirame so iisti ochi...
 
 
PS ....88 ... ti si mnogu mal za da si olku kategorichen...
a ne se filmaj nego opitaj gi tvojte ko kupvea maslo i seker  91 i ko se krieja po podumi a isto i 99 ... dan se istureshe srpskiot bes vrz makedonija za NATO kampanjata.. ne se filmaj.. pls... mnogu si shalow...
ostani BMPO i bidi gord so si pripadnik na fiktivna nacija.,,
Pozzz
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:15
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

И за крај поздрав до сите шајкачи, јаката српска армија




Mile voli disko, disko, diskoooo a ja voooliim sumadiskooo
 
 
pijat da...
ama vo pozadina siguren sum deka ne se srpski zgradi tie....
mameto da ti e*am ustashko....
prokletooo
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:17
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Некој спомна сме биле 4-та или 7-ма воена сила, која демагогија. А се распадна таа воена сила под „налетот“ на 4-та Љубљанска противпожарна бригада и банда хрватски усташи. Навистина светска воена сила....


Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:22
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Некој спомна сме биле 4-та или 7-ма воена сила, која демагогија. А се распадна таа воена сила под „налетот“ на 4-та Љубљанска противпожарна бригада и банда хрватски усташи. Навистина светска воена сила....


 
so se smejsh be gomno protestantsko,,, da tie bea... i plus cela america, germanija i avstrija...
Gospod da ve kaznit za ismevanjevo na pravoslavieto....
samo ne vi beshe tolku smeshno 91 ???
ebani protestanti, katolici i muslimani,,,
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:30
Originally posted by naum 1518118 naum 1518118 напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

И за крај поздрав до сите шајкачи, јаката српска армија Mile voli disko, disko, diskoooo a ja voooliim sumadiskooo



pijat da...

ama vo pozadina siguren sum deka ne se srpski zgradi tie....

mameto da ti e*am ustashko....

prokletooo


Кој е усташ бе ти ебам тоа говедото не ме ставај мене во уста...тоа не се згради во Србија туку се во Хрватска за време на конфликтот 91

Униформата на човекот ако е за тоа чива е исклучи ги еве зградите..
Такви униформи носеше такозваната Југословенска Армија.....
Јаоо јеботе шта кажеш, ево ја чу ти речит да нисам усташ да сам македонац и кажем истину јеботе, ми смо им опремили пола српској армиј.....

За кој к*рац за да гину наше регруте у Вуковар, типичан пример је војник Сашко Кекеновски ако се сјечаш(мислим да се тако зове) када су га вратили из Вуковар МРТАВ и када се сјетио другар Киро да повучи македонске регруте из Вуковар...али веч је био касно

Јебени четници па и усташе ,али сада не говоримо за усташе говоримо за јебену српску армију тко се праве јаке хероје у кафани а всушност су јебене пичкице..

(простете на изразов али морав така да употребувам србизми зошто преку глава ми е од четници и од усташи и од идиоти кои се попалени како млади мајмуни по Србија.....па и по Хрватска еве нека ти биде него не се осеќаш како прав македонец...би ја дал главата за србите па еве и за хрватите а којзнае можеби и за татарите.....али за Македонија никако...Инаку сликите се во Вуковар....и најголемите пијаници се овие идиоти што ги гледаш на сликиве...)

Изменето од Vladimir88 - 11.Јануари.2008 во 22:35
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:43
Не фала искрено речено не ми е дојдено до коњаци, него повеќе ми е дојдено до глупаци (македонци) кои се попалени по србите а србите се најголемите гомна заедно со бугарите и грците,

И знаеш што дефинитивно, да немам фаца за да одам во паравоена формација као шта је Југословенска Армија состављена од пијандуре и кафанџије...а и убијце......
Сепак тие браќата наши отидоа на фронт заедно со Шешељ и со Милошевиќ да пукаат по еве така наречениот Југословенски народ кој иако не се согласувам со идејата за Југославија ете сепак се случи и живеевме со тие луѓе 50-ина години и на крај овие отидоа во поход да ги убиваат оние луѓе кои живееа со нив повеќе од 50 години...
За Краља и Отаџбину..
А и што беше најтрагично нашиов идиот Киро откако умреа наши војници во Вуковар(400 војници) се сети да ја повлечи војската.....кога ќе ми текне еден пријател што ми кажуваше за неговиот братучед се пореметил тотално од таа војна, кога се враќал накај дома во автобусот цел пат го поминал под седиште од страв...

Се знае како нема да го помине во страв кога идеа Четници на сред улица во Вуковар и викаа на цел глас.


"Ој Четнице спремајте салате, бит че меса клат че мо хрвате...."

Така да не фала во таква паравоена формација да влезам и да пукам на луѓето со кој сум живеел повеќе од 50 години а и да влезам во таква формација каде беше составена од кафанџии и пијаници и четници и усташи(кој бај д веј нашите партизани ги чистеа со таа ЈНА тие четници) Не фала....

Ќе си влезам во војска каде што ќе си ја бранам татковината ако веќе влегувам....


Изменето од Vladimir88 - 11.Јануари.2008 во 22:45
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:48
Originally posted by naum 1518118 naum 1518118 напиша:


PS ....88 ... ti si mnogu mal za da si olku kategorichen...

a ne se filmaj nego opitaj gi tvojte ko kupvea maslo i seker 91 i ko se krieja po podumi a isto i 99 ... dan se istureshe srpskiot bes vrz makedonija za NATO kampanjata.. ne se filmaj.. pls... mnogu si shalow...

ostani BMPO i bidi gord so si pripadnik na fiktivna nacija.,,

Pozzz


Да бе затоа се спремаше Милошевиќ да ја дели Македонија со Мицокакис..
И моите не се криеа по подруми не се секирај него ја гледаа војната на вести и се чудеа што се случи со еден народ кој живееше "братски".
А за НАТО кампањата оди прашај ги србите кој им помагаше околу ембаргото...

И сега Вук Јебиветрович ќе ми продава муда за бубрези за Косово а неговата војска ја мрзеше да ги спречи УЧКИТЕ да влезат во Радуша.....
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:50
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
brao re mange,,,, abe cekaj more smiri se.. ako ne si za konjak ela na gangja... samo pls smiri se..
prvo ne poginaa 400 makedonci.. a vtoro nikoj ne te ni terat....a  treto i koj te ebit....lol
opushtise.. kraj na nedela e... ne ja opravame jas i ti vaka,.. a i ni ke se razberime.. eptem sme ... premier so voksol konferencija,,, ne e vazno,,,
prekini go kontaktov,... te sakam....LOLOLOLOLOLOLLOLL
 
 
PS se ubiv brate so tebe od smeenje,.,.
smiri se be sho ti e,,,LOL
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:55
Никој не ги терал.А што ќе кажеш за тие регрути што останаа по касарните низ цела Југославија и што нејќеше Киро да ги врати.....

Ај бе бегај бе ти си едно гомно предавничко попрво гзот на шајкачите ќе им го дадеш отколку на македонците.
Кој ги терал, никој не ги терал него Киро нејќеше да ги врати зошто беа браќа први со Слободан Милошевиќ.
И оди на плочата што е во центар подигната за овие регрути и види колку се на број...

А сигурно се и повеќе....
Него со среќа со Косово, а наскоро и со Војводина,,

Србија до Токија ко Нокија ќе стане наскоро Белградски пашалук

Изменето од Vladimir88 - 11.Јануари.2008 во 22:55
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 23:13
Originally posted by naum 1518118 naum 1518118 напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Некој спомна сме биле 4-та или 7-ма воена сила, која демагогија. А се распадна таа воена сила под „налетот“ на 4-та Љубљанска противпожарна бригада и банда хрватски усташи. Навистина светска воена сила....


 
so se smejsh be gomno protestantsko,,, da tie bea... i plus cela america, germanija i avstrija...
Gospod da ve kaznit za ismevanjevo na pravoslavieto....
samo ne vi beshe tolku smeshno 91 ???
ebani protestanti, katolici i muslimani,,,


се смеам шо мислевте дека сте некоја сила... а подвивте опашка под словенечката протипожарна бригада. Побрза војна за независност не постои од таа на Словенија...

и се смеам шо уште ве има заблудени... ако беше југа некоја сила, немаше да се свитка ко кула од карти. ама тоа беше безбожечка држава на цело со антихристи, а Господ трпи само до некаде.... намигнувањенамигнување

а 91 не ми беше ич смешно. ни 93та. ни 99. а 2001 па ич. не знам шо ти виде смешно во војна? изненадувањеизненадувањеизненадување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 38>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.