IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Заштитете ја Србија од САД ???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заштитете ја Србија од САД ???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
Автор
Порака
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 15:48
Епа ги скараа.А Србите се како кучиња врзани на ланец.Да го ослободат тој ланец има се да исчистат на Косово


нема коj да ослободи ова куче...а и оно веке нема сила да каса..затоа и многу лае...и пак повтарам-не е битно што казал Чеку, а што ке рече Чичко Сам...
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 17:17
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Пак натовци на гости кај нас или овој пат и ние ке бидеме натовциголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Ке си одиме нагости май?
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 17:24
Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Епа ги скараа.А Србите се како кучиња врзани на ланец.Да го ослободат тој ланец има се да исчистат на Косово


нема коj да ослободи ова куче...а и оно веке нема сила да каса..затоа и многу лае...и пак повтарам-не е битно што казал Чеку, а што ке рече Чичко Сам...


Абе чим ги подржува Чичко Сем тогаш нема што да се збори повеќе.
Кога беше косовската војна после 2 години имаше кај нас војна од истиве борци.
Се плашам дека ако сега се отцепи Косово од Србија дека после 2 години ќе бараат албанциве да се отцепат од Македонија.

А Србија верувај дека е уште куче врзано за ланец......
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 17:25
да ја заштитиме? море да ја бутнеме у провалија...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 17:26
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Пак натовци на гости кај нас или овој пат и ние ке бидеме натовциголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Ке си одиме нагости май?


Со што ќе одиме на гости..

со SU-25 Frogfoot..


Воздух земја авиони......иако се точни како швајцарски саат пак тоа е постар тип на авиони...
Тешко американците ќе бомбардираат нема да влегуваат со пешадија..

ако влезат со пешадија ќе го кркаат

Изменето од Vladimir88 - 04.Јануари.2008 во 17:27
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 17:27
Не можеме да го скриеме Тошев
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 18:16
Im nema spas na srbite.Igraa valkano i sega plakaat. Samo lud bi se  nafatil da gi stiti vo ova krizno vreme голема%20насмевка

Nam ni preostanuva jedino da gledame seir kaj sto ja delat голема%20насмевка
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 18:20
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Im nema spas na srbite.Igraa valkano i sega plakaat. Samo lud bi se  nafatil da gi stiti vo ova krizno vreme голема%20насмевкаNam ni preostanuva jedino da gledame seir kaj sto ja delat голема%20насмевка

Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 18:33
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Im nema spas na srbite.Igraa valkano i sega plakaat. Samo lud bi se nafatil da gi stiti vo ova krizno vreme голема%20насмевкаNam ni preostanuva jedino da gledame seir kaj sto ja delat голема%20насмевка


Да бе имаш право

Само да не дојде до отцепување на Западна Македонија инаку нека ја делат ми е гајле за Србија .
Само ми мириса на Балканска Војна

Изменето од Vladimir88 - 04.Јануари.2008 во 18:33
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 18:40
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Само да не дојде до отцепување на Западна Македонија инаку нека ја делат ми е гајле за Србија .
Само ми мириса на Балканска Војна


Abe i toa ke dojde samo neznam dali togas ke gleame seir газење%20од%20смеење
A inace si imal dosta  razvieno setilo za miris  голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 18:43
koj posleden se smee najslatko se smee ... a nitu edna imperija ne opstanala pa nema nitu USA moze doveka da izigruva svetski policaec ... povece od ocigledno e deka stanuvaat se pozaglaveni i ponervozni nasekade kade sto se voeno pristani ... a za toa , dali ima nekoj sto ce zastane na nejzina strana , mislam deka i povece od nepotrebno e da se zboruva .... vece zastana a i ce zastanuvaat site onie na koi ne im odgovara modelot na sozdavanje na vestacka drzava na tudja , suverena i vece priznaena drzava od strana na ON .... mislam deka nepotrebno e da se diskutira na ovaa tema samo od pozicija sto rekle i napravile USA i ostanatite od NATO .... da pricekame da zavrsat pretsedatelskite izbori vo edna drzava koja se uste nikoj ne e smeta za faktor , no za nivna zal , taa zemja sekojdnevno stanuva se pogolem faktor kako na politicki taka i na energetski plan ... ne pravite smetka bez krcmarot ... nikogas ... a domasniot esap na pazar nikogas ne izleguva голема%20насмевка
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 18:46
нееее војна???? мирен е народот.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 18:58
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Само да не дојде до отцепување на Западна Македонија инаку нека ја делат ми е гајле за Србија .
Само ми мириса на Балканска Војна


Abe i toa ke dojde samo neznam dali togas ke gleame seir газење%20од%20смеење
A inace si imal dosta  razvieno setilo za miris  голема%20насмевка
 
 
A tvoeto setilo na sto raboti - samo na krv izgleda.  лутина
 
I  VIE LJOCHKITE IGRATE "CHISTA IGRA"?????  Ili pravite CHISTKA???  голема%20насмевка
 
 


Изменето од borec - 04.Јануари.2008 во 19:00
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 19:01
i , dokolku albancite na kosovo bea tolku silni kako sto se pravat sega , zosto ne napravija nisto pred bombardiranjeto na srbija ? ... tuku pobegnaa den daleku od kosovo pa cekaa nekoj ( celo NATO ) da bombardira i vrsi pritisok vrz civilnoto naselenie pa da mozat da se vratat na kosovo kako " osloboditeli " ? .... ete , ja imaa seta pomos od maticnata zemja , Albanija ... zosto taa zemja ne zastana na nivna strana pa i po cena na vojna so Srbija tuku cekaa nekoj 3 meseci da bombardira pa so pomos na budalata jelcin da izvrsi pritisok i da gi prifati silite na NATO kako mirovnici a ne kako nekoj koj vece si odbra strana vo konfliktot ? ... zatoa sto nemaa a i nemaat jajca .... ete zosto ... i sega da dojde do sudir , istite tie kosovari ce pobegnat ne den , tuku dva dena podaleku ili kako i sekogas , ce pukaat od zasedi i ce ubivaat civili i nedolzno naselenie ... a toa znaci deka se raboti za terorizam i teroristi .... nisto povece , nisto poseriozno ... a toa deka nekoj ce moze da gi zgazi site povelbi na ON ne treba nikogo da raduva ... a ponajmalku nas , Makedoncite i site koi ziveat vo Makedonija .... zosto , koga meckata igra kaj komsijata .........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.