Испечати | Затвори го прозорот

Заштитете ја Србија од САД ???

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Свет
Опис на форумот: Масони, Рокфелер, Ирак, Иран, Балкан Експрес...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=11257
Датум на принтање: 26.Април.2024 во 02:08
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Заштитете ја Србија од САД ???
Постирано од: Polaris
Наслов: Заштитете ја Србија од САД ???
Датум на внесување: 03.Јануари.2008 во 22:52
Српскиот премиер Воислав Коштуница  ги повика Обединетите нации да го заштитат територијалниот интегритет на Србија, за кој истакна дека е загрозен од "директните закани на САД" дека еднострано ќе ја признаат независноста на Косово, пренесува МИА. "Нашата земја е соочена со реална закана на САД дека американската администрација на нелегален начин еднострано ќе признае независност на покраината Косово и Метохија", се наведува во соопштението на српскиот премиер.

Во писмото се истакнува дека "поаѓајќи од политика на сила, САД отворено се закануваат дека нема да го почитуваат суверенитетот и територијалниот интегритет на Србија, која е меѓународно призната држава и членка на ОН". Помошникот американски државен секретар, одговорен за европски прашања, к*рт Вокер претходно изјави дека САД се подготвени да ја признаат независноста на Косово, доколку СБ на ОН не постигне консензус по прашањето за статусот на покраината.
Генералот Џејмс Џонс, поранешен командант на  маринците истакна дека Србија можно е да се бомбардира пак од страна на Американски воени авиони доколку Србите  не се откажуваат за секогаш од Косово.......




Коментари:
Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 03.Јануари.2008 во 22:56
Пак натовци на гости кај нас или овој пат и ние ке бидеме натовциголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 03.Јануари.2008 во 23:04
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Пак натовци на гости кај нас или овој пат и ние ке бидеме натовциголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



Не знам дали ќе бидеме ние овојпат натовци или ќе доаѓаат натовци на гости, ама знам едно нешто.

Дека ако прогласат независност дека Србите со сигурност влегуваат во Косово.

Србија е во моментов куче кое е заврзано со ланец.Ако се ослободи тој ланец, четниците убаво ќе го исчистат Косово....

А по се изгледа дека Америка ќе го признае независно Косово така да Србите со сигурност влегуваат на Косово, па и да значи тоа војна со САД.

А не верувам дека ние ќе бидеме НАТОВЦИ...биди сигурен во тоа...

Немаме авијација..

Само американците имаат, а американците ако напаѓаат ќе напаѓаат од воздух..

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: Polaris
Датум на внесување: 03.Јануари.2008 во 23:26
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Пак натовци на гости кај нас или овој пат и ние ке бидеме натовциголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



Не знам дали ќе бидеме ние овојпат натовци или ќе доаѓаат натовци на гости, ама знам едно нешто.

Дека ако прогласат независност дека Србите со сигурност влегуваат во Косово.

Србија е во моментов куче кое е заврзано со ланец.Ако се ослободи тој ланец, четниците убаво ќе го исчистат Косово....

А по се изгледа дека Америка ќе го признае независно Косово така да Србите со сигурност влегуваат на Косово, па и да значи тоа војна со САД.

А не верувам дека ние ќе бидеме НАТОВЦИ...биди сигурен во тоа...

Немаме авијација..

Само американците имаат, а американците ако напаѓаат ќе напаѓаат од воздух..
 ------------  -- Ај жити очи кажи како ке исчистат кога во Косово има Американски војници, Германски војници, Италјански војници, Турски војници како ке ги исчисти треба со секого да се бори... А тоа значи самоубиство за цела Србија....


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 03.Јануари.2008 во 23:28
ХХЛ

Ај уште еднаш поубаво прочитај го мојот пост.
Реков дека СРБИЈА Е КУЧЕ КОЕ Е ВРЗАНО НА ЛАНЕЦ ВО МОМЕНТОВ .

АКО го одврзат ТОЈ ЛАНЕЦ...се ќе исчистат.

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 03.Јануари.2008 во 23:32
BTW

Темава нели треба да иде во

ВЕСТИ ОД СВЕТОТ.

Што бара политиката на Србија на овој форум....

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 03.Јануари.2008 во 23:52
една народна вели:
,, абе батали ги своите гајлиња и маки оди да видиш што на комшијатаму се случува,,.
Па и ние според неа.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Polaris
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 00:07
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

BTW

Темава нели треба да иде во

ВЕСТИ ОД СВЕТОТ.

Што бара политиката на Србија на овој форум....
     Па Косовското прашанје е  битен фактор и за Македонија заради тоа темава ја поставив овдека....


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 00:47
ДА да битно е колку натовци ке се преселат у Македонија и како ке ја поддржат Македонската економија овој пат,последниот пат кога нато беше тука имавме околу 10 000 а можда и повеке вработувања и колку што памтам јас многу убава заработувачка имаа оние кои работеа не само за нато туку и обсе,мобсе и останатите меѓународни институции.И второ прашање е колку косовари овој пат ке се населат у Македонија бидејки последниот пат добивме поприлично зголемување на популацијата во Македонија без ниедно породување за чудо

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 06:21
Е Буги.За косоварите јбга пак ќе го кркаме стапот, ако има војна ќе мораме пак да примаме бегалци од Косова.Како и да е ако гледаме на НАТО како единствен спас за нашата економија и безработица како што би рекол србинот "си ебавме мајку."
Треба дефинитивно веќе нашава влада да се сконцентрира и да почне да работи на економски план....(и ова што го направија е супер, ама пак треба со поголемо темпо да си ја вршат работата).


А инаку Буги и јас се сеќавам како нашиве се збогатија од НАТ-ОВЦИТЕ и КФОР-ОВЦИТЕ.Со тоа што не ја знаеа вредноста на нашата валута.

Па ќе отидеше еден КФОР-ОВЦА во кафана ќе нарачаше пример 10-ка со кромид и овој не му наплаќаше 150 денари од порција.

Туку му плаќаше 30-40 долари од порција..

Е богами Буги и јас го викам тоа богатење

Кој ќе видеше КФОР-ОВЦА готово не го гледаше како најдобар пријател туку го гледаше како Банка, и знаеш што е најдоброто.Што овој немаше да го осети тоа цедење, ама пак немаше да биде свесен дека за 40 долари пример може да направи гозба.

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 12:18
ЕЕЕЕЕЈЈЈ АЛОО
Дај бе не забегувајте од темата.Ако имате нешто паметно да кажете, кажете а ако сакате да се препукувате си има МСН или П.П. за такви работи..

Секоја тема е упропастена поради тие БГ-МК препукувања..

Или одете на потфорумот за историја или П.П. или МСН си има за такви работи

Темата е за Србија и Косово

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: PREDATOR
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 12:34
Е убаво де аjде на темата: Мислам дека Србиjа нема шанс да зачува Косово..нема потенциал нема и право веке на таа област..Големиот светски джандар Чичко Сам веке е земал decision ..нели..?! српската политика по вапроса ми личи на "Историята на една предизвестена смърт" /имаше таков филм/ ..Jас не се радувам, знаеjки дека Големите сили много здраво скараха сите балкански православни народи помегусебе си и сега си прават што сакат со них/демек нас/ ..денес Србите ке изгубат, утре вие ,поподир ние и так дале...абе "Разделяй и владей"...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 13:28
Епа ги скараа.А Србите се како кучиња врзани на ланец.Да го ослободат тој ланец има се да исчистат на Косово.Но неможат во моментов ништо да направат.Јас сум против независност за Косово од проста причина што и таа независност ќе има ефект кај нас
Искрено речено

Агим Чеку рече дека ако се дели Косово ќе бара и од албанците во Македонија да прават референдум за отцепување на Западна Македонија и припојување кон Албанија.

Искрено речено таа политика што ја води САД не е фер за Србија и за било која земја..

Ајде сега пример на Бугарија да и ја одземат Источна Румелија што ќе биде тоа..
Или како што викаат сега на Македонија да и ја одземат Западна Македонија

Како и да е мене ми мириса на 4 Балканска Војна.....

Првата веќе ја видовме
Втората веќе ја видовме
Третата ја видовме пред 17 години во Поранешна Југославија...

Сега по се изгледа дека ќе има нова Балканска Војна.....
Ако Агим Чеку игра на таа карта секако


-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: novace
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 15:18
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Епа ги скараа.А Србите се како кучиња врзани на ланец.Да го ослободат тој ланец има се да исчистат на Косово.Но неможат во моментов ништо да направат.Јас сум против независност за Косово од проста причина што и таа независност ќе има ефект кај нас
Искрено речено

Агим Чеку рече дека ако се дели Косово ќе бара и од албанците во Македонија да прават референдум за отцепување на Западна Македонија и припојување кон Албанија.

Искрено речено таа политика што ја води САД не е фер за Србија и за било која земја..

Ајде сега пример на Бугарија да и ја одземат Источна Румелија што ќе биде тоа..
Или како што викаат сега на Македонија да и ја одземат Западна Македонија

Како и да е мене ми мириса на 4 Балканска Војна.....

Првата веќе ја видовме
Втората веќе ја видовме
Третата ја видовме пред 17 години во Поранешна Југославија...

Сега по се изгледа дека ќе има нова Балканска Војна.....
Ако Агим Чеку игра на таа карта секако
 
Им ветија држава ама имаат право и на одлагање..
Оти се единствени..во силата на оружјето и парите..
Проблем е само начинот на кој тоа ќе го сторат..
Оти со тоа не само балканската градба (ќе) се руши...еве има наговестувања  и од многу други области..Абхазија , Челченија ..
А има и уште кои си молчат..ама нема да ја пропуштат историската шанса..ако со Космет се „пробие„ мразот..
Помислете на Белгија...Кипар..Шпанија ..
голема%20насмевка
 


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: PREDATOR
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 15:48
Епа ги скараа.А Србите се како кучиња врзани на ланец.Да го ослободат тој ланец има се да исчистат на Косово


нема коj да ослободи ова куче...а и оно веке нема сила да каса..затоа и многу лае...и пак повтарам-не е битно што казал Чеку, а што ке рече Чичко Сам...


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 17:17
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Пак натовци на гости кај нас или овој пат и ние ке бидеме натовциголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Ке си одиме нагости май?


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 17:24
Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Епа ги скараа.А Србите се како кучиња врзани на ланец.Да го ослободат тој ланец има се да исчистат на Косово


нема коj да ослободи ова куче...а и оно веке нема сила да каса..затоа и многу лае...и пак повтарам-не е битно што казал Чеку, а што ке рече Чичко Сам...


Абе чим ги подржува Чичко Сем тогаш нема што да се збори повеќе.
Кога беше косовската војна после 2 години имаше кај нас војна од истиве борци.
Се плашам дека ако сега се отцепи Косово од Србија дека после 2 години ќе бараат албанциве да се отцепат од Македонија.

А Србија верувај дека е уште куче врзано за ланец......


-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 17:25
да ја заштитиме? море да ја бутнеме у провалија...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 17:26
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Пак натовци на гости кај нас или овој пат и ние ке бидеме натовциголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Ке си одиме нагости май?


Со што ќе одиме на гости..

со SU-25 Frogfoot..


Воздух земја авиони......иако се точни како швајцарски саат пак тоа е постар тип на авиони...
Тешко американците ќе бомбардираат нема да влегуваат со пешадија..

ако влезат со пешадија ќе го кркаат

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 17:27
Не можеме да го скриеме Тошев


Постирано од: khaleefah
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:16
Im nema spas na srbite.Igraa valkano i sega plakaat. Samo lud bi se  nafatil da gi stiti vo ova krizno vreme голема%20насмевка

Nam ni preostanuva jedino da gledame seir kaj sto ja delat голема%20насмевка


-------------


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:20
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Im nema spas na srbite.Igraa valkano i sega plakaat. Samo lud bi se  nafatil da gi stiti vo ova krizno vreme голема%20насмевкаNam ni preostanuva jedino da gledame seir kaj sto ja delat голема%20насмевка



Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:33
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Im nema spas na srbite.Igraa valkano i sega plakaat. Samo lud bi se nafatil da gi stiti vo ova krizno vreme голема%20насмевкаNam ni preostanuva jedino da gledame seir kaj sto ja delat голема%20насмевка


Да бе имаш право

Само да не дојде до отцепување на Западна Македонија инаку нека ја делат ми е гајле за Србија .
Само ми мириса на Балканска Војна

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: khaleefah
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:40
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Само да не дојде до отцепување на Западна Македонија инаку нека ја делат ми е гајле за Србија .
Само ми мириса на Балканска Војна


Abe i toa ke dojde samo neznam dali togas ke gleame seir газење%20од%20смеење
A inace si imal dosta  razvieno setilo za miris  голема%20насмевка


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:43
koj posleden se smee najslatko se smee ... a nitu edna imperija ne opstanala pa nema nitu USA moze doveka da izigruva svetski policaec ... povece od ocigledno e deka stanuvaat se pozaglaveni i ponervozni nasekade kade sto se voeno pristani ... a za toa , dali ima nekoj sto ce zastane na nejzina strana , mislam deka i povece od nepotrebno e da se zboruva .... vece zastana a i ce zastanuvaat site onie na koi ne im odgovara modelot na sozdavanje na vestacka drzava na tudja , suverena i vece priznaena drzava od strana na ON .... mislam deka nepotrebno e da se diskutira na ovaa tema samo od pozicija sto rekle i napravile USA i ostanatite od NATO .... da pricekame da zavrsat pretsedatelskite izbori vo edna drzava koja se uste nikoj ne e smeta za faktor , no za nivna zal , taa zemja sekojdnevno stanuva se pogolem faktor kako na politicki taka i na energetski plan ... ne pravite smetka bez krcmarot ... nikogas ... a domasniot esap na pazar nikogas ne izleguva голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:46
нееее војна???? мирен е народот.


Постирано од: borec
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:58
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Само да не дојде до отцепување на Западна Македонија инаку нека ја делат ми е гајле за Србија .
Само ми мириса на Балканска Војна


Abe i toa ke dojde samo neznam dali togas ke gleame seir газење%20од%20смеење
A inace si imal dosta  razvieno setilo za miris  голема%20насмевка
 
 
A tvoeto setilo na sto raboti - samo na krv izgleda.  лутина
 
I  VIE LJOCHKITE IGRATE "CHISTA IGRA"?????  Ili pravite CHISTKA???  голема%20насмевка
 
 


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 19:01
i , dokolku albancite na kosovo bea tolku silni kako sto se pravat sega , zosto ne napravija nisto pred bombardiranjeto na srbija ? ... tuku pobegnaa den daleku od kosovo pa cekaa nekoj ( celo NATO ) da bombardira i vrsi pritisok vrz civilnoto naselenie pa da mozat da se vratat na kosovo kako " osloboditeli " ? .... ete , ja imaa seta pomos od maticnata zemja , Albanija ... zosto taa zemja ne zastana na nivna strana pa i po cena na vojna so Srbija tuku cekaa nekoj 3 meseci da bombardira pa so pomos na budalata jelcin da izvrsi pritisok i da gi prifati silite na NATO kako mirovnici a ne kako nekoj koj vece si odbra strana vo konfliktot ? ... zatoa sto nemaa a i nemaat jajca .... ete zosto ... i sega da dojde do sudir , istite tie kosovari ce pobegnat ne den , tuku dva dena podaleku ili kako i sekogas , ce pukaat od zasedi i ce ubivaat civili i nedolzno naselenie ... a toa znaci deka se raboti za terorizam i teroristi .... nisto povece , nisto poseriozno ... a toa deka nekoj ce moze da gi zgazi site povelbi na ON ne treba nikogo da raduva ... a ponajmalku nas , Makedoncite i site koi ziveat vo Makedonija .... zosto , koga meckata igra kaj komsijata .........

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 19:08

"нееее војна???? мирен е народот."

"Abe i toa ke dojde samo neznam dali togas ke gleame seir
A inace si imal dosta razvieno setilo za miris "


"ПРЕТСЕДАТЕЛ II: Зошто побегавте од Македонија, ако смее да се праша?

ФАУСТ: Затоа што сум Македонец.

ПРЕТСЕДАТЕЛ II: Знаев дека ќе додеш кај нас. Ти ја следев кариерата. Убаво што се сети. Кога им доаѓа за бегање на Македонците, секогаш им текнува за Бугарија. Било и ќе биде. Ништо ново. Таа бразда во мозокот нема да ви ја затнат. Секогаш ќе проработува."



Постирано од: borec
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 19:12
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

i , dokolku albancite na kosovo bea tolku silni kako sto se pravat sega , zosto ne napravija nisto pred bombardiranjeto na srbija ? ... tuku pobegnaa den daleku od kosovo pa cekaa nekoj ( celo NATO ) da bombardira i vrsi pritisok vrz civilnoto naselenie pa da mozat da se vratat na kosovo kako " osloboditeli " ? .... ete , ja imaa seta pomos od maticnata zemja , Albanija ... zosto taa zemja ne zastana na nivna strana pa i po cena na vojna so Srbija tuku cekaa nekoj 3 meseci da bombardira pa so pomos na budalata jelcin da izvrsi pritisok i da gi prifati silite na NATO kako mirovnici a ne kako nekoj koj vece si odbra strana vo konfliktot ? ... zatoa sto nemaa a i nemaat jajca .... ete zosto ... i sega da dojde do sudir , istite tie kosovari ce pobegnat ne den , tuku dva dena podaleku ili kako i sekogas , ce pukaat od zasedi i ce ubivaat civili i nedolzno naselenie ... a toa znaci deka se raboti za terorizam i teroristi .... nisto povece , nisto poseriozno ... a toa deka nekoj ce moze da gi zgazi site povelbi na ON ne treba nikogo da raduva ... a ponajmalku nas , Makedoncite i site koi ziveat vo Makedonija .... zosto , koga meckata igra kaj komsijata .........
 
 
Da, takov im e stilot...a isto taka mnogu ljubat...pred kameri da se "slikaat" i pokazat kako ningi...naredeni demek...ja pokazuvaat najnovata uniforma i oruzje koe go svercuvale od "zapad".   голема%20насмевка
 
 


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 19:16
zosto svercuvale ? ... netocno .... zapad sam im go donese голема%20насмевка .... kako sto im go donese i tuka голема%20насмевка ... a koga trebase " heroite " da ginat za idejata " golema albanija" , dojdoa amerite i gi izvlekoa od aracinovo газење%20од%20смеење .... ebati glumcite ebati газење%20од%20смеење .... mnogu ljubat da se " slikaat " pred kameri kako mindji , pardon , nindji газење%20од%20смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 19:42
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

zosto svercuvale ? ... netocno .... zapad sam im go donese голема%20насмевка .... kako sto im go donese i tuka голема%20насмевка ... a koga trebase " heroite " da ginat za idejata " golema albanija" , dojdoa amerite i gi izvlekoa od aracinovo газење%20од%20смеење .... ebati glumcite ebati газење%20од%20смеење .... mnogu ljubat da se " slikaat " pred kameri kako mindji , pardon , nindji газење%20од%20смеење



Западот им го донесе ама не им го донесе за џабе биди сигурен во тоа.Лапнаа убава паричка америте

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 19:51
" tvrd je orah vocka cudnovata ... lomi ga al ' zube polomi " .... i turci , i avstro - ungarci , i germanci , i bugari , i povtorno germanci , albanci i bugari ... site gazele ... i ne ostanale ... taka ce si odat i najnovite svetski imperijalisti ... no , sto potoa ? .... ce go nema Tito da laze za bratstvo i edinstvo ... ne ... ce go nema ... a narodot pameti ...

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 19:53
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

" tvrd je orah vocka cudnovata ... lomi ga al ' zube polomi " .... i turci , i avstro - ungarci , i germanci , i bugari , i povtorno germanci , albanci i bugari ... site gazele ... i ne ostanale ... taka ce si odat i najnovite svetski imperijalisti ... no , sto potoa ? .... ce go nema Tito da laze za bratstvo i edinstvo ... ne ... ce go nema ... a narodot pameti ...


Абе ти остави го Тилето на Тилето никој ништо не му можеше ни СССР ни Америка.Ако си приметил Америка почна да ја води онаа политика Раздели па Владеј после смртта на Тито.....

Ама тука не е муабетот за Тито..

Факт е дека Србите ќе влезат на Косово.....
Факт е дека пак ќе кркаат Србите бомби.
Факт е дека ако Чеку побара отцепување на Западна Македонија и припојување кон Албанија дека ќе се отвори Пандорината кутија и тоа ќе значи Балканска Војна

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 19:58


Факт е дека Србите ќе влезат на Косово.....
Факт е дека пак ќе кркаат Србите бомби.
Факт е дека ако Чеку побара отцепување на Западна Македонија и припојување кон Албанија дека ќе се отвори Пандорината кутија и тоа ќе значи Балканска Војна[/QUOTE]

"нееее војна???? мирен е народот."

"Abe i toa ke dojde samo neznam dali togas ke gleame seir
A inace si imal dosta razvieno setilo za miris "


"ПРЕТСЕДАТЕЛ II: Зошто побегавте од Македонија, ако смее да се праша?

ФАУСТ: Затоа што сум Македонец.

ПРЕТСЕДАТЕЛ II: Знаев дека ќе додеш кај нас. Ти ја следев кариерата. Убаво што се сети. Кога им доаѓа за бегање на Македонците, секогаш им текнува за Бугарија. Било и ќе биде. Ништо ново. Таа бразда во мозокот нема да ви ја затнат. Секогаш ќе проработува."


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 19:58
a balkanska vojna za Makedonija znaci sto ? ..... a najmnogu vinoven za kosovo i zapadna makedonija e tokmu toj , Tile .... i za mnogu drugi raboti koga bese vo prasanje pravoslavniot narod .... toj samo e prodolzi politikata na otomanskata imperija .... postavi tampon zona pomedju pravoslavnite narodi na ovoj del od balkanot ... i sega taa tampon zona pretndira da postane golema drzava .... i povtorno ce prasam , sto za Makedonija znaci nova balkanska vojna koga kako i sekogas Makedonija nema prijateli nitu na istok nitu na zapad ( ponajmalku tamu ) .....

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 20:00
koga velam istok , prvenstveno mislam na bugarite koi edvaj cekaat nekoj da e porazi srbija , a albancite i tie da postavat granica kaj grupcin голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 20:01
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a balkanska vojna za Makedonija znaci sto ? ..... a najmnogu vinoven za kosovo i zapadna makedonija e tokmu toj , Tile .... i za mnogu drugi raboti koga bese vo prasanje pravoslavniot narod .... toj samo e prodolzi politikata na otomanskata imperija .... postavi tampon zona pomedju pravoslavnite narodi na ovoj del od balkanot ... i sega taa tampon zona pretndira da postane golema drzava .... i povtorno ce prasam , sto za Makedonija znaci nova balkanska vojna koga kako i sekogas Makedonija nema prijateli nitu na istok nitu na zapad ( ponajmalku tamu ) .....


За Косово е виновен не викам не.Кога викаше дека ќе му биде кум на секое 10(десетто) дете.

Ама имаше и добри работи.Како и да е човекот не разбра дека Братството и Единството не функционира со ДИВО ПЛЕМЕ!!!!


Како што имаше лоши работи така имаше и добри работи во таа СФРЈ...

Зборувам до времето на Тито, Милошевиќевата Југославија ја видовме.....



-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 20:02
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:



Факт е дека Србите ќе влезат на Косово.....
Факт е дека пак ќе кркаат Србите бомби.
Факт е дека ако Чеку побара отцепување на Западна Македонија и припојување кон Албанија дека ќе се отвори Пандорината кутија и тоа ќе значи Балканска Војна


Цитирај "нееее војна???? мирен е народот."

"Abe i toa ke dojde samo neznam dali togas ke gleame seir
A inace si imal dosta razvieno setilo za miris "


"ПРЕТСЕДАТЕЛ II: Зошто побегавте од Македонија, ако смее да се праша?

ФАУСТ: Затоа што сум Македонец.

ПРЕТСЕДАТЕЛ II: Знаев дека ќе додеш кај нас. Ти ја следев кариерата. Убаво што се сети. Кога им доаѓа за бегање на Македонците, секогаш им текнува за Бугарија. Било и ќе биде. Ништо ново. Таа бразда во мозокот нема да ви ја затнат. Секогаш ќе проработува."



Земете си соба со него.Јас не одам во Бугарија па ни во Србија..

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 20:07
greska ... ne velam nitu bugarija nitu srbija .... samo konstatiram deka nam , na Makedoncite ne ni se pisuva nisto ubavo vo niedna , pa ni vo nova balkanska vojna ..... a za dobrite raboti ne sakam da zboruvam bidejci vednas ce mi prilepat etiketa na jugo nostalgicar ... a ne e ni mesto za takvi razgovori голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 20:09
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

koga velam istok , prvenstveno mislam na bugarite koi edvaj cekaat nekoj da e porazi srbija , a albancite i tie da postavat granica kaj grupcin голема%20насмевка


Да бе. Само за това си мислиме. Оти са ни малко проблемите у дома та и за них да мислиме. Ей го Владе. Он има слики колко щеш. Абе ..... само нова война на границата ни требва Що говорите глупост след глупост. Ония кретен Милошевич и еба мамето на Югославия и не само на нея. Върна западните Балкани със сто години назад. Война


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 20:11
tebe kakov problem te maci ? .... za kakva vojna zboruvas ? ....

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: moira
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 21:55
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

За Косово е виновен не викам не.Кога викаше дека ќе му биде кум на секое 10(десетто) дете.

Ама имаше и добри работи.Како и да е човекот не разбра дека Братството и Единството не функционира со ДИВО ПЛЕМЕ!!!!
Како што имаше лоши работи така имаше и добри работи во таа СФРЈ...
Зборувам до времето на Тито, Милошевиќевата Југославија ја видовме.....



Od toa sto imase premnogu "dobri raboti" vo taa SFRJ, zatoa izminative decenii se slucuva ova sto se slucuva i za koe diskutirame i so koe sme ocigledno optereteni. Koga togas smetkata se plaka, za zal imavme cest nie da ja plakame smetkata.

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 22:09
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

За Косово е виновен не викам не.Кога викаше дека ќе му биде кум на секое 10(десетто) дете.

Ама имаше и добри работи.Како и да е човекот не разбра дека Братството и Единството не функционира со ДИВО ПЛЕМЕ!!!!
Како што имаше лоши работи така имаше и добри работи во таа СФРЈ...
Зборувам до времето на Тито, Милошевиќевата Југославија ја видовме.....



Od toa sto imase premnogu "dobri raboti" vo taa SFRJ, zatoa izminative decenii se slucuva ova sto se slucuva i za koe diskutirame i so koe sme ocigledno optereteni. Koga togas smetkata se plaka, za zal imavme cest nie da ja plakame smetkata.


Извини Моира никој не рече дека имало премногу добри работи него реков ДЕКА ИМАЛО И ЛОШИ И ДОБРИ РАБОТИ..

Не ги вади работите од контекст..
И денеска нема само добри туку има и лоши работи..
Секаде така било така и ќе биде, во секој систем на владеење па и во "демо(н)кратијата".И да те прашам како ја плативме ние сметката со тоа што во 60-ите направивме република а на почетокот дејствуваме како автономија и и се оневозможи правото на Србија да и бидеме Јужна Бановина???


-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: moira
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 22:45
Voopsto ne vadam raboti od kontekst tuku dadov komentar za "dobrite raboti" od SFRJ, i ne znam sto tolku te zasegna mojot komentar. No, ti ako si jugonostalgicar toa e tvoj problem, iako smetam deka si premnogu mlad za da imas tolku "ubavi" spomeni i poznavanje na zbidnuvanjata od bivsata ni zaednicka drzava. Sto se odnesuva do Makedonija treba malku poveke da ucis istorija, osobeno da obrnes vnimanie na onaa od 1940 godina pa se do raspadot na SFRJ, zatoa sto se nadevam deka ponovava ja znes.
POZDRAV

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 23:35
Originally posted by moira moira напиша:

Voopsto ne vadam raboti od kontekst tuku dadov komentar za "dobrite raboti" od SFRJ, i ne znam sto tolku te zasegna mojot komentar. No, ti ako si jugonostalgicar toa e tvoj problem, iako smetam deka si premnogu mlad za da imas tolku "ubavi" spomeni i poznavanje na zbidnuvanjata od bivsata ni zaednicka drzava. Sto se odnesuva do Makedonija treba malku poveke da ucis istorija, osobeno da obrnes vnimanie na onaa od 1940 godina pa se do raspadot na SFRJ, zatoa sto se nadevam deka ponovava ja znes.
POZDRAV


Моира
Не сум југоносталгичар само кажувам дека покрај добри работи имало и лоши работи.....

Сум обрнал и на тоа внимание...
Работата е тоа што се виде на крај кој работеше зад грб.

Србите....as usual.
Но тоа е тоа.......
Јас сум учел и тогашна историја и сум учел денешна историја сведоци сме биле и на лошите работи во комунизмот сме биле сведоци и на лошите работи во демократијата......

Нема совршено!

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: Neonic
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 00:23
Originally posted by xxll xxll напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Пак натовци на гости кај нас или овој пат и ние ке бидеме натовциголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



Не знам дали ќе бидеме ние овојпат натовци или ќе доаѓаат натовци на гости, ама знам едно нешто.

Дека ако прогласат независност дека Србите со сигурност влегуваат во Косово.

Србија е во моментов куче кое е заврзано со ланец.Ако се ослободи тој ланец, четниците убаво ќе го исчистат Косово....

А по се изгледа дека Америка ќе го признае независно Косово така да Србите со сигурност влегуваат на Косово, па и да значи тоа војна со САД.

А не верувам дека ние ќе бидеме НАТОВЦИ...биди сигурен во тоа...

Немаме авијација..

Само американците имаат, а американците ако напаѓаат ќе напаѓаат од воздух..
 ------------  -- Ај жити очи кажи како ке исчистат кога во Косово има Американски војници, Германски војници, Италјански војници, Турски војници како ке ги исчисти треба со секого да се бори... А тоа значи самоубиство за цела Србија....

 A ti mislis tie ke davaat zivoti za da gi zastitat Kosovarite? Ako NATO bea tolkavi mazi, sto ne prevzedoa kopnena operacija protiv Srbija , tuku kako pizdi gi bombardiraa od vozduh???
  Sto interes ima Germanski vojnik da gine vo Kosovo za Albancite???Osobeno sega koga samite Kosovari im se zakanuvaat i gi vidoa sto "lugje" se...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 00:41
Sakas da kazes deka pred da bombardiraat, ne znaea sto sorta se ...me iznasmea

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 03:26
Pa i jas mislam deka trebase da bombardiraat malce po na jug, da receme vo cigano-atinskiot EPIRUS...slasam tamu ima dosta od tvojata `rasa`?


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 03:38

Заштите ја Србија од Сад?

Тема=Дрн Дрн Јариња.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 03:40
Да не дојде да треба еден ден вие да ја заштитувате САД од Србија? Ха?
Само, вас за САД не ве боли многу-многу, таму мнозинството не се Исламик, така ли?
 


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 03:52
Така е.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 05:36
Alpskiov srbin e navistina naiven, mosne lesno paga na provokacija duri ne ni docituva postovi, nitu razmisluva, kaj nego e vazno da se komentira i te molam ne mi repliciraj ako ne si vo moznost da pratis sto se pisuva i za sto se zboruvalo prethodno!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 05:58
Проклета да е Србија да даде господ цела да се распарчи.


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 10:26
Ќе даде..АМИН
Ама, овој моира - цинцарелата нешто ме нервира!
 


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: PREDATOR
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 13:00
tvrd je orah vocka cudnovata ... lomi ga al ' zube polomi " .... i turci , i avstro - ungarci , i germanci , i bugari , i povtorno germanci , albanci i bugari ... site gazele

што за идиот е написал ова..? - во 1885г бугарите и ебахме мамата на Сърбиjа ,вов 1913г. да не беха ни нападнали едновременно Гърция,Турция и Румъния пак истото да и се случеше..во 1915г совсем я уништихме Србия и целата и войска бега през цела Албания се до Адриатика и на корабите на Антантата се спаси на Корфу..вов 1941-4 пак я трошихме до превала ..да не збориме дека во целиот среден век се до 14век Белград секогеш беше бугарски град../прашането е :кога србите са ломили бугари...? -вов соништата на србоманите probably...../


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 13:21
Добро на секоја реакција да се палиме како млади мајмуни не ја бива, особено од Шајкачи и Бугаромани...

Ајде терајте по темата.....

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 14:05
Sto tuku se bunis koga temata e shajkacka! Nie si gi sredivme rabotite doma, go iscistivme dvorot, i sega mozeme za drugo na druga strana da sreduvame, neli?

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 14:40
Originally posted by moira moira напиша:

Sto tuku se bunis koga temata e shajkacka! Nie si gi sredivme rabotite doma, go iscistivme dvorot, i sega mozeme za drugo na druga strana da sreduvame, neli?


Добро али Косовската поделба ќе биде и за нас лоша, после заканите на Чичко Чеку дека ќе бара и Албанците од Западна Македонија да се отцепат и припојат кон Косово или Албанија...



-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 15:01
Zatoa i postoi i vtor del vo mojot post

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 15:45
Originally posted by moira moira напиша:

Zatoa i postoi i vtor del vo mojot post


Е кажи го де

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 16:46
procitaj ja i vtorata recenica

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 16:51
Originally posted by moira moira напиша:

procitaj ja i vtorata recenica


Уште не го исчистивме дворот.

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 16:55
Nie si gi sredivme rabotite doma, go iscistivme dvorot, i sega mozeme za drugo na druga strana da sreduvame, neli?


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 16:59
Originally posted by moira moira напиша:

Nie si gi sredivme rabotite doma, go iscistivme dvorot, i sega mozeme za drugo na druga strana da sreduvame, neli?


WTF??
ААААААА

Сакаш да кажеш дека уште ние не сме си ги средиле нашите работи, камоли па на другите да ги средуваме.Да али тоа ти е кога независноста на Косово ќе има удар и врз Македонија...

После заканиве на Сејдиу и на Чеку....ништо чудно и тоа да го организираат

А кога ќе ми текне минатиот пат после 2 години имаше кај нас војна

Косовската војна беше 1999 година а после 2 години истиве борци бараа права во Македонија или во 2001 година

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 17:07
Tokmu zatoa i treba da se sredat tuka rabotite, da se postaavat na zdrava osnova i da se iscisti dvorot!!!!!!!!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 17:51
Originally posted by moira moira напиша:

Tokmu zatoa i treba da se sredat tuka rabotite, da se postaavat na zdrava osnova i da se iscisti dvorot!!!!!!!!


Кај нас дворот веќе никогаш нема да се среди.Можеби со комуњарите ќе се среди, ама со албанците тешко, откако го потпишавме рамковниот договор.

Една од најлошите работи што ја имаме направено во нашата историја

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: PREDATOR
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 19:48
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by moira moira напиша:

Tokmu zatoa i treba da se sredat tuka rabotite, da se postaavat na zdrava osnova i da se iscisti dvorot!!!!!!!!


Кај нас дворот веќе никогаш нема да се среди.Можеби со комуњарите ќе се среди, ама со албанците тешко, откако го потпишавме рамковниот договор.

Една од најлошите работи што ја имаме направено во нашата историја
Никогаш нема веке да ви се среди дворот..исто и српскиот ...исто и нашиот бугарскиот ..нашата општа балканска неволя/ DOOM/ е вов тоа дека сме на патот на големите геополитиски спротивопоставености помегу истокот и западот, христианство и ислам ...ние сме разменна карта мегу них...нашата судба е компромисот коjке го добиjат тиа големи сили мегу себе си..ние сме к*рбанот, жертвата ..


Постирано од: is no good
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 06:55

Ќе го јадат србендиве овој пат убаво и тоа.

Ама ако им е кога имаа сила, се живо и диво лом правеа, правеа договори демек ќе не делат со Грците ама тркалото се врти.
 


-------------
www.komiti.org


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 07:13
Originally posted by is no good is no good напиша:

Ќе го јадат србендиве овој пат убаво и тоа.


Ама ако им е кога имаа сила, се живо и диво лом правеа, правеа договори демек ќе не делат со Грците ама тркалото се врти.



За сила и сега имаат сила, ама ги држат на ЛАНЕЦ!!
Работата е тоа што има да се дестабилизира ситуацијата.

Чеку се закануваше дека ќе бара од албанците во Западна Македонија да се отцепат и да се припојат кон Косово или Албанија ако дојде до евентуална поделба на Косово.

Тоа е лошо брат!!!

Инаку ми е гајле ако сакаат и нека се испотепаат

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: Паланчански
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 07:51
Тешко дека Србија ќе го зачува Косово, а уште потешко дека некој ќе ја заштити од САД.
Каде има сила нема правда.

-------------
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.


Постирано од: Polaris
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 23:13

 Уште колку години во светот ке владее Американскиот имперјализамтагатагатага



Постирано од: orlov
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 23:35
Originally posted by xxll xxll напиша:

 Уште колку години во светот ке владее Американскиот имперјализамтагатагатага




тешко дека уште многу години.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: moira
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 03:24
Uste mnogu godini, osobeno sega koga povtorno promotorite i demonstratorite na politikata na svetski policaec ke se vratat na vlast!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: is no good
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 04:05
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:



За сила и сега имаат сила, ама ги држат на ЛАНЕЦ!!
Работата е тоа што има да се дестабилизира ситуацијата.

Чеку се закануваше дека ќе бара од албанците во Западна Македонија да се отцепат и да се припојат кон Косово или Албанија ако дојде до евентуална поделба на Косово.

Тоа е лошо брат!!!

Инаку ми е гајле ако сакаат и нека се испотепаат
 
Брат утре ако ми речат ги мењам Тетово, Гостивар и Кичево за Солун, Костур и Лерин.
Поентата на ова е што ако воопшто има некаква поделба да нови територии на балканот ние сигурен сум дека ќе добиеме.
А америка секогаш ќе биде веле-сила зашто и заслужуваат со нивната ангажираност и професионализам, и ако некој не обедини сигурно нема да биде Русија или Србија


-------------
www.komiti.org


Постирано од: Паланчански
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 07:10
Originally posted by is no good is no good напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

За сила и сега имаат сила, ама ги држат на ЛАНЕЦ!! Работата е тоа што има да се дестабилизира ситуацијата. Чеку се закануваше дека ќе бара од албанците во Западна Македонија да се отцепат и да се припојат кон Косово или Албанија ако дојде до евентуална поделба на Косово. Тоа е лошо брат!!! Инаку ми е гајле ако сакаат и нека се испотепаат

 

Брат утре ако ми речат ги мењам Тетово, Гостивар и Кичево за Солун, Костур и Лерин.

Поентата на ова е што ако воопшто има некаква поделба да нови територии на балканот ние сигурен сум дека ќе добиеме.

А америка секогаш ќе биде веле-сила зашто и заслужуваат со нивната ангажираност и професионализам, и ако некој не обедини сигурно нема да биде Русија или Србија

Дали? Со секоја промена сме губеле.

-------------
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.


Постирано од: Polaris
Датум на внесување: 14.Јануари.2008 во 01:15

Мене ми се чини дека Србија ке се бомбардира пак...



Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 14.Јануари.2008 во 02:17
Originally posted by is no good is no good напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

За сила и сега имаат сила, ама ги држат на ЛАНЕЦ!! Работата е тоа што има да се дестабилизира ситуацијата. Чеку се закануваше дека ќе бара од албанците во Западна Македонија да се отцепат и да се припојат кон Косово или Албанија ако дојде до евентуална поделба на Косово. Тоа е лошо брат!!! Инаку ми е гајле ако сакаат и нека се испотепаат


Брат утре ако ми речат ги мењам Тетово, Гостивар и Кичево за Солун, Костур и Лерин.

Поентата на ова е што ако воопшто има некаква поделба да нови територии на балканот ние сигурен сум дека ќе добиеме.

А америка секогаш ќе биде веле-сила зашто и заслужуваат со нивната ангажираност и професионализам, и ако некој не обедини сигурно нема да биде Русија или Србија


Ај некако ме мрзи да објаснувам зошто е долга приказната...ама верувај дека и Русија и САД си ги гледаат своите интереси.......од нас само гледаат да извлечат корист..


Инаку една лефтерна информација
Веќе ме праша на форумот кајгана дали сум го посетил гробот на Сандански..

Да си знаеш дека јас сум истиот тој на кого му го постави прашањето

Поздрав

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: moira
Датум на внесување: 14.Јануари.2008 во 02:47
Originally posted by xxll xxll напиша:

Мене ми се чини дека Србија ке се бомбардира пак...





Ako mislis onoj del od Srbija, sto se imenuva Kosovo, mozebi ke se bombardira

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 18:52
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by xxll xxll напиша:

Мене ми се чини дека Србија ке се бомбардира пак...





Ako mislis onoj del od Srbija, sto se imenuva Kosovo, mozebi ke se bombardira

От кой? JNA ja nema.


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:00
Колку што прочитав на форумов доѓаат големи аналитичари на состојбите во регионов Абе луѓе, што се замарате кога тоа веќе одамна е решено. Србија повторно ќе биде заебана од Русија, впрочем како што беше и за време на бомбардирањето, и единствена утеха (ако може да биде утеха) ќе и биде пократок пат за нејзино евро-атлантско интегрирање.


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:19
[/QUOTE]Србија повторно ќе биде заебана од Русија, впрочем како што беше и за време на бомбардирањето, и единствена утеха (ако може да биде утеха) ќе и биде пократок пат за нејзино евро-атлантско интегрирање. [/QUOTE]




Патот ке биде дълъг и унизителен. Ke требе да пита и Македония дали да стане член на NATO И ЕУ... Мед ми е на срце... Па нема само зло на този свет..


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:27
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Србија повторно ќе биде заебана од Русија, впрочем како што беше и за време на бомбардирањето, и единствена утеха (ако може да биде утеха) ќе и биде пократок пат за нејзино евро-атлантско интегрирање. [/QUOTE]




Патот ке биде дълъг и унизителен. Ke требе да пита и Македония дали да стане член на NATO И ЕУ... Мед ми е на срце... Па нема само зло на този свет.. [/QUOTE]
Не го разбирам јазикот на кој што пишуваш, па затоа ако сакаш повторно да ми се обратиш потруди се тоа да биде на македонски


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:30
Originally posted by OUST OUST напиша:

Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Србија повторно ќе биде заебана од Русија, впрочем како што беше и за време на бомбардирањето, и единствена утеха (ако може да биде утеха) ќе и биде пократок пат за нејзино евро-атлантско интегрирање.





Патот ке биде дълъг и унизителен. Ke требе да пита и Македония дали да стане член на NATO И ЕУ... Мед ми е на срце... Па нема само зло на този свет.. [/QUOTE]
Не го разбирам јазикот на кој што пишуваш, па затоа ако сакаш повторно да ми се обратиш потруди се тоа да биде на македонски [/QUOTE]

Ке ми свикнеш, ако не ме брише Шефот


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:33
Па јас да сум на местото на шефот воопшто и нема да ти дозволам пристап на овој форум!


Постирано од: Quentin
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:37
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Србија повторно ќе биде заебана од Русија, впрочем како што беше и за време на бомбардирањето, и единствена утеха (ако може да биде утеха) ќе и биде пократок пат за нејзино евро-атлантско интегрирање. [/QUOTE]




Патот ке биде дълъг и унизителен. Ke требе да пита и Македония дали да стане член на NATO И ЕУ... Мед ми е на срце... Па нема само зло на този свет.. [/QUOTE]

Ниту јас не разбирам булгаро-татарски. Превод молам....

-------------
http://www.thirdchapter.blog.mk - http://www.thirdchapter.blog.mk

http://www.poetryandbeyond.blog.com.mk - http://www.poetryandbeyond.blog.com.mk



Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:37
Originally posted by OUST OUST напиша:

Па јас да сум на местото на шефот воопшто и нема да ти дозволам пристап на овој форум!

Що сам ти направил? Навредих ли нешто?


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:41
Не сакам саркастични одговори, како што ти одговори на мојата молба! Едноставно не го разбирам твојот јазик и затоа те замолив доколку сакаш во иднина да ми се обратиш, тоа да го правиш на македонски јазик!


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:45
Originally posted by OUST OUST напиша:

Не сакам саркастични одговори, како што ти одговори на мојата молба! Едноставно не го разбирам твојот јазик и затоа те замолив доколку сакаш во иднина да ми се обратиш, тоа да го правиш на македонски јазик!

Па што да правя, като сега го уча? Да не мислиш, че е лесно? Нема речници....учебници...нема даже Македоно-бугарски разговорник..


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:46
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by OUST OUST напиша:

Не сакам саркастични одговори, како што ти одговори на мојата молба! Едноставно не го разбирам твојот јазик и затоа те замолив доколку сакаш во иднина да ми се обратиш, тоа да го правиш на македонски јазик!

Па што да правя, като сега го уча? Да не мислиш, че е лесно? Нема речници....учебници...нема даже Македоно-бугарски разговорник..

Толку си се потрудил да најдеш. Постои македонско-бугарски речник а ако сакаш лесно ќе го научиш!


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:50
Originally posted by OUST OUST напиша:

Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by OUST OUST напиша:

Не сакам саркастични одговори, како што ти одговори на мојата молба! Едноставно не го разбирам твојот јазик и затоа те замолив доколку сакаш во иднина да ми се обратиш, тоа да го правиш на македонски јазик!

Па што да правя, като сега го уча? Да не мислиш, че е лесно? Нема речници....учебници...нема даже Македоно-бугарски разговорник..

Толку си се потрудил да најдеш. Постои македонско-бугарски речник а ако сакаш лесно ќе го научиш!

Ако помогнеш ке сум благодарен. Това съвсем сериозно.


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:54
За да ти помогнам треба да го познавам јазикот кој го зборуваш ти, а јас како што кажав не го познавам, така да не би можел Инаку колку што гледам добро ти оди кога сакаш да пишуваш македонски, затоа помалку фолирање и се ке биде ОК Секое добро!


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:57
Ке се опитам. А що е фолирање?


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 19:59
фолирање = се правиш нешто што не си
во твојот случај се правиш дека не знаеш македонски


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 20:02
Не знам да пиша правилно. Все пак е друг език, сос своjа кодификациа.


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 20:13
Ќе научиш ако навистина сакаш да научиш!
А впрочем од каде пишуваш ти?


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 20:14
От София.


Постирано од: Neonic
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 20:17

 Interesno vo sekoj slucaj, ili mozebi cisti spekulacii:



НАВОДЕН ПЛАН НА МОСКВА ЗА ЗАШТИТА НА ИНТЕРЕСИТЕ НА БАЛКАНОТ


Руски ракетни бази на хрватска граница?


Базите, наводно биле прифатливи и за Србија која се одлучила за воено сојузништво со Русија по најавите на САД и ЕУ за признавање на независноста на Косово


Хрватите стравуваат дека во Москва се разгледуваат планови на територијата на Република Српска, на границата со Хрватска, да си изградат руски ракетни бази, пишува 24 сата кој цитири неименуван дневен весник. Русите од тие база сакааат да му се спротивстават на новиот американски ракетен штит, кој НАТО планира да го распореди во Чешка и Полска.

Покрај воениот аспект, Русија наводно сакала со ваквиот потег да ги заштити и своите економски интереси на Балканот, особено со навестеното купување на Нафтената индустрија на Србија и планираната изградба на плински терминал во пристаништето Плоче. Базите, наводно биле прифатливи и за Србија која се одлучила за воено сојузништво со Русија по најавите на САД и ЕУ за признавање на независноста на Косово.

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=652954615AFBD5418A7AC1B61DEEAC91


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 20:18
Oki Sofija-boy! Без провокации на национална база и ќе бидеш добредојден секогаш на форумот! Разговарај почесто на различни теми, така и ќе го научиш побрзо нашиот јазик


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 16.Јануари.2008 во 20:22
Originally posted by OUST OUST напиша:

Oki Sofija-boy! Без провокации на национална база и ќе бидеш добредојден секогаш на форумот! Разговарај почесто на различни теми, така и ќе го научиш побрзо нашиот јазик

Благодарско.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk