IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Чекајќи го Годо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Чекајќи го Годо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака Обратен редослед
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 05:15
Ах Monuska , нели си имавте час по лектира за дискутирање на книгата? Ние да среќа

Навистина ми беше една од омилените книги во мрачните тинејџерски години, па темата ми е симпатична.

Ама не верувам дека во форумов ќе си најдеш собеседници - некои ја надраснале, некои никогаш нема да ја дораснат книгата.




 
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 19:25
Чекајки го Годо- сите го чекаат, а го дочекуваат како пекар
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 19:10
Апсурдност на живеењето, порака до модерниот човек кој се губи како индивидуа во машинизираниот свет или куп глупости собрани во една книга. Ме интересира вашето мислење за оваа книга на Семјуел Бекет, според мене носи теми за кои може да се дискутира.

А да, кој е мистериозниот Годо?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.