IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - "VS"
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"VS"

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 16>
Автор
Порака
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 05:24
http://www.bmfoto.co.yu/vesti/nikon-d3-uporedni-test-pro-dslr



eve paralelna sporedba. d3 go sporeduvaat so 5d.
Za zal, izgleda seuste e daleku od 1ds markIII...
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 05:43
Janus, mislam deka si ja promashil temata. Ovaa e za soveti okolu koristenjeto na razni Nikon kameri.

Podobro bi bilo tvojov komentar da go prefrlish tuka:

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8964

P.S. Patem, koga veslish "eve paralelna sporedba. d3 go sporeduvaat so 5d. Za zal, izgleda seuste e daleku od 1ds markIII... " vrz kakvi osnovi toa go pretpostavuvash? Ili mozhebi samo taka si posakuvash?    

Изменето од Zoran K - 13.Декември.2007 во 06:25
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 06:57
ednas rekov pak ke kazam,prilozenite strani ne kazuvaat nisto dobro,duri bi rekol deka e loso i za Nikon i za Canon kakoda e slikano so idiotce aparat
 Zoran ne mislam deka Janus taka bi sakal,se znae koj e podobar aparat
i uste dolgo ke bide podobarнамигнување











http://www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 15:51
Originally posted by zatko zatko напиша:

ednas rekov pak ke kazam,prilozenite strani ne kazuvaat nisto dobro,duri bi rekol deka e loso i za Nikon i za Canon kakoda e slikano so idiotce aparat 


Apsolutno se slozhuvam so tebe deka taa strana od prodavnicata vo Belgrad bi bila poslednata na koja bi baral avtoritetni komentari.
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 15:52
Originally posted by zatko zatko напиша:

se znae koj e podobar aparati uste dolgo ke bide podobarнамигнување


Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 17:33
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:


The camera that best refines or redefines photography? The D300 triumphs on both counts, and raises the benchmark for every camera maker.

 

По заслужено не може да биде, а според финалистиве па и нема некоја голема конк*ренција. Најдобар е во се, само во пикселна острина е втор, кадешто Сигмата е векови пред другите.
Секоја чест.


Изменето од mdeni - 13.Декември.2007 во 17:35
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 17:39
ne cestitam dodeka ne zavrsi godinata! плазење

(...a da bese Canon pobednik, dali isto ke ja prenesese informacijata? намигнувањеплазење)






(malku i jas da ve podbucnam, dosta fakjav seir :) )


Изменето од KoKi - 13.Декември.2007 во 17:40
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 17:48
Koki, sekogash sum gi prenesuval informaciite za Kamera na godinata.
 

A dali mislish deka jas imam neshto protiv Canon samo zatoa sto komentiram za nego onaka kako sto vo posledno vreme realno stojat rabotite so nego? Zatoa sto ne gi podrzhuvam urbanite legendi i ne odam po kjef na lugjeto koi poveke sakaat da zhiveat vo iluzii otkolku da se soochat so realnosta?

 

Seto onoa sto sum go zborel poslednava godina sega izlaga oficijano na videlina, a ako ima nekoi koi se ushte poubavo se chuvstvuvaat zarivajki si gi glavite vo pesok, za da ne slushaat i ne gledaat sto se sluchuva okolu niv, togash neka im bide...намигнување


Изменето од Zoran K - 13.Декември.2007 во 18:05
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 18:03
hehehe... ne morase odma tolku seriozen reply...
znaes deka nikogas seriozno ne sum vleguval vo canon-nikon-bilokoj diskusii, zatoa sto ne se zamaram, a i go nemam iskustvoto za da mozam da sporeduvam.
sega samo onaka mi dojde, da vidam kako e намигнување голема%20насмевка

ajde cestitki za kamerata, se nadevam ke imame prilika da si 'poirame' so nea vo ms za vreme na narednata tvoja poseta, pozdravсреќа

Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 18:17
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Koki, sekogash sum gi prenesuval informaciite za Kamera na godinata.
 

A dali mislish deka jas imam neshto protiv Canon samo zatoa sto komentiram za nego onaka kako sto vo posledno vreme realno stojat rabotite so nego? Zatoa sto ne gi podrzhuvam urbanite legendi i ne odam po kjef na lugjeto koi poveke sakaat da zhiveat vo iluzii otkolku da se soochat so realnosta?

 

Seto onoa sto sum go zborel poslednava godina sega izlaga oficijano na videlina, a ako ima nekoi koi se ushte poubavo se chuvstvuvaat zarivajki si gi glavite vo pesok, za da ne slushaat i ne gledaat sto se sluchuva okolu niv, togash neka im bide...намигнување


Zoran aj olabavi malku,bi trebalo da kazis koj toa ja pika glavata vo pesok,pa mislam deka epten si zagrozen so nikonov,aman be coek zar mislis deka jas bi reskiral biznis koj so maka sum go sozdaval 20 godini i se toa bi frlil vo voda poradi nikon ili canon,nemoj molimte da me zasmejuvas pa ako stvarno e tolku dobar i perfekten sigurno bi go zemale i moj kolegi ovde,pa sto si mislis ti deka nie ostanatite sme ovci i sega izleze nikon i gotovo site drugi ke bankrotiraat
Site napisi sto gi nasocuvas istoto mozi da se najdat uste tolku koj se za Canon i koj sto go kudat Nikon
A toa za kamera na godinata ne e problem pa kako ke gi lazat decata
Si mislev deka zivees na zapad i si svatil deka se e marketing ama sum se izlazal,i aman veke ima i drugi kameri osven Nikon imas otvoreno dest temi vo vrska so nikon pa stanuvas dosaden covece

http://www.blissvp.com


www.blissvp.com
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 18:17
Ne se lutam Koki, tuku dobro mi posluzhi tvojot komentar da povtoram neshto sto poveke pati sum se obidel da im objasnam na lugjeto...

Ne sum nishto specijalno protiv nitu specijalno za. Onie so koi imav shansa da muabetam vo MS znaat tochno sto zboruvam. Se raboti za onoa kako sto e vo ovoj segashen mig.

A toa e kako shto e, bez razlika kako nie sakame da bide. I najdobro e da zboruvame iskreno, inaku ke zhiveeme kako vo prikaznata za carevata nova obleka.
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 18:20
www.blissvp.com
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 18:34
Originally posted by zatko zatko напиша:

Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Koki, sekogash sum gi prenesuval informaciite za Kamera na godinata.
 

A dali mislish deka jas imam neshto protiv Canon samo zatoa sto komentiram za nego onaka kako sto vo posledno vreme realno stojat rabotite so nego? Zatoa sto ne gi podrzhuvam urbanite legendi i ne odam po kjef na lugjeto koi poveke sakaat da zhiveat vo iluzii otkolku da se soochat so realnosta?

 

Seto onoa sto sum go zborel poslednava godina sega izlaga oficijano na videlina, a ako ima nekoi koi se ushte poubavo se chuvstvuvaat zarivajki si gi glavite vo pesok, za da ne slushaat i ne gledaat sto se sluchuva okolu niv, togash neka im bide...намигнување


Zoran aj olabavi malku,bi trebalo da kazis koj toa ja pika glavata vo pesok,pa mislam deka epten si zagrozen so nikonov,aman be coek zar mislis deka jas bi reskiral biznis koj so maka sum go sozdaval 20 godini i se toa bi frlil vo voda poradi nikon ili canon,nemoj molimte da me zasmejuvas pa ako stvarno e tolku dobar i perfekten sigurno bi go zemale i moj kolegi ovde,pa sto si mislis ti deka nie ostanatite sme ovci i sega izleze nikon i gotovo site drugi ke bankrotiraat
Site napisi sto gi nasocuvas istoto mozi da se najdat uste tolku koj se za Canon i koj sto go kudat Nikon
A toa za kamera na godinata ne e problem pa kako ke gi lazat decata
Si mislev deka zivees na zapad i si svatil deka se e marketing ama sum se izlazal,i aman veke ima i drugi kameri osven Nikon imas otvoreno dest temi vo vrska so nikon pa stanuvas dosaden covece

http://www.blissvp.com


 
Zatko ti i natamu mi implicirash misli i zborovi koi nikogas niti sum gi imal, nitu sum gi izgovoril.
 
Samo sega znam zoshto reagirash ovaka kako sto sekogash pravish. Ti kupuvanjeto na alat sto si go napravil nekogash, sledejki nekoi nekogashni kvaliteti i potrebi, go povrzuvash pravo proporcionalno so tvojata inteligencija!!!
 
Sega mi e jasno zoshto tolku se potresuvash okolu site raboti sto se sluchuvat so Canon. Ti ednostavno si se poistovetil so Canon... Canonoviot uspeh ili neuspeh gi dozhivuvash kako svoi lichni dostiganja ili porazi... тага
 
Izvini, ama jas ne mozham da ti pravam drushtvo vo bilo kava diskusija na takvo nivo... ova veke stanuva opasno po zdravje. изненадување
 
 
 
 
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 22:16
koj go pravel izborot? tipa? ili nekoj drug? kade e d3? zarem ne bi trebalo da e svetlosni godini pred d300? i ako ne e, zasto e taka?голема%20насмевка
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,279 секунди.