IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНЦИТЕ-Антички Македонци или Словени
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНЦИТЕ-Антички Македонци или Словени

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: МАКЕДОНЦИТЕ-Антички Македонци или Словени
    Испратена: 10.Декември.2007 во 17:02
Dali sme Anticki Makedonci i potomci na Aleksandar ili sme Sloveni ?

Dali istocnite narodi vo Evropa govorat Makedonski ili Slovenski.

Spored mene Slovenite se izmislena prikaska i eden od mnogute obidi da se unisti Makedonstvoto.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 17:16
Панславизмот беше измислен од руската пропагандна машинерија со цел да се доближат сите земји од Источниот Блок(вклучувајќи ја и Југославија) и да се приклучат кон СССР .Сите знаеме членките на СССР во која економска ситуација се денеска благодарение на таа репарација на Русија.И Русија не е ништо подобро(иако е многу понапред од порано сега.)ама за разлика од овие земји воено и ден денеска е најаката земја во цел свет.


Исто така мора да се напомене дека на почетокот СССР во времето на Ленин беше меѓу водечките економски сили, но кога дојде Сталин на власт знаеме што беше неговата амбиција да го освои светот со оружје и сите пари ги трошеше на оружје.

Тито од друга страна на почетокот, викаше дека сме словени, но со тек на времето човекот изгледа како да свати дека СЛОВЕНИТЕ не ни постоеле и дека сето тоа била руска пропаганда со цел да биде економски искористена тогашна СФРЈ во корист на СССР, и затоа и го одби влијанието на Сталин што резултираше со бркање на Југославија од Коминтерната, и ќе резултираше со конфликт меѓу Југославија и СССР.

Значи СЛОВЕНИТЕ се ИЗМИСЛЕНИ.


Како и да е не ме сваќајте погрешно како што имало лоши работи во таа СФРЈ така имало и добри работи(во времето на Тито зборувам) после смртта знаеме каква беше СФРЈ.

Значи тоа е тоа.
среќа
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 17:37

Slovenite izmizslica na SSR ?? Nema nikakva naucno_Itsoriska osnova ,odnosno  bese mislata za Panslavizam koj datira mnogu pred Sovetskiot Sojuz i nivnata propaganda .Ako Slovenite se izmisleni ,togas i Drzavata Slovenija ,ili oblasta Slavonija se izmisleni???

NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 17:44
Секако дека се измислени и тоа баш поради Советската пропаганда за проширување на Руската моќ.Не за време на СССР туку уште од времето на царска Русија тоа трае и ден денеснамигнување
Кон врв
Такламакан Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Такламакан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 23:12
Отричате славяните?
Туй е все едно да заплиуеш майка си в лицето.
Не ви прави чест!

пс. Всъщност.. Някой тука знае ли що е чест?
"Всяка земя е родна за смелият, за пристигащите късно остават само костите!"

http://taklamakan.myphotoalbum.com/
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 00:38
Ако некој незнае што е чест тоа се Бугарите верувај,плукаат по сопствените Македонски корени пробувајки да изиграваат туркомонголски слуги и робови на нивното опшество,а сето тоа на сметка на своите крвни браќа Македонци кои ги предаваат на секој можен чекор.СЕ САМО ЗА ЧЕСТ НЕ ЗБОРУВАЈ.


Инаку и словените потекнуваат од негде или тие се родиле сите вкупно во 2век. како што пишуваат вашите браќа Руснациголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 00:43
spored naucni istrazuvanja vrz genite na makedonskiot narod dojdeno e do zaklucok deka pripagjaat na grupata na nativni mediteranski narodi. znaci od tuka sme.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 00:49
Originally posted by Такламакан Такламакан напиша:

Отричате славяните?
Туй е все едно да заплиуеш майка си в лицето.
Не ви прави чест!

пс. Всъщност.. Някой тука знае ли що е чест?



kakiv vapros
od njakoj sto misli ci e potomok na haniteAsparusite , hunite, mongolite
a dovorjat jazika na 400 milionskijat narod
km koj nepripazdat - taka vikat
a vsusnot sa Makedonci kako celijat 400 milionskijat narod

a dumite za cesta- cuvaj si za bastata ( tova bastata ti e na hunski) koga ste go poglednes v ocite mu

obache ( i tova vi e vtorata duma)da ne si momice , bi ti kazal oste povec nego imam cest i sam dzentlmen

( kraka vi e tretata- o tolko sa vasite hunski dumi)

koi ste vi to huni koga ne razbirate nito ungarski nito finski

privet - da si ziva i zdrava


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 01:00
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Секако дека се измислени и тоа баш поради Советската пропаганда за проширување на Руската моќ.Не за време на СССР туку уште од времето на царска Русија тоа трае и ден денеснамигнување


Јасно ама во времето на СССР беше масовно употребувана таа пропаганда.
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 09:29
Neka nekoj mi kaze ,dali postoi nekoj naucen dokaz za slovenite,Muzej ili nesto slicno?

A Bugarin da ti govori za cest toa e veke golema zaebancija,crn humor.

Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 09:37
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



A Bugarin da ti govori za cest toa e veke golema zaebancija,crn humor.




Абе фашисти беа фашисти останаа.









Изменето од test_glusec - 11.Декември.2007 во 09:38
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 10:00
Ne se tie fasisti.
Tie se po potreba i interes,
malku se Fasisti(koga tie bea na vlast),malku se so Antantata (koga fasistite pocnaa da ja gubat vlasta).
A vo ponova istorija,bea so Rusija,ajde sega gi sobra Evropa takvi kakvi so se (zosto uste ne mi jasno,verojatno poradi Crnoto More),pa sega se Evropejci,so ke se utre toa nikoj neznae,
zavisi od ponudata!
I tie najdoa da govorat za CEST.

Kaj otide svetov...
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 10:38
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ne se tie fasisti.
Tie se po potreba i interes,
malku se Fasisti(koga tie bea na vlast),malku se so Antantata (koga fasistite pocnaa da ja gubat vlasta).
A vo ponova istorija,bea so Rusija,ajde sega gi sobra Evropa takvi kakvi so se (zosto uste ne mi jasno,verojatno poradi Crnoto More),pa sega se Evropejci,so ke se utre toa nikoj neznae,
zavisi od ponudata!
I tie najdoa da govorat za CEST.

Kaj otide svetov...


Не брат и ден денеска имаат амбиции да не асимилираат бугарите.Како што имаа во втората светска војна така и сега.

СМРТ ФАШИЗАМ СЛОБОДА НАРОДголема%20насмевка
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 10:43
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:


Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ne se tie fasisti.
Tie se po potreba i interes,
malku se Fasisti(koga tie bea na vlast),malku se so Antantata (koga fasistite pocnaa da ja gubat vlasta).
A vo ponova istorija,bea so Rusija,ajde sega gi sobra Evropa takvi kakvi so se (zosto uste ne mi jasno,verojatno poradi Crnoto More),pa sega se Evropejci,so ke se utre toa nikoj neznae,
zavisi od ponudata!
I tie najdoa da govorat za CEST.

Kaj otide svetov...
Не брат и ден денеска имаат амбиции да не асимилираат бугарите.Како што имаа во втората светска војна така и сега.СМРТ ФАШИЗАМ СЛОБОДА НАРОД
alt="голема%20насмевка">



Ti ne me razbiras,tie nemat stav ,tuku se kako soncogled ,interes me razbiras.

Takvi bile odsekogas,takvi se i denes .

Kazi mi koga tie imale jasen stav.

Bile fasisti zosto ovie im obekaa delovi od Makedonija ,vidoa ne biva pa stanaa najgolemi Komunisti i leva raka na Rusija , a denes se kapitalisti i golemi Evropejci.

Paradoks.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.