IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - PINK FLOYD
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

PINK FLOYD

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 14:26
Pink Floyd се институција во музиката и имав среќа да пораснам опкружена со нивната феноменална музика, благодарејќи на добриот вкус на татко ми кој е нивен верен фан уште од 70 те години а со тоа и ги имавме сите нивни албуми дома. Во деветесетите јас ја надополнив колекцијата со The Division Bell.
Сите го фаворизираат Ѕидот, знам оти е ремек-дело но јас повеќе го сакам The Momentary Lapse of Reason i првичните психоделии Sourcefull Of Secrets.
 
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 14:49
И јас ја наследив љубовта кон Пинк Флојд од татко ми.
Ѕидот неспорно е ремек дело, но и мене помили ми се The dark side of the moon, Wish you were here, A momentary lapse of reason, The division bell...

Сите овие ми се ремек-дела и никогаш не ми здосадуваат од слушање.

А оваа во секој моментзадоволство
Wish You Were HereКон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2010 во 12:00
Е , Ова за Анастеа...
Ја немам видено темата а сакав да ја отворам па се предомислив...
Пинк Флојд за мене се клуч кон некои длабоки емоции , кои што ме натерале да размислувам долго , и ми го промениле животот...

Time и Echoes , омилени ми се...
Текстот на Тајм , со меланохоличниот глас , ме зашемети на неколку минути...

Ooo pray to the Floyds...не%20вреденаплаузцрвенеењеголемо%20гушкање
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 00:19
Со Пинк Флојд ме запозна братучед ми, тоа е узедно, една од најдобрите ствари што ги напраил за мене у животот.

Одличен, ненадминлив бенд. Просто прекрасно.
На колку други добри бендови имаат влијаено, тоа чудо нешто.

Одамна си имам кажано -на матурска, на дипломска, на венчавка и на мој погреб ќе се свири солото од comfortably numb, бидејќи е едино соло што ме натерало да липам.


Pink Floyd -Echoes

Искрено се надевам дека некад, во следниот живот, ќе имам могучност да го пољубам и гушнам Гилмур. -.-
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 00:44

Pink Floyd, my everlasting love...


Од мене Crazy Diamond...бакнеж

... и Гилмур мечтаењеИзменето од Анастеа - 09.Ноември.2012 во 13:23
Кон врв
-Dawn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -Dawn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2011 во 23:19
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2012 во 13:22

9ти Ноември, Ѕидот и Pink Floyd разбира се...ѕвезда


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2012 во 13:35

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2012 во 13:42
Мојата омилена..... љубов
 
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2012 во 13:49

Немам неомилени од нив...не знам
И сакам пак да ги гледам, барем она што остана мечтаење

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2012 во 13:58

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2012 во 14:14
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2012 во 00:06

2013 - Roger Waters кај комшиите:да ROGER WATERS MAKES HIS TRIUMPHANT RETURN TO EUROPE IN 2013 WITH HIS EXTRAORDINARY AURAL AND VISUAL MASTERPIECE: “THE WALL”


 AUGUST

Friday 30 - SOFIA VASIL LEVSKI STADIUM

SEPTEMBER

Sunday 1 - BELGRADE USCE PARK


LONDON 9th November 2012: Roger Waters, the co-founder and principal songwriter of the archetypal progressive band Pink Floyd, has announced the return of the historic production of “The Wall” to Europe in 2013. His aural and visual masterpiece of alienation and transformation will be performed in its entirety featuring a full band and state-of-the-art production. “The Wall” live has played 192 shows around the world to more than 3.3 million fans making it one of the most successful tours in rock history.

Roger Waters says, “I’m extremely glad to be playing The Wall in Europe again. It’s going to be a lot of fun for all of us. I’ve reworked the show to play outdoors in large stadiums. It’s really good. Even more moving, engaging, dramatic and thrilling than the Arena shows. I’ve had to rethink the whole thing about stadiums. This wide wall stadium show couldn’t have been done 40 years ago. We couldn’t have filled the space in a way that would have been emotionally, musically and theatrically satisfying. Technology has changed. Now we can.”
Изменето од Анастеа - 10.Ноември.2012 во 00:09
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2012 во 14:34

Нешто постаричко од соло албумот на Гилмур:


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.