Испечати | Затвори го прозорот

PINK FLOYD

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Музика
Опис на форумот: Жанрови, спотови, групи, награди, концерти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10821
Датум на принтање: 21.Октомври.2020 во 12:16
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: PINK FLOYD
Постирано од: Alekta
Наслов: PINK FLOYD
Датум на внесување: 09.Декември.2007 во 23:30
a so kje recete za ovie?трепкање

spored mene se najsovrseniot bend
sovrseni gitaristi, sovrsena muzika, sovrseni tekstovi, sovrseni koncerti, sovrseni spotovi....
kratka istorija za bendot:
se oformuva 1964 od:
Syd Barrett – guitar, lead vocal
Roger Waters – bass, vocals

Rick Wright – keyboards, vocals
Nick Mason – drums, percussion
Bob Klose - lead guitar, vocals

vo 1968 im se priklucuva David Gilmour i istata godina Syd Barrett go napusta benedot i izvesno vreme se povlekuva od javnosta

vo 1973 godina go izdavaat The Dark Side of The Moon koj (ne mozam da najdam tocna brojka ama priblizno) 19 godini e prv na site rock listi - WOW
vo 1975 godina go izdavaat Wish You Were Here - koj mu e posveten na Syd Barrett
vo 1979 godina go izdavaat The Wall - nivniot najprodavan album

vo 1985 Roger Waters go napusta bendot тага
ostanuvaat David Gilmour, Nick Mason i Rick Wright
vo 1994 go izdavaat nivniot posleden album The Division Bell
i togas se odrzal najsovrseniot koncert - PULSE

i to....голема%20насмевка odvreme navreme se desavat po nesto, ama nisto posebno za javnosta (iako za mene se od niv e sovrseno)-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....Коментари:
Постирано од: angelmk
Датум на внесување: 11.Декември.2007 во 15:49
so da kazam? omilen bend mi se , sovrsena muzika, eden od najdobrite bendovi na site vreminja, dark side of the moon, i the wall se nenadminlivi remek dela, a i drugite albumi se zakon

-------------
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."


Постирано од: nate77
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 14:48
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање 
legendi na svetska muzika


-------------
sakam skopsko


Постирано од: angelmk
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 18:11
na bilboard top 100(uSA) dark side of the moon bill celi 741 nedeli, a na uk chart  301 nedela. 

-------------
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 01:06
epa ok...jas mislev povekje...ama ne e bitno...i tolku e mnoguголема%20насмевка

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Септември.2008 во 15:47
Една од најважните групи во историјата на рок музиката, ако не и најважна...

Според мене, бенд со најсовршена музика, текстови кои се влезени во легенда, спектакуларни концерти... и уште многу нај-нај...мечтаење

Бев пред 2 години на концерт на Roger Waters... Иако без групата, сепак отсвираното беше до максимум совршено, само што концертот не беше толку спектакуларен како од времето на старата постава...-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 04.Септември.2008 во 16:41
Ahhhh,me pogodivte...prvo so The Cure a potoa so Pink Floyd....Ja imav taa srekja da gi vidam u zivo na koncert vo Minhen 1998 ili 1999-ta...veke i zaboraviv...No koncertot go pametam ko vcera da bese...Pink Floyd se prikazna za sebe,posebni,svoi...nezamenlivi

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Септември.2008 во 16:49

Е видиш, јас ја немав таа среќа да видам нивни концерт во живо, мислам комплет групата...тага

Го испуштив концертот во Атина ‘88 или ‘89 беше, не се сеќавам... а и мала бев да ме пуштат тогаш сама да одам дури до Атина...намигнување
 
Ненадминливи се во секој поглед... и што е најважно, уникатни... среќа


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 04.Септември.2008 во 16:57
anastea....sto da ti kazam?...se nadevam deka ke imaat nekoja posledna prostalna turneja niz Evropa,makar sto se somnevam...Iskreno jas toj period slucajno se najdov vo Minhen...pojma nemav deka ke imaat koncert

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: macaparket
Датум на внесување: 04.Септември.2008 во 21:36
MEne so Pink Floyd me zarazi eden drugar koj gi obozavam.Sea da slusam deka pink floyd imaat koncert pa i na krajot na svetot,BI IDELA!!!!!!!!!!!!!!!!!

-------------
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERATПостирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Септември.2008 во 21:57

So, so you think you can tell Heaven from Hell,
blue skies from pain.
Can you tell a green field from a cold steel rail?
A smile from a veil?
Do you think you can tell?
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
And did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage?
How I wish, how I wish you were here.
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have you found? The same old fears.
Wish you were here.

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 13:11
Originally posted by anakin anakin напиша:


So, so you think you can tell Heaven from Hell,
blue skies from pain.
Can you tell a green field from a cold steel rail?
A smile from a veil?
Do you think you can tell?
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
And did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage?
How I wish, how I wish you were here.
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have you found? The same old fears.
Wish you were here.
 
 
Wish you were here...мечтаењеголемо%20гушкање
Фантастична песна, емотивна до лудило...
Посветена е на основачот на Pink Floyd - Syd Barret, кој подоцна е сменет со David Gilmour, поради тешки психолошки проблеми и проблеми со дрога. Во Shine on you crazy diamond мајсторски е доловено лудилото, брилијантноста и генијалноста на Syd Barret, човекот во сенка...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 13:24
Originally posted by anakin anakin напиша:


So, so you think you can tell Heaven from Hell,
blue skies from pain.
Can you tell a green field from a cold steel rail?
A smile from a veil?
Do you think you can tell?
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
And did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage?
How I wish, how I wish you were here.
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have you found? The same old fears.
Wish you were here.

a shto da recam za ova deka osvem boli..ej mnogu boli...
emocii od dnoto na dushata koi ja paraat na najmali konci coveckata neizmerna potreba za ljubov ...

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Рокси
Датум на внесување: 06.Септември.2008 во 14:09
Originally posted by anakin anakin напиша:


So, so you think you can tell Heaven from Hell,
blue skies from pain.
Can you tell a green field from a cold steel rail?
A smile from a veil?
Do you think you can tell?
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
And did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage?
How I wish, how I wish you were here.
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have you found? The same old fears.
Wish you were here.


Тхе бест евер! Пинк Флојд ми се едни од омилените бендови, секогаш кога сум нервозна ги слушам, како тие шо можат да ме смират никој други неможат!...

-------------
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 16.Септември.2008 во 12:00

TEKSTOV E PRENESEN OD SRPSKI PORTAL POSVETEN NA PINK FLOYD..SE IZVINUVAM STO TEKSTOT NE E PREVEDEN,NO ISKRENO SE NADEVAM DEKA NEMA DA PRECI..SEPAK MUZIKATA E UMETNOST KOJA E UNIVERZALNA,PA VO TOJ DUH..

"Umro klavijaturista Pink Floyda Richard Wright

Klavijaturista Richard Wright, jedan od osnivača grupe Pink Floyd, preminuo je danas u svom domu u Velikoj Britaniji.

Write je bolovao od raka; imao je 65 godina.

Osnovao je Pink Floyd sa Sydom Barrettom, Rogerom Watersom i Nickom Masonom 1965.

Jedini album grupe u čijem snimanju nije učestvovao je poslednja ploča sa Rogerom Watersom kao liderom The Final Cut (1983).

Objavio je solo albume Wet Dream (1978, i to upravo na današnji dan) i Broken China (1996).

Proveo je kratko vreme u grupi Zee, koju je sredinom 80-ih osnovao sa Daveom Harrisom iz sastava Fashion.

Svirao je na solo albumima Syda Barretta i Davida Gilmoura.

Porodica nije želela da otkrije detalje o smrti Ricka Wrighta."

neka mu e lesna zemja

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: macaparket
Датум на внесување: 16.Септември.2008 во 21:57
RIP Richard Wright

-------------
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERATПостирано од: mamma
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 01:35

Pink Floyd - Wish You Were Here


So, so you think you can tell Heaven from Hell,
blue skies from pain.
Can you tell a green field from a cold steel rail?
A smile from a veil?
Do you think you can tell?
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
And did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage?
How I wish, how I wish you were here.
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have you found? The same old fears.
Wish you were here.

роза


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 01:46
Story of my life
 
 
Kicking around on a piece of ground in your home town
Waiting for someone or something to show you the way
Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
You are young and life is long and there is time to kill today
And then the one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun
 
And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
And shorter of breath and one day closer to death


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 02:51

Лесна му земја...

http://www.youtube.com/watch?v=zlY-JlE5ZCo - Pink Floyd - Us And Them
 
Richard Wright е автор на оваа песна, како и на The Great Gig In The Sky и On the Run од легендарниот албум The Dark Side Of The Moon...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: macaparket
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 14:42
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Story of my lifeKicking around on a piece of ground in your home townWaiting for someone or something to show you the wayTired of lying in the sunshine staying home to watch the rainYou are young and life is long and there is time to kill todayAnd then the one day you find ten years have got behind youNo one told you when to run, you missed the starting gun


And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinkingAnd racing around to come up behind you againThe sun is the same in the relative way, but you're olderAnd shorter of breath and one day closer to death


Time....
Sovrsena pesna..od eden sovrsen album!!!

-------------
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERATПостирано од: Black_girl
Датум на внесување: 22.Септември.2008 во 19:12
Пинк флојд легенди!!! Поштовање


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 22.Септември.2008 во 20:32
Originally posted by Black_girl Black_girl напиша:

Пинк флојд легенди!!! Поштовање


navistina legendi.Mamuti u svetskata muzika.Neverojaten bend.Da znaete samo kako si pominav na koncertot 1998 vo Minhen...imav cuvstvo deka se naogjam vo nekoj paralelen svet.Ne mi trebase ni droga ni alkohol za da pocuvstvuvamdeka letam,letam...letam

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: Рокси
Датум на внесување: 29.Септември.2008 во 21:29
АаАаАаАаАаАаАаАаАаАаАаАаАаАаАаАа

И јас сакаааамммм
ги обожавааам... дел од мене се пинк флојд

-------------
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 07.Октомври.2008 во 12:33
RIP Richard

i poslednata nadez za koncert ja izgubiv......среќа


-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 22.Август.2009 во 14:40
Postovanje za temava !
Za mene imat muzika i Pink Floyd  kako sto imat koli i mercedes...
Zvuh , stil , malskiot sostav so tolku smek e toa sto go pravea tie nikoj nikogas nemat da go pret..
Gi prospustiv , pred kratko vreme mie se najgolem favorit ..
Wish u were here
Time
Echoes eeeee ludilo !!!!
Mi davaat nadesh za podobro utro....


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 22.Август.2009 во 14:49
големо%20гушкањеhttp://medias.ados.fr/medias-factory/m/mediabox/media/0/6/0/50060/50060.jpgголемо%20гушкање
големо%20гушкање
големо%20гушкање

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 22.Август.2009 во 14:50
http://www.youtube.com/watch?v=ZZSi02uccrc -
I'll see you on the dark side of the moon
 


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Pat
Датум на внесување: 22.Август.2009 во 17:36
нека%20почива%20во%20мир - http://www.youtube.com/watch?v=uLJ_QVfT_wM

R.I.P.

-------------
Zero Tolerance For Silence


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 24.Август.2009 во 14:26
Pink Floyd се институција во музиката и имав среќа да пораснам опкружена со нивната феноменална музика, благодарејќи на добриот вкус на татко ми кој е нивен верен фан уште од 70 те години а со тоа и ги имавме сите нивни албуми дома. Во деветесетите јас ја надополнив колекцијата со The Division Bell.
Сите го фаворизираат Ѕидот, знам оти е ремек-дело но јас повеќе го сакам The Momentary Lapse of Reason i првичните психоделии Sourcefull Of Secrets.
 


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 24.Август.2009 во 14:49
И јас ја наследив љубовта кон Пинк Флојд од татко ми.
Ѕидот неспорно е ремек дело, но и мене помили ми се The dark side of the moon, Wish you were here, A momentary lapse of reason, The division bell...

Сите овие ми се ремек-дела и никогаш не ми здосадуваат од слушање.

А оваа во секој моментзадоволство
http://www.youtube.com/watch?v=q1moiym6-Nk&feature=related -


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 26.Мај.2010 во 12:00
Е , Ова за Анастеа...
Ја немам видено темата а сакав да ја отворам па се предомислив...
Пинк Флојд за мене се клуч кон некои длабоки емоции , кои што ме натерале да размислувам долго , и ми го промениле животот...

Time и Echoes , омилени ми се...
Текстот на Тајм , со меланохоличниот глас , ме зашемети на неколку минути...

Ooo pray to the Floyds...не%20вреденаплаузцрвенеењеголемо%20гушкање


-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima

Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 00:19
Со Пинк Флојд ме запозна братучед ми, тоа е узедно, една од најдобрите ствари што ги напраил за мене у животот.

Одличен, ненадминлив бенд. Просто прекрасно.
На колку други добри бендови имаат влијаено, тоа чудо нешто.

Одамна си имам кажано -на матурска, на дипломска, на венчавка и на мој погреб ќе се свири солото од comfortably numb, бидејќи е едино соло што ме натерало да липам.


http://www.youtube.com/watch?v=uLJ_QVfT_wM - Pink Floyd -Echoes

Искрено се надевам дека некад, во следниот живот, ќе имам могучност да го пољубам и гушнам Гилмур. -.-

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 00:44

Pink Floyd, my everlasting love...


Од мене http://www.youtube.com/watch?v=vyqgjCKm9nQ" rel="nofollow -

... и Гилмур мечтаење-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: -Dawn
Датум на внесување: 08.Јуни.2011 во 23:19


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Ноември.2012 во 13:22

9ти Ноември, Ѕидот и Pink Floyd разбира се...ѕвезда
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Ноември.2012 во 13:35-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 09.Ноември.2012 во 13:42
Мојата омилена..... љубов
 


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Ноември.2012 во 13:49

Немам неомилени од нив...не знам
И сакам пак да ги гледам, барем она што остана мечтаење-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Ноември.2012 во 13:58-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Ноември.2012 во 14:14


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 10.Ноември.2012 во 00:06

2013 - Roger Waters кај комшиите:да ROGER WATERS MAKES HIS TRIUMPHANT RETURN TO EUROPE IN 2013 WITH HIS EXTRAORDINARY AURAL AND VISUAL MASTERPIECE: “THE WALL”


 AUGUST

Friday 30 - SOFIA VASIL LEVSKI STADIUM

SEPTEMBER

Sunday 1 - BELGRADE USCE PARK


LONDON 9th November 2012: http://www.rogerwaters.com/news.php" rel="nofollow - Roger Waters says, “I’m extremely glad to be playing The Wall in Europe again. It’s going to be a lot of fun for all of us. I’ve reworked the show to play outdoors in large stadiums. It’s really good. Even more moving, engaging, dramatic and thrilling than the Arena shows. I’ve had to rethink the whole thing about stadiums. This wide wall stadium show couldn’t have been done 40 years ago. We couldn’t have filled the space in a way that would have been emotionally, musically and theatrically satisfying. Technology has changed. Now we can.”
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 10.Ноември.2012 во 14:34

Нешто постаричко од соло албумот на Гилмур:
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 28.Октомври.2013 во 01:31
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 28.Октомври.2013 во 23:58
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: д4б3
Датум на внесување: 29.Октомври.2013 во 00:11


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 29.Октомври.2013 во 00:17

мечтаење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: д4б3
Датум на внесување: 29.Октомври.2013 во 00:19


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 01.Ноември.2013 во 14:41
БЕНД СВА ВРЕМЕНА !

Крив за тоа што ги заслушав и засакав е татко ми кој е страшен Флојд фан. Што друго да кажам. Еден од најдобрите бендови што постоеле. Омилената:-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 02.Мај.2014 во 01:09

Не е од Pink Floyd, ама ќе ја прошверцувам на темава, како од бивш пинкфлојдовец.голема насмевка
Една од поубавите песни од соло-кариерата на Гилмур:


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 02.Мај.2014 во 01:31
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Мај.2014 во 11:05

Оваа ме наежува.
Посебно ми лежи кога ми се вреска. замисленост


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Мај.2014 во 11:22


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Мај.2014 во 11:29
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Мај.2014 во 11:36-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Мај.2014 во 11:42
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Мај.2014 во 11:48
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 26.Мај.2014 во 14:33


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Јули.2014 во 00:24

http://www.rollingstone.com/music/news/pink-floyd-to-release-first-new-album-in-20-years-this-fall-20140706" rel="nofollow">Pink Floyd To Release First New Album in 20 Years This Fallизненадување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 10.Октомври.2014 во 17:05

Првата песна од новиот албум на Pink Floyd - http://www.openculture.com/2014/10/louder-than-words-pink-floyds-first-new-song-since-1994.html" rel="nofollow - “Louder Than Words.

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 11.Ноември.2014 во 21:07
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Првата песна од новиот албум на Pink Floyd - http://www.openculture.com/2014/10/louder-than-words-pink-floyds-first-new-song-since-1994.html" rel="nofollow - “Louder Than Words.
И единствена,блиц на некое радио слушнав дека останатите ќе се инструментални.
https://www.youtube.com/watch?v=qT1CDU8Xybo" rel="nofollow - Nervana
Омотот убаво,за мој вкус го стокмиле...


А за некоја минута поштарот ќе ми го донесе.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 14.Ноември.2014 во 20:41
https://www.youtube.com/watch?v=K9-PyaXnrnA" rel="nofollow - Овој песма сум го правел да ми биде ит,а го немам повеќе од две сим картички.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk