IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Single vs. Couple
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Single vs. Couple

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Single vs. Couple
    Испратена: 04.Декември.2007 во 20:22
Ај малку да се присетиме сите ние кои сме соло или веќе со некого како ни било пред тоа.
Кои се оние работи кои не` држеле да ни биде интересно како соло или пак со некого во врска или заедница.
Кои се причините според вас кои сме се решиле да бидеме во ваква позиција?
Кои се добрите и лошите страни да се биде соло?
А кои пак да се биде со некого?




Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 20:27
koga si solo, dobra strana e deka ,mozes da stanes Coluple bez solzi i nervozi

koga si couple - voglavnom ne moze bez niv da stanes solo

a solo sekogas e vazno vo eden orkestar
site go slusat soloto i sakat da stanat so nego coupleголемо%20гушкање

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 20:29
Јас да почнам да прва
Кога бев соло еден извесен период, имав повеќе време да се дружам со пријателите, па дури и тие помалку битните.
Кога бев соло се чувствував некако посилна, (тоа дури сега го сфатив откако се омажив, верувајте има вера во ова)
Морам да признам дека и имав повеќе енергија да спортувам, да трчам (па дури и на штикли)голема%20насмевка
Кога бев соло имав некако поголем избор, се потпирав самата на себе и се научив да ги правам работите без секонд опинион.
Арно ама најзезнато од се` ми беше кога во секое запознаето машко гледав потенцијален дечко, како да имав некаков скен во главата голема%20насмевка
е ова е најголемата грешка која ја прават сите сингл личности и е најголемата сопка кон успешна врска

Арно ама, кога си со некого лесно се навикнуваш да споделуваш и тоа многу ја олеснува работата. Да не навлегувам, ќе оставам некој да ме надополни

поздрав

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 20:31
Originally posted by connected connected напиша:

Јас да почнам да прва
Кога бев соло еден извесен период, имав повеќе време да се дружам со пријателите, па дури и тие помалку битните.
Кога бев соло се чувствував некако посилна, (тоа дури сега го сфатив откако се омажив, верувајте има вера во ова)
Морам да признам дека и имав повеќе енергија да спортувам, да трчам (па дури и на штикли)голема%20насмевка
Кога бев соло имав некако поголем избор, се потпирав самата на себе и се научив да ги правам работите без секонд опинион.
Арно ама најзезнато од се` ми беше кога во секое запознаето машко гледав потенцијален дечко, како да имав некаков скен во главата голема%20насмевка
е ова е најголемата грешка која ја прават сите сингл личности и е најголемата сопка кон успешна врска

Арно ама, кога си со некого лесно се навикнуваш да споделуваш и тоа многу ја олеснува работата. Да не навлегувам, ќе оставам некој да ме надополни

поздрав




ova ako go procita tvoja poneubava polovina nema da se gordee bas so sebesiтага
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 20:32
Сакам темава да ги утеши сите соло играчи моментално, да сфатат дека не е најлошата работа во светот да се биде соло. Има големи предности, верувајте, само најзафркнато е што тоа не го сфаќаш тоа толку јасно кога си во таа состојбаголема%20насмевка
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 20:35
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

Јас да почнам да прва
Кога бев соло еден извесен период, имав повеќе време да се дружам со пријателите, па дури и тие помалку битните.
Кога бев соло се чувствував некако посилна, (тоа дури сега го сфатив откако се омажив, верувајте има вера во ова)
Морам да признам дека и имав повеќе енергија да спортувам, да трчам (па дури и на штикли)голема%20насмевка
Кога бев соло имав некако поголем избор, се потпирав самата на себе и се научив да ги правам работите без секонд опинион.
Арно ама најзезнато од се` ми беше кога во секое запознаето машко гледав потенцијален дечко, како да имав некаков скен во главата голема%20насмевка
е ова е најголемата грешка која ја прават сите сингл личности и е најголемата сопка кон успешна врска

Арно ама, кога си со некого лесно се навикнуваш да споделуваш и тоа многу ја олеснува работата. Да не навлегувам, ќе оставам некој да ме надополни

поздрав




ova ako go procita tvoja poneubava polovina nema da se gordee bas so sebesiтага



верувај анакин, мојата половина го сфаќа тоа многу добро бидејќи и тој бил соло некогаш и знае како е.намигнување
не верувам дека би променило нешто ама фала што забележа
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 20:45
ama SE RAZBIRAME ALAL NI VERA
AHHAHAHAHAHHAHAHA
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 20:54
Originally posted by anakin anakin напиша:

ama SE RAZBIRAME ALAL NI VERA
AHHAHAHAHAHHAHAHA


NEROZUMIголема%20насмевка
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 20:56
а бе анакин, не ми го понижавај муш ми, уште не сум напишала што се` има предност како капл, чекам...некој да се приклучи, немам намера да водам дневник тука пред сите вас
само сакам да бидат сите искрени, јас сеуште навивам за капл и не го менам тој став
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 21:00
jas go ponizuvam??????
ami vrzana- jas li sum napisal seto toa ili ti?????
samo mojot sovet mi bil ,nedavaj da cita tuka po forumovголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 21:03
Мразам да сум соло!!! Едно се чуствувам празно, зашто немам кого да сакам, друго мразам кога ме гледаат а тоа највеке ми се дешава кога немам дечко. Онака те прати спротивниот пол со поглед, па ке ти пушта некој пијачки, па ке ти диши у врат...лееееј глупости живи.....свашта!!!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 21:07
Originally posted by anakin anakin напиша:

jas go ponizuvam??????
ami vrzana- jas li sum napisal seto toa ili ti?????
samo mojot sovet mi bil ,nedavaj da cita tuka po forumovголема%20насмевка


па зар мислиш дека не ме познава добро? незнам како си го сфатил сево ова што го напишав, но ако е за машките тоа што сум имала такво чувство незначи и дека сум имала таква праксанамигнување
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 21:08
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Мразам да сум соло!!! Едно се чуствувам празно, зашто немам кого да сакам, друго мразам кога ме гледаат а тоа највеке ми се дешава кога немам дечко. Онака те прати спротивниот пол со поглед, па ке ти пушта некој пијачки, па ке ти диши у врат...лееееј глупости живи.....свашта!!!


а најболи кога гледаш двајца како се заедно и колку добро им оди, мене тоа ми беше најболно
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 23:40
Mrazam da sum solo, no uste poveke mrazam da sum vo vrska koja ne funkcionira. Zatoa sum trpeliva i cekam.. Mozebi ke naide Toj vistinskiot so koj ke se nadopolnuvame i nema uste dolgo da bidam single. No vrska radi reda, fala no ne blagodaram. 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.