Испечати | Затвори го прозорот

Single vs. Couple

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10722
Датум на принтање: 29.Септември.2024 во 00:10
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Single vs. Couple
Постирано од: connected
Наслов: Single vs. Couple
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 20:22
Ај малку да се присетиме сите ние кои сме соло или веќе со некого како ни било пред тоа.
Кои се оние работи кои не` држеле да ни биде интересно како соло или пак со некого во врска или заедница.
Кои се причините според вас кои сме се решиле да бидеме во ваква позиција?
Кои се добрите и лошите страни да се биде соло?
А кои пак да се биде со некого?







Коментари:
Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 20:27
koga si solo, dobra strana e deka ,mozes da stanes Coluple bez solzi i nervozi

koga si couple - voglavnom ne moze bez niv da stanes solo

a solo sekogas e vazno vo eden orkestar
site go slusat soloto i sakat da stanat so nego coupleголемо%20гушкање



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 20:29
Јас да почнам да прва
Кога бев соло еден извесен период, имав повеќе време да се дружам со пријателите, па дури и тие помалку битните.
Кога бев соло се чувствував некако посилна, (тоа дури сега го сфатив откако се омажив, верувајте има вера во ова)
Морам да признам дека и имав повеќе енергија да спортувам, да трчам (па дури и на штикли)голема%20насмевка
Кога бев соло имав некако поголем избор, се потпирав самата на себе и се научив да ги правам работите без секонд опинион.
Арно ама најзезнато од се` ми беше кога во секое запознаето машко гледав потенцијален дечко, како да имав некаков скен во главата голема%20насмевка
е ова е најголемата грешка која ја прават сите сингл личности и е најголемата сопка кон успешна врска

Арно ама, кога си со некого лесно се навикнуваш да споделуваш и тоа многу ја олеснува работата. Да не навлегувам, ќе оставам некој да ме надополни

поздрав



-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 20:31
Originally posted by connected connected напиша:

Јас да почнам да прва
Кога бев соло еден извесен период, имав повеќе време да се дружам со пријателите, па дури и тие помалку битните.
Кога бев соло се чувствував некако посилна, (тоа дури сега го сфатив откако се омажив, верувајте има вера во ова)
Морам да признам дека и имав повеќе енергија да спортувам, да трчам (па дури и на штикли)голема%20насмевка
Кога бев соло имав некако поголем избор, се потпирав самата на себе и се научив да ги правам работите без секонд опинион.
Арно ама најзезнато од се` ми беше кога во секое запознаето машко гледав потенцијален дечко, како да имав некаков скен во главата голема%20насмевка
е ова е најголемата грешка која ја прават сите сингл личности и е најголемата сопка кон успешна врска

Арно ама, кога си со некого лесно се навикнуваш да споделуваш и тоа многу ја олеснува работата. Да не навлегувам, ќе оставам некој да ме надополни

поздрав




ova ako go procita tvoja poneubava polovina nema da se gordee bas so sebesiтага


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 20:32
Сакам темава да ги утеши сите соло играчи моментално, да сфатат дека не е најлошата работа во светот да се биде соло. Има големи предности, верувајте, само најзафркнато е што тоа не го сфаќаш тоа толку јасно кога си во таа состојбаголема%20насмевка

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 20:35
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

Јас да почнам да прва
Кога бев соло еден извесен период, имав повеќе време да се дружам со пријателите, па дури и тие помалку битните.
Кога бев соло се чувствував некако посилна, (тоа дури сега го сфатив откако се омажив, верувајте има вера во ова)
Морам да признам дека и имав повеќе енергија да спортувам, да трчам (па дури и на штикли)голема%20насмевка
Кога бев соло имав некако поголем избор, се потпирав самата на себе и се научив да ги правам работите без секонд опинион.
Арно ама најзезнато од се` ми беше кога во секое запознаето машко гледав потенцијален дечко, како да имав некаков скен во главата голема%20насмевка
е ова е најголемата грешка која ја прават сите сингл личности и е најголемата сопка кон успешна врска

Арно ама, кога си со некого лесно се навикнуваш да споделуваш и тоа многу ја олеснува работата. Да не навлегувам, ќе оставам некој да ме надополни

поздрав




ova ako go procita tvoja poneubava polovina nema da se gordee bas so sebesiтага



верувај анакин, мојата половина го сфаќа тоа многу добро бидејќи и тој бил соло некогаш и знае како е.намигнување
не верувам дека би променило нешто ама фала што забележа


-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 20:45
ama SE RAZBIRAME ALAL NI VERA
AHHAHAHAHAHHAHAHA


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 20:54
Originally posted by anakin anakin напиша:

ama SE RAZBIRAME ALAL NI VERA
AHHAHAHAHAHHAHAHA


NEROZUMIголема%20насмевка


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 20:56
а бе анакин, не ми го понижавај муш ми, уште не сум напишала што се` има предност како капл, чекам...некој да се приклучи, немам намера да водам дневник тука пред сите вас
само сакам да бидат сите искрени, јас сеуште навивам за капл и не го менам тој став


-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 21:00
jas go ponizuvam??????
ami vrzana- jas li sum napisal seto toa ili ti?????
samo mojot sovet mi bil ,nedavaj da cita tuka po forumovголема%20насмевка


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 21:03
Мразам да сум соло!!! Едно се чуствувам празно, зашто немам кого да сакам, друго мразам кога ме гледаат а тоа највеке ми се дешава кога немам дечко. Онака те прати спротивниот пол со поглед, па ке ти пушта некој пијачки, па ке ти диши у врат...лееееј глупости живи.....свашта!!!

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 21:07
Originally posted by anakin anakin напиша:

jas go ponizuvam??????
ami vrzana- jas li sum napisal seto toa ili ti?????
samo mojot sovet mi bil ,nedavaj da cita tuka po forumovголема%20насмевка


па зар мислиш дека не ме познава добро? незнам како си го сфатил сево ова што го напишав, но ако е за машките тоа што сум имала такво чувство незначи и дека сум имала таква праксанамигнување


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 21:08
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Мразам да сум соло!!! Едно се чуствувам празно, зашто немам кого да сакам, друго мразам кога ме гледаат а тоа највеке ми се дешава кога немам дечко. Онака те прати спротивниот пол со поглед, па ке ти пушта некој пијачки, па ке ти диши у врат...лееееј глупости живи.....свашта!!!


а најболи кога гледаш двајца како се заедно и колку добро им оди, мене тоа ми беше најболно


-------------


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 23:40
Mrazam da sum solo, no uste poveke mrazam da sum vo vrska koja ne funkcionira. Zatoa sum trpeliva i cekam.. Mozebi ke naide Toj vistinskiot so koj ke se nadopolnuvame i nema uste dolgo da bidam single. No vrska radi reda, fala no ne blagodaram. 


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 23:45
Originally posted by connected connected напиша:

а најболи кога гледаш двајца како се заедно и колку добро им оди, мене тоа ми беше најболно
 
Дефинитивно ова е најболното кај солистите. Замисли connected да си соло, и се шеташ сама по некој широк тротоар, рецимо во Прага, на 31ви декември, 2мин пред полноќ...здогледуваш двајца прекрасно заљубени како ќе се угушат од гушкање, а ти се смрзнуваш...
Одеднаш блеснува огнометот и овие се си ги доближуваат усните, а ти си сама... ги гледаш широко насмеани, очите им светат од среќа, а ти сеуште си сама... поминува дедо мраз со елените и се слуша песничката jingle bells jingle bells...а ти просолзуваш.. и сеуште си сама тага лоша работа


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 23:52
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

а најболи кога гледаш двајца како се заедно и колку добро им оди, мене тоа ми беше најболно
 
Дефинитивно ова е најболното кај солистите. Замисли connected да си соло, и се шеташ сама по некој широк тротоар, рецимо во Прага, на 31ви декември, 2мин пред полноќ...здогледуваш двајца прекрасно заљубени како ќе се угушат од гушкање, а ти се смрзнуваш...
Одеднаш блеснува огнометот и овие се си ги доближуваат усните, а ти си сама... ги гледаш широко насмеани, очите им светат од среќа, а ти сеуште си сама... поминува дедо мраз со елените и се слуша песничката jingle bells jingle bells...а ти просолзуваш.. и сеуште си сама тага лоша работа
 
 toa se vika  zavidlivost!!


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 00:21
е боли, ама подобро е да си сингл отколку со погрешен партнер
а тој што чека ќе си дочекаголема%20насмевка(ова од искуство)

п.с.
што би било убаво двајца солисти да се спојат на темава и да бидат тандем,а?голема%20насмевка



-------------


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 09:04
Не е толку страшно да си соло...не претерувајте! И во врска и сингл, си има и убава и лоша страна...
 
Единствено што мене ми сметало кога сум била сингл е кога сум одела сама по сваби и такви големи дешаванки, каде секогаш добиваш покана за двајца, ти одиш сама и седиш до празно столче...е, тоа е глупо!....И ќе те испикира некој друг сингл и како по дифолт, обавезно ти се пушта....тага Како да ти едвам си чекала некого да запознаеш баш таму!


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 09:24
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

И ќе те испикира некој друг сингл и како по дифолт, обавезно ти се пушта....тага 
 
Епа таман, кај една свадба, таму и две... на ист трошок голема%20насмевка


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: Kristin969
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 09:26
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

а најболи кога гледаш двајца како се заедно и колку добро им оди, мене тоа ми беше најболно
 
Дефинитивно ова е најболното кај солистите. Замисли connected да си соло, и се шеташ сама по некој широк тротоар, рецимо во Прага, на 31ви декември, 2мин пред полноќ...здогледуваш двајца прекрасно заљубени како ќе се угушат од гушкање, а ти се смрзнуваш...
Одеднаш блеснува огнометот и овие се си ги доближуваат усните, а ти си сама... ги гледаш широко насмеани, очите им светат од среќа, а ти сеуште си сама... поминува дедо мраз со елените и се слуша песничката jingle bells jingle bells...а ти просолзуваш.. и сеуште си сама тага лоша работа
 
Koga bi sretnala dvajca zaljubeni na Nova Godina, a jas sama, srceto ke mi se napolni so radost i ke bidam srekna poradi niv.....a jas i voopsto ne sum sama, vo momentot koga ke upatam molitva kon Isus, zasto toj za mene e Svetlina i Zivot, ni za mig ne se cuvstvuvam osameno, fala mu na Boga imam se sto mi e potrebno i pokraj toa sto nemam partner!


-------------
Ljubov i Svetlina!


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 09:33
Една е љубовта кон Исус (агапе), а друга е кон партнерот (ерос). Човекот има потреба и од едната и од другата љубов.
Не ти верувам дека сите овци ти се на број и покрај тоа што си сингл среќа


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 09:37
jas sum solo i sakam da e*am zafateni zeni , t.e. da im bidam svaler газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење ,
e sea malku ozbilno ergenskiot zivot e super , nema obvrski nema nervozi , nema varanje , seks so razlicni zeni avanturi , kafani , sto ti ne , e sega od druga strana ima i losi strani , nema redoven seks t.e. sekojdneven , nema slatki maki , nema nezni izlivi na ljubov изненадување , koga odis na veselbi sam si ko skot , za nova godina moze da se desi da ostanes sam . Moe razmisluvanje iskrenoзбунетост procitaj prva recenica газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Kristin969
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 09:41
Ako nekoj si otisol od nasiot zivot, znaci ne bil za nas, ako seuste sme sami, znaci vistinskiot partner seuste ne stignal! Sakav da kazam deka sekogas mi doagja ona sto mi e najpotrebno vo momentot koga ke ja upatam svojata molitva......a toa se razbira doagja preku covek, zasto samo covek moze da mu pomogne na covek! среќа

-------------
Ljubov i Svetlina!


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 10:50

ej NEMOJTE VAKVI PORAKI SEGA DEPRESIVNI PRED "NOVA GODINA"

UBAVO KAZAA POGORE SVE SI IMA SVOE NE E UBAVO DA SI SAM JAS SEKOGAS VELAM DEKA SAM COVEK ZA NIKADE NE E(pa i vo wc koga odis ti e dosadno sam da dremes vrsis rabota i izleguvas) TAKA DA I DA SI SAM T.E SOLO BEZ PARTNER  SEPAK NE SI SAM ZATOA SE TUKA PRIJATELITE I DRUGARITE ZA DA BIDAT ZAEDNO SO TEBE I KOGA SI "SOLO" I KOGA SI "DUO". E SEGA DRUG  E  FILINGOT KOGA SI ZALJUBEN I KOGA DO SEBE IMAS DRAGA OSOBA "AMA BOZE MOJ" TOA E SE SLUCUVA I TAKVA ZAEBANA RABOTA???????? намигнување



-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 10:58
bibce , veruvaj mi , ne sum sam za ebanata nova godina, drustvo dal gospo , a ljubav , ma ostaj tie raboti

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 11:39
Originally posted by hektor hektor напиша:

bibce , veruvaj mi , ne sum sam za ebanata nova godina, drustvo dal gospo , a ljubav , ma ostaj tie raboti
 
MA ZNAM BE SRC I TI VERUVAM KOJA LJUBOV KOJ BAKRACI MA SVE U K*RAC


-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 11:52
kazi mi bibce dali si ubava , src збунетост

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 12:00
тука никој не кажал дали поради кариера, факултет, заминување во странство се одлучил да биде соло
нема ли некој од вас такви искуства?


-------------


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 12:16
..jas od iskustvo...SINGLE!!!  se ragame sami umirame sami

-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 12:20
A treba da kaze? голема%20насмевка


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 12:24
Single e dobro mozes da flertuvas da smekas da gledas koga sakas da se odnesuvas slobodno vo sekoe drustvo,dodeka pa koa ne si single toa ne go mozes no.. pa ako si zafaten e dobro sto redovno imas so kogo da pominuvas ubavo vreme,bil dali e seks,guskanje ,romanticno gledanje na film ili bilo sto...


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 13:28
poveke  sum za couple..ne definitivno ama..koga ke gi razgledas pozitivnite i negativnite strani i koga si sam/a, i koga si vo vrska, poubavo mi e da sum vo vrska 


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 13:36
Abe site si znaeme sto e arno. Ako ne svesno, togas barem nesvesno tezneeme kon spoj.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 08:49
ubavo spomna connected , single sum oti ke ja varam zenskata vaka barem sum fer, ke pojdam na fakultet , poradi  rabota , zeni nasekade 

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 11:30
Originally posted by hektor hektor напиша:

kazi mi bibce dali si ubava , src збунетост
 
IZVINI SRC STO NE SUM JA VIDELA NA VREME PORAKAVA ZA DA TI ODGOVORAM ???? PA ISKRENO MISLAM DEKA SUM UBAVA ZENA???AMA ZA DA NE SE FALAM JAS SAMATA KE ME VIDIS PA KE KAZES VAZI????намигнување 


-------------


Постирано од: Kristin969
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 11:34
mmmmmm, tuka pocnaa da se sparuvaat lugjeto, dzanam......daj i jas nekoj da si pobaramсреќанамигнување

-------------
Ljubov i Svetlina!


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 11:49
baraj i ke najdis голема%20насмевка

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 12:28
Znaete kako vikaat eden e samo za po ovci da pase.голема%20насмевка

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 12:33
e ova ne go znam hahahahголема%20насмевка

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 13:18

A BE ZNAES KAKO TI E KRISTIN DEMEK PRAZNICI SE BLIZAT ZA DA NE BIDEME SINGL TAKA  HA HA HA HA

 

A BLU I ZA PO OVCI PA DOSADNO KE TI BIDE SAM/SAMA???VERUVAJ



-------------


Постирано од: inessX
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 14:06
Najubavoto nesto za sekoj covek
e koga sam resava za svojot zivot
Togas koga ke ima potreba da e par
ke najde toa barem denes ne e problem


Постирано од: smile*
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 14:08
Originally posted by bibce bibce напиша:

A BE ZNAES KAKO TI E KRISTIN DEMEK PRAZNICI SE BLIZAT ZA DA NE BIDEME SINGL TAKA  HA HA HA HA

 

A BLU I ZA PO OVCI PA DOSADNO KE TI BIDE SAM/SAMA???VERUVAJ

збунетост голема%20насмевка


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 15:36
sto se mislis smile?????намигнување

-------------


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 02:05
Koga se dvajca se e poubavo.. љубов


Постирано од: Izzi
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 02:24
зависи каква е женската...ако ми дише онака у врат и не ме остава никаде сам,грдо е...ама ако си е ок,е тогаш се е ок голема%20насмевка


-------------


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 08:53
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

зависи каква е женската...ако ми дише онака у врат и не ме остава никаде сам,грдо е...ама ако си е ок,е тогаш се е ок голема%20насмевка
истото мислење го имам


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 14:00
zaedno posilni ubavo mi e koga sum so nekogo( kako sega)...ne bi sakala da bidam sama...mnogu energija dobivam koga sum vo vrska i mnogu poubavo se cuvstvuvam...


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 14:14
Колку е полесно кога имаш некој на кому можеш да му се довериш и безусловно да му веруваш ( а истовремено да те опсипува со бакнежи и прегратки)

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 16:36
?

-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 22:16
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

"Orelot leta sam
ovcite odat vo stado"
Se razbira Sinle e mnogu, mnogu podobro
si letash sam is lovish odvreme navreme ponekoja zrtva
kolku da se zasitish

Kolku samo ne si zaljuben!!!!!!!!!!!!
I jas mislev deka flert , sostanici , izlegvanje bese nacinot na zivot , se dur ne se zaljubiv i sega sekoj moment so nego mie malce .


-------------


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 23:35
се си има предности,.... и маани... сега за сега,.... сингл и супер ми е.....

-------------


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 00:11
Па како што рече Бисерна се си има предности и мани, и плус де периодот зависи, има периоди онака некогаш кога сакаш да си сам, и периоди кога ти фали некој да има до тебе.

-------------
http://flixter.deviantart.com/">



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk