IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ДНЕВНО-ПОЛИТИЧКИ настани, вести и актуелности
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДНЕВНО-ПОЛИТИЧКИ настани, вести и актуелности

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 110111112113114 173>
Автор
Порака
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2012 во 23:45
http://www.plusinfo.mk/vest/47299/FOTO-Pratenik-od-VMRO-DPMNE-se-ladi-vo-Grcija
Пра­те­ни­кот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Китаноски се лади на плажа во Ханиоти, Грција

i ova se vasite PATRIOTI...збунетостзбунетост
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2012 во 23:48
http://www.plusinfo.mk/vest/47273/VIDEO-Samo-za-VMRO-dolu-komunjarite

овој човек е верен симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ,...
I se prasuvam ..vakvi li se site od taa partijaзбунетост
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2012 во 00:51
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

http://www.plusinfo.mk/vest/47299/FOTO-Pratenik-od-VMRO-DPMNE-se-ladi-vo-Grcija
Пра­те­ни­кот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Китаноски се лади на плажа во Ханиоти, Грција

i ova se vasite PATRIOTI...збунетостзбунетост
 

а со што е поразличен политичарот од обичен државјанин ? Или на политичарите им е забрането да се сончат во Грција ? 
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2012 во 00:57
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

http://www.plusinfo.mk/vest/47299/FOTO-Pratenik-od-VMRO-DPMNE-se-ladi-vo-Grcija
Пра­те­ни­кот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Китаноски се лади на плажа во Ханиоти, Грција

i ova se vasite PATRIOTI...збунетостзбунетост
 

а со што е поразличен политичарот од обичен државјанин ? Или на политичарите им е забрането да се сончат во Грција ? 

Ne ..Ovoj bese najglasen ...Grcite treba da se bojkotiraatнамигнување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2012 во 01:03
каде е логиката а каде е розумот

ух
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2012 во 12:38

Македонија меѓу најсиромашните, но убедливо најевтина во Европа 


во секоја лоша работа имало и зрнце позитивизам ....рамнодушност
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2012 во 09:32
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=78D22F31AFF6D840BCD8F3977E8D6EC4

Овде, пак, се' уште се мисли на Бугарите како на наши посиромашни братучеди.

изненадување
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2012 во 09:37
"Педесет години потпомогнати и од идеолошкиот образец, овде се зборуваше за Бугарите како за сиромашни луѓе, заробени во еден режим кои едвај чекаат да ти дојдат на гости. Што знаевме тогаш за бугарската култура, уметност, за бугарскиот филм, архитектура, наследство, за јазикот. Ништо – како што речиси ништо не знаеме ни сега. Како никогаш да не сме ја делеле историјата."


еве jас ке помогнам:

и Кока Кола имаме сега и Мекдоналдс

абе цивилизация


Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2012 во 00:11

Идинината е во „дот.ком“ генерацијата, а не во пропагандите од 19 век

Силвана Бонева му одговара на бугарскиот европратеник Димитар Стојанов кој тврди дека таа му рекла дека е Бугарка
во грешка е госпожа Бонева

иднината не е веке во .com

веке има .google .apple


треба .dabe да регистрирам

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2012 во 00:48

Утре точно напладне ќе се сретнат Бранко и Љубчода беше пред неколку години, ќе беше пресметка кај ОК коралот каубој
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2012 во 21:06
..ako na bilo koj nachin,...onoj glubion majmun go vratat ...da im soli pamet  povtorno,

...namesto da  gnie  vo zatvor  i da go trtat odvreme na vreme ,

...togash definitivno od ovoj narod,....ovie lugje makedonski...

...nema po....blesavi
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2012 во 05:31
Идеална прилика за сите Македонци во државата да си го средат семејниот буџет  : 


„Конечно треба да се изврши стелање или сечење на главата на бугарофилот Љубчо, ПОДАРУВАМ 100,000 (сто илијади долари) за главата на бугарофилот и предавникот“. 

---------------------------------- 

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2012 во 23:22

..и што па овој Латас се потресува толку со новата коалиција и шверцот со нафта и цигари на БЦ.Не удави!Како да не знаеше до сега како одеше таа шема и кој го кршеше ембаргото кон Србија тогаш!.композиции со по 30-40 вагони секој втор ден со месеци.Конвои шлепери со цигари под придружба,без застој ни минута на граница...Ама имаше пари за сите!..и за КФОР(кои се правеа слепи ) и ОБСЕ и за власта.

На власт се сега ВМРО ДПМНЕ,ако им стиска и ако има систем нека го стрпаат во ќорка и решен проблем.Ама не е така...ќе пропадне дилот!Се додека е БЦ во опозиција има да си владее ВМРО-то и точка.


...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 00:29


ИНФО пишува:

Над 9.000 граѓани кренаа глас во Прилеп

Доволно е да се погледне линкот од вчерашниот митинг на СДСМ во Прилеп, и да се процени неговата посетеност. Првично, прилепчани како што се очекуваше, масовно го подржаа својот иден градоначалник, Хари Локвенец. Над 9.000 граѓани кренаа глас за иднината против ненародната власт на ВМРО ДПМНЕ.
Повеќе од 25.000 граѓани од државава и од дијаспората преку веб сајтот на СДСМ го следеа митингот на здружената опозиција. Од СДСМ велат дека како одминува времето, се повеќе граѓани се охрабруваат да кренат глас и јавно кренат глас против владејачката партија.  


SKY пишува:

Прилеп на нозе, обоен во боите на СДСМ


Кренете глас против неправдата, криминалот, корупцијата, заканите, партиските одлуки и сивилото кое последните шест години ја потисна светлината која ја имаше Македонија, пред да дојде оваа власт, ова беше пораката на СДСМ до прилепчани.

Градот на хероите, градот на јунаците, градот на непокорот не се  плаши да и каже на Владата дека на сите нас ни е преку глава од партијата на власт и дека дојде време таа да си оди, велат од СДСМ.

`Плоштадот во градот под Маркови кули е премал да не собере сите. Еве,има уште еден час до митингот, а илјадници граѓани се насобрани. Врие од народ, весел, радосен. Среќни се прилепчани што ние не потклекнавме и што се бориме за подобро утре, за подобра иднина` , рекоа  од СДСМ.

За кои не се во можност денеска да дојдат во Прилеп, партијата организира директен пренос преку нејзиниот сајт.

http://daily.mk/forward/1375397/prilep-na-noze-oboen-vo-boite-na-sdsmКурир пишува:

Работното лето СДСМ вечерва го продолжи во Прилеп. Продолжи и слабата посетеност, како на претходните митинзи.

miting1-500

Говорот и ветувањата на Црвенковски дојдоа да ги слушнат само 2500 лица. Од нив ниту половина прилепчани.

Според информациите до кои дојде Курир, непосредно пред митингот околу 1500 лица се донесени со 45 автобуси. Автобусите се пристигнати од Битола, Велес, Струмица, Кавадарци, Штип и Скопје.

bitola-500

avto2-500

Ваквите податоци говорат дека само 1000 граѓани на Прилеп, излегоа на митинг со поддршка за СДСМ.

Очевидци тврдат дека ова е убедливо најслабо посетен митинг од досегашните на СДСМ.

sdsm-mi500

Ваквата разочарувачка слика за СДСМ е само продолжение во низата.

По воведниот митинг во Струмица каде имаше слаб одзив од околу 5.000 лица и катастрофалната посетеност во Штип, Велес и Куманово, ново фијаско СДСМ доживеа во Прилеп. Неславно тече работното лето кое лидерот Црвенковски гласно го најавуваше.

Симпатизери на партијата неколку пати се пожалија дека им бил вршен притисок да се појават на митинг, не само во својот, туку и во други градови.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/76268-Uste-poslaba-posetenost-na-mitingot-na-SDSM-vo-Prilep


И сега како било во Прилеп ???

Изменето од Messenger - 01.Јули.2012 во 00:32
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 110111112113114 173>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.