IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Мајка му
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мајка му

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 18:24

Што е ова бе.......сите зборите за тоа колку снаата требало да ја почитува свекрвата. А никој не спомнува дека и свекрвата треба да ја почитува снаата.......

Според мене синот ја има главната улога. Тој треба да и каже на мајка му до каде е границата во однесувањето со девојката/жената.

Во спомнатата ситуација.........си прашало девојчето.........па што? Леле направивте дека била некултурна, ваква онаква. Ја интересирало и прашала и.......запамтете, нема глупави прашања има само глупави одговори. Колку и да се чини глупаво ако нешто не ми е јасно ќе си прашам. Е сега, типкава можела и требало дечко и да си го праша, ама ако ја прашала мајка му ........па не ја изела. Бреееееееее!!!!!!!!

Однесувањето на свекрвата во случајов е недопустливо.......НИКАКО, ни под точка разно. Не смеела вака да се однесува. Ако ништо друго барем да го почитува фактот што прв пат во куќа и влегло девојчето.Освен тоа, можеби девојчето вреди или не вреди повеќе од претходните. Свекрвава тоа не го знае и........требало да остави простор за да го согледа овој аспект.
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 20:26
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...majka mu...epa da ne beshe ona...nemashe da postoi ni ona parce meso po koe tolku se letaat snaite...zatoa...nemora da ja sakaat... ama mora da i priznaat...taa im go dala ona shto go imaat...намигнување i bez koe se nervozni...ifrotisani...
 
 
аплаузголемо%20гушкање
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 22:13
... aj da otvorime pa sega tema...devojka  mu... zena mu...shvalerka mu...  nedorazbiranjata nosat do ona shto vcera go kazaa na vesti...za skreshen nokshir...skrshen kolk i noga na svekrvata... od nepromislenosti doagja do vojni na "nivnite" i "nash*te". Pravo na majkata e da bendisa nekoja devojka povekje a nekoja pomalku, od k*rtoazija toa ne bi treablo glasno da go kaze...ama sekakvi gi ima...kako i devojki shto ima sekakvi i majki ima sekakvi. Normalna majka kje saka sinot da i e srekjen, drugo nema da ja interesira. 
Кон врв
One Million Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One Million Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 23:10
Spored mene,majka mu e nekulturna zena,ili podobro kazano zena bez oset!
CARPE DIEM!!!
Кон врв
stasi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stasi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 23:29
Dobro sto kazala
barem devojkata ke znae kakva svekrva ke ima
Кон врв
Foxy_lady Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 118
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Foxy_lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 01:44
Ме сакаат мене мајките
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 01:56
cekaj site gi sakaat snaite pred da im vlezat vo kuka... posle da vidis...
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
cuculga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cuculga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2008 во 23:23
retko moze da se pogodat snaa i svekrva da se pocituvaat vistinski,,jas bas si ja sakam svekrvata,,a za zenava sto se zbori na temava izgleda e malku da ne kazam mentalna,,pa treba da se ima malku oset,,i treba da ja pocituva devojkata pred se poradi sinot..

Изменето од cuculga - 15.Ноември.2008 во 23:24
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 03:00
Majka mi e angel ja sakam najmnogu na svet
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 03:23
не ни сакам да ме сака...
доволно ќе ми биде да ме почитува
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 08:45
...na mladite treba da im se pomogne godinite pred brak i prvite vo brak da gi pominat kolku moze po ubavo i po bezgrizno da gi pominat...da se sakaat... da uzivaat... jas mnogu si gi sakam devojkite na sinovite (site po red)... mladi...ubavi... ne mi e teshko da im kupam po nekoja sitnica... onaka bez povod... ako im se dopagjaat neka gi koristat ako ne... nema gajle... sakam da gi iznenadam so nekoj specijalitet koj ne go probale...koj im e omilen...
газење%20од%20смеењеpa taka nekna...pravev shpageti po receptot na onaa italijankata... se izmaciv... narediv masata... ja pokaniv posle fakultet devojkata na sin mi da dojde kaj nas... i glej utka... devojceto ne jadelo shpageti... ziva vo zemja se zakopa... od k*rtoazija se trudeshe da jade...ama facicka mislish vo momentot kje povrati... ko nastana edno smeenje... i otvoriv pashteticka da si namacka... a nie si go izedovme i nejziniot del...
...mislam deka ne se cuvstvuvashe prijatno... ama mazot mi ja izvadi situacijata..ja posovetuva doma da trenira se da jade...oti vo nasha kukja nema ne jadenje...ili biranje hrana... a posebno mene ne mi se polni glavata deka lugjeto se prashuvaat shto sakaat da jadat... црвенеење

..nekojpat sakajki da napravish dobro...utnuvash...jbg...


Изменето од mamamd - 16.Ноември.2008 во 08:45
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 23:01
a-haaaammm...
Jal ne jal, rucOk ti se broi...
DeepBlue
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 13:39

Првата средба со мајка му...

Дали ви се случило, партнерот да ви каже дека неговата мајка сака да ве запознае и дека сака да готви специјално за вас?

Тоа не мора да значи дека утре ќе ви предложи брак, но никогаш не се знае, нели? Можеби тоа му е намерата, без разлика дали ќе се случи тоа порано или подоцна.

 

Секако, не смеете да ја откажете оваа средба, затоа што би било многу некултурно од ваша страна и ќе изгледа како да немате сериозни намери со партнерот.

На пат до неговата куќа вие размислувате за историјата на вашата мајка и нејзината свекрва, вашите пријателки и нивните свекрви...

Но, како ќе ја придобиете свекрвата уште на првата средба?

Секоја свекрва сака кога имате почит кон тие луѓе што одвоиле време да бидат со вас. Затоа, на пример, доколку мобилниот ви заѕвони додека вечерате, едноставно извадете го и исклучете го. Тоа е одличен гест за да покажете дека најпрво ги почитувате што одвоиле време за вас и дека нема залудно да им го трошите.

Вашата независност ќе ја фасцинира. Ова успева и кај двете категории жени, и кај успешните бидејќи ќе ги потсетите на нивната борбеност во младоста, но и кај домаќинките бидејќи ќе ги потсетите на она што отсекогаш сакале да бидат, но им останало сонот да го живеат преку сопствените деца.

Доколку го освоите нејзиниот сопруг, имате еден голем плус. Сопругот, после синот се разбира, е вториот по ред најважен маж во нејзиниот живот. Доколку успеете да го освоите него, што ни малку не е тешко, сте завршиле половина работа.

Она што во никој случај не сака да го види од вас е да се карата со нејзиниот син. Ниту една мајка не сака да види како нејзинит син си има работа со некоја што нема култура. Затоа, воздржете се и сетете се дека жената секогаш го има главниот збор, но кога светлата ќе се изгасат.

Лошото зборување за вашето семејство ќе биде само еден огромен минус за вас. Таа ќе помисли дека сте плитка личност што утре ќе зборува исто и за неа, секако ако воопшто ви дозволи да станете член од нејзиното семејство.

Ви никој случај не смеете да се жалите од вашиот партнер, кој всушност е нејзиниот син. Таа многу добро ги знае неговите слабости и маани, а во овој случај вие воопшто не сте потребна за да го направите големото откритие и јавно да го кажете.

Мајка му очекува да бидете тактична и да покажете дека знаете како да се носите со нив, нешто што таа го правела со години. Ќе заработите плус поени ако испадне дека токму поради вас тој се откажал од одвратната навика да пуши цигари или пак да пие алкохол.

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 19:54
Како поминуваат годините се повеќе расте јазот помеѓу мене и мојата свекрва оти времето покажа дека е многу полоша отколку што замислував.
А па од горе пишаниов текст се изнасмеав слатко оти дотичната свекрва ги брани својот син и сопруг како да се мали беспомошни деца, фали само уште свекорот да биде импресиониран од мене и таа ќе земе јаже да се обеси-одмаплазење
Таа толку не ме поднесува што отворено покажува исчудување како може некој воопшто да има позитивно мислење за мене и дури нашите заеднички успеси ги смета за еден вид катастрофа.
За кого и да се работи свекрва или друг близок роднина, доколку е исклучително ниско интелигентна особа и многу ограничена-не вреди да се труди да се остави добар впечаток, ниту да им се докажува нешто.
Што и да кажете и правите за нив нема никаква вредност, затоа живејте си го животот според вашите лични убедувања и како ви одговара само на вас двајца. Вашиот брак сте Таа и Тој и никој друг вон него.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.