Испечати | Затвори го прозорот

Мајка му

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10419
Датум на принтање: 20.Април.2024 во 18:04
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Мајка му
Постирано од: Mindy
Наслов: Мајка му
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 21:14
Запознав овде една штипјанка, која е во врска со едно машко.Темава ке ја пишувам во нејзино име . Еве што се случило:

Пред некој ден она беше на гости кај дечко и дома.Неговата мајка правела вечера , па ја поканија и неа.Е сега, и она е љубопитна ко мене, па чепкала во комплутерот на делко и.  И што се случува? забележала фолдер полн со слики од женски.....Ок, во ред тоа, она има доверба во него .Влегува мајка му на него и оваа и рекла:  види син ти колку убави девојки има во компјутерот ?  очекувала мајка му да каже:  ма остај, он само тебе те сака,,,,,бла , бла , бла.....И замислете мајка му и рекла: па што, нели се поубави од тебе: погледни ги ?


Е сега моето прашање е: дали оваа претерала и како ке се чувствувате вие ако се најдете во слична ситуација  ?






-------------



Коментари:
Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 22:05
Мона браво за добрата тема.
Многу често мајките влијаат на синовите и искрено имам уплав од тоа. Мамини мази-на страна од мене!-секогаш така ми било. мама вака рече, мама онака рече... леј се мрднувам на машки кои потпаѓаат на влијание од родители. Имам сретнато мажи кои си ги тепаат сопругите поради фактот дека мајка му го набуцкала. Па ова само кај нас го има!!! !!! !!! Ние женските ако мајките нешто се обидат да ни влијаат абе очи ке им извадиме (добро не буквално), док машките тоа ке си го пројдат на најлесен начин слушајки ги (добро не сите машки, но повеќето).

Што се работи за тоа мајка му го рекла на девојкава, апсолутно не ја сака значи. Сега дали е до девојката дали до мајката не знам, али верувам дека оваа втората е крива. Мене лично ова да ми се случи ке толерирам некое време, се додека дечкото не си расчисти со мајка му, но ако секогаш ми вели остави ја не ја слушај ке свртам лист без него и без мајка му. Ама нормално дека тоа нема да биде одма, ке останам уште малце да ја нервирам јасно.трепкање


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 22:56
Mona interesna tema, pozdrav do tebe големо%20гушкање
Shto se odnesuva do majkata, taa otvoreno i dala do znaenje kakva e situacijata, e sega ostanuva devojkata da si bide nachisto so dechkoto, odnosno da vidi dali vrz nego majka mu ima vlijanie i kolkavo e toa.


-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 08:50
Interesna tema:) i bagi osetliva ....
Prvo i osnovno komputer i mobilen se privatna stvar , ova ti se vika :traziliste dobiliste ...
A okolu majkite , sekoja majka e posesivna okolu nejziniot sin , senadevam samo deka majkamu na idniot ke znaj da ceni toa sto go sakam tolku i se grizam za nego, ne baram da me saka ama barem da imame nekakov normalen odnos posto semejstvoto e bitno , bez familija si nikoj i nisto...
Licno mrazam drami i kavgi , taka da ako pocni da stvara problemi jas fino lepo ke se trgnam , so glata gore a taa ke se kaj koga utre drugiden sin i ke zavrshi so nekoja guska , hihih.
 


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 09:13
Мислам дека секоја девојка кога тогаш се сретнува со проблемот МАЈКА МУ. Да знаете дека се е решливо, доколку ВИЕ си го решите проблемот.
 
Еве една ситуација
 
Спремам јас романтична вечера со свеќи и чуда, спремам егзотични јадења со сите мастрафи, предјадења и десерти. И на главното јадење тој ми вика дека мајка му подобро го прави ова. Секако, му го земав тањирот, го фрлив јадењето и го пратив кај мајка му. И тоа мртва ладна. Јас се најадов, а тој изненаден не знаеше што да ми каже.
 
Од тогаш редовно добивам комплименти дека ги готвам најубавите јадења, па колку и да се глупи!намигнување


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 10:47
Mene pak me buni neshto drugo,pa postavuvam zatoa prashannje
Neli e malku glupavo...aj shto chachkash tamu kade ne ti e mesto,
kompjuterot e sepak lichna rabota,zoshto voopshto  ja prashala majkata na momcheto vo vrska so slikite??
Shto sakala da postigne so toa???
Zoshto voopshto i ochekuvala da majkata reche,batali gi -ti si poubava??
Sega,....toa shto veshterkata rekla ne go opravduvam,ima nachin ako nekoj ne ti se dopadja i ne ti odgovara da mu dadesh na znaenje,no sepak mislam deka vo situacijava toj shto zgreshil e -devojkata(drugarka).
Pa zatoa ke kazam-trazili ste-gledajte!!!
Lele,kojznae kakva jas svekrva ke bidamплазење


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 11:01
[QUOTE=Antiqua]Мислам дека секоја девојка кога тогаш се сретнува со проблемот МАЈКА МУ. Да знаете дека се е решливо, доколку ВИЕ си го решите проблемот.
 
Еве една ситуација
 
Спремам јас романтична вечера со свеќи и чуда, спремам егзотични јадења со сите мастрафи, предјадења и десерти. И на главното јадење тој ми вика дека мајка му подобро го прави ова. Секако, му го земав тањирот, го фрлив јадењето и го пратив кај мајка му. И тоа мртва ладна. Јас се најадов, а тој изненаден не знаеше што да ми каже.
 
Од тогаш редовно добивам комплименти дека ги готвам најубавите јадења, па колку и да се глупи!намигнување
[/
 
 
 
 
ЕПА...АКО НЕ СИ СТАВИЛА ДОВОЛНО БИБЕР...!!!!!ТУКУ ТИ .....ОСТАНА...ЦЕЛА?голема%20насмевка


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 11:22
Да. Многу успешно беше. Веќе не ја споредува храната на мајка му со мојата....среќа

-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 11:44
смеење Vcera go gledav "Stoj, ili majka mi ke puka!" so Silvester Stalone i majka mu, koj go gledal znae deka ima i beter газење%20од%20смеење


-------------


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 11:57
Originally posted by mamma mamma напиша:


Neli e malku glupavo...aj shto chachkash tamu kade ne ti e mesto,
kompjuterot e sepak lichna rabota,zoshto voopshto  ja prashala majkata na momcheto vo vrska so slikite??
Shto sakala da postigne so toa???
Zoshto voopshto i ochekuvala da majkata reche,batali gi -ti si poubava??



 Ova i jas se zaprasavсмеење

A ima i druga nejasna rabota... Kaj bil deckoto? Ako znael sto ima vo kompjuter kako dozvolil devojka mu da sedne voopsto pred PC (a mozda pravi snimki ili domasni crtaniголема%20насмевка)...



Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 12:06
tipicno zena, mora nosot da si go pikne tam kade ne i e mestoto (vo ovoj slucaj vo cicki)

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 12:16
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

tipicno zena, mora nosot da si go pikne tam kade ne i e mestoto (vo ovoj slucaj vo cicki)
 
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 13:15

se slozuvam so mama"trazili ste gledajte"голема%20насмевка

a toa za cepkanjeto vo p.c..hmmmm....a koj ne saka da cepne???.....jas bi sakala(iskrenoголема%20насмевка),no se razbira so dozvola.......a najmnogu bi sakala zaedno da gledame,da komentirameголема%20насмевка....................(i se znae krajot.....neli???голема%20насмевка)


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 13:21
Originally posted by zeznata zeznata напиша:

se slozuvam so mama"trazili ste gledajte"голема%20насмевка

a toa za cepkanjeto vo p.c..hmmmm....a koj ne saka da cepne???.....jas bi sakala(iskrenoголема%20насмевка),no se razbira so dozvola.......a najmnogu bi sakala zaedno da gledame,da komentirameголема%20насмевка....................(i se znae krajot.....neli???голема%20насмевка)
 
Јас не сакам да чепкам ниту пак ме интересира. Ако тој сака нешто да сподели со мене ок, а ако не, нема што јас да му нарушувам интима. Секој има право на тоа!


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 13:27
kazav so dozvola!!! neli????среќа

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: connected
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 16:10
ова важи за женските
ако успееш да добиеш поени кај мајка му, го имаш во ракаголема%20насмевка
женски, бидете дипломатки и фаќајте врски кај мајка му, не губите ништо, можете само да добиетеголема%20насмевка

а во врска со насловот можам само да кажам, лоши околностисреќа, ништо важно


-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 16:26
A zoshto voopshto se potrebni poeni??
Treba li toa da znachi deka moram da go menuvam karakterot
za da se dopadnam nekomu kako bi bila sigurna deka pak nekoj drug poveke ke me ceni i pochituva poradi toa????
Kolku vreme bi mozelo da trae toa "prepravanje"(zboruvam samo vo sluchaj da treba da  primenuvash diplomatija)???
connected, se nadevam se sheguva so ogled deka "ubavo se nasmeala"газење%20од%20смеење


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: connected
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 16:40
Originally posted by mamma mamma напиша:

A zoshto voopshto se potrebni poeni??
Treba li toa da znachi deka moram da go menuvam karakterot
za da se dopadnam nekomu kako bi bila sigurna deka pak nekoj drug poveke ke me ceni i pochituva poradi toa????
Kolku vreme bi mozelo da trae toa "prepravanje"(zboruvam samo vo sluchaj da treba da  primenuvash diplomatija)???
connected, se nadevam se sheguva so ogled deka "ubavo se nasmeala"газење%20од%20смеење


а што друго ми преостанува?
каква врска има мајката со љубовта помеѓу двајца? ако навистина е љубов, тука никој друг не е важен. уствари, мајката ќе е најсреќна доколку и нејзиното чедо е среќно.
поздрав


-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 16:51
Potpolno se soglasuvam so tebe,
tochno toa i jas sakav da kazam.
Nema diplomatija,nema ni potreba.
Majkata ne e vo glavna uloga
No temata beshe neshto sosema drugo-zabegavme...vo druga
pozdrav i do tebe-connected


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 17:51
Majka mu bila uste i kulturna so  devojka koja nema osnovna kultura na odnesuvanje.
Aj ete, bila sovladana od ljubopitnosta, zirnala sto zirnala, no sto sakala da postigne so toa sto ja izvestila majkata na momceto za svoeto otkritie?
Licno jas bi se spustila malku na nejzino nivo i bi i odgovorila "A sto ocekuvase ti, sliki od mazi?"
Za slednata vecera kaj mene ponatamu, ke moze da sonuva, a na sinot ke mu kazam "sinko...ne ti se mesam...ama jas ni na tatko ti ne mu cackam vo kompjuterot i po dzebovite..pa ti vidi dali e ova za tebe"ѓавол
Sto losotija sum bila...


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 08:46
Марија Магдалена, ти многу категорична за темава! Добро, двете ја згрешиле и нема што девојката да паѓа во несвест за реперкусиите. Идемо даље!
 
А за поените кај мајка му, http://www.forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=11945&FID=42 - connected   има право. Не треба да се глуми или да се спроведува дипломатија, но се е олеснато кога има благослов од неа. Можеби ние како помлади треба да имаме повеќе трпение кон неа и да пробаме да и удоволиме, како што би го направиле тоа на сопствена мајка. Верувајте, некогаш е потребно многу помалку отколку што мислиме


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 09:30

ednostaven slucaj : samo sekoj si brka muva na kapata izglea hahahah

Mona liza , kazi i na drugarka ti da ne ja boli vistinata , ne mora da bideme najubavi a za toa nekoj da ne ne saka .
 
E sea da iskomentiram za restoto od komentarite na forumdzikite . Majka mu , e edna odvratna i delikatna tema , gledano od mene , i iskreno ne mozam da poveruvam na nekoi komentari od forumdzikite .
 
Vicot sto e zaednicko za svekrva i torta : dvete se ubavi ladni i so sveka .
 
Toa sto vie zenite imate meguseben problem i sopernistvo , sto da se pravi . vie velite za majkata na soprugot , deka e gnasa , taa veli deka vie ste gnasi i taka od start fateno na inaet gi pravi ebenite familii nesrekni do krajot na zivotot .
Sum gledal iljadnici primeri vo zivotot moj , kako zenite si ziveat so svekrvata , a imalo i tvrdoglavi po sekoja cena da go lisat od majka mu . Koga ke go lisat od majkata ke mu ja tupnat nivnata majka . Zvuci neverovatno , zarem ne . No so tek na vreme kako gi analiziram rabotive , gospod na pomos . So ovaj post sakam da im kazam na mazite , da si drzat do svoite stavovi , da si ja sakaat svojata majka , zasto taa e edinstvenata zena vo zivotot koja najiskreno ve saka . Sepak vo toa zensko sopernistvo , treba objektivno da se gleda i da se balansiraat rabotite.
 


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 09:43
[QUOTE=Antiqua]Марија Магдалена, ти многу категорична за темава! Добро, двете ја згрешиле и нема што девојката да паѓа во несвест за реперкусиите. Идемо даље!
 
Znaes, mislam deka si vo pravo. Premnogu brzo ja osudiv devojakva, a gledano od drug aspekt, taa mozebi tolku bila vljubena sto i ne razmislila za odnesuvanjeto. Duri, sega se potsetuvam na nekoi moi "zeleni" pred negoviteцрвенеење...o Boze dragi...kako sum mozela!


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 09:54
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

 
Znaes, mislam deka si vo pravo. Premnogu brzo ja osudiv devojakva, a gledano od drug aspekt, taa mozebi tolku bila vljubena sto i ne razmislila za odnesuvanjeto. Duri, sega se potsetuvam na nekoi moi "zeleni" pred negoviteцрвенеење...o Boze dragi...kako sum mozela!
 
Сите имаме по некоја. Еве една-
 
Правиме шопска и он сака да стави оцет во неа. И јас му викам *Од кај ти е таа глупа идеа да ставиш оцет во чопска?*, а мајка му зад мене вика *Од мене, јас ставам оцет во шопска*
 
Леле, сакав да потонам инстант! Жената не се налути, ама мене ми беше ултра незгодно!


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 10:51
Originally posted by hektor hektor напиша:

ednostaven slucaj : samo sekoj si brka muva na kapata izglea hahahah

Mona liza , kazi i na drugarka ti da ne ja boli vistinata , ne mora da bideme najubavi a za toa nekoj da ne ne saka .
 
E sea da iskomentiram za restoto od komentarite na forumdzikite . Majka mu , e edna odvratna i delikatna tema , gledano od mene , i iskreno ne mozam da poveruvam na nekoi komentari od forumdzikite .
 
Vicot sto e zaednicko za svekrva i torta : dvete se ubavi ladni i so sveka .
 
Toa sto vie zenite imate meguseben problem i sopernistvo , sto da se pravi . vie velite za majkata na soprugot , deka e gnasa , taa veli deka vie ste gnasi i taka od start fateno na inaet gi pravi ebenite familii nesrekni do krajot na zivotot .
Sum gledal iljadnici primeri vo zivotot moj , kako zenite si ziveat so svekrvata , a imalo i tvrdoglavi po sekoja cena da go lisat od majka mu . Koga ke go lisat od majkata ke mu ja tupnat nivnata majka . Zvuci neverovatno , zarem ne . No so tek na vreme kako gi analiziram rabotive , gospod na pomos . So ovaj post sakam da im kazam na mazite , da si drzat do svoite stavovi , da si ja sakaat svojata majka , zasto taa e edinstvenata zena vo zivotot koja najiskreno ve saka . Sepak vo toa zensko sopernistvo , treba objektivno da se gleda i da se balansiraat rabotite.
 
 
 
 
аплаузhektor,taka e majkata e taa koja go saka svoeto dete bezuslovno............
zatoa sekoj treba da gi "postuva" roditelite na sakaniot


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 11:46
Sekako deka treba da se poshtuva-i toa bez navodnici.
Prvo ja poshtuvash shto e postara od tebe,pa od opsta kultura
i ako si chovek,ke poshtuvash.
Vtoro ke ja poshtuvash shto e majka na soprugot,ako sakash i taa,
a i toj da te poshtuva i ceni kako lichnost.
No tuka pogore se zboruvashe za diplomatija,glumenje,menuvanje na karakteri,sobiranje poeni..itn.
Rekov deka za toa nema potreba,ako ovie pak pogore kazani zborovi moi
se sekojdnevie.Kompromis-da,toa e sekogash potrebno,no sepak,treba
da ima nekoi granici,da ne se zabega i da ne se pretvori vo ochaj.
No,sekako ne e lesno,drugo e koga se zboruva"napamet"i kako koj bi pravel,a sosema drugo koga veke  go dozivuvash.
 

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: T-E-T-E
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 11:56
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

 
Znaes, mislam deka si vo pravo. Premnogu brzo ja osudiv devojakva, a gledano od drug aspekt, taa mozebi tolku bila vljubena sto i ne razmislila za odnesuvanjeto. Duri, sega se potsetuvam na nekoi moi "zeleni" pred negoviteцрвенеење...o Boze dragi...kako sum mozela!
 
Сите имаме по некоја. Еве една-
 
Правиме шопска и он сака да стави оцет во неа. И јас му викам *Од кај ти е таа глупа идеа да ставиш оцет во чопска?*, а мајка му зад мене вика *Од мене, јас ставам оцет во шопска*
 
Леле, сакав да потонам инстант! Жената не се налути, ама мене ми беше ултра незгодно!
prva greska ti e sto taka se obrakas...bez razlika ...prvo nego ke go uvredis...da go nareces glup...znaci ne ti e dorasnat u intelekt...pa posle ke se redat drugi nezgodni situacii..ova primi go kao dobronameren sovetголема%20насмевка


-------------
raka shto dava ne se sushi


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 12:32
abe nie stapuvame vo brak so toj sto go sakame ili so negovata majka!?

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 12:42
Т-Е-Т-Е, не значи дека си глуп ако имаш некоја глупа идеа. Таман работа ако тој на тоа се навреди...но, без разлика колку и д а било ненамерно, многу ми беше незгодно со жената...
 
http://www.forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=5531&FID=42 - blueprayer кога стапуваш во брак со некого, да знеш дека веднаш стануваш дел од неговата фамилија, така да е невозможно ја игнорираш мајка му, ако сакш тој да биде среќен. Исто важи и за тебе. Зарем би сакала твојот сопруг да нема респект кон твојата мајка?
 
Неговите родители не се пресудни за врската, но се многу важни. Исто толку како и твоите родители. Зарем не сака секој од нас да добие благослов за својата љубов?


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 20:22

Ne znam zosto sekogas MAJKA MU e nesto najloso. Osven Mamma i Vlecka site drugi iskomentiraa se najloso za MAJKA MU.

Mozebi ke nemate sinovi, ama mozebi i ke imate... ne mislite deka i vie togas ke bidete MAJKA MU i nesto najloso na svetot?

Inaku, postapkata na devojkata e daleku od pristojna.


Постирано од: kocko
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 20:41
da,majka mu,
samo jas mislam deka poveke se "krivi" snaite
otkolku majka mu!


Постирано од: Blonde.Kirka
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 21:40
Старката не да претерала него незнам. Не само што тотално некултурно и некоректно се испонашала, туку и и дала до знаење дека отворено не ја поднесува. Убаво е да си знае штипјанката на што е, зашто како што знаат мајките да бидат психопатки -никој.
Е сега од случај до случај има разлика. Некогаш со право не поднесувате некој, ама сепак тоа не е причина да навредиш некого толку директно како мајката на дотичниот син зашто ако девојката е грда тоа е избор на синот и ничив друг. А и мајките се необјективни, мислат дека нивните деца се најубави и дека заслужуваат подобро.
На пр. мајката на мојот партнер уште прв пат кога ме виде и запозна не се устручаваше да ми каже дека не сум битна јас, туку среќата на син.И тоа без пардон.Од тој ден јас се наштимав според нејзиното понашање.Коректна сум и ја почитувам како негова мајка и тое е СЕ.


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 21:57
 za toa kako ke se odnesuva "majka mu" e mnogu bitno kolku sinot ke i dozvoli da go pusti jazikot!ako on e maz na mesto nikogas nema da ima problemi ,a ako se drzi za suknjata na mama ,togas eden sovet ,barajte so pobrzo kade e vratata!!!намигнување


Постирано од: kocko
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 22:37
e,ima i takvi mamini mazi,i toa ne mal broj!


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 22:42
ne e vazna majka mu!
ne e vazna majka ti!
se` dodeka edna od niv e na prvo mesto, vie ste na vtoro
a...vtoro, treto, cetvrto...=posledno
samo prvoto e vazno!


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 22:51
 i nikoj nee kako mama!!!тага


Постирано од: T-E-T-E
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 23:02
Originally posted by butel2 butel2 напиша:


Ne znam zosto sekogas MAJKA MU e nesto najloso. Osven Mamma i Vlecka site drugi iskomentiraa se najloso za MAJKA MU.

Mozebi ke nemate sinovi, ama mozebi i ke imate... ne mislite deka i vie togas ke bidete MAJKA MU i nesto najloso na svetot?

Inaku, postapkata na devojkata e daleku od pristojna.
jas imam snaa...nikogas do sega zbor ne sme smenile...ja sakam se dodeka e so mojot sin,snaata ko kerka ke ja smetam....mislam deka se e do vaspitanje dom,asno...ako snaata e vaspitana,nema sansi da ima raspravii...site svekrvi,sto se raspravaat so snaa,neka im e jasno deka samo loso vlijaat na sinot...toj e edinstveniot sto go vlece po debeliot kraj...rascepan megu majka i zena...i dvete gi saka,mada ne so ista ljubov(sto e i normalno)ne ke moze da se opredeli za edna strana a da ne ja luti drugata...zatoa za mir na sinot,treba da se ima merka so snaa...


-------------
raka shto dava ne se sushi


Постирано од: T-E-T-E
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 23:04
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ne e vazna majka mu!
ne e vazna majka ti!
se` dodeka edna od niv e na prvo mesto, vie ste na vtoro
a...vtoro, treto, cetvrto...=posledno
samo prvoto e vazno!
pogresno razmisluvanje,po mene....sto ke stane koga dete ke imate...koj mislis deka ke zafati prvo mesto?...


-------------
raka shto dava ne se sushi


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 23:11
Originally posted by T-E-T-E T-E-T-E напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ne e vazna majka mu!
ne e vazna majka ti!
se` dodeka edna od niv e na prvo mesto, vie ste na vtoro
a...vtoro, treto, cetvrto...=posledno
samo prvoto e vazno!
pogresno razmisluvanje,po mene....sto ke stane koga dete ke imate...koj mislis deka ke zafati prvo mesto?...
 
sin mi, kerka mi i maz mi go delat prvoto mesto
a babite- ortacki i drugarski si go delat vtoroto
toa bilo sekogas taka:i koga bevme dvajca, i sega koga sme cetvorica.
 


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Diki
Датум на внесување: 22.Ноември.2007 во 03:11

 kako prvo, ova e uvreda za devojkata, i iskreno kazano, ne e dobro na nikoj-a da se sluci.



Постирано од: butel2
Датум на внесување: 22.Ноември.2007 во 10:24
Originally posted by T-E-T-E T-E-T-E напиша:


Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ne e vazna majka mu!
ne e vazna majka ti!

se` dodeka edna od niv e na prvo mesto, vie ste na vtoro

a...vtoro, treto, cetvrto...=posledno

samo prvoto e vazno!
pogresno razmisluvanje,po mene....sto ke stane koga dete ke imate...koj mislis deka ke zafati prvo mesto?...


tokmu taka, ljubovta na majkata i zenata e nesporedliva i mnogu pogresno e sto snaite gi gledaat svekrvite kako rivalki. za ljubov na mazot treba da se pocituva majka mu. mnogu pogresno i od svekrvite koi gledaat na snaite kako na nekoj sto gi istisnal od srceto na sinot. za ljubov na sinot treba da se prifati i snaata. zvuci malku kako fantazija ama ne e tesko da se ostvari.


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 22.Ноември.2007 во 10:36

Снаа и свекрва не е никакво ривалство! Неконк*рентни се една на друга!

Но, мир во куќа има ако тие две се согласуваат. А жени како жени, знаат да си имаат бубици во глава (без разлика која е-снаа или свекрва) па често има к*ршлус меѓу нив.
 
Меѓутоа, двете треба да си го знаат своето место и малку покроце со изливите на бес. Респект меѓу нив е најмалку што може да се покаже за да биде доволно ....


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 22.Ноември.2007 во 15:13
Ne ocekuvam da me saka kako rodena kerka, ni pak jas da ja sakam kako rodena majka. Megutoa za pocituvanje ke ja pocituvam do onaa mera kolku i taa me pocituva mene. Mozebi nekogas i jas kepopustam,nekogas taa ali ako ima razbiranje ke ima i mir. Koj znae, mozebi i ke ja zasakamсреќасреќа


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Август.2008 во 23:37
Не знам која е и не сакам да сознаам барем не додека не дојде време за дознавање...голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 00:51

Ima mnogu posesivni majki, ima mnogu posesivni devojki-zeni, se e do toa kakov spoj ke se napravi голема%20насмевка



-------------
I love life!!!


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 00:55
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Запознав овде една штипјанка, која е во врска со едно машко.Темава ке ја пишувам во нејзино име . Еве што се случило:Пред некој ден она беше на гости кај дечко и дома.Неговата мајка правела вечера , па ја поканија и неа.Е сега, и она е љубопитна ко мене, па чепкала во комплутерот на делко и.  И што се случува? забележала фолдер полн со слики од женски.....Ок, во ред тоа, она има доверба во него .Влегува мајка му на него и оваа и рекла:  види син ти колку убави девојки има во компјутерот ?  очекувала мајка му да каже:  ма остај, он само тебе те сака,,,,,бла , бла , бла.....И замислете мајка му и рекла: па што, нели се поубави од тебе: погледни ги ?Е сега моето прашање е: дали оваа претерала и како ке се чувствувате вие ако се најдете во слична ситуација  ?



Е де и било здодевно, можеби сакала да најде некоја игричка и нашла нешто друго, да била некоја друга дечкото би се нашол во незгодна ситуација а не таа да трпи глупости од мајка му...

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 01:29
мислам дека свекрва никогаш не се сака,само се почитува...............и мислам дека тешко е да ја речеш МАМО......(барем јас сега тоа го замислувам тешко,а тогаш сигурно уште повеќе)


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 01:31
Јас баба ми ја викам мамо.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: granny
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 01:42
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

мислам дека свекрва никогаш не се сака,само се почитува...............и мислам дека тешко е да ја речеш МАМО......(барем јас сега тоа го замислувам тешко,а тогаш сигурно уште повеќе)
ne e bitno kako ke ja vikas,vazno e da pokazes postovanje....a za sakanje....ne znam dali sinot nejzin ke go sakas dovolno za svekrvata da ne ti "smeta"


-------------
'She might smile at me,probably thinking to herself,"Poor woman,she will go to hell".And I was thinking,"Poor woman,she is living in hell"


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 01:57
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Запознав овде една штипјанка, која е во врска со едно машко.Темава ке ја пишувам во нејзино име . Еве што се случило:Пред некој ден она беше на гости кај дечко и дома.Неговата мајка правела вечера , па ја поканија и неа.Е сега, и она е љубопитна ко мене, па чепкала во комплутерот на делко и. И што се случува? забележала фолдер полн со слики од женски.....Ок, во ред тоа, она има доверба во него .Влегува мајка му на него и оваа и рекла: види син ти колку убави девојки има во компјутерот ? очекувала мајка му да каже: ма остај, он само тебе те сака,,,,,бла , бла , бла.....И замислете мајка му и рекла: па што, нели се поубави од тебе: погледни ги ?Е сега моето прашање е: дали оваа претерала и како ке се чувствувате вие ако се најдете во слична ситуација ?


ej kakvi ste..od sve teatar pravite...pa se zezala samo zenata,ne mislela nisto loso

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 01:58
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Јас баба ми ја викам мамо.
i posle kazi se e vo red so nego

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 02:00
зависи и како е речено тоа...........иста реченица различно изговорена различно се прифака(ова требаше во зборови да го пишам)


Постирано од: granny
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 02:00
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Запознав овде една штипјанка, која е во врска со едно машко.Темава ке ја пишувам во нејзино име . Еве што се случило:Пред некој ден она беше на гости кај дечко и дома.Неговата мајка правела вечера , па ја поканија и неа.Е сега, и она е љубопитна ко мене, па чепкала во комплутерот на делко и. И што се случува? забележала фолдер полн со слики од женски.....Ок, во ред тоа, она има доверба во него .Влегува мајка му на него и оваа и рекла: види син ти колку убави девојки има во компјутерот ? очекувала мајка му да каже: ма остај, он само тебе те сака,,,,,бла , бла , бла.....И замислете мајка му и рекла: па што, нели се поубави од тебе: погледни ги ?Е сега моето прашање е: дали оваа претерала и како ке се чувствувате вие ако се најдете во слична ситуација ?


ej kakvi ste..od sve teatar pravite...pa se zezala samo zenata,ne mislela nisto loso
..pa ribata sekogas od glava smrdi...a se sece opasotнамигнување..hello Makiголемо%20гушкање


-------------
'She might smile at me,probably thinking to herself,"Poor woman,she will go to hell".And I was thinking,"Poor woman,she is living in hell"


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 02:03
granny

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 15:13
Pa vo slucajov jas voopsto ne bi ni zapocnala razgovor so majka mu za toa sto toj ima vo kompjuterot...se sto imam da kazam,ke mu kazam nemu licno...a majka mu mozam samo da ja pocituvam,se dodeka ne mi se mesha vo mojot zivot

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: ShmIzLi4kA
Датум на внесување: 22.Август.2008 во 16:40
eve lugje ke vi kazam eden moj primer...gi zasakav roditelite na deckomi poveke od sto gi sakam moite.. mn gi pocituvav...ama posle nekoe vreme svativ deka mi pravele samo lice.Se pravea demek koj znae koj se i sto se a ustvari nikoj i nisto svativ deka ne vredat...do vcera za majkamu bev dushicka srcence najmilo...sega sum glupa i bidala od ko raskinav so nego...Mi go skratija zivotot za 30 godini zaradi niv propadna nasata vrska...a kolku samo pravev za niv od sega svativ deka nikogas veke nema da se povrzuvam so roditelite na decko mi tolku mn i nikogas nema da gi potcenuvam moite od doma ... SITE PRAVAT LICE !!!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 08:58
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ne e vazna majka mu!
ne e vazna majka ti!
se` dodeka edna od niv e na prvo mesto, vie ste na vtoro
a...vtoro, treto, cetvrto...=posledno
samo prvoto e vazno!

... strashno e koga se misli na osvoeno mesto... ljubovta ne e natprevar.... ona shto ne cini mora da se kaze, bilo na svoeto dete, bilo na negoviot partner... vcera me iznervira sin mi... devojkata polagala ispit... i se padnale teshki prashanja... neshto zaglavila i bajagi se iznervirala... bidejki toj ja zamolil da proveri koga toj polaga... no devojceto nervozno...zaboravilo... Ko ja podbra... ta ne mislela na nego, ta ednash pobaral usluga a taa ne izvrshila... taa kutrata... na rab na nerven slom... ta koga si go podbrav jas nego... za negovata bescustvitelnost... ama ne za da i pravam lice nejze...tuku zatoa shto toa e covecki... zaboravilo, zaboravilo, zapali kola, zemi ja i nejze. odete zaedno do fakultet, videte sopshtenija, proshetajte malku, razbistrete glava... aman bre luge, ima vreme za nervozi... ko ke ti kviknat dve-tri zgebalinja, ko ke ti se natovarat 10 neplateni smetki...neplateni rati od krediti... ta majka mu ...ta majka ti.. vodete ljubov... ne politika... mavnete i majka i svekrva... tie svoeto si go terale koga trebalo...
...  uzgred...edna koleshka mi veli- Srce mi se stega koga ja slusham kako go kara! Ja gledam...ja slusham... 2-3 minuti...ta koga sum ja podbrala... - ta ti da ne si poarna...go jadesh onoj tvojon kako suvo lepce...a si pomislila li kako i e na svekrvati...
...sindzir... alki... toa e ...majka..svekrva... deca... devojki na decata...



Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 19:47
мамамд сакам свекрва ко тебе

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 20:10
Kako mojata svekrva ni na dusmanka da ne i se pogodi!!!
Ama sto si sadi toa ke si bere!!!
Neka si zivi sama, a i jas sama    ......
Lele kolku e poubavo da si SAM!!!!!


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 21:43
kaj se trpat dve zeni Makedonki u edna kuka be...nema shansi...hahahahaahahaa...zverki niedni...плазење

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 22:10
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

kaj se trpat dve zeni Makedonki u edna kuka be...nema shansi...hahahahaahahaa...zverki niedni...плазење

ТИ ОД ИСКУСТВО???????????


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 22:14
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

мамамд сакам свекрва ко тебе

... edniot e zafaten...ama drugiot momentalno e sloboden...смеење...


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 23:44
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

мамамд сакам свекрва ко тебе
... edniot e zafaten...ama drugiot momentalno e sloboden...смеење...


Види ја, немој така директно, се изосрамив... се шалам, освен тоа, кој рече дека јас сум слободна само сакам мојата идна (ова ептен во иднина) свекрва да има сличен карактер ко ти...

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 25.Септември.2008 во 12:13
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

мамамд сакам свекрва ко тебе
... edniot e zafaten...ama drugiot momentalno e sloboden...смеење...


Види ја, немој така директно, се изосрамив... се шалам, освен тоа, кој рече дека јас сум слободна само сакам мојата идна (ова ептен во иднина) свекрва да има сличен карактер ко ти...

... pa dobro bre milo...jas imam pravo da biram snaicki... bar da si kazam ... голема%20насмевка....големо%20гушкање....


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 25.Септември.2008 во 17:41
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

мамамд сакам свекрва ко тебе
... edniot e zafaten...ama drugiot momentalno e sloboden...смеење...


Види ја, немој така директно, се изосрамив... се шалам, освен тоа, кој рече дека јас сум слободна само сакам мојата идна (ова ептен во иднина) свекрва да има сличен карактер ко ти...
... pa dobro bre milo...jas imam pravo da biram snaicki... bar da si kazam ... голема%20насмевка....големо%20гушкање....




-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 21.Октомври.2008 во 11:54
Фала Богу, дека jа имам. 


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 09:42
Poznavam nekoi sto nema sansi da se ozenat dodeka im se zivi majkite, a po moe mislenje sinot si go saka nesto poveke od sin iako ne e ocigledno na prv pogled.


Постирано од: apce
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 12:35
majka muзбунетост
e dobro de, majka mu e
mene ne mi e nisto голема%20насмевка
da ne bil on nemalo ni da ja poznavamплазење


-------------
apce


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 16:08
Мајка му...
Моментално е во тешка ситуација...
А не ни мислев дека толку ќе ме заболи...тага


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 16:10
...majka mu...epa da ne beshe ona...nemashe da postoi ni ona parce meso po koe tolku se letaat snaite...zatoa...nemora da ja sakaat... ama mora da i priznaat...taa im go dala ona shto go imaat...намигнување i bez koe se nervozni...ifrotisani...


Постирано од: polzavce
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 18:24

Што е ова бе.......сите зборите за тоа колку снаата требало да ја почитува свекрвата. А никој не спомнува дека и свекрвата треба да ја почитува снаата.......

Според мене синот ја има главната улога. Тој треба да и каже на мајка му до каде е границата во однесувањето со девојката/жената.

Во спомнатата ситуација.........си прашало девојчето.........па што? Леле направивте дека била некултурна, ваква онаква. Ја интересирало и прашала и.......запамтете, нема глупави прашања има само глупави одговори. Колку и да се чини глупаво ако нешто не ми е јасно ќе си прашам. Е сега, типкава можела и требало дечко и да си го праша, ама ако ја прашала мајка му ........па не ја изела. Бреееееееее!!!!!!!!

Однесувањето на свекрвата во случајов е недопустливо.......НИКАКО, ни под точка разно. Не смеела вака да се однесува. Ако ништо друго барем да го почитува фактот што прв пат во куќа и влегло девојчето.Освен тоа, можеби девојчето вреди или не вреди повеќе од претходните. Свекрвава тоа не го знае и........требало да остави простор за да го согледа овој аспект.


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 20:26
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...majka mu...epa da ne beshe ona...nemashe da postoi ni ona parce meso po koe tolku se letaat snaite...zatoa...nemora da ja sakaat... ama mora da i priznaat...taa im go dala ona shto go imaat...намигнување i bez koe se nervozni...ifrotisani...
 
 
аплаузголемо%20гушкање


-------------
I love life!!!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 22:13
... aj da otvorime pa sega tema...devojka  mu... zena mu...shvalerka mu...  nedorazbiranjata nosat do ona shto vcera go kazaa na vesti...za skreshen nokshir...skrshen kolk i noga na svekrvata... od nepromislenosti doagja do vojni na "nivnite" i "nash*te". Pravo na majkata e da bendisa nekoja devojka povekje a nekoja pomalku, od k*rtoazija toa ne bi treablo glasno da go kaze...ama sekakvi gi ima...kako i devojki shto ima sekakvi i majki ima sekakvi. Normalna majka kje saka sinot da i e srekjen, drugo nema da ja interesira. 


Постирано од: One Million
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 23:10
Spored mene,majka mu e nekulturna zena,ili podobro kazano zena bez oset!

-------------
CARPE DIEM!!!


Постирано од: stasi
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 23:29
Dobro sto kazala
barem devojkata ke znae kakva svekrva ke ima


Постирано од: Foxy_lady
Датум на внесување: 23.Октомври.2008 во 01:44
Ме сакаат мене мајките


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 23.Октомври.2008 во 01:56
cekaj site gi sakaat snaite pred da im vlezat vo kuka... posle da vidis...

-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: cuculga
Датум на внесување: 15.Ноември.2008 во 23:23
retko moze da se pogodat snaa i svekrva da se pocituvaat vistinski,,jas bas si ja sakam svekrvata,,a za zenava sto se zbori na temava izgleda e malku da ne kazam mentalna,,pa treba da se ima malku oset,,i treba da ja pocituva devojkata pred se poradi sinot..


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 16.Ноември.2008 во 03:00
Majka mi e angel ja sakam najmnogu na svet


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 16.Ноември.2008 во 03:23
не ни сакам да ме сака...
доволно ќе ми биде да ме почитува


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 16.Ноември.2008 во 08:45
...na mladite treba da im se pomogne godinite pred brak i prvite vo brak da gi pominat kolku moze po ubavo i po bezgrizno da gi pominat...da se sakaat... da uzivaat... jas mnogu si gi sakam devojkite na sinovite (site po red)... mladi...ubavi... ne mi e teshko da im kupam po nekoja sitnica... onaka bez povod... ako im se dopagjaat neka gi koristat ako ne... nema gajle... sakam da gi iznenadam so nekoj specijalitet koj ne go probale...koj im e omilen...
газење%20од%20смеењеpa taka nekna...pravev shpageti po receptot na onaa italijankata... se izmaciv... narediv masata... ja pokaniv posle fakultet devojkata na sin mi da dojde kaj nas... i glej utka... devojceto ne jadelo shpageti... ziva vo zemja se zakopa... od k*rtoazija se trudeshe da jade...ama facicka mislish vo momentot kje povrati... ko nastana edno smeenje... i otvoriv pashteticka da si namacka... a nie si go izedovme i nejziniot del...
...mislam deka ne se cuvstvuvashe prijatno... ama mazot mi ja izvadi situacijata..ja posovetuva doma da trenira se da jade...oti vo nasha kukja nema ne jadenje...ili biranje hrana... a posebno mene ne mi se polni glavata deka lugjeto se prashuvaat shto sakaat da jadat... црвенеење

..nekojpat sakajki da napravish dobro...utnuvash...jbg...


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 16.Ноември.2008 во 23:01
a-haaaammm...
Jal ne jal, rucOk ti se broi...

-------------
DeepBlue


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 13.Декември.2010 во 13:39

Првата средба со мајка му...

Дали ви се случило, партнерот да ви каже дека неговата мајка сака да ве запознае и дека сака да готви специјално за вас?

Тоа не мора да значи дека утре ќе ви предложи брак, но никогаш не се знае, нели? Можеби тоа му е намерата, без разлика дали ќе се случи тоа порано или подоцна.

 

Секако, не смеете да ја откажете оваа средба, затоа што би било многу некултурно од ваша страна и ќе изгледа како да немате сериозни намери со партнерот.

На пат до неговата куќа вие размислувате за историјата на вашата мајка и нејзината свекрва, вашите пријателки и нивните свекрви...

Но, како ќе ја придобиете свекрвата уште на првата средба?

Секоја свекрва сака кога имате почит кон тие луѓе што одвоиле време да бидат со вас. Затоа, на пример, доколку мобилниот ви заѕвони додека вечерате, едноставно извадете го и исклучете го. Тоа е одличен гест за да покажете дека најпрво ги почитувате што одвоиле време за вас и дека нема залудно да им го трошите.

Вашата независност ќе ја фасцинира. Ова успева и кај двете категории жени, и кај успешните бидејќи ќе ги потсетите на нивната борбеност во младоста, но и кај домаќинките бидејќи ќе ги потсетите на она што отсекогаш сакале да бидат, но им останало сонот да го живеат преку сопствените деца.

http://www.notformen.mk/ljubov-i-seks/najdobrata-jas/4376-ne-sakam-svekrva.html - Доколку го освоите нејзиниот сопруг, имате еден голем плус. Сопругот, после синот се разбира, е вториот по ред најважен маж во нејзиниот живот. Доколку успеете да го освоите него, што ни малку не е тешко, сте завршиле половина работа.

Она што во никој случај не сака да го види од вас е да се карата со нејзиниот син. Ниту една мајка не сака да види како нејзинит син си има работа со некоја што нема култура. Затоа, воздржете се и сетете се дека жената секогаш го има главниот збор, но кога светлата ќе се изгасат.

Лошото зборување за вашето семејство ќе биде само еден огромен минус за вас. Таа ќе помисли дека сте плитка личност што утре ќе зборува исто и за неа, секако ако воопшто ви дозволи да станете член од нејзиното семејство.

Ви никој случај не смеете да се жалите од вашиот партнер, кој всушност е нејзиниот син. Таа многу добро ги знае неговите слабости и маани, а во овој случај вие воопшто не сте потребна за да го направите големото откритие и јавно да го кажете.

Мајка му очекува да бидете тактична и да покажете дека знаете како да се носите со нив, нешто што таа го правела со години. Ќе заработите плус поени ако испадне дека токму поради вас тој се откажал од одвратната навика да пуши цигари или пак да пие алкохол.



-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 13.Декември.2010 во 19:54
Како поминуваат годините се повеќе расте јазот помеѓу мене и мојата свекрва оти времето покажа дека е многу полоша отколку што замислував.
А па од горе пишаниов текст се изнасмеав слатко оти дотичната свекрва ги брани својот син и сопруг како да се мали беспомошни деца, фали само уште свекорот да биде импресиониран од мене и таа ќе земе јаже да се обеси-одмаплазење
Таа толку не ме поднесува што отворено покажува исчудување како може некој воопшто да има позитивно мислење за мене и дури нашите заеднички успеси ги смета за еден вид катастрофа.
За кого и да се работи свекрва или друг близок роднина, доколку е исклучително ниско интелигентна особа и многу ограничена-не вреди да се труди да се остави добар впечаток, ниту да им се докажува нешто.
Што и да кажете и правите за нив нема никаква вредност, затоа живејте си го животот според вашите лични убедувања и како ви одговара само на вас двајца. Вашиот брак сте Таа и Тој и никој друг вон него.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 13.Декември.2010 во 23:58
Zar moze mene nekoj da ne me saka be ... смеење

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 00:12
Majku mu...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 00:14
Ma neeeeeee ... голема%20насмевка

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: Milica.B
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 00:29
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Запознав овде една штипјанка, која е во врска со едно машко.Темава ке ја пишувам во нејзино име . Еве што се случило:Пред некој ден она беше на гости кај дечко и дома.Неговата мајка правела вечера , па ја поканија и неа.Е сега, и она е љубопитна ко мене, па чепкала во комплутерот на делко и.  И што се случува? забележала фолдер полн со слики од женски.....Ок, во ред тоа, она има доверба во него .Влегува мајка му на него и оваа и рекла:  види син ти колку убави девојки има во компјутерот ?  очекувала мајка му да каже:  ма остај, он само тебе те сака,,,,,бла , бла , бла.....И замислете мајка му и рекла: па што, нели се поубави од тебе: погледни ги ?Е сега моето прашање е: дали оваа претерала и како ке се чувствувате вие ако се најдете во слична ситуација  ?


ma super i rekla, bas fino ke se cuvstvuvam


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 01:39
Не слушајте гаталец,слушајте паталец!Само тој,што го поминал „пеколот“ свекрва,знае што значи....Сега некој ќе рече,таа што трпи е будала.Да, сега и јас така викам,ама моето домашно воспитување не ми дозволува....да бидам идиот и да се спуштам на исто равниште со НЕА.Викам Неа затоа што другачие не заслужува.Сега е почината,и ми е жал што,ако може така да се каже,имаше лесна смрт,за разлика од некои што на мравка не газат,па се мачат,ни живи ни умрени долги години,ОНА одма умрела без да рече ни оф ни леле,или да се покае за се што направи,а многу направи,не само мене и моите родители,туку и на својот роден син.Можеби и за тоа трпев,мојот маж еднашка ми рече, „она мене не ме сака,што ме родила,па сакаш тебе да те сака“!


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 05.Февруари.2011 во 20:28
фамилијарни врски... на диШтанс тоа се

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 00:48
Нејзиниот син е во добри раце.
Oh sh*t. -.-

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 16:32
мразам потенцијални свекр(и)ви
мразам мешање од нивна страна
мразам понижување


ако ми се случи нешто од овие 2 ... ќе ме види на куково лето


среќа ... немам контакт

да не се разбереме погрешно..мразам потенцијални свекр(и)ви....ама ги сакам ... како луѓе ...без титула

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 17:40
mislam ako dojde red da se preokupiras so majki i shajki ste na.bale site.....

treba da se ima pocit...i sekoj da si ja gleda svojata rabota...i naj bitno sto po nastrana....



-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 17:42
uf, jas sakam da si nastrana... sto ponastrana, pogolem plus...



sh:t... pak selektivno citam...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 17:46
kade po nastrana na Maldivi nekaden li

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 17:48
I sejsheli moze

-------------
Incredible Blue


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 17:53
za na Sejsheli i baba ke trpam ne pa majka

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 17:54
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

za na Sejsheli i baba ke trpam ne pa majka



kupeno!

samo od kaj kje najdam baba sega...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 17:56


ako nema nemora...

ne e zadolzitelna babata..

ili pa sto bi kazal Sasko Kocev baba ode u paket so kola od Germanija...hahahahaha

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 17:58
ic ne se sekiraj. ako treba, kje usvoime nekoja...


mlada baba nekoja, na edno 35-6 godini...

-------------
Incredible Blue



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk