IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Мајка му
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мајка му

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 12:42
Т-Е-Т-Е, не значи дека си глуп ако имаш некоја глупа идеа. Таман работа ако тој на тоа се навреди...но, без разлика колку и д а било ненамерно, многу ми беше незгодно со жената...
 
blueprayer кога стапуваш во брак со некого, да знеш дека веднаш стануваш дел од неговата фамилија, така да е невозможно ја игнорираш мајка му, ако сакш тој да биде среќен. Исто важи и за тебе. Зарем би сакала твојот сопруг да нема респект кон твојата мајка?
 
Неговите родители не се пресудни за врската, но се многу важни. Исто толку како и твоите родители. Зарем не сака секој од нас да добие благослов за својата љубов?
Veni Vidi Vici
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 20:22

Ne znam zosto sekogas MAJKA MU e nesto najloso. Osven Mamma i Vlecka site drugi iskomentiraa se najloso za MAJKA MU.

Mozebi ke nemate sinovi, ama mozebi i ke imate... ne mislite deka i vie togas ke bidete MAJKA MU i nesto najloso na svetot?

Inaku, postapkata na devojkata e daleku od pristojna.
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 20:41
da,majka mu,
samo jas mislam deka poveke se "krivi" snaite
otkolku majka mu!
Кон врв
Blonde.Kirka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blonde.Kirka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 21:40
Старката не да претерала него незнам. Не само што тотално некултурно и некоректно се испонашала, туку и и дала до знаење дека отворено не ја поднесува. Убаво е да си знае штипјанката на што е, зашто како што знаат мајките да бидат психопатки -никој.
Е сега од случај до случај има разлика. Некогаш со право не поднесувате некој, ама сепак тоа не е причина да навредиш некого толку директно како мајката на дотичниот син зашто ако девојката е грда тоа е избор на синот и ничив друг. А и мајките се необјективни, мислат дека нивните деца се најубави и дека заслужуваат подобро.
На пр. мајката на мојот партнер уште прв пат кога ме виде и запозна не се устручаваше да ми каже дека не сум битна јас, туку среќата на син.И тоа без пардон.Од тој ден јас се наштимав според нејзиното понашање.Коректна сум и ја почитувам како негова мајка и тое е СЕ.


Изменето од Blonde.Kirka - 21.Ноември.2007 во 21:46
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 21:57
 za toa kako ke se odnesuva "majka mu" e mnogu bitno kolku sinot ke i dozvoli da go pusti jazikot!ako on e maz na mesto nikogas nema da ima problemi ,a ako se drzi za suknjata na mama ,togas eden sovet ,barajte so pobrzo kade e vratata!!!намигнување
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 22:37
e,ima i takvi mamini mazi,i toa ne mal broj!
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 22:42
ne e vazna majka mu!
ne e vazna majka ti!
se` dodeka edna od niv e na prvo mesto, vie ste na vtoro
a...vtoro, treto, cetvrto...=posledno
samo prvoto e vazno!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 22:51
 i nikoj nee kako mama!!!тага
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 23:02
Originally posted by butel2 butel2 напиша:


Ne znam zosto sekogas MAJKA MU e nesto najloso. Osven Mamma i Vlecka site drugi iskomentiraa se najloso za MAJKA MU.

Mozebi ke nemate sinovi, ama mozebi i ke imate... ne mislite deka i vie togas ke bidete MAJKA MU i nesto najloso na svetot?

Inaku, postapkata na devojkata e daleku od pristojna.
jas imam snaa...nikogas do sega zbor ne sme smenile...ja sakam se dodeka e so mojot sin,snaata ko kerka ke ja smetam....mislam deka se e do vaspitanje dom,asno...ako snaata e vaspitana,nema sansi da ima raspravii...site svekrvi,sto se raspravaat so snaa,neka im e jasno deka samo loso vlijaat na sinot...toj e edinstveniot sto go vlece po debeliot kraj...rascepan megu majka i zena...i dvete gi saka,mada ne so ista ljubov(sto e i normalno)ne ke moze da se opredeli za edna strana a da ne ja luti drugata...zatoa za mir na sinot,treba da se ima merka so snaa...
raka shto dava ne se sushi
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 23:04
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ne e vazna majka mu!
ne e vazna majka ti!
se` dodeka edna od niv e na prvo mesto, vie ste na vtoro
a...vtoro, treto, cetvrto...=posledno
samo prvoto e vazno!
pogresno razmisluvanje,po mene....sto ke stane koga dete ke imate...koj mislis deka ke zafati prvo mesto?...
raka shto dava ne se sushi
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 23:11
Originally posted by T-E-T-E T-E-T-E напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ne e vazna majka mu!
ne e vazna majka ti!
se` dodeka edna od niv e na prvo mesto, vie ste na vtoro
a...vtoro, treto, cetvrto...=posledno
samo prvoto e vazno!
pogresno razmisluvanje,po mene....sto ke stane koga dete ke imate...koj mislis deka ke zafati prvo mesto?...
 
sin mi, kerka mi i maz mi go delat prvoto mesto
a babite- ortacki i drugarski si go delat vtoroto
toa bilo sekogas taka:i koga bevme dvajca, i sega koga sme cetvorica.
 
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 03:11

 kako prvo, ova e uvreda za devojkata, i iskreno kazano, ne e dobro na nikoj-a da se sluci.

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 10:24
Originally posted by T-E-T-E T-E-T-E напиша:


Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ne e vazna majka mu!
ne e vazna majka ti!

se` dodeka edna od niv e na prvo mesto, vie ste na vtoro

a...vtoro, treto, cetvrto...=posledno

samo prvoto e vazno!
pogresno razmisluvanje,po mene....sto ke stane koga dete ke imate...koj mislis deka ke zafati prvo mesto?...


tokmu taka, ljubovta na majkata i zenata e nesporedliva i mnogu pogresno e sto snaite gi gledaat svekrvite kako rivalki. za ljubov na mazot treba da se pocituva majka mu. mnogu pogresno i od svekrvite koi gledaat na snaite kako na nekoj sto gi istisnal od srceto na sinot. za ljubov na sinot treba da se prifati i snaata. zvuci malku kako fantazija ama ne e tesko da se ostvari.
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 10:36

Снаа и свекрва не е никакво ривалство! Неконк*рентни се една на друга!

Но, мир во куќа има ако тие две се согласуваат. А жени како жени, знаат да си имаат бубици во глава (без разлика која е-снаа или свекрва) па често има к*ршлус меѓу нив.
 
Меѓутоа, двете треба да си го знаат своето место и малку покроце со изливите на бес. Респект меѓу нив е најмалку што може да се покаже за да биде доволно ....
Veni Vidi Vici
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.