IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Мајка му
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мајка му

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 13:27
kazav so dozvola!!! neli????среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:10
ова важи за женските
ако успееш да добиеш поени кај мајка му, го имаш во ракаголема%20насмевка
женски, бидете дипломатки и фаќајте врски кај мајка му, не губите ништо, можете само да добиетеголема%20насмевка

а во врска со насловот можам само да кажам, лоши околностисреќа, ништо важно
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:26
A zoshto voopshto se potrebni poeni??
Treba li toa da znachi deka moram da go menuvam karakterot
za da se dopadnam nekomu kako bi bila sigurna deka pak nekoj drug poveke ke me ceni i pochituva poradi toa????
Kolku vreme bi mozelo da trae toa "prepravanje"(zboruvam samo vo sluchaj da treba da  primenuvash diplomatija)???
connected, se nadevam se sheguva so ogled deka "ubavo se nasmeala"газење%20од%20смеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:40
Originally posted by mamma mamma напиша:

A zoshto voopshto se potrebni poeni??
Treba li toa da znachi deka moram da go menuvam karakterot
za da se dopadnam nekomu kako bi bila sigurna deka pak nekoj drug poveke ke me ceni i pochituva poradi toa????
Kolku vreme bi mozelo da trae toa "prepravanje"(zboruvam samo vo sluchaj da treba da  primenuvash diplomatija)???
connected, se nadevam se sheguva so ogled deka "ubavo se nasmeala"газење%20од%20смеење


а што друго ми преостанува?
каква врска има мајката со љубовта помеѓу двајца? ако навистина е љубов, тука никој друг не е важен. уствари, мајката ќе е најсреќна доколку и нејзиното чедо е среќно.
поздрав
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:51
Potpolno se soglasuvam so tebe,
tochno toa i jas sakav da kazam.
Nema diplomatija,nema ni potreba.
Majkata ne e vo glavna uloga
No temata beshe neshto sosema drugo-zabegavme...vo druga
pozdrav i do tebe-connected

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 17:51
Majka mu bila uste i kulturna so  devojka koja nema osnovna kultura na odnesuvanje.
Aj ete, bila sovladana od ljubopitnosta, zirnala sto zirnala, no sto sakala da postigne so toa sto ja izvestila majkata na momceto za svoeto otkritie?
Licno jas bi se spustila malku na nejzino nivo i bi i odgovorila "A sto ocekuvase ti, sliki od mazi?"
Za slednata vecera kaj mene ponatamu, ke moze da sonuva, a na sinot ke mu kazam "sinko...ne ti se mesam...ama jas ni na tatko ti ne mu cackam vo kompjuterot i po dzebovite..pa ti vidi dali e ova za tebe"ѓавол
Sto losotija sum bila...


Изменето од maria_magdalena - 19.Ноември.2007 во 17:52
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 08:46
Марија Магдалена, ти многу категорична за темава! Добро, двете ја згрешиле и нема што девојката да паѓа во несвест за реперкусиите. Идемо даље!
 
А за поените кај мајка му, connected  има право. Не треба да се глуми или да се спроведува дипломатија, но се е олеснато кога има благослов од неа. Можеби ние како помлади треба да имаме повеќе трпение кон неа и да пробаме да и удоволиме, како што би го направиле тоа на сопствена мајка. Верувајте, некогаш е потребно многу помалку отколку што мислиме
Veni Vidi Vici
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 09:30

ednostaven slucaj : samo sekoj si brka muva na kapata izglea hahahah

Mona liza , kazi i na drugarka ti da ne ja boli vistinata , ne mora da bideme najubavi a za toa nekoj da ne ne saka .
 
E sea da iskomentiram za restoto od komentarite na forumdzikite . Majka mu , e edna odvratna i delikatna tema , gledano od mene , i iskreno ne mozam da poveruvam na nekoi komentari od forumdzikite .
 
Vicot sto e zaednicko za svekrva i torta : dvete se ubavi ladni i so sveka .
 
Toa sto vie zenite imate meguseben problem i sopernistvo , sto da se pravi . vie velite za majkata na soprugot , deka e gnasa , taa veli deka vie ste gnasi i taka od start fateno na inaet gi pravi ebenite familii nesrekni do krajot na zivotot .
Sum gledal iljadnici primeri vo zivotot moj , kako zenite si ziveat so svekrvata , a imalo i tvrdoglavi po sekoja cena da go lisat od majka mu . Koga ke go lisat od majkata ke mu ja tupnat nivnata majka . Zvuci neverovatno , zarem ne . No so tek na vreme kako gi analiziram rabotive , gospod na pomos . So ovaj post sakam da im kazam na mazite , da si drzat do svoite stavovi , da si ja sakaat svojata majka , zasto taa e edinstvenata zena vo zivotot koja najiskreno ve saka . Sepak vo toa zensko sopernistvo , treba objektivno da se gleda i da se balansiraat rabotite.
 
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 09:43
[QUOTE=Antiqua]Марија Магдалена, ти многу категорична за темава! Добро, двете ја згрешиле и нема што девојката да паѓа во несвест за реперкусиите. Идемо даље!
 
Znaes, mislam deka si vo pravo. Premnogu brzo ja osudiv devojakva, a gledano od drug aspekt, taa mozebi tolku bila vljubena sto i ne razmislila za odnesuvanjeto. Duri, sega se potsetuvam na nekoi moi "zeleni" pred negoviteцрвенеење...o Boze dragi...kako sum mozela!
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 09:54
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

 
Znaes, mislam deka si vo pravo. Premnogu brzo ja osudiv devojakva, a gledano od drug aspekt, taa mozebi tolku bila vljubena sto i ne razmislila za odnesuvanjeto. Duri, sega se potsetuvam na nekoi moi "zeleni" pred negoviteцрвенеење...o Boze dragi...kako sum mozela!
 
Сите имаме по некоја. Еве една-
 
Правиме шопска и он сака да стави оцет во неа. И јас му викам *Од кај ти е таа глупа идеа да ставиш оцет во чопска?*, а мајка му зад мене вика *Од мене, јас ставам оцет во шопска*
 
Леле, сакав да потонам инстант! Жената не се налути, ама мене ми беше ултра незгодно!
Veni Vidi Vici
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 10:51
Originally posted by hektor hektor напиша:

ednostaven slucaj : samo sekoj si brka muva na kapata izglea hahahah

Mona liza , kazi i na drugarka ti da ne ja boli vistinata , ne mora da bideme najubavi a za toa nekoj da ne ne saka .
 
E sea da iskomentiram za restoto od komentarite na forumdzikite . Majka mu , e edna odvratna i delikatna tema , gledano od mene , i iskreno ne mozam da poveruvam na nekoi komentari od forumdzikite .
 
Vicot sto e zaednicko za svekrva i torta : dvete se ubavi ladni i so sveka .
 
Toa sto vie zenite imate meguseben problem i sopernistvo , sto da se pravi . vie velite za majkata na soprugot , deka e gnasa , taa veli deka vie ste gnasi i taka od start fateno na inaet gi pravi ebenite familii nesrekni do krajot na zivotot .
Sum gledal iljadnici primeri vo zivotot moj , kako zenite si ziveat so svekrvata , a imalo i tvrdoglavi po sekoja cena da go lisat od majka mu . Koga ke go lisat od majkata ke mu ja tupnat nivnata majka . Zvuci neverovatno , zarem ne . No so tek na vreme kako gi analiziram rabotive , gospod na pomos . So ovaj post sakam da im kazam na mazite , da si drzat do svoite stavovi , da si ja sakaat svojata majka , zasto taa e edinstvenata zena vo zivotot koja najiskreno ve saka . Sepak vo toa zensko sopernistvo , treba objektivno da se gleda i da se balansiraat rabotite.
 
 
 
 
аплаузhektor,taka e majkata e taa koja go saka svoeto dete bezuslovno............
zatoa sekoj treba da gi "postuva" roditelite na sakaniot
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 11:46
Sekako deka treba da se poshtuva-i toa bez navodnici.
Prvo ja poshtuvash shto e postara od tebe,pa od opsta kultura
i ako si chovek,ke poshtuvash.
Vtoro ke ja poshtuvash shto e majka na soprugot,ako sakash i taa,
a i toj da te poshtuva i ceni kako lichnost.
No tuka pogore se zboruvashe za diplomatija,glumenje,menuvanje na karakteri,sobiranje poeni..itn.
Rekov deka za toa nema potreba,ako ovie pak pogore kazani zborovi moi
se sekojdnevie.Kompromis-da,toa e sekogash potrebno,no sepak,treba
da ima nekoi granici,da ne se zabega i da ne se pretvori vo ochaj.
No,sekako ne e lesno,drugo e koga se zboruva"napamet"i kako koj bi pravel,a sosema drugo koga veke  go dozivuvash.
 

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 11:56
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

 
Znaes, mislam deka si vo pravo. Premnogu brzo ja osudiv devojakva, a gledano od drug aspekt, taa mozebi tolku bila vljubena sto i ne razmislila za odnesuvanjeto. Duri, sega se potsetuvam na nekoi moi "zeleni" pred negoviteцрвенеење...o Boze dragi...kako sum mozela!
 
Сите имаме по некоја. Еве една-
 
Правиме шопска и он сака да стави оцет во неа. И јас му викам *Од кај ти е таа глупа идеа да ставиш оцет во чопска?*, а мајка му зад мене вика *Од мене, јас ставам оцет во шопска*
 
Леле, сакав да потонам инстант! Жената не се налути, ама мене ми беше ултра незгодно!
prva greska ti e sto taka se obrakas...bez razlika ...prvo nego ke go uvredis...da go nareces glup...znaci ne ti e dorasnat u intelekt...pa posle ke se redat drugi nezgodni situacii..ova primi go kao dobronameren sovetголема%20насмевка
raka shto dava ne se sushi
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 12:32
abe nie stapuvame vo brak so toj sto go sakame ili so negovata majka!?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.