IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Бојкот на Грчки производи и компании
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бојкот на Грчки производи и компании

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 26>
Автор
Порака
Alexandar Mak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexandar Mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бојкот на Грчки производи и компании
    Испратена: 15.Ноември.2007 во 16:51
MISLAM DEKA SEKOJ RAZUMEN MAKEDONEC TREBA DA APSTINIRA OD KUPUVANJE VO VERO!
ONI  TUKA NA SEKOJ NACIN SE OBIDUBAAT DA NE UBIAT, UNISTAT, NEGIRAAT, DA JA UPROPASTAT I PODELAT ZEMJAVA, VIE IDITE USE PARI DA IM DAVATE I SITE  VASI SO POT STEDENI PARI ODMA U GRCKA ZA 10 DENA DA GI PORTOSITE IC DA NE MISLITE, PA I AKO TREBA I VISA DA SE PONIZITE DA CEKATE ZA PARI DA IM ODNESETE!

FALI MAKEDONSKI NACIONALIZAM SO VAKVI SOSEDI BEZ RECIPROCITET KE NE ZGAZAT!
SRAMOTA


Изменето од Alexandar Mak - 15.Ноември.2007 во 16:55
Кон врв
Alexandar Mak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexandar Mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 16:56
SRAMOTA
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 17:04
Кај македонците постои еден психолошки проблем нив ако не ги пушташ во диско сите ќе дојдат, ако ги плукаш навредуваш сите ќе ти дојдат. Што знаеш можда им одговара. И ич да не се секираш ако нив не им е жал за нивните пари тогаш мене уште помалку. Јас лично им се смеам на мозокот по цели плати да трошиш во Икеа зошто само било во грчка тогаш што да кажам, малограѓанштина. Ако веќе сакаат да пазарат нека одат во Рим, Париз, Милано, Ница па нека бидат фраери а не на циганине кои им ги прогонале дедовците да ги клукаат со пари. 
Кон врв
Alexandar Mak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexandar Mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 17:16
I DOSTA SLUSAM SRANJA ZA "MAKEDONCITE" OD MAKEDONCI! MALKU DRUGITE NE VERGJAAT! toa se nekonstruktivni samonegiracki kritiki so samo ja vlosuvaat rabotata.
so e ova mozda "im" odgovara! Bojan ti si del od toa "nim" dosta samite si rabotime protiv sebe!
SRAMOTA

Изменето од Alexandar Mak - 15.Ноември.2007 во 17:27
Кон врв
Alexandar Mak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexandar Mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 17:21
I OCAJNO NI FALI MAKEDONSKO NACIONALNO CUVSTVO
"so e toa od tipot ako oni sakaat mene ne mi e gajle"
NIE SME EDNO ISTO - MAKEDONCI-
AKO NEKOJ NA NEKOJ BRAT MAKEDONEC MU E UBAVO I NA MENE TOA KE SE ODRAZI
AKO NEKOJ BRAT MAKEDONEC MU E LOSO I NA MENE TOA KE SE ODRAZI

FALI ZDRAV KONSTRUKTIVEN MAKEDONSKI NACIONALIZAM I CUVSTVO NA ZAEDNISTVO! ZA NA SITE DA NI E PODOBRO!


Изменето од Alexandar Mak - 15.Ноември.2007 во 17:22
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 17:23
aве за последниов пост браво...аман веќе, сами меѓу себе се вреѓаме а другите сеир од страна ни фаќаат....патем, јас во веро не ни пазарам, најчесто тедико ако веќе одам во самопослуга.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 17:51
Zosto bojkot na Vero. Gazdata e grk, da, no vrabotenite se site makedonci.
Кон врв
Alexandar Mak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexandar Mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 17:55
gazdata i 99% od proizvodite se GRCKI, a za 100eu so im dava na vrabotenite ne fala, ako pazarime vo drug supermarket tie ke "porasnat" i ke gi vrabotat istite od Vero -grizata za vrabotenite ne drzi.

SEKOJ RAZUMEN MAKEDONEC, SO SI GO SAKA DOBROTO, -NETREBA DA PAZARI VO VERO-


Изменето од Alexandar Mak - 15.Ноември.2007 во 17:56
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 17:57

 Zatoa jas ovde od Interspar vo Praga si kupuvam Spanski maslinki a ne Grcki,голема%20насмевка pa i holandska feta a ne Grcka...taka treba i vo Makedonija,
  Bojkot na se sto e Grcko, pa neka im skapuva robata po magacinite, i da vidat kolku ke im opadne suficitot vo izvozot sto go imaat so Makedonija.Em pecalat na nas, em ne plukaat..
 
  A licno, ne znam sto Makedoncite videle vo taa IKEA, eve jas minatata godina opremiv cel stan so oprema, del ja kupiv vo IKEA( spalanata soba) a ostanatite sobi vo Sconto(italijanski konk*rent na ikea)...
  mozam da kazam deka imaat mnogu nekvaliteten mebel, ubav na dizajn, no kvalitetot e za nikade.Ne bi preporacal proizvodi od IKEA- koznata fotelja vo rabotnata soba , kupena vo IKEA mi ostava crni tragi na kosulata..tolku za kvalitetot na IKEA)
  Da odam vo IKEA vo Solun kade mi lepat etiketi na avtomobilot, so navredlivi zborovi, i plus kupuvajki tamu da im go polnam budzetot na grcite preku DDV, i da ostavam pari zaraboteni kaj niv...nema sansi!

 Ama se prasuvam koga drugite Makedonci ke se svestat????
 
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 19:02
Треба добро да се размисли.
Колку македонци се вработени во ВЕРО??
Колку семејства ке останат на улица и гладни? и ред други послдователни работи.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Alexandar Mak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexandar Mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 19:16
Orlov i Butel, decki ne ste apsolutno vo pravo!
Da zememe deka od denes nikoj nema poveke da stapne vo  bilokoj supermarket na VERO.  Znaci za 1 mesec  manje/vise ke zatvorat, i da, vrabotenite da ke ostanat na ulica,
- no dali mislite deka nema na mesto na Vero da otvori nekoj drug Supermarket?

Znaci kaj so bil Vero ke otvori Tinex ili Tediko, ili nekoj mlad makedonski finansier ke otvori svoj nov lanec supermarketi...
I toj so ke otvori ke ima porteba od vraboteni, znaci ne drzi voda vasava griza...

a koi se prednostite:

1 ke se prodavaat poveke proizvodi od Makedonija
2 znaci parata ke se vrti pak kaj nasite proizvediteli
3 toa sve donesuva podobar makedonski standard
4 grcite -donekade- ke vidat deka nemozat da lizat kaj so plukaat
5 celiot kapital ( a stanuva zbor za stvarno golemi pari) zaso da mu gi davam na Grk (so zgora na se me pluka) i znaci da gi izlevam od zemjava?? Da e nas gazda pak manje vise ke investira  doma!

BOJKOT NA VERO ZA NASE DOBRO



Изменето од Alexandar Mak - 15.Ноември.2007 во 19:20
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 19:20

Daj be lugje sto vi e , ehehe i sto sega samo Vero li ke bojkotirate ?  znaete li vie kolku kompanii grcki ima vo ovaa drzava, ehehe pa grcija e najgolem investitor ?? ne si vo sostojba ti da bojkotiras nesto, nego treba da povikas na investicii, Okta, Cosmofon, kazina  , banki, fabriki ( sto gi terat vrabotenite da rabotat i za praznici) sve grcki, ne mozes nemas znagi , nie treba da se molime da ne begaat ovie grcite inaku iljadnici ke ostanat bez rabota

Кон врв
Alexandar Mak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexandar Mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 19:22
AK47 glejsi rabota u tvoja zemja! Ah da i odlicno go zboruvas Makedonskiot jazik bravo!
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 19:23
Abe jas od damana SERAM vakvi gluposti ama toa e more IMA GLUPACI VO DRZAVAVA i TO E FAKT, PRVO VIDI BE KOLKU ODAt vo grcKA NA MORE? MA I TAMU DA IM SE LIZAT NA GRCITE, MI IDE DA GI UBIJAM TAKVITE BE I KOGA KE SLUSNAM NEKOJ DA MI RECE LICNO DEKA BIL VO GRCINA MU VIKAM SO k*r BARAS TAMU MORE MENTALEN EDEN EBATE PREDAVNIK GLUP ITN, GO NAVREDUVAM PA AKO SAKAI NEKA NIKOGAS NE MI NAPRAI MUABAT.

TIE NAS SKOPJE NIE KAJ NIV DA IDEME, MA NIKA IDAT U TRI PIZDE MATERINA I GRCITE I TIE SO ODAT ZA GRCIJA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,191 секунди.