IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - СОЖИВОТ - нешто доста чувствително
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СОЖИВОТ - нешто доста чувствително

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 20:04
Bogie , pa zarem i za kumanovo ke mi pravis lagi.
Ajde odime so konkreti mesta , iminja , fakti.
Dali znaes ti deka kaj ucilisteto Naim Frasheri 99% bile sl.mk. a dali znaes kako denes se cisti toj del, dali znaes kako si begaat sl.mk.
Kaj ucilisteto Bajram Shabani, znaes li ti kolku kuki bile na sl.mk. a dali znaes denes uste kolku ostanale, Vo t.n. Diva Naselba ( Lagja e Trimave) znaes li kolku imalo sl.mk. a kolku ima denes. Vo Ciglanata znaes li kolku imalo, a kolku ima denes. Do zeleniot pazar znaes kolku imalo ??? Vo mojata naselba znaes li kolku imalo ??? Sum rekol i porano imalo nekolku kuki sega ima samo edno, ali oni si ziveat zakluceni, taka se nacionalisti ne sakat albanci, ali i kaj niv pisuva kukata se prodava, ali ima mnogu mala kvadratura i nema interesirani.
A dali znaes kade odat ovie Sl. makedonci , odat dalekuuuuu mnogu daleku, so avtobusi moras da odis do tamu, nakaj Zelen rid, Proevce natamu.
Celiot centar na gradot poleka postanuva albanski del. Pa zamisli kaj Dzamijata site prodavnici i objekti gi kupija albancite, onie kaj pazar gi kupija albancite, onie vo Garnizon gi kupija albancite ,
KAZI MI TI MENE EDEN < NE POVEKE< EDEN EDINSTVEN PRIMER< KADE ALBANCITE SE ISELUVAAT < A NA NIVNO MESTO DOAGJAAT SL. makedonci
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 20:14
I za pazarot spomna nesto , pa neli si smesen
Brojot na albanskite prodavaci vo pazarot e zgolemen duplo, i albancite gi imaat onie najdobrite mesta vo pazarot, tie sto se vednas do vlezot ,
Dali znaes nekoj sl.mk. sto prodava Banani ??? Site se albanci 100%
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 20:14
Ова е добра информација за сожителиве.
И кажи им ја шемата.
Прво одбирате куќа која скапо ја плаќата и после се серете околу неа буткате цени на околните.
И она како е лелеее комшо мир да буде додека сте малку во малото а после Скендербег сите, пукате на сите страни.

Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 20:22
AK 47 ZASTO SE POJAVUVAS SAMO NA NOVI MESTA A NA DRUGITE TEMI IMA MNOGU PRASANJA ZA TEBE KOJ NE GI IMAS ODGOVORENO.
2. PRED NEKOE VREME PARITV EDEN LINK SO KLIPCE t.e. DOKUMENTARNA EMISIJA OD TV KISS TETOVIO MISLAM KADE POSLE TOA STO BESE VO 2001 godina makedonka kazuva deka kaj se tie sto ziveevme zaedno DA POMOGNAT, A NE OVDE KUJKAVA NI JA OPLACKAA, SVE LOSO NI NAPRAA, A SO NIV BEVME PRVI KOMSII, KAJ SE ALBANCITE. MOZES DA GO GLEAS I DA SE UVERIS VO TOA A NE DA MI SERES GLUPOSTI.
KOSOVARITE SE LOSI TOA E ZAKLUCKOT PR. TI.
SO ALBANICITE SE ZIVEE
NE ZNAM ZOSO TI SE NAREKUVAS ALBANEC NE MI E JASNO? TI SI KOSOVAR KOJ SAKA GOLEMA ALBANIJA ILI ALBANEC KOJ GLEDA PRVO DA SI JA SREDI SVOJATA DRZAVA (FAKT E DEKA TREBA DA SE RABOTI NA ALBANIJA ZASO SEPAK E NAZAD, A NE DA MI GLEA PUSKI PISTOLI I KANTER DA IGRA SO CIT)
OD PSIHOLOSKA STRANA ZA TEBE:
IMAS MNOGU RASEAN MOZOK, IMAS LUJGE OKOLU TEBE SO TI GO POLNAM MOZOKOT SO FILMCINA, ISTO TAKA IMAS I MNOGU GLUPI PODATIOCI VO MOZOKOT KOJ TI ZADAVAAT PROBLEMI, I MORA DA IDES NA FORMAT PA ZA DA SE STABILIZIRAS
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 20:31
kojotovik , ne moze mene nikoj da mi go napolni mozok so lajna, posto mozam sam da dojdam do konstatacija, ne sum so precki vo razvoj.
Za toa koj kogo palel kukji ??
Koj palese vo Bitola i Prilep ???? sto vi storija tie mirni gragjani, barem tie od Bitola i Prilep loso ne vi napravile, sosto napagjate civili ?
Neka mi odgovori Bogie , zosto vo seloto Opae gi plackaa i posle gi palija nad 100 kukji , znaete li kolku se toa , bogie, znaes ti deka vo Opae nemalo UCK , a znaete koj gi imase ograbeno i paleno tie kukji, sosedite sl.mk. i ciganite , plus i nekoi paramilitarni policii,
Znaete li deka vo 2001 bile paleni nad 2500 albanski kukji ( uste tolku granatirani) , i stotina dzamii,
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 20:33
A KOJ POCNA DA PALI I DA RAZURNUVA KUJKI I CRKVI?

ODGOVORI KOJ PRV?
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 20:34
i ne mi odogovori AKO SI ALBANEC KE GLEDAS ZA RAZVOJ NA ALBANIJA. AKO SI KOSOVAR KE SI IGRAS SO PUSKI. AKO SI MAKEDONSKI ALBANEC KE GLEDAS ZA OVAA DRZAVA DA IDE NAPRED, A NE DA SERES, PUKAS, DA SE PALES NA GOLEMI ALBANIII
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 20:38
Sum gledal jas, ali dali vie gledate, Vojnata prestana, se razbraa nesto , ali nikako da stanete mazjaci od zbor, i da ispolnite toa ste potpisale,
 
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 21:19
Зашто се лажеш бе шиптарче,пазарот е на Македонци само аргатите се шиптари таму плус нов пазар се отвори подолу од банката - поблиску до центарот.Дали таму има 1 шиптар кажи ми - тоа е во непосредна близина на центарот.Во пиротско маало имам братучед кој покрај татковата куќа што ја имаше купи и една шиптарска од еден шиптар што избега за Арачиновоголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Околу вашето дивтарско школо се се срби,тука е и српското основно училиште Вук Караџиќ,полека полека ве иселуваат и во диво насеље пошто бегате накај Романовце.Кумановци не даваат шиптари да завладеат со градот а затоа и си пукаат шиптариве од мака,како што напишав на шиптарите име е местото по селата,тие видоа дека во Куманово неможат како во тетово и скопје затоа и се враќаат по селатанамигнување
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 21:25

ahahahahaha

Pa koga si bil ti posleden pat vo Kumanovo , alooo ???
ahahahah ahaha ahahah a ah a
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 21:31
Ја зивеам у куманово изгледа ти не си бил одамна у кумановонамигнување
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 21:34
Таа работа у Куманово не се гледа - од шиптар не се купува па макар и за џабе да елутина
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 21:36

            Total        0-4   5-9   10-14   15-19  20-24   25-29   30-34   35-39   40-44

Lipkovo 27058 ,   2656    3218  2984   2436    2079    2063   2289    2117   1694

Kocani   38092 ,   2143    2338  2718    2941    2937   2817   2716    2780   2953

Gledaj Go sostavot na naselenieto vo Opstina Lipokovo koja ima 27 iljadi ziteli, i Kocani koe ima 38 iljadi , iako Kocani ima 10 iljadi povise gledaj gi decata kolku se :) Od 0-4 godini se : Kocani 2143 , Lipkovo 2656 , umirate :(

Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 21:39
Abe KOSOVARI se tie NE SE SIPTARI samo taka si se vikaat tie...DEMEK SE VISTINSKITE ALBANICI NA KOJ NE IM SE ZNAE POTEKLOTOTO ZA ZAL плачењеплачењеплачењеплачење

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.