IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - СОЖИВОТ - нешто доста чувствително
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СОЖИВОТ - нешто доста чувствително

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
Автор
Порака
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:26
Se obidov da ja bojkotiram temata na politika , bidejki vidov deka se uste ne ste zreli za diskusija so fakti.
A eve gi faktite:
Sllavo Makedoncite koi ne sakat da ziveat so albanci oni dejstvuvaat na ovie nacini :
1. Ze izoliraat vo kuka i ne gi pustat decata da izlezat nadvor
2.Onie koi imaat moznost ja prodavaat kukata si begaat vo sl. mk. sredina  ( ovoj primer e najrasprostranet , na primer edno naseleno mesto ima 100 kuki od koi samo 10 se albanski , no za 10 godini toa stanuva albansko. pr. Cair, Kumanovo, Tetovo, Struga, Kiicevo , Gostivar, mnogu se da ne gi nabrojam, a da ne zborime za selata , toa e premnogu.
 
Drugiot metod e :
- Nekoi si imaat vkluceno prijatelstva so albanci, tie se pomagaat megjusebno , si odat kaj komshijata na dobro i na loso , sl.mk. si ucat albanski , albanskiot si go znaat i decata i starite, devojkite se vo vrska so albanci, ali sepak se mazat od nivnata vera .  Ovoj vid na semejstva kukite ne gi prodavaat , i se uste ziveaat megu albanci
Ovaa poslednata nekako e vo vasa polza ??? Ali nekako od site strani si gubite :(
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:42
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

Se obidov da ja bojkotiram temata na politika , bidejki vidov deka se uste ne ste zreli za diskusija so fakti.
A eve gi faktite:
Sllavo Makedoncite koi ne sakat da ziveat so albanci oni dejstvuvaat na ovie nacini :
1. Ze izoliraat vo kuka i ne gi pustat decata da izlezat nadvor
2.Onie koi imaat moznost ja prodavaat kukata si begaat vo sl. mk. sredina  ( ovoj primer e najrasprostranet , na primer edno naseleno mesto ima 100 kuki od koi samo 10 se albanski , no za 10 godini toa stanuva albansko. pr. Cair, Kumanovo, Tetovo, Struga, Kiicevo , Gostivar, mnogu se da ne gi nabrojam, a da ne zborime za selata , toa e premnogu.
 
Drugiot metod e :
- Nekoi si imaat vkluceno prijatelstva so albanci, tie se pomagaat megjusebno , si odat kaj komshijata na dobro i na loso , sl.mk. si ucat albanski , albanskiot si go znaat i decata i starite, devojkite se vo vrska so albanci, ali sepak se mazat od nivnata vera .  Ovoj vid na semejstva kukite ne gi prodavaat , i se uste ziveaat megu albanci
Ovaa poslednata nekako e vo vasa polza ??? Ali nekako od site strani si gubite :(


Za kakvi fakti zboruvash????  збунетост

Toa sto ni gi broite kukite VO NASHATA SOPSTVENATA DRZAVA i vodite evidencija za natalitetot i mortalitetot na Makedoncite, za da ZNAETE TOCHNO KOLKU TREBA DA OTEPATE - NE SE FACTI ZA DIKUSIJA TUKU ALBANSKA SPIUNAZNA STATISTIKA ZA PREVLAST!!!! лутина

," no za 10 godini toa stanuva albansko. pr. Cair, Kumanovo, Tetovo, Struga, Kiicevo , Gostivar, mnogu se da ne gi nabrojam, a da ne zborime za selata , toa e premnogu."

A AKO MISLISH DA PRODOLZISH SO VAKVI "FAKTI" (pretenja i uceni) - NA TAKVA "DiSKUSIJA" SE ODGOVARA SAMO SO "PROTIV-DISKUSIJA", neli???? намигнување

Pa ti si barem "zrel" za diskusija - siguren sum deka ke razberesh.  голема%20насмевка




Изменето од borec - 11.Ноември.2007 во 15:44
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:45

Toa ti se fakti , gubis zemja od pod noze, denes si zivees na toa mesot, utre ne mozes da stapnes tamo

Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:50
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

Toa ti se fakti , gubis zemja od pod noze, denes si zivees na toa mesot, utre ne mozes da stapnes tamo



PA NELI VIE ALBANCITE NE VODITE VOJNI ZA  TERITORII TUKU ZA "PRAVA"???? голема%20насмевка

ILI BARATE MOZDA PRAVA ZA STEKNUVANJE TUGI TERITORII???? намигнување

AMA OVAA VARIJANATA NAJVEKE VI ODGOVARA, NELI???  голема%20насмевка


Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:55
Pa vie gi pustate tie teritorii, Dali sum kradec ako nekoj sam mi gi dade parite ???
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:59
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

Pa vie gi pustate tie teritorii, Dali sum kradec ako nekoj sam mi gi dade parite ???


Duri i pari ti davaat da gi ZEMESH TIE TERITORII?????? смеење


Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 16:00
E glup si nema sto, pa neli vidis pravam komparacija ???
Tie lugje sami ni go prodavat tie kuki i zemja, ne gi prinuduvame nie, samo sto im plakame ceni duplo od prosekot
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 16:09
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

E glup si nema sto, pa neli vidis pravam komparacija ???
Tie lugje sami ni go prodavat tie kuki i zemja, ne gi prinuduvame nie, samo sto im plakame ceni duplo od prosekot


E PA NE PO VRAT PO SHIJA, RABOTAVA!!!  голема%20насмевка

A ke mi kazesh li sega zoshto tolku sakate da se shirite vo Makedonija i pravite golema Albanija tuka - sto ne si se proshirite na kaj Grcija malce pa na Tasos da se oprchite malku???  намигнување

Pa zarem taka nema da bide golema????  голема%20насмевка

Duri na dve morinja ke si iskachate, neli????  намигнување


Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 16:14
Мислев да не коментирам ама ме испровоцира тоа што го спомна Куманово и еве да ја согледаме вистината.Шиптарите во Куманово се тотално отсечени и ставени во гето.Нивната економија зависи од Кумановците но тие воопшто не се замараат и не тргуваат со шиптарите туку свесно ги гетоизираат и ги враќаат назад во планините и селата.Шиптарите не ги пуштивме да учат со Кумановските средношколци баш поради фактот што компромис со нив нема,само барања и ништо повеке затоа и самите си купија зграда и се отсекоа од останатите средни школи,неквалитетно се образуваат и повторно како и пред 1-2 год. ке завршат копајки канали бидејки пазарот го одделивме и немаат повеке пазарна економија.Куманово стана показател дека шиптарите во Македонија можат да бидат победени и на економски план,сето она што пред 5 год. беше купено од шиптарите Македонците полека полека го откупуваат назад - пр.Стоковната,Мома,Гарнизон и полека полека ке ги преселиме шиптарите во селата каде што припаѓаат.намигнување
Кон врв
GOLDFINGER Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GOLDFINGER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 17:01
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Мислев да не коментирам ама ме испровоцира тоа што го спомна Куманово и еве да ја согледаме вистината.Шиптарите во Куманово се тотално отсечени и ставени во гето.Нивната економија зависи од Кумановците но тие воопшто не се замараат и не тргуваат со шиптарите туку свесно ги гетоизираат и ги враќаат назад во планините и селата.Шиптарите не ги пуштивме да учат со Кумановските средношколци баш поради фактот што компромис со нив нема,само барања и ништо повеке затоа и самите си купија зграда и се отсекоа од останатите средни школи,неквалитетно се образуваат и повторно како и пред 1-2 год. ке завршат копајки канали бидејки пазарот го одделивме и немаат повеке пазарна економија.Куманово стана показател дека шиптарите во Македонија можат да бидат победени и на економски план,сето она што пред 5 год. беше купено од шиптарите Македонците полека полека го откупуваат назад - пр.Стоковната,Мома,Гарнизон и полека полека ке ги преселиме шиптарите во селата каде што припаѓаат.намигнување



Никако соживот со нив.

За акцијата која подолго време ја правите во Куманово во почеток не верував, но кога пред една година лично присуствував на еден таков спектакал- тивок но сигурен (се работеше за имот на мој колега каде неговите биле присилени во негово отсуство да го дадат) пред скоро година дена кога гледав како хордата шипците се исели оти сила бога не моли, тогаш се уверив.
Секоја ви чест, поединачно и здружено. Тетовчани можат вода да ви носат.
,,CUM GRANO ET CUM SANO,,
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 17:28
Originally posted by GOLDFINGER GOLDFINGER напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Мислев да не коментирам ама ме испровоцира тоа што го спомна Куманово и еве да ја согледаме вистината.Шиптарите во Куманово се тотално отсечени и ставени во гето.Нивната економија зависи од Кумановците но тие воопшто не се замараат и не тргуваат со шиптарите туку свесно ги гетоизираат и ги враќаат назад во планините и селата.Шиптарите не ги пуштивме да учат со Кумановските средношколци баш поради фактот што компромис со нив нема,само барања и ништо повеке затоа и самите си купија зграда и се отсекоа од останатите средни школи,неквалитетно се образуваат и повторно како и пред 1-2 год. ке завршат копајки канали бидејки пазарот го одделивме и немаат повеке пазарна економија.Куманово стана показател дека шиптарите во Македонија можат да бидат победени и на економски план,сето она што пред 5 год. беше купено од шиптарите Македонците полека полека го откупуваат назад - пр.Стоковната,Мома,Гарнизон и полека полека ке ги преселиме шиптарите во селата каде што припаѓаат.намигнување



Никако соживот со нив.

За акцијата која подолго време ја правите во Куманово во почеток не верував, но кога пред една година лично присуствував на еден таков спектакал- тивок но сигурен (се работеше за имот на мој колега каде неговите биле присилени во негово отсуство да го дадат) пред скоро година дена кога гледав како хордата шипците се исели оти сила бога не моли, тогаш се уверив.
Секоја ви чест, поединачно и здружено. Тетовчани можат вода да ви носат.




Мора здружено да се работи,нема многу планирање бидејки само тој метод е успешен.Нема веке давање пари на шиптари туку само зимање,тие нека трошат пари на нас и нека не обогатуваатголема%20насмевка
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 17:57
Прашајте го колегата мој кој 3 пати му ја палеа куќата во Арачиново дали е за соживот.
Прашајте ја другарка ми моја која и ја запалија викендичката во Матејче.
Вие не гледате дека се они во поодмината фаза на етничко чистење на Р.Македонија која е во делот на нивната голема Албанија.
Гледајте бројки, статистики, стории на луѓе.
Остајте филозофии соживот итн.
Јас гласав не затоа што мојата татковина е загрозена од организираниот механички прилив на шиптари во Р.Македонија.

Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 18:05
Боогие, дали во нивното така речи купување на имот има организација која кажува каде и што да купи.
Имаат фази на освојување на терен.
ПРвиот што ви влегува во малото да купи влегува понизно и тој е мислиш англе од небото.
Следните веќе почнуваат со ситни провокации.
По нив оди гласни музики, шотиња, пукотници, паркирање пред влез, гласни групи шиптари кои урлаат, закачање девојчиња итн...
Не го сваќав татко ми кога ќе одеше на пазар и кога ќе промрмореше море од шиптар не купувам, покретото не им го финансирам.
Сите го оценуваа како националист и јас не го разбирав.
Тоа беше пред 20 години.
Денеска тој е наполно во право.

Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 18:10
Ак 47 сега го прочитав, тука бил.

Ние учиме ние уште во сон бевме дека имаме сожители кои немаат задни намери.
Но сега оди фаза реорганизација па после тоа ти си знаеш, џабе фрлате пари во Македонијава, ќе ве голтне.
А и од црни пари знаеш дека нема многу аир.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.