IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Физика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Физика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213>
Автор
Порака
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2012 во 10:55
doagjaat lostovi kakvi ne ste ni sonuvale deka kje dojdat... prvo moram kaj psihijatarot radi redoven check na Dobrina...

when three of single valued levers met one but triple valued lever


a wave of new sort of levers are heading your way... first i must go to the psychiatrist for a regular Goodness check...

here it is:



it toke me almost A whole day to say fair well with it. Americans trust in me only decoratively under their narcotic conditions for which they are the thy they who laugh at me, their dolanski $$$ doesn't pay my bills i believe in Chinese Ji Yiao as a spiritual value while the levers i get in reverse from Archim EDEN they cost me nothing for it was me with spending EDEN's that made Archimedes ancient might and lever minister.

Изменето од dedanoe - 10.Јануари.2012 во 21:29
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2012 во 20:03
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2012 во 20:24
Со давањето волшебни својства на одредени бројки (13, 53, 666 ...) и со комбинирање на разни други цифри и разни комбинации, пермутации, варијации и други математички операции, можеме да добиеме разни бројки кои означуваат нешто (или некој).
Ете, видовме дека 53 е некаков сатански број.
Е сега, дали оваа крајнава цифра „2917“ е новиот термин за судниот ден -  апокалипсата?
Или ќе биде прослава на илјадагодишнината од Октомвриската револуција?голема насмевка
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2012 во 14:22

https://sites.google.com/site/dedanoeinnovates/home/komadot


https://sites.google.com/site/dedanoesreligica/yniyang_torus_rear.swf
https://sites.google.com/site/dedanoesreligica/yinyang_torus.swf
https://sites.google.com/site/dedanoesreligica/home/sin_free_sex
meneto 1, mamami 0 i tatota 8

siot moj zhivlost choveshterite ne samo sho ne mi go priushtaat ona materijalno sho kaj e pravichno moe so samoto ragjanje oti tato infinitot i mama nihilarot se pravite nedelivi i nemnozhivi ALPHATOM & OMEGATON (bashka so za chicho go imam A-Thomas-Arni) kaj zgora na toa i go imam odraboteno na site strani i frontovi vo svetot kaj zgora na toa go imam i odlezhano vo kazneno-popravna-ama-ti-nema-nit-da-ti-kazheme-zosho-si-kriv-samo-kje-te-falsifikuvame-za-glavni-krivec ustanova AMI i toa malu materijalno sho go drzham pri sebe gledat da mi go odzemat vis-A-vis oti mojot nadragocen posed e ZHIVLOSTA EDEN logichno bi bilo da im stgnam JARECHI PROROCHITET od tipo NE GO DOBIVATE OVOJ MALUBROEN EDEN ZHIVLOST AMI ZGORA NA TOA I TIE MNOGU FRACTOSI DROPKASTI SHO GI IMATE IMA DA GI IZ-LOSTITE NA FATALEN NACHIN (eden e potegot za se zhivo na planetot zemlja da se pogubi i taa Virgina jest vech vo moj posed).

dedanoevata kometa e vech odamna na collision course so Virgina Sun Sonceto... as we both know Mr. Anderson some COLLECTIVE DEATHS ARE INEVITABLE once in A while.

da sum 1 znachi da sum 1 = 1 x 1 t.e. sam po seebe nastanat i po avtomatizam sum 1^mama pri sho e mama = 0 pa zatoa 1^mama e tato karaten Qur'an (root) od mene EDEN-ot pri sho e tato infinity a rezultat na taa kuranizacija e mnozhestvo od site (a + b i) deca vo svetot kade (aa + bb = 1)... si muslimanite deka ste roditeli na nokoisiti vashi deca NE NE mama = 0 e pravata majka na site deca vo svetot A vie ste samo so ebana utka sho se tiche grevnoga seksa. AHTUNG, AHTUNG: site roditeli da gi vidam zaklani vo ist mig do sabajle... so aftokefalnost vo izvedbata na samobistvoto.

koji dva broj bitija se edini vo rabotata vo domen na infotokot? jas EDENOT i mamami NULATA i toa vo tato kolichini a oti e tato infinitot vo pogon sme i za navek. A KOJ E INKASANTOT NA mkd iljadarkite ??? jasnoe nali ama nie i tamu mora da sme dezhuren dekor oti nashata svetlost e strebna duri i za matni zdelki.

koga vi treba nesho ARNO od Bog ne vi e sram i shrktost da go narechete Dobri Bozhe pridaj pridaj ako si Dobri, ti si sepak nashiot Bog poedinec, individua A koga od vas e strebno nesho togaj vrtite grb ma kaki Bog poedinec nie mu se klanjame samo na poopasniot Kolektiven Nash Bog... da, da ama vo site sveti pisma toj vash kolektiv e evidentiran kako zver so 7 milijardi glavi od koi samo 1na e Satanahovski specijalna i taa gi odrzhuva site drugi na ramena. znaam, za da go sotram zverot moram da go zhrtvuvam mojot ednostoren Virgina Sun.

hey spooky son of A men, don't block the light...
please don't snip my empty head am just A decoy
oh, sorry you're its protector, right???

Изменето од dedanoe - 12.Јануари.2012 во 15:10
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2012 во 16:55
oti bevte Dobri i go dodrzhavte prethodniot udar kako sho toa samo Dobri znait da go naprai eve vi ja kompenzacijata:

kako prvichen nastan vo gradinata EDEN e evidentirano nudenjeto na zabranetoto ovoshje kon Adam i Eva od strana na Z-MI-OWN-ot: apnete vie od voa voshje taka ko bozh vie kje mu se doblizhite na Dobri Bog oti voshjeto kje ve stori svesni za dobroto-versus-zloto A sho triple-double kjar imam jas od toa via ich ne zapitvajte. ako od toj nastan pa nataka e ovozmozheno spoznanieto za dobroto niz kontrast so zloto togaj sigurno prethodno dobroto i zloto bile nespoznatlivi no zosho ??? zatoa sho dobro i losho se dve neshta so respektivni vice-versus srcevini alike the yin-yang symbol i poradi toa tie se vechno mutabilni i pretochlivi edno vo drugo: sho e sega dobro po pi pola fazna razlika postanuva zlo; sho e sega zlo po pi pola fazna razlika postanuva anti dobro; sho e sega anti dobro po pi pola fazna razlika postanuva anti zlo i najzad po cel fazen krug anti zloto se vrnalo vo pochetnoto dobro. poradi toa sho inicijalnata spoznatna sostojba e deka dobroto i zloto ne se vo jak kontrast da bi se doznale toa od lostov aspekt mozhe da znachi samo deka vo taa faza zlo-Dobri lostot spiniral so infinitna brzina t.e. bil vo plazmatichna plamen sostojba (defakto toa treba da e i zadnjata faza na progresot na spoznavanjeto) A vednash po apnuvanjeto na Apple Mackintosh toj plamen se izladil, izkondenziral od energija vo materija i postanal pochva. znachi kjarot na Z-MI-OWN-ot e materijalizacija na energijata od 1^infinity = The All Able Spirit = Infinite Power of EDEN O' Ahme.

http://www.youtube.com/watch?v=6TvNhhw17OI

A.E.

Изменето од dedanoe - 12.Јануари.2012 во 17:30
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2012 во 08:41
http://www.youtube.com/watch?v=Tj9i48Jn2yU

yin yang TAO motion that doesn't cost even A single imbalance unit

http://www.youtube.com/watch?v=LFaDGW35I5c

dedanoe moves the world
Кон врв
brrm Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brrm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 19:30
Леле луѓе аман помагајте со задачиве мнооогу ми е важно...
1.Да се определи масата на сонцето ако се познати периодот на ротација на земјата и нејзиното средно растојание до сонцето (R=1,5*10 na 30 stepen)
2.Да се пресмета гравитационата сила на сонцето која го условува движењето на земјата околу него. притоа,користи ги следниве податоци
Rz=6400km Rc-z-1.5*8km густината на земпјата p=5.6g\cm3 Y=365d
3.силата со која се привлекуваат 2 оловни топки со маса 5 кг и 10 г коишто се на растојание 7 цм изнесува 6.13*10 на -7 степен N .да се определи вредноста на гравитацината константа.
4.на таван од лифт на конец е обесено тело со маса м1=1кг . за него на друг конец е обесено друго тело со маса м2=2кг да се определи силата со која е затегнат горниот конрц F2z ако силата со која е затегнат конецот меѓу двете тела F1z=9.8N


се изнамачив да ги решам секако пробав не ми излегува....ве молам помогнете ако знаете барем 1 реѓете ми :(
Благодарам однапред :)
Кон врв
brrm Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brrm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 19:32
на втората... T= 365 d :)
Кон врв
IdividiUser Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 60
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај IdividiUser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 19:35
слабо физика слабо
Кон врв
brrm Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brrm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 19:36
ма и ја врска немам ко шо глеам ама пробував секако и несака да испадне
Кон врв
IdividiUser Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 60
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај IdividiUser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 19:40
физика, хемија и математика едвај двојка во средно... Никогаш не ми биле интересни предмети.
Кон врв
brrm Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brrm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 19:51
ма и мене не ми се воопшто....само утре кој ќе го слуша да се дери....таков ми е професорот :D
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2012 во 11:55
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2012 во 10:11
https://sites.google.com/site/dedanoeinnovates/home/random_mamamagnet

magnet so random hindukonduktivnosti... chakra broj tri (plamen) vo inovacijata za na 15.03.2012 VaseDOOM27 Ω-mega-ton Bomb.



Изменето од dedanoe - 07.Февруари.2012 во 14:11
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.