IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Ваша песна,состав или што било напишано
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваша песна,состав или што било напишано

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 138>
Автор
Порака Обратен редослед
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 00:45
My loneliness is killing me I must confess, I still believe when I'm not with you I lose my mind give me a sign,cause I dont know how to live without your love,you was born to make me happy cause your the only thing within my heart and sometimes I run,sometimes I hide sometimes I'm scared of me
but all I really want is to hold you tight,treat you right, be with you day and night cause then I'm stronger than before
and than it’s nothing on my way, yes i know that I'm not a boy, not yet a men, but All I need is time, a moment that is mine cause' what am I to do with my life?, how am I supposed to know what's right?, I can't help the way I feel but my life has been so opsesed with you, i will be a slave for you I won't deny it; I'm not trying to hide it. But now let's pretend that I've moved on and I'll tell myself that life goes on without you- open my eyes and look deep inside, I run away taking breathe from you,we don't need to touch, caz without everytime I try to fly I fall without my wings I feel so small I guess I need you baby and everytime I see you in my dreams I see your face, it's haunting me I guess I need you baby, everybody let go, we can make a dancefloor (Just like a Circus). yes baby, you're so unusual. didn't anyone tell you you're supposed to break my heart and I expect you to, you'rve gotta be inhuman because only an angel could be so unusual,sweet suprise i could get used to.

And on the end someday you will understand in gods whole plan and what he's done to you but maybe you'll finally see
see it all in my eyes...
љубов


ONLY 4 U...

љубов
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:50
Патот

Зошто ми е досадно и понатаму да се соочувам со вас? Зошто немам сили за уште една битка? Зар сте толку бројни, вие намќорести суштества, кои како пијавици ми ја цицате мојата енергија? И ако мене ме нема, ќе почнете ли да се јадете меѓу себе? А, мене во последно време и ме нема. Бар не онаков на кој што навикнавте. Оној кој делеше насмевки на секој, во секое време, дури и кога страдаше. За возврат не доби ништо. Оној кој што секогаш помагаше и кога нему му беше потреба помош, а која никогаш не ја побара и оној кој секогаш ги ставаше другите пред себе, сега го нема...

Толку од сите надежи дека и во вас има бар ронка човечност и желба да се промените, да станете нешто подобро. Длабок бунар сте ископале, мрачен, тоа е засолништето за вашите души. Пробав, но не успеав да ви ја покажам светлината која може да ве спаси. Во толкав мрак сте потонати, што не можете да ја видите. Изгледа само јас ја гледам. Или ми се причинува дека гледам било каква светлина. Но, што е битно тоа како изгледа се додека е добро. И јбг., толку ви се црни душите, што наскоро ќе почнат да ви скапуваат. Ќе скапат, а вие нема да бидете ни свесни за тоа. И не помислувајте дека ќе имам грижа на совест. Напротив, требаше да ви помогнам побрзо да потонете во мрачниот бунар, за да ги оставите другите кои знаат да му се радуваат на животот и да го ценат, онаков, каков што е.

Затоа сега одам по нов пат, пат непознат кој одамна чекаше да биде поминат. Пат во кој ќе нема место за вас мрачни души. Ќе одам по патот на ентузијазмот, младоста, неискусноста, енергијата...но ќе одам сам.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 00:11
Понекогаш
не е како очекувам
секогаш
не ти препознавам
недофатлива
нераспознатлива
заслепен од твојот сјај
збунето трепкам
изговорајќи погрешни зборови
кога е очигледно
која патека треба да ја изодам
до свиокот
кон твоето срце
обземен од неважни работи
погрешно читајќи ги знаците
на црвено забрзувам
на зелено застанувам
ќе воздивнеш
сепак само машко сум
сепак те сакам
сепак ме прегрнуваш
зошто јасно ти е.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 22:59
Ova ne e moja prikazna ,ama vredi da se prochita ,pouchna e....
 
маркетинг  | контакт 


Приказна која мора да ја прочитате
Си била еднаш една девојка која самата себеси се мразела затоа што била слепа. Таа го го мразела секој освен својот сакан дечко. Тој секогаш бил покрај неа за да и помогне. Таа во една пригода му рекла: "кога само би можела да видам светот бе се омажила за тебе".

Еден ден на девојката некој и донира пар очи. Кога таа ги остранила завоите и можела да ги гледа сите, вклучувајки го и својот децко. Тој ја пражал "Сега кога го гледаш светот дали ке се омажис за мене".
Таа го погледнала и воочила дека е слеп. Призорот на неговите затворени очни капаци ја шокирал. Не го очекувала тоа. Самата помисла дека мора да ги гледа целиот свој живот ја натерала да одбие да се омажи за него.
Нејзинот дечко си заминал со солзи во очи и неколку дена потоа го напишал ова писмо: ДОБРО ЧУВАЈ СИ ГИ СВОИТЕ ОЧИ ДРАГА МОЈА, ЗАТОА ШТО ПРЕД ДА СТАНАТ ТВОИ, ТИЕ БЕА МОИ. СО ТИЕ ОЧИ ЈА ГЛЕДАВ ТВОЈАТА УБАВИНА.




Изменето од renatax - 06.Ноември.2009 во 23:00
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 16:21
Zasto zurimo iz detinjstva da odrastemo kada odrastemo,zeleleli bih tada da ponovo budemo deca?
Zasto trosimo zdravlje da bih smo stekli novac...a onda trosimo novac da bih smo vratili zdravlje?
Razmisljamo o buducnosti zaboravljajuci sadasnjost,
i na taj nacin ne zivimo ni u sadasnjosti ni u buducnosti...?
Nauci da .....Z I V I S....
Da nikoga nemozes prisiliti da te voli,mozes samo da volis....
da naucis da nije bogat onaj ko najvise ima..nego onaj kome najmanje treba....
i da je potrebno nekoliko sekundi da se povredi voljeno bice
a potom su potrebne godine da se izleci,
da naucis da oprastas i S E B I....
Da prepoznas da postoje osobe koje nezno vole, a da to ne znaju pokazati i reci,
da novcem mozes kupiti SVE osim SRECE
da je prijatelj onaj ko zna sve o TEBI a ipak te VOLI...
Ljudi ce zaboraviti sta je receno,sta je stvoreno,
ali prijatelj ......PRAVOG PRIJATELJA .....NIKADA....
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 16:44
Змеј

Нејзиното срце е
шарено летало
со змиулест опаш
од панделки лесни,
во окото нејзино
небото расцветало,
змејот в лет испишува
стихови од песни.
Но одеднаш потемне
широчина сина -
дувна ветар пакосен -
врвката се скина.








Изменето од filmadzijka - 04.Ноември.2009 во 16:47
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 16:11
Има уште
знам
затоа и секогаш ми требаш
тоа е твое
не знаеш
колку мигови твои
ме воздигаат
и ѕвездите ниско ми се гледаат
женствена неисцрпност
а сепак бргу огладнувам
никогаш не било така
сега е
размазен сум
заглавен сум кога ми требаш
студенило и сенки има само
онаму каде те нема
гладен сум
наредени тегли слатко
сите горчат
зошто не се такви
кога си тука ?
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2009 во 00:22
....
облаците ми натежнале врз раменат ко да го молат моето скончание...
ми се подсмеваш...
велиш дека сум во состојба на рамнодушен минерал...
а јас само се плашам од текот на моите мисли-натрапници...се плашам за парчето земја под моите стапала,се распаѓам..вкочането седам на малото островче со собрани нозе и колена стегнати под брада...
пробувам да се оттргнам...да зачувам бар малку здрав разум...
кога ќе приметиш како мојот брз чекор успорува,па клекнувам...побрзај...подигни ме...силно протреси ме...зашто во таквите мигови пофторно се обидувам да ѕирнам во мојата душа,да се пронајдам...но празнината е толку голема што се заканува да ме проголта...
со месеци ниту сантим поместување од мртвата точка...
ме гледаш..те молам немој...твојот поглед пребрзо ме расклопува на милион делови кои потоа не можам да си ги приберам...
јас сум актер и жртва истовремено.
хрчак во кафез кој трча по тркалото без престан и јалово го врти до бесвест,до изнемоштеност.
очајнички посакувам да слезам,но тркалото е целиот мој живот...
ако јас застанам...
ако тркалото застане...
мојот свет ќе се распадне...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2009 во 08:43
Racete mi smrznaa...od volanot голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2009 во 08:41
E bolji, bolji
naulji i ne bolji
ke stori kliz
mazno i tivko голема%20насмевка
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2009 во 08:11
Vo maglata samo mojata shofershajbna
i belina okolu mene
a patot e tolku prav i tolku jasen
koga e nekoe "bolji vreme"...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 10:49
Надвор сивило
но јас сум сончев зрак
чудно, нели ?
Погледај во себе
и ќе најдеш што ме прави таков
а не само во мене да гледаш
и да ми велиш дека поинаков сум
секој би бил
на мое место да бил
но на друго место бил
тоа само моја среќа била
некој мора да бил
од тогаш до сега
и секого со клетви гаѓам
ако посака
на мое место да биде
јас сум сончев зрак
нека си седат во сивило
што ми е гајле
што ја немат мојата среќа.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 00:22
Каков сум кога претерувам ?
Знам, никаков.
Онаков каков би се згадил
да бев некој друг
а морам да се носам со себе
секогаш и секаде
понекогаш восхитен
понекогаш недостоен
понекогаш очигледен
дур на дланка те гледам
уплашен
раце ми треперат
додека нешто во глава ми урла
дека не те заслужувам.
Низ глутница губитници минувам
некогаш не се разликувам
кога морам околу себе да гледам
но сепак на тебе мислам
сепак ме издава
од толпа се издвојувам
нешто посебно имам
но гледам каде сум
се прашувам
дали те заслужувам ?
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 15:49
aj edna od mojata riznicaсреќа
 
Дали ме сакаш,
кога дождот поглед ми мати
Дали ме сакаш само,
кога насмевката усните ми ги краси
Дали ме сакаш,
кога туѓи зборови,името ми го гнасат,
Дали ме сакаш само
кога со бакнежи  ноќе те гасам,
Дали ме сакаш,
кога сите врати се затворени,
Дали ме сакаш само,
кога те чекам со раце отворени,
Дали ме сакаш,
кога пред тебе ке застанам гола,
кога гордоста ке ја cоблечам цела,
без мисла ,без срам,
Дали ме сакаш само....
Дали ме сакаш?


Изменето од Delicia - 26.Октомври.2009 во 15:51
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 138>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.