IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Матурски фустани
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Матурски фустани

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 50>
Автор
Порака
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 19:40
Iskreno,jas sakav da nosam farmerki,nekoja interesna maicka i stikli.Tatko mi prv na celo izreagira na mojot izbor,vo smisla,kakvo devojce si ti da ne sakas da se doteras so suknjicka ili fustance.Na kraj kupiv suknja i bluza,crni i nikogas poveke neobleceni.Moj sovet e da ne se preokupirate mnogu,mnogu,zatoa sto veruvajte nikoj nema da ve primeti.Jas duri na snimkata primetiv kako izgledaat lugeto so koi sedev na ista masa.Slicno kako Novogodisnata nok,mnogu prasina za nisto.Ama sepak vi posakuvam ubav pomin!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 19:47
Во право си не треба тоа да биде голема преокупација, посебно за тие што не сакаат да се дотеруваат или пак ако тоа им претставува некаков товар. Но мене ми е задоволство да се ѕверам по излози и да трагам по слики за да ги закачам овде, па дали ќе ме примети некој и не ми е многу гајле зошто јас веќе се забавувам. Како и да е, во никој случај нема да си дозволам да се разочарувам или нервирам ако не сум нашла боја каква што сум сакала или нешто слично. Забавата околу се ова е најбитна.

Изменето од Monuska - 14.Март.2008 во 19:48
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:02
Dusicko kako sto primetiv ti seuste ne si bila maturantka.Ubavo si sfatila deka zabavata i druzenjeto e najbitna vo seto toa.Ama sepak ako najdam nekoe slatko zeleno fustance ke go postiram za tebe! Mojata maturska pomina pred 6 godini,jas kaj da e ke baram nesto za 10 godisnina
                  
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:05
Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Dusicko kako sto primetiv ti seuste ne si bila maturantka.Ubavo si sfatila deka zabavata i druzenjeto e najbitna vo seto toa.Ama sepak ako najdam nekoe slatko zeleno fustance ke go postiram za tebe! Mojata maturska pomina pred 6 godini,jas kaj da e ke baram nesto za 10 godisnina
                  



годинава сум матурантка, супер ќе биде ако постираш некое фустанче, а ако сакаш можеме да побараме некое и за тебе, ако е уште рано   
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:29
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:


 

vaka slicno ja nosev,samo zlaten....


а каков накит искомбинира? нешто понежно или...?
 
mojot fustan bese so slicen oblik samo sto imase zlatna pandelka na polovinata i staviv samo diskteten gerdan kako so dijamanti(ne bea vistinski) i alka takva slicna....i stiklite mi bea mnogu visoki bez nikakvi detali zlatni
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:37
супер, и јас не сакам нешто многу нападно
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:39
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

супер, и јас не сакам нешто многу нападно
 
 
diskretno i elegantno.....
fustanot moze da bide obicen...a najubavo e koga nema nisto na nego,osven nekoj siten detal.......
 
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:44
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

супер, и јас не сакам нешто многу нападно

 

 

diskretno i elegantno.....

fustanot moze da bide obicen...a najubavo e koga nema nisto na nego,osven nekoj siten detal.......

 


за да оставам простор да го искомбинирам со други детали ако сакам
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 12:40
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
struga_13 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај struga_13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 19:31


Изменето од struga_13 - 16.Март.2008 во 09:59
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 03:59
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 04:00
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 04:01
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 04:02
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.