IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Македонци во Москва
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци во Москва

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
nnn744 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Ноември.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnn744 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Македонци во Москва
    Испратена: 01.Ноември.2007 во 17:18

Я мыслила, што усе македонцы у нас в Москве живут.

На всяком градбище само македонцы.среќа
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:17
a ima li gi i tamu?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:19
Originally posted by nnn744 nnn744 напиша:

Я мыслила, што усе македонцы у нас в Москве живут.

На всяком градбище само македонцы.среќа


VI VSJE MAKENONCI , MNGO VAS 180 MILIONOV NO ESHCO VI  NJE ZNAETJE  A TOMголема%20насмевкаголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:23
boze nisto ne te razbrav, daj pisuvaj makedonski te molam?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:25
A PROC BYCH MEL PSAT MAKEDONSKY KDYZ TOHLETO PISE NA RUSKY
JA NEVIM CO JSE TU NEROZUMI
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:26
ti lej ? DEN BORO -  DEN KATALAVENIS?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:32
ok nemam komentar. sekakov vid ovde ima na luge.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:36
DA
EDEN VID E MNOGU RASPROSTRANET TUKA SE VIKA
HOMO SAPIENS-- UMEN COVEK
A UMEN SE VIKA OTI ZNAE
A KOJ NEZANE
TOJ KJE ZINE
I E HOMO HOMINUS- COVECEN COVEK----- KOJ POJMA NEMA I POSTAVUVA GLUPI PRASANJA


Изменето од anakin - 27.Ноември.2007 во 02:36
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:39
mislis na mene li?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:40
BOZE SACUVAJизненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:42
pa jas taka sfativ, tocno e deka premnogu prasuvam, jas sum vodolija, radoznala i sakam da se druzam kako i sekoj ziv covek, ama ima i nekoi ovde sto go zloupotrebuvat toa, mozebi se pomlada generacija i zatoa ne me ni cudi nisto, sto ke procitam ovde.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:46
LELE
NEMOJ SAMO TOA DA SE CUDIS
OTI TUKA SEKOJ SESHTO PISUVA
ENE NAPRIMER JAS
PISUVAM ZAMO GLUPOSTI ZA COVEK SO E PAMETEN

AMA GLUP COVEK ODMA SFAKJA DEKA OVA NE SE GLUPOSTI ZATOA SO VOOPSTO NE GI RAZBIRA
големо%20гушкање



Изменето од anakin - 27.Ноември.2007 во 02:46
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:49
jas ne napisav deka si glup. jas ne sakam da vregam luge sto ne gi poznavam, toa e moj stil i pravilo, ovde sum da se druzam i nisto poveke, mene mi e mnogu dosadno ovde, sama sum, mislam edinstvena makedonka kaj sto ziveam jas, i zatoa sum prikljucena  na forumot, mi treba luge da imam kontakt.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 02:54
jas napisav deka pisuvam samo gluposti i ne deka sum glup
no ok
se izvinuvam
kje se druzime
piricinata so si tuka e odlicna i se nadevam deka kje si pomines prekrasni momenti tuka
uste ednas moe izvinuvanje
edna gushka
големо%20гушкањеpa moze i uste edna, so ne bi големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.