IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Телепатија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Телепатија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 20:16
ТЕЛЕПАТИЈА : способност на човекот да почувствува или предосети некој настан на далечина; способност на некои лица, со некои уште недоволно проучени душевни врски, да можат да се разбираат со некои личности што се наоѓаат далеку од нивните осети; се зборува за пренесување на мисли, за влијание на некого од далечина, за видовитоста на некои луѓе, итн.
ОД СИГУРНИ ИЗВОРИ!    
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 00:01
Некаде прочитав дека, човекот, користи околу 5-10% од својот мозок, така да останатите 90%, кој знае за што се... Телепатија, телекинеза, и останатате "кинези", така да. Но, хмм, тука би се поставило интересно прашање, дали би сакале да поседувате таква "моќ", можеби понекогаш е подобро некои работи да не ги знаеме. Уффф, ignorance is a bliss викаат. Сега хипотетички прашања мажат да се постават многу. Но се сведува на тоа, дали навистина би сакале таа "моќ", знаеете што викаат внимавај што посакуваш може да ти се оствари :)
Кон врв
Парапсихолог Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2008
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Парапсихолог Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 08:35
Телепатијата е (пара)психички процес на екстрасензорната енергоинформациона перцепциjа и воздејство, при којшто едно живо суштество предава и/или прима од/на друго информација за својот психички и биолошки живот - емоции, сетила, представи, мисли, метаболизам, здравствена состојба и др.

http://belsu.narod.ru/telepat/index.html
 

 

 

 



Изменето од anastea - 19.Ноември.2008 во 14:12
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 12:21
Основен јазик на форумот е македонски.
Правила на форумот
 
Потруди се постовите да ги пишуваш на македонски јазик.
Поздрав и добредојде на форумот.среќа
Кон врв
Парапсихолог Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2008
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Парапсихолог Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 14:16
Ке се опитам да си го адаптирам jазикот, согласно со Правилата на форумот - "Основен јазик на форумот е македонскиот и неговите дијалекти..."
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 19:50
mn mn e zakon mene mnogu pati mi se slucilo
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 18:23


Можно е...
Најверојатно функционира на начин што енергетските бранови на мозоците се пресекуваат како во Квантната механика и доаѓа до "безвременска" размена на податоци...



Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 19:39
I jas imam takvo iskustvo...zaprepastuvachki e
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 23:53

Најчесто ми се дешава со либето. Си праќаме смс или си ѕвониме истовремено.
Ќе да има нешто :Ѕ...
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 18:05
има и то како има... јас ова го поврзувам со поговорката, ние за волкот... волкот на врата.
ние мислиме на волкот... и ОП волкот се појаував ете ти телепатија, што ни текнало башна волкот да мислиме или да кажеме: лелее ако дојде(тој и тој) и ете го доаѓа...
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 22:29
Mnogu cudna rabota mi e telepatijata..i mnogu cesto mi se desava toa so brat mi,isto ko da sme bliznaci a ne sme..mnogu e interesno nekako..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 15:18
Има два услова за да се поврзам телепатски со некого: да сме на иста бранова должина, но и да има заемна припадност и блискост (семејна, пријателска, љубовна...). Имам неколку луѓе во мојот живот со кои така функционирам. Сите нив многу си ги сакам, а и тие мене. големо%20гушкање
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 18:01
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Најчесто ми се дешава со либето. Си праќаме смс или си ѕвониме истовремено.Ќе да има нешто :Ѕ...


i ja isto premnogu chesto mi se sluchuva

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 22:21
Imam mogu luge vo mojot zivot so koj sto taka funkcioniram.Imam izrazena senzitivnost i gi cuvstvuvam rabotite okolu mene.
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.