IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9394959697 135>
Автор
Порака
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 12:00
Originally posted by SKID SKID напиша:

Дамјан тоа никој не може да знае ... може месец дена, може еден ден но знам дека тоа никој точно не може да ти одговори ... инаку за сите тие што ги викнаа на втор тест по англиски т.е. утре и задутре, знајте дека ке разговараме со главниот project manager и ке биде интересно

ke napisete da znaeme kako e bilo
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 13:53
Дамјан обавезно ке пишам како ке поминиме на второто по ред тест англиски. Се надевам се во најдобар ред ... Ако има некој денес што бил на такво второ интервју слободно нека пише и нека не се срами :)
Кон врв
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 15:18
Originally posted by SKID SKID напиша:

Дамјан обавезно ке пишам како ке поминиме на второто по ред тест англиски. Се надевам се во најдобар ред ... Ако има некој денес што бил на такво второ интервју слободно нека пише и нека не се срами :)

ova intervju vo fluor e ili dyncorp
Кон врв
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 15:45
Zdravo,izvinite sto docnam ja sum od Kumanovo 19 god imam.Vcera mi se javija od dyn-corp za vtoriot test po angliski i odma bev razgovarav so Courtis i da vi kazam ne e nisto strasno (ako go znaes jazikot) samo mala proverka pred poadjanje..Pozdrav
Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 15:51
I MENE DENES VO 11:30 MI SE JAVIJA OD DIN.CORP(A.PALACE)DA MI ZAKAZAT RAZGOVOR (TEST)NA ANGLISKI SO NEKOJ FIN GOSPODIN(AMERIKANEC)VO 13:00 UTRE.

STO RAZGOVOR KE BIDE NEZNAM

"BUT I'M NERVOUS AND I GOT BAD FEELING ABOUT THIS"   
Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 15:53
Originally posted by kobasica kobasica напиша:

Zdravo,izvinite sto docnam ja sum od Kumanovo 19 god imam.Vcera mi se javija od dyn-corp za vtoriot test po angliski i odma bev razgovarav so Courtis i da vi kazam ne e nisto strasno (ako go znaes jazikot) samo mala proverka pred poadjanje..Pozdrav



STO KONKRETNO ?
ISTO KAKO I PRVIOT PAT
SOMETHING LIKE : WHAT IS YOUR FAVORITE COLOR? BLA,BLA,BLA
Кон врв
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 16:00
Originally posted by sasohamer sasohamer напиша:

Originally posted by kobasica kobasica напиша:

Zdravo,izvinite sto docnam ja sum od Kumanovo 19 god imam.Vcera mi se javija od dyn-corp za vtoriot test po angliski i odma bev razgovarav so Courtis i da vi kazam ne e nisto strasno (ako go znaes jazikot) samo mala proverka pred poadjanje..Pozdrav



STO KONKRETNO ?
ISTO KAKO I PRVIOT PAT
SOMETHING LIKE : WHAT IS YOUR FAVORITE COLOR? BLA,BLA,BLA



Pa opsht muabet vo vrska so tvoeto cv i toa e samo mala proverka dali 2-3 minuti ke zboruvas so nego.Nema potreba da brinesh :D hehehe
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 16:56
Значи не е ништо посебно ... а рекоа нешто за одење кога и како ? Зашто веќе 3 - та недела како чекаме на тие карт и визи :)
Кон врв
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 17:06
Originally posted by SKID SKID напиша:

Значи не е ништо посебно ... а рекоа нешто за одење кога и како ? Зашто веќе 3 - та недела како чекаме на тие карт и визи :)


Skid i jas tolku cekam i prasav i mi rekoa deka sum vo listata sto do 15 sledniot mesec mora da sum tamu,sega neznam dali e za site isto najubavo ke ti bide da si prasas :)
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 17:10
Аха, гледам Кумановац си па на кумановски ке почну да пишују. Ја јутре иду и ке виду што ке ми каже тј Амеро и кд и како ке идемо, па можда знаедно и да идемо натамо . А потачно да ни кажеш што прашуев или само у вези cv прашања ти давав :)
 
 
Na Kumanovski samo na LP...Na forum Makedonski...Pravilo na forumov...
 


Изменето од gonzo - 18.Ноември.2010 во 17:37
Кон врв
kobasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 17:28
Pa mene samo takvi prasanja ss cv povrzani i toj 2 prasanje me prasa kude sam rabotaja i kako sto,znaci ne e nisto strasno i toj u hodnik ne ni ulaza u tuj sobu 2 minuta rabota i vika tolko e slobodan si imaj ubav dn.
I posle ja ss tuj Ivanu si pravi muabet za povadjanje i ona mi kaza deka do 15 treba da sam tamo i toj e toj.
Srekjno jutre i samo opusteno
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 17:32
Хаха значи слично како и првпут :) ... Епа ок, ке си биду опуштен у вези тој :). Само више психа ме еде с'с овој чекање али у свак случај ке пишу јутре што и како ке биде :). зз
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 17:49
Eve i na mene samo sto mi se javija da odam utre ili zadutre na povtoren test angliski. I uste ova mi go kazaa, koj nema da otide ke bide odbien.
Кон врв
sasa-skopje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasa-skopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 17:52
zosto e sevo ova? povtorni proverki? dali e arno ili ne e arno da te viknat pak?
P.S. za pojasnuvanje, mene ne me viknale
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9394959697 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,204 секунди.