IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Машко- женска  комуникација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Машко- женска комуникација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 17>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:51
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ЈАС НЕЈЗЕ „ТЕ САКАМ!“, ТАА МЕНЕ - ШАМАР. ЈАС СЕ СВРТОВ ДА СИ ОТИДАМ - ТАА СЕ РАСПЛАКА. ОДИ ПА РАЗБЕРИ ЈА!



Ja ne nejze " Ne te sakam ", ona mene samar, ja se rasplakav i trgnav da si odam, a ona mene so tasna po glava i i ispadna mobilniot i se iskrsi...ona se rasplaka...
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 19:30
ZBUNET
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:31
ЌЕ ГО ФАТАМ, ЗА ГЛАВА ЌЕ ГО СКРАТАМ - МИ ЈА ИЗВРТУВА ЖИВОТНАТА ИСТОРИЈА НА ГЛАВА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:44
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:


Ме интересира како треба  човек да воспостави  рамнотежа  додека  комуницира со некој од  другиот пол  ,  значи на  пријателска  основа?

Па мајка му стара, често се случува да ме  вадат  другари од такт  бидејки  не можат да ме  сфатат  кога  нешто ми  смета и кога се обидувам тоа да им го кажам


Е  стварно не  знам,  треба ли на  лист да им се нацрта и покаже  што  сакам да  кажам.

Искрено, ме  интересира на  кој начин вие го одржувате  вашиот пријателски однос  со личности од  спротивниот пол.

Има  ли некоја посебна  тајна ?


разликувам нормално комуницирање и флертување. толку. Ако ми се свиѓа некоја , фрлам индиреци насмевки , намигнувања , петелење , фалбаџилук итн итн .Ако ми е неуба , оти само на неуба не и се пуштам е тогаш сум сериозен , со смирен тон , без нафрлање , оанко клиначки голема%20насмевка
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:56
Originally posted by hektor hektor напиша:

разликувам нормално комуницирање и флертување. толку. Ако ми се свиѓа некоја , фрлам индиреци насмевки , намигнувања , петелење , фалбаџилук итн итн .Ако ми е неуба , оти само на неуба не и се пуштам е тогаш сум сериозен , со смирен тон , без нафрлање , оанко клиначки голема%20насмевка


Се пресмеав, хахаголема%20насмевка

Може и описно?намигнувањеголема%20насмевка
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 21:08
може , јави ми се
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 21:25
Ете, се испетелисреќа
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 08:58
Najcesto pagaat na mene koga ke im podmetnam noga za da se sopnat
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 09:03
Originally posted by Kali Kali напиша:

Ете, се испетелисреќа
намигнување 
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 11:43
НАЈДОБРО Е АКО МОЖЕШ ДА И ФРЛИШ ЕДЕН ИЛИ ДВА УРОЦИ СО ПОГЛЕД КАКО ЖИЛЕТ ВО БИЛОТО МЕЃУ ОЧИТЕ, ПА ПОСЛЕ ДА КОМУНИЦИРАШ. АКО НЕ, ТАА ТЕБЕ ЌЕ ТЕ УРОЧИ ПА ЌЕ ТЕ ВЛЕЧЕ ЗА НОС КАКО ШТО САКА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 11:45
...e pa togas ke ja pogodam megu... so seta sila i znaenje
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 13:22
КОГА СЕ НИШАНИ ТРЕБА ДА СЕ ИМА ПРЕДВИД ДА СЕ ПОГОДИ ЦЕЛТА. ОТИ АКО ПРОМАШИ ЧОВЕК ПРИ УПОТРЕБА НА ГОЛЕМА СИЛА, МОЖЕ ПАРЧИЊА ДА СЕ НАПРАВИ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 17:45


Some kind.....na komunikacija тагаkaj nekoja odredena vrsta na ludje..

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 18:41
Originally posted by mamma mamma напиша:



Some kind.....na komunikacija тагаkaj nekoja odredena vrsta na ludje..


Хомосапиенс, или....јок?збунетост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.