IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8788899091 135>
Автор
Порака
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 12:59
mene mi pobaraa, no zatoa sto imav ostaveno crno-bela kopija, togas ne im rabotese scanerot.
zatoa ne se grizete, ako ste ostavile kopija od pasosot vo boja se' e vo red
p.s.
butterfly8 jas bez tebe ne trgnuvam..ke otkazam karta
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 13:32
Originally posted by luksi luksi напиша:

Vcera mi se javija od Fluor i mi zakazaa intervju na 18.11 vo A.Palas,za truck driver(fuels),mi pratija eden kup dokumenti po mail sto treba da gi popolnam,mnogu ne mi se bas jasni da ne znae mozebi nekoj??.
A veke sum vo procedura kaj Dyncorp cekam viza i karta ali ke idam i na intervju vo fluor pa sto ke bide ke vidam,a razlikata vo platata i ne e bas mala pa me stavija vo misla


So sreka !
Ako ti treba pomos pisi gi imam videno dokumentite
Кон врв
DANIEL.84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DANIEL.84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 19:05
sasohamer toa mozebi e slucajnost sto pobarale nekomu na mene na primer i na moi prijateli koi cekame veke nekolku meseci ne ni pobarale nisto taka da ne se grizi ge bide so sreka
Кон врв
DANIEL.84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DANIEL.84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 19:36
prijateli da ne znae nekoj mozebi sto e zastojov so vizive i kartive i koi denovi otprilika prakaat vizi i karti poz.
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 20:38
neznam ali epten ja zaglavija...
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 21:27
Utre nova rabotna nedela,nov den,nova nadez...
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 23:26
А за каков застој со визи и карти зборувате. Објаснете подетално ? Зашто како што знам се си оди како што треба... На пример на пријателот му рекоа за две недели ке ти бидне готов пасошот и за точно две недели му се јавија...затоа не ми е јасно за каков застој зборувате
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 23:38
Originally posted by SKID SKID напиша:

А за каков застој со визи и карти зборувате. Објаснете подетално ? Зашто како што знам се си оди како што треба... На пример на пријателот му рекоа за две недели ке ти бидне готов пасошот и за точно две недели му се јавија...затоа не ми е јасно за каков застој зборувате
 
 
Koj bi znael, gledam deka ludje sto aplicirale pred dva dena pisuvaat zastoj imalo...Ne moze nasiov narod da se nauci da ne zbori za nesto sto ne znae pa toa ti e...тага
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 23:55
Е да во право си за тоа ... такви сретнувам многу луѓе а еве на пример утре ке видам дали ке ми се јават за виза и карта. Ми рекоа дека утре и знам дека утре ке биде тој ден бидејќи претходно во многу случаи беа прецизни и на време ги известуваа луѓето за визи и карти. Сепак не е фер од страна на луѓето да пишуваат за работи кои не ги знаат или евентуално не се добро информирани. Јас ги пренесов информациите од прва рака. Посебно ме иритира делот во кој велат дека платите се енормно намалени во однос на тие плати што им се напишани во offer letter. Но сепак луѓето не знам од кои причини ама ги измислуваат таквите лаги. Поздрав и се најубаво. Ке ве информирам кога ке ми се јават за виза и карта и воопшто кога ке ги завршам финалните процедури. Поздрав
Кон врв
daresekovski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај daresekovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 00:42
Originally posted by SKID SKID напиша:

Е да во право си за тоа ... такви сретнувам многу луѓе а еве на пример утре ке видам дали ке ми се јават за виза и карта. Ми рекоа дека утре и знам дека утре ке биде тој ден бидејќи претходно во многу случаи беа прецизни и на време ги известуваа луѓето за визи и карти. Сепак не е фер од страна на луѓето да пишуваат за работи кои не ги знаат или евентуално не се добро информирани. Јас ги пренесов информациите од прва рака. Посебно ме иритира делот во кој велат дека платите се енормно намалени во однос на тие плати што им се напишани во offer letter. Но сепак луѓето не знам од кои причини ама ги измислуваат таквите лаги. Поздрав и се најубаво. Ке ве информирам кога ке ми се јават за виза и карта и воопшто кога ке ги завршам финалните процедури. Поздрав
Imas spomnato deka si regrutiran za warehouse job pa kao ne e tajna od prilika kako se dvizat platite za taa pozicija.Pozdrav
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 01:54
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by SKID SKID напиша:

А за каков застој со визи и карти зборувате. Објаснете подетално ? Зашто како што знам се си оди како што треба... На пример на пријателот му рекоа за две недели ке ти бидне готов пасошот и за точно две недели му се јавија...затоа не ми е јасно за каков застој зборувате

 

 

Koj bi znael, gledam deka ludje sto aplicirale pred dva dena pisuvaat zastoj imalo...Ne moze nasiov narod da se nauci da ne zbori za nesto sto ne znae pa toa ti e...тага


Neznam sto si se fatil za mene ovie denovi, nema vrska sledi, sledi...
Konkretno mislev na nekolku clenovi ovdeka koi mi se na FB a cekat od 7 mesec...
A i za Fluor sekako deka imat luge po 2-3 godini cekat.
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 02:30
@daresekovski Платите за warehouse се движат од 19 500 па нагоре. Значи таа ти е онсновна позиција. За другите позиции не знам точно да ти кажам но сепак мислам дека се поголеми ... но секако, платата ти е толку голема колку и заслугата :). Како и да е да се покажиме добро па ке видиме како ке одат и платите. Искрено се надевам на нагорна линија ... позз и лека ноќ
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 02:48

@Skopje83
Kako moderator gi sledam site ne samo tebe...среќа...I znam da ocenam sto e informacija od prva raka, a sto nagadjanje i carsiski muabeti...

Kolku sto mozam da vidam 5-6 clenovi na forumov vece otidoa, a uste 2-3 napisaa deka ima se javile za karta...znaci rabotata odi...Dokolku e se vo red so dokumentite vi ostanuva samo da cekate...
 
Za Fluor ludje 2-3 godini moze da cekaat samo intervju , nisto drugo...Tamu e se maltene gotovo za ne povece od 15 dena...Maksimum 15...I ete ti pak tvoe nagadjanje...2-3 god ( by the way Fluor se vo Afg samo godina i pol) Toj sto ceka 3 godini mora da bil vidovit pa doznal deka Fluor ce dobie rabota vo Afg pa apliciral pred vreme...намигнување
 
Inaku nekoj prasa za pajaci, skorpii i raznorazni vlekaci vo Afg...Ne sum cul nekoj da bil kasnat od bilo sto ( osven komarci)...Sansi postojat, no so preventiva ce gi promasite site otrovni stvorovi...
Koga jas bev tamu fino pred da si legnam pravev pregled na sobata, vo krevet, pod krevet ,naokolu po zidovite zaslucajno barajci ladno ili toplo da ne vleglo nesto...Uredna soba , redovno cistenje , zatnete gi site dupki od kade moze nesto da vleze...Ostatoci od hrana nikako ( ce vi se naselat mravki a po niv ce dojdat i site drugi)...Ima i leplivi zamki koi 'Vectorite' gi stavaat niz satorite, bihatite ili kade vece se zivee pa poveceto natrapnici se facaat...
Nadvor pazete na sto sednuvate, kade stavate race ....i good luck...Skoro site bazi ( vojskata sigurno) cuvaat protivotrov za tamosnite otrovni stvorovi...I to je to....Malarijata e druga prikazna...намигнување


Изменето од gonzo - 15.Ноември.2010 во 02:49
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
skyscraper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skyscraper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 07:30
Blagodaram Gonzo.
Navistina prekrasen odgovor i na ovaa tema
Imaj prekrasen den.

Pozdrav!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8788899091 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.