IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8485868788 100>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2014 во 09:29
Драг Идивиди, 

Кажи му на овој лаки дека ако го фатам тоа импровизираното капче на глава има да му биде како мелена плазмахи, хи...
И не само тоа, стапчето ќе му го земам па товарот ќе го носи во раце, ќе му дадам палома и како нов ќе бидеплазење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2014 во 00:16
Драг Идивиди ... имам многу да ти изнапишам
ама подобро ич да не почнувам да
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2014 во 21:59
Драг Идивиди...А што да ти кажувам кога веќе се знаеш...Да го цитирам Линус: “I love mankind. It’s people I can’t stand!”
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2014 во 18:07
rekov aj da pominam da te vidam...nekoi dozdovi ovie denovi...i obvrski kup...
i da ne redam mnogu...bidi mi pozdraven 

ama da ne ne hakiral nekoj ovdeизненадување
< ="text/" ="utf-8" ="/adguard-ajax-api/injections/adguard_assistant-2.0.27.js?rand=635338687407584639"> < ="text/" ="utf-8" ="/adguard-ajax-api/injections/adguard_popup_blocker-1.0.8.js?rand=635338687407584639">

Изменето од vivi1 - 23.Април.2014 во 18:08
vivi
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2014 во 17:56
drag idividi......sakam vo maj da sum vo mojot roden grad............da se potsetam na mirisot na jorgovan koj se siri na daleku...........oni tivki majski  noki koga srceto ti e polno ......meraci.......da otidam do mojata crkvicka....da zapalam sveka.........da postojam i da si molcam...........da gi sirnam preku prozor "moite"..............tolku mi treba............eden den......poveke ne sakam ........i pak da se vratam ovde kade sto neboto e golemo,ovde kade sto go ostaviv mojot brod ....zakovan...........среќа
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2014 во 01:13

Драг Идивиди,

ќе си купам еден приватен HAARP.
Ќе си го закачам на тераса и секој ден ќе си го штелувам да ме грее сонце.
Ете толку ми е смачено од дождови.

И на комшиите ќе им пуштам громчиња во дворот.
Оти се дерат во никое време и не ме оставаат да спијам. не слушам



Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2014 во 12:47
Драг Идивиди, 
Не верував дека толку многу луѓе ќе кренам на нозе за да се спаси еден живот...
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2014 во 11:53
Drag idividi

Eve 2 dena kako sum vo Makedonija,(morav da dojdam posto doktorite vo KATAR ke me umrat od lekovi a nogata uste me boli )  vcera bev vo Strumica kaj Shinka za nogata i zenata mi ja prevrza pa uste 2 dena ke mi stoi zavrzana......tuuuuuu aman  3 nedeli se macam so nogava :(  makiiii

Tuku zborot mi bese kuferot denes mi go donesoa i ne znam zosto ne me cudi ama falat raboti vo nego ,, znaci parfemi, pokloni nekoi falat .....i ne samo na mene tuku i na Simona drugarka mi so patuvavme zaedno od DOHA - ISTANBUL - SKOPJE  i nejze i falat rabotiiii

Znaci najmnogu se krade na aerodromot vo Skopje , jas ne znam zosto makedonecot e tolku pokvereno gjubre ,,, pa so ne kazaa ako sakat pari ke im platevme se , a ne vaka da ni zemaat od kuferite pokloni nameneti za posebni licnosti


Ama toa e ,,,se nadevam deka i na kinezite - studenti , sto patuvaa so nas od Istanbul za Skopje ne im fali nisto oti ke bide sramota ako im ukraler nesto i na niv od kuferite


Ok ,. .... se naddevam nogata ke mi pomine posto naskoro treba da se vratam pak vo Katar na rabota i pak da idam na shopping da kupuvam  posto lugjevo tuka cekaa da dobijat nekoi raboti


I toa e toa , ne znam po koj pat veke se razocarav od makedonskiot mentalitet ..............amannn  ke se smeni li makedonceto nekogas da zeme primer od Norveska kako lugjeto ziveat tamu i kolku se kulturni ....


Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2014 во 20:49
Како тоа мислиш беше кај Шинка и жената ти ја преврза ногата
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2014 во 17:47
Drag IDIVIDI moj zosto nestata moraat takvi da bidat ,kazimi ...oti?
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2014 во 18:19
Драг идивиди.. сватив дека откако се одомакинив овде ,не сум ти се обратила лично. И сега немам да споделам ништо што би те интересирало ама, ете,барем да те испочитувам.
Супер си за она ние какви што сме, топ4е,кис4е,мWa
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2014 во 19:35
Драг идивиди...некако како да си ми променет......или јас не сум таа истата....како и да е...долго време немам можност да се дружам со тебе и со сите пријатели од тука....се надевам тоа ќе се промени, а дотогаш биди ми добро и поздрави ми ги сите http://youtu.be/ryLmcxyf1jE
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2014 во 21:28
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Како тоа мислиш беше кај Шинка и жената ти ја преврза ногата


Pa prvo mi ja namesti nogata pa mi ja prevrza so bel zavoj.

Da ti priznaam iskreno eve i den denes osekjam mali bolki , ocigledno ne e pominata kompletno, a 3 pati e slikana na rengen , nema nisto skrseno , ama vo red e , mi dadoa drugi konduri bez stikli i taka odam na rabota. 


Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2014 во 23:02
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Како тоа мислиш беше кај Шинка и жената ти ја преврза ногата


Pa prvo mi ja namesti nogata pa mi ja prevrza so bel zavoj.

Da ti priznaam iskreno eve i den denes osekjam mali bolki , ocigledno ne e pominata kompletno, a 3 pati e slikana na rengen , nema nisto skrseno , ama vo red e , mi dadoa drugi konduri bez stikli i taka odam na rabota. 




Муабетот ми беше.. Шинка е машко..Џоче-Шинказбунетост
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8485868788 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,844 секунди.