IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Просјаци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Просјаци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
Автор
Порака
Spirit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spirit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 09:50
Инстикт, некогаш давам некогаш не давам не мислено и непланирано .
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 21:58
Кај нас во градов ги има навистина многу. Кога ги гледам само помислувам: “И на ним не им е лесно...“
Се случува често да ми побараат некој денар, кога имам им давам, кога немам - немам. Мене нема да ме осиромашат тие 10 денари, а нив сигурно им се добредојдени. Понекогаш ги гледам со парите што ќе ги добијат купуваат во трафиките цигари. Се мислам тогаш: “Ех бре ќерата, наместо леб да купат да јадат тие уште повеќе се уништуваат“лутина
Минатиот пат на Камени мост во Ск. си поминуваше една девојка и циганчево и побара пари, ама она не сакаше да му даде, можеби навистина немала. Циганчево што стори знаете? Ја исплука! изненадување
Уствари што се чудам, па тоа не го гледам прв пат!
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 15:10
Ne mi e jasno zosto filozofijata i psihologijata vo nasiot moderen vek se sveduva na tezga od pazarce?
Aj be da ne mi gi brisat porakite...hi hi hi

“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 15:24
Ha...mi tekna na prikaskata so bogatiot i siromaviot....i dzigerotсреќа

Kazuvate fala Boze,a?
Mu pomagate na luge vo nevolja bez da im ja iscicate krvta posle toa?
Gi stavate na pamflet onie sto sednale da pitachat,za da si go zadovolite vasiot socijalen status?
Da si napravite chekiranje do kade ste stignale....
Ili kako sto deneska slusnav...tesko e da go stvoris prvoto milionce....tra la la...a sin mu narkoman....среќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Dianna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 118
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dianna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 19:23
Ako covekot dopre do dnoto na svoeto srce, ako covekot misli, toj odi pravo po svojata staza, toj go sledi svojot pat. Toj vo drugiot covek gleda covek kako sto e i toj, i go saka.
Site lugje ne mozat da bidat bogati i mokjni no site mozat da bidat dobri.
"Zivotot im e komedija na onie koi mislat, a tragedija na onie koi cuvstvuvaat" Pablo Picasso
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 13:33
Ako go prifatis izgladnetiot pes i go nahranis
toj nema da te kasne..
Toa e glavnata razlika megu covekot i pesot...


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 14:13
I zivotnoto ima svoe dostoinstvo...ako go nahranis i go udris tri pati po usta ke te kasne...

“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 14:20
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

I zivotnoto ima svoe dostoinstvo...ako go nahranis i go udris tri pati po usta ke te kasne...




a zosto da go udaras,збунетост
provokacija ne e potrebna vo slucajot...
i site poubavo ke si pominat...среќа

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 14:28
Go udirame po usta koga ke kazeme deka sme dale....
Ja kazav vo prenosna forma nasata beda na duhot koga ke dademe,a sme kazale na drugi(klasicno udiranje po usta)...
Nisto ne sme porazlicni od zivotnite...duri i nekogas mnogu po glupaviсреќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 14:38
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Go udirame po usta koga ke kazeme deka sme dale....
Ja kazav vo prenosna forma nasata beda na duhot koga ke dademe,a sme kazale na drugi(klasicno udiranje po usta)...
Nisto ne sme porazlicni od zivotnite...duri i nekogas mnogu po glupaviсреќа


dobro sega postojat milion varijanti za ponasanjeto.....ima ovde mnogu da se pisuvaсреќа

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 14:51
A zato sme tuka...da si polemizirame opusteno i bez filmcinja od tipot "jas sum najpameten,vie nisto ne znaete"...среќа
Kolku dobro pravime koga davame i kazuvame deka davame?
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2011 во 04:35
Не им давам пари на просјаците.. ако имам нешто за јадење да споделам - да, мада неколку пати и ме одбиле и продолжиле да ми бараат пари при што  не сум им дала. Поготово кога ги гледам малине циганчиња како дуваат лепак, како некои 40 годишни злоупотребуваат инвалиди итн... не! Не давам пари... А поготово што се крајно некултурни, што пробале неколку пати да ми ги украдат парите, што кога ќе се обесат крај нема, што пцујат. Значи пари - НЕ!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2011 во 09:29
Originally posted by ivana ivana напиша:

им давате ли пари на просјаците, циганчињата на раскрница, или оние кои
ви ѕвонат на врата со пусулче хартија-дијагноза или само ги одминувате,
им затворате врата?
 
понекогаш да ,понекогаш не .Секој пат е различно
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13901
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2011 во 09:36
 raka shto dava ne se sushi.,    no  se evarijacija na tema .,...  akoga se dava se dava bezusloveno ., i ne se zboruva  za toa
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.