IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Тинејџери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тинејџери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 12>
Автор
Порака
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:34
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

гледам интересна тема(дури и бескрајно смешна се згазив од смеење).јас шо да кажувам посебно за мене, тинејџер како тинејџер.проблеми имам и тоа многу, се карам со моите секој ден-нешто ми рекле, а не сум направил од седење пред компјутер па викај да слушаат сите...за излегување не викаат зависно со кого излегувам, не се шминкам, не се пеглам, не се дрогирам, не пијам(само ликер ама не се смета како пијалок:), не пушам, не учам :D...немам некој посебен имиџ, шорцој со блуза за по дома, фармерки со блуза со некој натпис за излегување.кога сум лут е посебна приказна па освен ако нема некој заинтересиран не ма да пишам.-Само ќе кажам дека кога сум лут се води во друга димензија кавгата или тепачката.

е ај кажи како е кога си лут.многу ме интересира
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:39
е ај да кажам чармед>
значи вака кога сум лут сите ми сметаат буквално, трескам врати фрлам тастатури лупам по монитори-кога сум дома, а на друго место како на пример на школо си најдувам некоја жртва па почнувам да мавам по него како некој манијак(пуздер го праам да не може да мрдне нормалнозадоволствоголема%20насмевка)
нема нешто или некој што може да ме смири(барем не во првите 15 минути)
можам да кажам дека многу лесно се нервирам(дури сега се изнервирав со тастатуравалутина)
епа тоа е.
П.С и многу се нервирам кога некој не ми враќа на смс, лп, меил...
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:46
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

е ај да кажам чармед>значи вака кога сум лут сите ми сметаат буквално, трескам врати фрлам тастатури лупам по монитори-кога сум дома, а на друго место како на пример на школо си најдувам некоја жртва па почнувам да мавам по него како некој манијак(пуздер го праам да не може да мрдне нормалнозадоволствоголема%20насмевка)нема нешто или некој што може да ме смири(барем не во првите 15 минути)можам да кажам дека многу лесно се нервирам(дури сега се изнервирав со тастатуравалутина)епа тоа е.П.С и многу се нервирам кога некој не ми враќа на смс, лп, меил...

е така фино си објасни, да си знам, да не се најдам у ситуација да те изнервирам, после шо праиме???
немој молим те само да ги чепкаш мониторот и тастатурата, не знам за тебе, ама јас си ги гледам и чувам како Бог!
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:48
Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

е ај да кажам чармед>значи вака кога сум лут сите ми сметаат буквално, трескам врати фрлам тастатури лупам по монитори-кога сум дома, а на друго место како на пример на школо си најдувам некоја жртва па почнувам да мавам по него како некој манијак(пуздер го праам да не може да мрдне нормалнозадоволствоголема%20насмевка)нема нешто или некој што може да ме смири(барем не во првите 15 минути)можам да кажам дека многу лесно се нервирам(дури сега се изнервирав со тастатуравалутина)епа тоа е.П.С и многу се нервирам кога некој не ми враќа на смс, лп, меил...

е така фино си објасни, да си знам, да не се најдам у ситуација да те изнервирам, после шо праиме???
немој молим те само да ги чепкаш мониторот и тастатурата, не знам за тебе, ама јас си ги гледам и чувам како Бог!

вејт со женски во права смисла на зборот не се ѓибам ама со некои вообразени шмизли...
инаку забораив да надополнам дека религијата и политика ми се страни што не ме интересираат.
големо%20гушкање
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:51
добро е што не сум шмизла!ваљда...
и мене не ме интересира вера и политика, ме интересира PC, да ти остане здраво и живо
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:53
Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

добро е што не сум шмизла!ваљда...
и мене не ме интересира вера и политика, ме интересира PC, да ти остане здраво и живо

и тебе истоголемо%20гушкањебакнеж
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:56
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:


Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

добро е што не сум шмизла!ваљда...
и мене не ме интересира вера и политика, ме интересира PC, да ти остане здраво и живо
и тебе истоголемо%20гушкањебакнеж

не те прашав, изведуваш ли контранапади на родителите, баба, дедо, како мене?
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:59
па чармед за родителите можам да кажам, а за дедо баба немамтага
понекогаш им се одмаздувам за некоја работа ама зависи од тоа колку е големо злосторството.
anything else?збунетост

Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 15:03
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

па чармед за родителите можам да кажам, а за дедо баба немамтагапонекогаш им се одмаздувам за некоја работа ама зависи од тоа колку е големо злосторството.anything else?збунетост

nope

Изменето од Charmedgirl18 - 12.Јули.2010 во 15:03
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 20:09
Во аптеката денес тинејџер (15-16) си купува кондоми,а јас чекам на ред по него и си ги гледам `рецептите` и си велам, тебе ти е рано за твоите, а мене ми е рано за моите .

Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 20:59
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:

Во аптеката денес тинејџер (15-16) си купува кондоми,а јас чекам на ред по него и си ги гледам `рецептите` и си велам, тебе ти е рано за твоите, а мене ми е рано за моите .

I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 21:19
Ау... ПодВодно, женска ептен те поштуем, али ова беше факинг патетично. И смешно.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 09:33
Тиги срцко, секој некогаш загазува во факинг патетична фаза. Ама не се сите будали да се кажат на форум .

Инаку, уф, ме фати на дело, признавам. И мислам дека знам што сакаш да кажеш: Од една страна се фрапираме од бројките на малолетни бремености, од друга страна мрчиме ако малолетник пред наши очи си купува кондоми. Поарно детето да се снабди со заштита, без разлика дали ќе му се укаже прилика да ја употреби, отколку да ризикува.
Башка што, тој КУЛтурно си дојде во аптека како да купува аспирин. Пофалби за него, а другите нека го следат примерот.   
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 10:49


___

Пошто темава ми е ептен интересантна... би сакала тука да ги споделам неколкуте константно повторувани и ненормално досадни реченици, произлезени од устата на моите.

Татко ми: доста тропаш по тоа тастатурата, штрака-штрака, изгледаш забегано, не приметуваш? (ја кога викам силиконска тастатура е спасот, не бе, зашо... ја неам право на збор)
Татко ми: Ти ни се тераш, ни се водиш. Облечи нормално нешто, ко нормално девојче (под ова се подразбира хеланки и туника. НОТ!)
Повторно он: Седни да учиш!

А мајка ми е посебна приказна...
На репертоар и се:
-Циганко една (ова нагалено, ја си ја викам шип.)
-Ќе те колам!
-Ај бегај таму!

она: -Пиеше пиво?
ја: -не.
-горско или скопско?
-не пиев.
-ти кажав скопско да не пиеш!
-ама...
-легнувај пред да те примети татко ти.

Исто и: прошетај ја Џина, греота кутрето, ќе испоцрка. Ми сере у двор и неам никаква корист од неа. И тоа мачкиштето скапано фрлај го да не го заџипарам надвор.

Исто и се красиме со епитети од типот: краво, овцо, козо...

Инаку, тука се и бабите со судбинските:
-Облечи се ладно ти е
-Не седи на промаја, што ќе кажат бубрезите?
-Ништо не си јадела (а јас се натепав ко свиња)






Изменето од Tiggy Vicious - 25.Јули.2010 во 10:50
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.