IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугари - 100% ТуркоМонголи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугари - 100% ТуркоМонголи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7677787980 824>
Автор
Порака
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 12:26
Originally posted by дуле дуле напиша:


Хе, хе ... значи нашто "бате" е татарско, а вашто "бате" е индо-европско.
Ами името Боjан? (иде от Бат Баjан). Дали Боjан Крижаj е татар?


Sho se pezesh be!!!

Bate u Makedonija sekogash se odnesuva na Pogolemio Brat.

Srbite go isto koristat. I definitivno doagja od Brate na Galeno.

Koj ti e kriv sho ne znaesh kako Makedoncite zborat i mislat.


Кон врв
Смрдеш Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 02.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Смрдеш Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:15
 "Бате Боjко ти са маж" - од Хиподилголема%20насмевка
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:26
Originally posted by Смрдеш Смрдеш напиша:

 "Бате Боjко ти са маж" - од Хиподил


и твојта изјава е???

Бата Живоинович

Мора да е Татар, а??


индийский монах Бато

И индијците са Татари Бугари, а Монах Бато!!!

БАТ Россия

А овоа сигурно мора да значи дека Русите са Татари голема%20насмевка

Бат

А за таа валута, сигурно ја Аспарух или Крум воведел намигнување





Изменето од naemnik - 21.Февруари.2008 во 17:37
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 18:11
«БАТ Россия»* является отделением «Бритиш Американ Тобакко»
Кон врв
Oho Boho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tatarin-Dragalevchanin

Регистриран: 14.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 19:37
ОК Буги. Може и така.намигнување
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 08:56
Originally posted by дуле дуле напиша:

«БАТ Россия»* является отделением «Бритиш Американ Тобакко»
 
Ti be, ushte se pravish vickast????? голема%20насмевка
 
E pa nemash bash mnogu izbor NELI?????  голема%20насмевка
 
Se izglupira veke na poveke pati...sega ushte zaebanciite ti ostanaa. намигнување смеење
 
 
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 09:01
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by дуле дуле напиша:

«БАТ Россия»* является отделением «Бритиш Американ Тобакко»

 





Ti be, ushte se pravish vickast????? голема%20насмевка

 

E pa nemash bash mnogu izbor NELI?????  голема%20насмевка

 

Se izglupira veke na poveke pati...sega ushte zaebanciite ti ostanaa. намигнување смеење

 

 


Ти не се пени на бачо си... Нито си ми на годините, нито си ми на образованието.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 09:30
Originally posted by дуле дуле напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by дуле дуле напиша:

«БАТ Россия»* является отделением «Бритиш Американ Тобакко»

 





Ti be, ushte se pravish vickast????? голема%20насмевка

 

E pa nemash bash mnogu izbor NELI?????  голема%20насмевка

 

Se izglupira veke na poveke pati...sega ushte zaebanciite ti ostanaa. намигнување смеење

 

 


Ти не се пени на бачо си... Нито си ми на годините, нито си ми на образованието.
 
TOCHNO TAKA!!!!  намигнување
 
ZA GODINITE NEZNAM I NE E TOLKU BITNO - AMA ZA OBRAZOVANIETO SIGURNO NE SI POMINAL NI PRVO ODDELENIE!!!! голема%20насмевка
 
I NE SE SILI TOLKU - zaboravash deka si na MAKEDONSKI TEREN!!!! лутина
 
 
 
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 09:34
Originally posted by borec borec напиша:

AMA ZA OBRAZOVANIETO SIGURNO NE SI POMINAL NI PRVO ODDELENIE!!!! голема%20насмевка
 

I NE SE SILI TOLKU - zaboravash deka si na MAKEDONSKI TEREN!!!! лутина

 

 

 

Мислим што имам едно одделение повеке од тебе
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 09:42
Originally posted by дуле дуле напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

AMA ZA OBRAZOVANIETO SIGURNO NE SI POMINAL NI PRVO ODDELENIE!!!! голема%20насмевка

 

I NE SE SILI TOLKU - zaboravash deka si na MAKEDONSKI TEREN!!!! лутина

 

 

 

Мислим што имам едно одделение повеке од тебе
 
E pa si se zafrknal...JAS ODAMNA GI NADMINAV ODDELENIJATA....ako znaesh sto stepeni na obrazovanie sleduvaat POSLE oddelenija....A DULE????  голема%20насмевка 
 
 
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 09:52
Originally posted by borec borec напиша:

JAS ODAMNA GI NADMINAV ODDELENIJATA....ako znaesh sto stepeni na obrazovanie sleduvaat POSLE oddelenija....A DULE???? 


Штом ми говориш што македонското "Бате" нема ништо општо со бугарското "Бате" веке ми е jасно .... Имам многу да учим да стигнем возвишенста на твоjот висок ум.
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 10:12
Originally posted by дуле дуле напиша:

«БАТ Россия»* является отделением «Бритиш Американ Тобакко»


Ja stapica vi stavi голема%20насмевка

Ei eden Vulgarin da primete, a ne odma da se zalepe i da diga galama.

Uobichaeno, Bugarska logika e se sho liche deka e bugarsko, bez da go analizira odma mu dade pechat za bugarsko.

aj ti davam edna 2 od mene.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 10:25
Originally posted by дуле дуле напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

JAS ODAMNA GI NADMINAV ODDELENIJATA....ako znaesh sto stepeni na obrazovanie sleduvaat POSLE oddelenija....A DULE???? 


Штом ми говориш што македонското "Бате" нема ништо општо со бугарското "Бате" веке ми е jасно .... Имам многу да учим да стигнем возвишенста на твоjот висок ум.
 
DOBRO E SHTO SI PRIZNAVASH...barem ke ti ublazi bolkata nekako.  голема%20насмевка
 
A inache ti zar BUGARSKIOT JAZIK go rachunash za poseben i bash "Bugarski jazik" - pa toj e chista i SAMO Bugarska vezija na MAKEDONSKIOT JAZIK i NEMA vrska so vashiot originalen TATARSKI JAZIK. 
 
Toa moze da te buni nekako Dulence.....iako SE TRUDISH tolku da "svatish" nekoi raboti.  голема%20насмевка  трепкање
 
 
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 11:02
Eve kako rabotat nasite ceneti komsiiPodmuklo i tivko ,nebirajki sredstvaZa sreka i Makedonija veke nespije,i smao go cekm denot koga vistinata ke izleze na videlinatogas ke vidie kolku procenti od naselenieto vo makedonija se makedonci A isto taka ke vidimo koj i kako zivee vo BugarijaSram da vi e ,i vo kulturata ja maesate vasata sramna politikaToa mozam da go protoluvam samo kako strav od vistinata koja neminovno ke dojde i toa naskoro

Што се однесува до Бугарија, тие направија прием по повод нивниот документарен филм „Коридор 8“, кој беше прикажан во програмата „Форум“. „Коридор 8“ е филм на Борис Десподов, кој се осврнува на коридорот што го започна Европа во 1980-тите години и кој требаше да ги поврзе Црното и Јадранското Море односно Бугарија, Македонија и Албанија. Фокусот на приказната на Десподов е односот меѓу соседите, еден изразен негирачки став и нивното непознавање едни на други. Во овој контекст Македонија е претставена многу тенденциозно. Сите Бугари кои зборуваат во филмот велат дека Македонија не постои, а кога приказната продолжува во Македонија, таа е претставена низ некоја небиднина на крајот на Бит пазар, и низ разговорот со првиот човек на Бекташката заедница со седиште во Тетово. Тој рече дека во Македонија само половина население се Македонци, дека 30 проценти се Албанци, а 20 проценти други народи.

Но, годинава ние бевме таму за да ја покажеме и другата страна, да покажеме нешто сосем поинакво од она што публиката можеше да го види во овој филм. Десподов доби и една од независните награди, Наградата на екуменското жири. Но, факт е дека ние годинава успеавме да ја покажеме Македонија во нејзиното вистинско светло и потенцијали, да проговориме за она што е реалност и за она што не е. А тоа е само уште една потврда дека треба да сме присутни, ако за ништо друго, да проговориме за својата вистина и да го покажеме она што го имаме. А имаме многу.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7677787980 824>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.