IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7273747576 84>
Автор
Порака
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 14:35
Ајде - уште малку и А-НУЛА ќе биде пепел и прав.


Дали новинарството е важно само кога Велија и Сорос имаат интерес?!

Извадок 1:
„ЗНМ молчеше кога Велија Рамковски избрка дваесетина новинари, цела редакција на весникот "Време", без да им се раздолжи со плати и да им плати придонеси, што му е и законска обврска. Молчеше и кога Велија едно време го затвори весникот "Шпиц" и кога трајно го затвори неделникот "Сега". Кога спонзорите на СДСМ решија да ги затворат своите неделници "Старт" и "Зум", ЗНМ, исто така, не се огласи. Правилото е Велија и СДСМ секогаш се во право.“

Извадок 2:
„Во ЗНМ не се огласуваат ни сега кога поради незаконско крадење од даноци на А1, "Време" и "Шпиц" им се заканува стечај. Не е тоа по вина на ВМРО-ДПМНЕ, Владата или некој друг, туку исклучиво по вина на Велија Рамковски, кој незаконски заработил над 10 милиони евра од работата на новинарите и нивната злоупотреба и сега кога казната за тоа е на повидок, новинарите остануваат без работа, а парите остануваат кај Велија Рамковски. Токму така, ниту А1, ниту "Време" и "Шпиц" немаат имот - туку Велија и кланот се што заработиле испумпале на приватни сметки, а медиумите останале на улица.“

Изменето од DameMak - 05.Јули.2011 во 14:38
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 15:43
Lugjeto pochnaa da se prostituiraat za da dojdat pobrzo i polesno do pari i status vo opshtestvoto, pa taka kreiraa industrijata na intelektualna prosticucija koja, kako takva, normalno si nosi svoja dispozicija na site faktori, kako i pojava na svoi makroa i "pravda" koja se odreduva so silata na onoj koj ja spodeluva.

E sega, prostitutkite ne protestiraat protiv svoeto prostituiranje, tuku protiv statusot i odnosot koi go steknale vo opshtestvoto.

No taka bilo odsekogash, prostitutkite sekogash sonuvale da bidat tretirani kako najchesni domakjinki.




Ova me potseti na edna anegdota so Winston Churchill.

Pri eden priem chovekov sretnal nekoja privlechna zhena i rekol:

- Se izvinuvam dali bi sakale nokjva da ja minete so mene?

Zhenava so zaprepasteno lice mu se razvikala:

- Gospodine, kako si dozvoluvate da kazhete neshto takvo?!?! Pa jas ne sum nekoja ulichna k*rva koja za pet pari mozhete da ja povikate za svoe lichno zadovolstvo !

Churchill odgovoril:

- Se izvinuvam za nedorazbiranjeto. Nemav namera da ve navredam, samo sakav da vi kazham deka sum magjepsan od vashata ubavina i chovechki kvaliteti... i deka za prodlzhuvanje na nasheto drugaruvanje vo nokjva podgotven sum da dadam eden milion funti.

Zhenava vednash si go smenila likot:

- O, pa vie ste bile vistinski gospodin! Sekako deka bi mi bilo osobeno milo nokjva da bidam so vas.

Churchill se nasmevnal:

- E sega, otkako doznavme navistina kakva zhena ste, mozheme seriozno da se nagodime za cenata.   






Изменето од Messenger - 05.Јули.2011 во 17:42
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
jasg Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 16:02
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

Еееее ,пријателе народот на другата страна им даде 56 пратеници,кои пак нема да му бидат доволни,народот кој е гладен за линч и за локање крв,тоа и почнува да се случува,апсења,убивања,е оние 42 пратеника се одбрани со разум,оти овде разумот многу малку го има овде се оди на стихија,МОЌ НА СИЛАТА.


BRAVO ZA OVA ...potpolno se soglasuvam
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 21:14
Мојата подршка ја изгубија заради банална причинаголема%20насмевка- Не ја дадоа последната серија од хрватската серија па не видов кој со кого се допанџа, аи она со баба Џеврија ми ја прекинаа на средина. Срам да им е, не видов Али Риза дали се шлогирашеизненадување
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 21:27
 dobro e se zagrizhiv ., gorazd si najde devojka., potpolno mu odgovara ., a ne vie., ke birate ili birni ., ovoj pat gorazd go izbraa
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 21:36
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Колку и да ме нервира во денешно време А1, мора да се признае дека отсекогаш била еден чекор пред Сител. Тука мислам на тв емисии, серии, спорт, филмови, шоуа (политиката не ја мешам) да



пред сите беше чекор напред......ама ете нивната политика ја уништи..лека полека...
крај на дискусија, гледам сте почнале и сами да си кажувате зошто полицијата се нафати да апси некого... едноставно нема бегање од тоа
не знам зошто сеуште се дискутира за А1, нејзиниот шеф и луѓето кои се вмешани во неа може да се и најголемиот криминал во државава, едноставно се знае зошто власта се нафатила воопшто нив да ги апси
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 21:48
ЛИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИНЧ,

само за тоа е гладна рајата,посебно како pajser-овци и такво ниво на култУРААААААААААААААА.

Се знае дека рајата кога сака,сака стварно,подобро од кај УГНЕТУВАЧОТ и сите безвредни работи,одколку да се МИСЛИ СО СВОЈА ГЛАВА.

Нема вредност,посебно ваквите,а као никој не гледа што се прави,демек УРА А1 се затвора,ама не знаат ситните души дека УТРЕ,следи Сител,Дневник и други... има време,само ГЛУПАВОСТА И ИДИОТИЗМОТ се безвремени.

Демек Удбашот,МИтчијата Трајкоски си даде оставка,кога на 25 јуни,и во тајност се држела,сега че ја работел таа работа пак,еееее МАФИЈАШИ,па уште ли ќе му верувате,ПРПА од Шиптарите,го побараа местото и цврц.

Се гледа цела ујдурма,не пирувајте многу БЕДНИ....ЦИ, КЛЕТНИ...ЦИ , УХХХХХХХХХХХХХХХХ,АААААААААААААААААААА
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 05:12
без да читам одговорно тврдам  дека а1 може да го духа......голема%20насмевка
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 14:07
Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:

без да читам одговорно тврдам  дека а1 може да го духа......голема%20насмевка


Како да го духа?

Како дух, како дув, како був или како слеп и глув (медиум)?
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 14:32
 abe na forumov nekoi chudnitrevki rastat ., odnesuvanjeto na nekoi nashi forumdzhii vo najmala raka mi stoi somnitelno., da sluchajno duhal/e nekoja trevkaсмеење., свиркање
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 17:40
Originally posted by pajser pajser напиша:

 abe na forumov nekoi chudnitrevki rastat ., odnesuvanjeto na nekoi nashi forumdzhii vo najmala raka mi stoi somnitelno., da sluchajno duhal/e nekoja trevkaсмеење., свиркање


Аааа, за такви ли дувања станува збор.
Ама, нели ова е тема за А1 (т.е. А-НУЛА)?

Да ги поврзам темите: Како специјалист за дување такви тревки од А1, треба да и се обратиш на новинарката од А1 Билјана Секуловска и да ја прашаш дали некогаш (во 2000, 2001) дувале заедно во Стразбург со пријателката нејзина Илинка Митрева.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 17:42
............газење%20од%20смеење
А1 е закон телевизија - само шо малку е заглавена и задолжена ко грчка
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 21:06
Само се повторуваме,ама на НЕРАЗУМ,мора да се одговара секогаш.затоа што ХИТЛЕР кога ги горел книгите,останале работите кај паметните и разумни луѓе.

Колку и восклик да правите цела работа со А1,е незаконска ,во однос на постапката на ДИКТАТОРСКАТА ВЛАСТ,последно се виде со МИТЧИЈАТА, трајкоски,кој со шефот од дпмне,се опрпаа ,на постапката од ДУИ,и веќе не знам по кој пат незаконски си ги грабаат местата од КРВНИЧАКАТ ВЛАСТ.

Ако ова со митчијата е закон,тогаш оваа вокујебина со копучанава има за што да се радува.

Тие на Велија му судат,во обвинението воопшто бројка немаше,а и законски да се обвини,ништо,сето е на рекла казала и пропаганда,се знае како тоа завршува.

Но и да е должник,си има постапка,но за тоа ништо не видовме,се е УЈДУРМА на власта,избрзување и местени работи,дури и судски не се знае да се сработи,а што да се работи кога таму се роднински се поврзани со власта и се се диригира од одреден центар.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2011 во 12:55
Има ли таква будала во владава наша што би им го простила долгот на А-НУЛА??!


Обраќање на Сител до Владата на Република Македонија

Извадок 1:
„Тоа значи дека, со години, за големи износи кои надминуваат 12 милиони евра, другите телевизии во Македонија: Сител, Канал 5, Алсат, Телма, Алфа... кои плаќале даноци, трпеле големи пазарни штети заради оваа привилегија на Рамковски и неговите А1 и А2 телевизии.“

Извадок 2:
„Никој, ниту Велија Рамковски, ниту неговите А1 и А2 Телевизии, ниту Европската комисија, ниту Амнести интернешнел... нема право да бара простување на долговите на А1 телевизија во име на слободно новинарство, што е непосредно казнување на сите други телевизии и новинари во Македонија. Казна и за сите други фирми и граѓани кои се обврзани да плаќаат данок.“
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7273747576 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.