IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Банка за сперма!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Банка за сперма!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 18:31
UBAVO E KOGA E SE' IDEALNO.
GO SREKJAVAS COVEKOT NA SVOJOT ZIVOT, SE ZALJUBUVAS VO NEGO I TOJ VO TEBE, VI SE RAGJAAT ZDRAVI, UBAVI DECA, A VIE SEKOJ DEN SI LEGNUVATE SO POMISLATA: KOLKU E UBAV ZIVOTOT!
I IMA LI NEKOJ STO TOA NE GO SAKA?
 
NO VO ZIVOTOT SEKOGAS NE CVETAAT ROZI, DRAGI MOI. I TOA NE E ZATOA STO E TAA POMALKU PAMETNA, ILI POMALKU JA BIVA, ILI ZATOA STO E "SEBICNA" ILI LUDA. NE E NISTO OD SETO TOA, NAPROTIV!!!
NEKOGAS - EDNOSTAVNO NE TI ODI!!!
A VAM, GOSPODA "SOVRSENI" VI ODI, OTI TAKA VI SE POSREKJILO, A NE OTI STE POPAMETNI.
 
GOLEMINATA NA COVEKOT SE GLEDA VO NEGOVATA MOKJ, OSET I SIRINA NA DUSATA DA SFATI, DA PRIFATI, DA UTESI, DA NAJDE RAZBIRANJE ZA ONOJ STO E POMALKU "SOVRSEN" OD NEGO. PAZI, MARICE: SOVRSEN CELO VREME GO STAVAM VO NAVODNICI!!! TOA STO TI IMAS UBAV ZIVOT, KAKO STO VELIS, NE TI DAVA ZA PRAVO DA VREGJAS I DA GAZIS SE' STO NE LICI NA TEBE, VO SITE MOZNI TEMI NA FORUMOV.
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 18:36
ma daj Kejt..koj od niv ti rekol deka ima sovrsen zivot?..Da bese taka nemase tuka da bidat i da pokusavaat da te razuverat deka vo Salem se uste palat vestici...se se oni virtuelni likovi..na koi sekogas im e se ok..se ko sto treba....ubavi..pametni..no za zal..vistinata..realna e sekogas mnogu poinakva

Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 20:03
Кејт, оф топик- огромно браво за постов!
Сега ќе пишам тема во филозофија, ме инспирирашенамигнување

Он топик, зашто не раширите, не ја спомнете и машката страна?
Кој е оној кој отишол во банка да донира сперма?
Дали ќе му е важно да знае дека утре ќе има дете кое нема да го познава и воспитува?
Кои се неговите причини?
итн..

Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 20:32
...100 luge 100 sudbini 100 karaktera...zivotot e surov sekako, ja sum za borba do kraj ma sto i se desilo, zasho znam deka toj sto sakal ednashka ma kako se svrtelo sposoben e da saka i da dade povtorno pa i poveke od predhodnite pati...taka da bitno e chovek da dade se od sebe vo edna vrska a ako nema poz reakcija od drugata strana- negov problem,"life goes on 1000 miles away", so chista sovest deka ste vredni za pochit, ali predavanje nikad i za nishto...zasto osamenosta e tajna ljubovnica...ne biva taka za familija i deca odgleduenje...barem jas taka mislam...
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 20:59
...well..., така мислам и јас, како што викаш.
Ама земи пример, жена која има 40 години, и’ отчукува биолошки часовник, сама е ( можеби е разведена, можеби вдовица, можеби...таа си знае зашто), ама е финансиски стабилна, и ја има сета љубов на светот која сака да му ја даде на своето дете.
Да излезе низ град и да бара машко за -расплод-, и отворено да му каже -јас само сакам дете од тебе, друго не ме интересира.../или па ништо да не му каже, а го намести- еве ти кажи од машки аспект како би изреагирал. А можеби и некој ќе се согласи на тоа...

А може и само да отиде во таква банка, и да го има тоа дете.

Исто, можеби и има сопруг, а тој е стерилен? А и двајцата сакаат да имаат деца.

Ако е веќе муабетот, не знаеш од кого ќе имаш дете, кој е и што е ( и тоа стварно е за замислување), па што тогаш со оние кои посвојуваат деца? Колку можат тие да знаат за детето што го земаат?
итн..



Изменето од Kali - 01.Февруари.2008 во 21:03
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 21:14
Originally posted by Kali Kali напиша:

...well..., така мислам и јас, како што викаш.
Ама земи пример, жена која има 40 години, и’ отчукува биолошки часовник, сама е ( можеби е разведена, можеби вдовица, можеби...таа си знае зашто), ама е финансиски стабилна, и ја има сета љубов на светот која сака да му ја даде на своето дете.
Да излезе низ град и да бара машко за -расплод-, и отворено да му каже -јас само сакам дете од тебе, друго не ме интересира.../или па ништо да не му каже, а го намести- еве ти кажи од машки аспект како би изреагирал. А можеби и некој ќе се согласи на тоа...

А може и само да отиде во таква банка, и да го има тоа дете.

Исто, можеби и има сопруг, а тој е стерилен? А и двајцата сакаат да имаат деца.

Ако е веќе муабетот, не знаеш од кого ќе имаш дете, кој е и што е ( и тоа стварно е за замислување), па што тогаш со оние кои посвојуваат деца? Колку можат тие да знаат за детето што го земаат?
итн..




...epa glupo e malce de, ima i toa, nemoj da mislish deka nema...ama mnogu retko dodushe, sea koa razgovarame neka ide za poveketo sluchaevi...ne ona "all I wana do is making love to you"...ima i parovi sto nemozat da imaat deca pa baraat "donator naturale"...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 03:49
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

UBAVO E KOGA E SE' IDEALNO.
GO SREKJAVAS COVEKOT NA SVOJOT ZIVOT, SE ZALJUBUVAS VO NEGO I TOJ VO TEBE, VI SE RAGJAAT ZDRAVI, UBAVI DECA, A VIE SEKOJ DEN SI LEGNUVATE SO POMISLATA: KOLKU E UBAV ZIVOTOT!
I IMA LI NEKOJ STO TOA NE GO SAKA?
 
NO VO ZIVOTOT SEKOGAS NE CVETAAT ROZI, DRAGI MOI. I TOA NE E ZATOA STO E TAA POMALKU PAMETNA, ILI POMALKU JA BIVA, ILI ZATOA STO E "SEBICNA" ILI LUDA. NE E NISTO OD SETO TOA, NAPROTIV!!!
NEKOGAS - EDNOSTAVNO NE TI ODI!!!
A VAM, GOSPODA "SOVRSENI" VI ODI, OTI TAKA VI SE POSREKJILO, A NE OTI STE POPAMETNI.
 
GOLEMINATA NA COVEKOT SE GLEDA VO NEGOVATA MOKJ, OSET I SIRINA NA DUSATA DA SFATI, DA PRIFATI, DA UTESI, DA NAJDE RAZBIRANJE ZA ONOJ STO E POMALKU "SOVRSEN" OD NEGO. PAZI, MARICE: SOVRSEN CELO VREME GO STAVAM VO NAVODNICI!!! TOA STO TI IMAS UBAV ZIVOT, KAKO STO VELIS, NE TI DAVA ZA PRAVO DA VREGJAS I DA GAZIS SE' STO NE LICI NA TEBE, VO SITE MOZNI TEMI NA FORUMOV.

Не смеат децата да се осудат да бидат експеримент затоа што некој не ги направил вистинските постапки на време.
Таквата личност треба да ја прифати одговорноста за своите постапки, а не да жртвува некое дете за остварување на своите веќе промашени амбиции.
Се си има ред и свое време. Ако некоа личност е комплетно надвор од сите редови, каков родител може таа да биде, и дали заслужува?
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 03:59
taka e sensei se soglasuvam so tebe

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 04:40
Originally posted by sensei sensei напиша:

Не смеат децата да се осудат да бидат експеримент затоа што некој не ги направил вистинските постапки на време.
Таквата личност треба да ја прифати одговорноста за своите постапки, а не да жртвува некое дете за остварување на своите веќе промашени амбиции.
Се си има ред и свое време. Ако некоа личност е комплетно надвор од сите редови, каков родител може таа да биде, и дали заслужува?
Ин витро не е експеримент, тоа е реалност и се практикува во развиените земји. Сенсеи, све шо тураш во епрувета не е експеримент. Не си на час по хемија.

Ситуација: Жена 38-40 години, немажена, разочарана од предходна подолга врска, па години сама. Многу емотивна, несака да се мажи ради реда, туку сака вистинска љубов. Едноставно неможи да ја најди, а  мајчинскиот инстинкт врие во неа и таа гори од желба да има дете. И шо сеа, таа несмее да се оплоди ин витро???
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 06:16
...golem rizik...prvo fizichki posle toa emocionalno...kako sto kaza sensei...na vreme kachuenje u voz, zashto ako voz ode...nema drug...

...ziti sfe, koja e taa sto ke cheka do 38-40 godini da se razochara pa da se odluchi da raga...sepak vo realnosta...neshto tuka bi falelo...neshto bitno...mnogu bitno...pa koj kako si saka...kako ke naterash nekoj da ne go naprai toa...svashta praat pa toa e najmal problem...odlukata e na poedinecot, megutoa so toj poedinec def.neshto ne e vo red, ili bi rekol deka poedinecot e..."potencialy dangerous and not yet sociable"...
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 07:47
?.

Изменето од Anthony - 20.Февруари.2008 во 13:50
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 11:40
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Не смеат децата да се осудат да бидат експеримент затоа што некој не ги направил вистинските постапки на време.
Таквата личност треба да ја прифати одговорноста за своите постапки, а не да жртвува некое дете за остварување на своите веќе промашени амбиции.
Се си има ред и свое време. Ако некоа личност е комплетно надвор од сите редови, каков родител може таа да биде, и дали заслужува?
Ин витро не е експеримент, тоа е реалност и се практикува во развиените земји. Сенсеи, све шо тураш во епрувета не е експеримент. Не си на час по хемија.

Ситуација: Жена 38-40 години, немажена, разочарана од предходна подолга врска, па години сама. Многу емотивна, несака да се мажи ради реда, туку сака вистинска љубов. Едноставно неможи да ја најди, а  мајчинскиот инстинкт врие во неа и таа гори од желба да има дете. И шо сеа, таа несмее да се оплоди ин витро???

Не разбираш....

Експеримент во смисла на одгледување на едно дете со намерно внесување на аномалија во неговиот развој,... да расте без еден родител.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 12:36
Originally posted by sensei sensei напиша:

Не разбираш....

Експеримент во смисла на одгледување на едно дете со намерно внесување на аномалија во неговиот развој,... да расте без еден родител.
Е шо да праи жената? Кога не го нашла вистинскиот маж, а несака колку ради реда да се мажи?
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 12:55
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

UBAVO E KOGA E SE' IDEALNO.
GO SREKJAVAS COVEKOT NA SVOJOT ZIVOT, SE ZALJUBUVAS VO NEGO I TOJ VO TEBE, VI SE RAGJAAT ZDRAVI, UBAVI DECA, A VIE SEKOJ DEN SI LEGNUVATE SO POMISLATA: KOLKU E UBAV ZIVOTOT!
I IMA LI NEKOJ STO TOA NE GO SAKA?
 
NO VO ZIVOTOT SEKOGAS NE CVETAAT ROZI, DRAGI MOI. I TOA NE E ZATOA STO E TAA POMALKU PAMETNA, ILI POMALKU JA BIVA, ILI ZATOA STO E "SEBICNA" ILI LUDA. NE E NISTO OD SETO TOA, NAPROTIV!!!
NEKOGAS - EDNOSTAVNO NE TI ODI!!!
A VAM, GOSPODA "SOVRSENI" VI ODI, OTI TAKA VI SE POSREKJILO, A NE OTI STE POPAMETNI.
 
GOLEMINATA NA COVEKOT SE GLEDA VO NEGOVATA MOKJ, OSET I SIRINA NA DUSATA DA SFATI, DA PRIFATI, DA UTESI, DA NAJDE RAZBIRANJE ZA ONOJ STO E POMALKU "SOVRSEN" OD NEGO. PAZI, MARICE: SOVRSEN CELO VREME GO STAVAM VO NAVODNICI!!! TOA STO TI IMAS UBAV ZIVOT, KAKO STO VELIS, NE TI DAVA ZA PRAVO DA VREGJAS I DA GAZIS SE' STO NE LICI NA TEBE, VO SITE MOZNI TEMI NA FORUMOV.

Не смеат децата да се осудат да бидат експеримент затоа што некој не ги направил вистинските постапки на време.
Таквата личност треба да ја прифати одговорноста за своите постапки, а не да жртвува некое дете за остварување на своите веќе промашени амбиции.
Се си има ред и свое време. Ако некоа личност е комплетно надвор од сите редови, каков родител може таа да биде, и дали заслужува?
 
JAS STVARNO NE ZNAM ZOSTO SI ME CITIRALзбунетост
TVOJOT POST NE E ODGOVOR NA MOJOTизненадување
TI SI SIGUREN DEKA ZENATA ZA KOJA KE SE OZENIS KE BIDE NAJIDEALNATA MAJKA ZA TVOETO DETE? DEKA NEMA DA IMA GENETSKI RIZICI TRI KOLENA NANAZAD, I DEKA KE BIDE OSLOBODENA OD SITE DRUGI SOMNEZI KOI BI GI IMAL NAJVEROJATNO VO DRUGIOV SLUCAJ?
SIGURNO DEKA NE! ZNACI I TI KE RIZIKUVAS, TAKA?
 
"Ако некоа личност е комплетно надвор од сите редови, каков родител може таа да биде, и дали заслужува?"
TAA LICNOST KE BIDE PODOBAR RODITEL OD MNOGU KATASTROFALNI BRACNI DVOJKI KOI GI POZNAVAM...ILI TI NE POZNAVAS TAKVI???збунетост
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.